Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Wątek: Gra Getami

  1. #21
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Jak dochodzę do punktu w którym nic i nikt mi nie zagraża, ciężko mi dalej grać. Ciśnienia na zdobywanie osiągnięć we mnie brak.
    Mam ten sam problem z kampanią single, dlatego polecam grać kampanie multi, tam zawsze masz przeciwnika który też ciągle rośnie w siłę i jest dla ciebie realnym zagrożeniem.
    A największą zaletą kampanii multi jest to, że bitew nie toczysz przeciwko AI tylko przeciwko graczowi.

    Cytat Zamieszczone przez marengo Zobacz posta
    Rozciągnięta, ciągła linia z podwojeniem na flankach, jednostkami miotającym w centrum celem osłabienia impetu szarży i tak nie pokrywała frontu wroga. Bum i po sprawie, dlatego właśnie gram w mody.
    Barbarzyńcami nie opłaca się czekać na szarżę wroga. Lepiej samemu też zaszarżować. Nie rozumiem z czym dokładnie masz problem. To chyba logiczne, że mając o połowę mniej wojska, nie jesteś w stanie zapobiegać flankowaniu i raczej wątpię, żeby mody to zmieniały.

  2. #22
    marengo
    Gość
    Problem jest taki, że bitwa nie pozwoliła nic więcej poza albo staniem z dobrze rozłożonymi siłami w miejscu albo atakiem, co raczej byłoby niewskazane ponieważ AI dostaje duże bonusy na wyższych poziomach trudności, więc ofensywa niewiele by mi dała, jeszcze bardziej eksponując moje flanki. Na modzie jednostki inaczej reagują (zależy jakim), poza tym wojska są często pozbawione magicznych umiejętności z podstawki, mam czas na reakcję, czuję że prowadzę bitwę, pilnuję miejsc w których pojawia się kryzys. Jakbyś zagrał na porządnym modzie, być może doceniłbyś pracę moderów. Multi jest ok, ale niczego mi nie gwarantuje, ganianie się po polu bitwy mnie nie bawi i raczej gubi się klimat antycznych starć. Jedyne gry online warte zachodu, to starcia Lordzów na ich modzie, gdzie zachowania z kampanii single nie są mile widziane, czyli m.in. zaszarżowanie wrogiej armii własną kawalerią. Liczy się taktyka, jest wręcz obowiązkiem granie według jej napoleońskich zasad.

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Bił już się ktoś z nomadami? Jeśli tak to jakie wrażenia? Ja wpadłem w nich Odrysami i było bardzo ciężko, bo jedynie konni oszczepnicy mogą coś zrobić, a Getowie wydają się mieć jeszcze gorsze jednostki antyscytyjske.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #24
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Ufff, dzięki Ci Gajuszu za Twego posta, a więc jednak jestem normalny i nie tylko Mnie wnerwia ciągłe manewrowanie przeciwnika, który kombinuje jak tu zjeść ciastko i mieć ciastko
    Ja w tej grze preferuję starcia "na klatę" + trochę flankowania, niestety znajomy z którym grałem 18 partii (ostatecznie było 9:9) uwielbiał bawić się w podchody, zamiast zrobić uczciwą walkę w zwarciu... Wprawdzie go rozumiem, ale wkurzało to trochę, a potem jeszcze do Mnie miał pretensje, jaki to ja pasywny jestem i wolę się kryć i wycofywać etc., bo nie chcę ryzykować wysyłania jednostek np. konnicy na jego strzelców, jak za nimi stoją włócznicy

    @Chaak, co rozumiesz pod pojęciem jednostek anty scytyjskich (w domyśle anty nomadzkich)?
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:09
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  5. #25
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Odorysami, przeciwko Scytom najlepiej zainwestować w elitarną jazdę, bo tak naprawdę to jedyna jednostka traków nadająca się do walki z nomadami. Ta lżejsza jazda i procarze to dobre uzupełnienie i broń przeciwko konnym łucznikom. Co do getów, to właśnie oni najlepiej sobie radzą w walce ze scytami. Mają bardzo dobrych włóczników i jako jedyna frakcja barbarzyńska posiadają konnych łuczników.

    Cytat Zamieszczone przez henryk5pio Zobacz posta
    Ufff, dzięki Ci Gajuszu za Twego posta, a więc jednak jestem normalny i nie tylko Mnie wnerwia ciągłe manewrowanie przeciwnika, który kombinuje jak tu zjeść ciastko i mieć ciastko
    Ja w tej grze preferuję starcia "na klatę" + trochę flankowania, niestety znajomy z którym grałem 18 partii (ostatecznie było 9:9) uwielbiał bawić się w podchody, zamiast zrobić uczciwą walkę w zwarciu... Wprawdzie go rozumiem, ale wkurzało to trochę, a potem jeszcze do Mnie miał pretensje, jaki to ja pasywny jestem i wolę się kryć i wycofywać etc., bo nie chcę ryzykować wysyłania jednostek np. konnicy na jego strzelców, jak za nimi stoją włócznicy
    To już się robi po prostu żałosne... Darujcie sobie te komentarze odnośnie bitew multi. Skoro jesteście zbyt słabi, żeby mierzyć się z myślącym przeciwnikiem, to grajcie single, nikt wam nie zabrania, ale wypowiedzi tak jak ta sobie odpuście bo tylko pokazują wasz niski poziom.

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    @henryk5pio, chodziło mi o jednostki, które bez ciężkich strat poradzą sobie z konnymi łucznikami.

    Co do trackiej szlachty (konnej) to jest oczywista kontra, ale względy technologiczne i finansowe mi na nią nie pozwoliły. Ogólnie nie chciałem się z nimi bić przed zdobyciem tej jazdy, ale sami wypowiedzieli mi wojnę. Najlepiej radzili sobie konni oszczepnicy, których miałem i tak za mało (walczyłem nimi wręcz) i starałem się zabić generała z balisty, ale po takim zwycięstwie armia musiała się wycofywać z powodu strat. W lasach też nie mogłem ich łapać, bo ich w okolicy nie było. Miałem farta, że weszli do miasta i mogłem ich oblegać, a drugą armią, z nocnymi atakami, rozbić posiłki.
    Wydawało mi się, że Getowie mają gorzej, bo nomadowie mają spam konnych łuczników i nie można tego złapać włócznikami. Poza tym ich konni łucznicy nie są tak silni jak scytyjscy.
    Jak grałem innymi frakcjami to na nomadów inwestowałem w najemnych lansjerów i bitwy trwały chwilkę, ale teraz nie było mnie stać na takie wzmocnienie.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #27
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez wybobrak Zobacz posta
    To już się robi po prostu żałosne... Darujcie sobie te komentarze odnośnie bitew multi. Skoro jesteście zbyt słabi, żeby mierzyć się z myślącym przeciwnikiem, to grajcie single, nikt wam nie zabrania, ale wypowiedzi tak jak ta sobie odpuście bo tylko pokazują wasz niski poziom.
    Hę? Ktoś mi coś zarzuca? Czy po prostu postanowił mnie obrażać?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #28
    Pampa
    Gość
    Wybobrak ogólnie jest dość bezczelny, więc albo się przyzwyczaj Gajuszu albo olej I ja też od pewnego czasu śledzę tę dyskusję z tobą towarzyszu Wybobraku i stwierdzam jedno: to jest gra, i ma przynosić zabawę, a nie ciśnienie że coś nie wychodzi. No chyba że to dla Ciebie sens życia to wtedy najlepiej wszyscy się zamknijmy bo przecież nie mamy bladego pojęcia o co chodzi w grze! Tutaj mogą wypowiadać się tylko profesjonaliści, najlepiej zwycięzcy turniejów.

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pampa za ten post:


  10. #29
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Mam tu dwa posty po których ktoś stwierdził że "jestem zbyt słaby żeby mierzyć się z myślącym przeciwnikiem" i reprezentuję jakiś nieokreślony w stosunku do czegoś "niski poziom". Cóż, w agorze to norma, ale w Curii takie nadinterpretacje to jakaś nowość.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. #30
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Mój post był skierowany głównie do henryk5pio i był odpowiedzią na jego posta.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •