Post jednego z naszych rodaków na temat innego moda na TWC w pewien sposób otworzył mi oczy. Nie zanosi się na to, by któryś z moich starych współpracowników się odezwał, nowych chętnych brak, a pracując sam dokończę moda może, MOŻE za rok. A Medieval 2 nie jest nową grą. Swoje lata świetności ma za sobą, graczy mu już nie przybędzie, przeciwnie, będzie tylko ubywało, czy kiedy ukończę moda, pozostanie jeszcze choćby licha garstka osób, która by w niego grała? Im bardziej prace się rozwlekają, tym mniejsza robi się liczba jego potencjalnych graczy. Stwierdziłem więc, że wydam jakąś wersję alpha. Bez zaawansowanych skryptów, bez specyficznych dla danych frakcji systemów rekrutacji, bez niektórych jednostek, bez wielu pomysłów których nie wprowadzę w życie, bo pracuję sam i zwyczajnie nie starczy mi na wszystko czasu. Wersję pozwalającą na podstawową rozgrywkę na mapie kampanii i z działającymi bitwami. Może wtedy ktoś z testujących mojego moda wyrazi chęć dalszego poprawiania go, jeśli nie, będzie to chyba znak by dać sobie spokój, bo sam zwyczajnie tego nie udźwignę Nawet wtedy jednak nie porzucę moda całkowicie, bo praca nad nim po prostu sprawia mi przyjemność, ale przy obecnym tempie prac prędzej wyjdzie Medieval 3 z masą modów niż mój projekt