Cóż mnie się maży mod przenoszący gracza w ramy stricte wczesnego średniowiecza skupiający się na środkowej, północnej i wschodniej europie. Zaczyna się z jednym góra dwoma regionami (początki formowania się i centralizacji państwa). Pojawił się co prawda mod spełniający te kryteria a mianowicie WoTN ale nie wyszedł z fazy betha (co prawda jest całkowicie stabilna, ani razu mnie nie wywaliło do pulpitu a zagrywałem się godzinami). Niestety w modzie nie ma Polan a słowiańskich łodzi (wszystkie słowiańskie frakcje używają łodzi skandynawskich). Aktualnie sam z lekka zaczynam dokonywac zmian w modzie, głównie w statystyka jednostek, a zaraz sprubuję dodać frakcje polan(wykożystując tylko budynki i jednostki już istniejące). Może wśród środowiska moderów znajdą się jacyś chętni aby wykonać submoda do WoTN, aby przynajmniej przenieść go do do poziomu solidnej alfy? Większość pracy jest już wykonana i to na najwyższym poziomie.

Poza tym z chęcią zobaczył bym w końcu coś na kształt XVII Total War, mod obejmujący okres siedemnastego wieku w wymiarze całej europy a nie tylko drobnych fragmentów ( no ok nie twierdzę że mapka OiM2 jest mała ale to jednak nie cała europa). W szczególnosći zaś chciał bym zobaczyć realistycznie wyglądającą husarie. Bez super-duper-wyjeb**** esowato wygiętych skrzydeł na plecach. Tylko pojedyńcze skrzydło na tylym łęku siodła(a w zasadzie do tybinki), krótsze i proste. Nie dosć że zgodne z prawdą historyczną to i nawet wygląda lepiej.
Poz tym fajnie by było gdyby nie była tak strasznie zunifikowana. Nie wiedzieć czemu popularny jest obraz husari która nosi li tylko karmazynowe żupany czy kontusze podczas gdy na obrazach z epoki noszą się bardziej kolorowo.

Fajnym pomysłem był by równierz mod przenoszący gre w wąski okres XV i może jeszcze I połowy XVI wieku.