Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysły CA

  1. #61
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Zdaje sobie sprawę że komp nie ma kreatywności człowieka.
    Ale droga bonusów i braku ograniczeń to pójście na łatwiznę. Która prowadzi do apsurdu. Gdzie w Empire na przykład:
    - Łatwiej, taniej, szybciej było walczyć z państwem typu Francja czy Hiszpania niż Bawaria czy Hanower gdyż.
    A) Które wystawiały pełne flagi.
    B) Trzeba było trzymać armię na terenie prowincji tak ze 20-25 tur. Aby tłumić powstania narodowe.
    - Komp nie musi bronić swoich miasteczek bo spalanie ich przez gracza NIC MU NIE ROBI.

    A ja chciałbym aby ai odpowiadała na poczynanie człowieka: 1 pojedynczy oddział człowieka przechwytywała swoimi. A w przypadku dużej armii gracza wycofywała wojska do miasta. Tak żeby chociaż naśladował (imitowała) zachowanie człowieka.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #62
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    W Empire było to faktycznie skopane kompletnie, ale w Shogunie już było pod tym względem trochę lepiej. Po pierwsze można było wysyłać agentów, którzy wywoływali zamieszki w prowincjach przeciwnika, a po drugie nawet bez tego widziałem, że prowincje AI też się buntowały.

    Niestety frajdę z grania w Shgouna 2 psuł mi Realm Divide, bo wg mnie był zrobiony bez głowy na karku. Zwłaszcza jak grałem w FotS to pamietam sytuację, gdzie nagle nastąpiło RD i wszyscy się na mnie rzucili. Myślałem, że jestem bezpieczny, bo grałem frakcją, która zaczynała po prawej stronie mapy więc nie miałem walki na 2 fronty, a tu nagle 2 desanty na tyłach moich niebronionych prowincji. BEZSENS kompletny wg mnie.

    W Darthmodzie to poprawili i sojusznicy i wasale już sie na nas nie rzucali, ale niesmak był spory. Z tego co czytałem na forach TW to nie tylko ja tak uważam.

  3. #63
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32
    Zdaje sobie sprawę że komp nie ma kreatywności człowieka.
    Ale droga bonusów i braku ograniczeń to pójście na łatwiznę. Która prowadzi do apsurdu. Gdzie w Empire na przykład:
    - Łatwiej, taniej, szybciej było walczyć z państwem typu Francja czy Hiszpania niż Bawaria czy Hanower gdyż.
    A) Które wystawiały pełne flagi.
    B) Trzeba było trzymać armię na terenie prowincji tak ze 20-25 tur. Aby tłumić powstania narodowe.
    - Komp nie musi bronić swoich miasteczek bo spalanie ich przez gracza NIC MU NIE ROBI.

    A ja chciałbym aby ai odpowiadała na poczynanie człowieka: 1 pojedynczy oddział człowieka przechwytywała swoimi. A w przypadku dużej armii gracza wycofywała wojska do miasta. Tak żeby chociaż naśladował (imitowała) zachowanie człowieka.
    Wystarczyło stanąć koło miasta, poczekać aż wybuchną te 2/3 powstania i po problemie. Ja do 1750 podbiłem cały świat za pomocą 5-6 pełnych armii więc, jak widać niezadowolenie nie sprawiało mi dużego problemu.
    ''Polski most, Niemiecki post i Cygańskie nabożeństwo - wszystko to błazeństwo.''

  4. #64
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Elbląg
    Postów
    129
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Ja się boję żeby w tych nowych pomysłach nie przekombinowali. Niektóre newsy są dobre ale sporo wprawia w zakłopotanie, np. - regiony...
    Im bliżej do premiery tym więcej obaw mam. Póki co wstrzymuję się z preorderowaniem. Raz, że nie wiadomo jak będzie na starcie (Shoguna 2 dopiero Darth mi naprawił po kilku miesiącach od premiery) , a dwa - czekam na najlepszą ofertę z dodatkami dlc.

  5. #65
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Kampania w Napoleonie miała "ustawienia fabryczne" prawie wzorowe jak na sztuczną inteligencję. W sumie nie uważam by ktoś tam coś zdołal już znacznie poprawić. Bitwy nie zachwycaly, ale kampanii w Napoleonie w porównaniu do tego co jest i było, tak w oryginałach jak i modach, czepiac sie już można tylko na siłe lub na zasadzie pobożnych życzeń żeby gra stała się rzeczywistością. Może wzięli do siebie to i owo z historii modingu. Płyność gry przypominała mi czasy grania w EB. Ale to jedyny taki mod niekoniecznie do końca amatórow. Od Mrokiego i tak za dużo nie wezmą bo to pasożyt żerujacy na zdrowym ciele CA i nie tylko

    *Mroki - kolega, bedzie w Wikipedii jak wytedytuje

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Nowe forum - temat główny/pomysły/nowości
    By Riko in forum Forum Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 487
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 13:38
  2. [ROZWIĄZANE] Liczebność jednostek
    By mati28725 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 18:12
  3. Lista Regionów - Resource
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 10:55
  4. liczebność jednostek
    By Akkar in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 17:38
  5. zmniejszona liczebność oddziałów
    By gaki in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •