Witam,

w związku z wydaniem mnogości DLC i dodatków do czwartej odsłony EU, stanąłem przed nie lada dylematem osoby, która chciałaby w tą grę zagrać z możliwie najszerszym spektrum możliwości, jakie ta gra oferuje. Jako że nie grałem w EU4 od daty premiery, a dopiero teraz postanowiłem sprawdzić ostatnie dzieło Paradoxu, to czuję się lekko zdezorientowany zaistniałą na rynku sytuacją.

Moje pytanie więc brzmi: w jakie dodatki się zaopatrzyć, aby móc czerpać maximum przyjemności z gry? Które są przełomowe dla rozgrywki, a które można sobie darować i kasę lepiej przeznaczyć na fajki? No i które przede wszystkim, nie wywracają mechaniki do góry nogami. Chciałbym poznać opinię osób, które ograły tę grę z wszystkich stron.

Mam też pytanie natury bardziej technicznej. Jestem osobą już trochę starszej daty, która miała kilkuletnią przerwę od elektronicznej rozgrywki, więc niektórym moje pytanie może wydawać się nieco głupie, ale całkowicie ominęło mnie zjawisko, jakim jest Steam. Ze zgrozą zauważyłem, że UE4 obecnie nie można nabyć w internetowej dystrybucji w klasycznej postaci, czyli w pudełku z płytą, tylko pod postacią jakiś kluczy. Pytanie więc brzmi: gdzie w internecie można nabyć w miarę zaufanym miejscu takie właśnie klucze? Czy allegro to w miarę pewne miejsce?