Strona 129 z 205 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 281 do 1 290 z 2047

Wątek: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

  1. #1281
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach

    Re: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

    System rekrutacji jest fajny, sądziłęm, że zepsują grę tymi reformami ale jest fajnie
    Widzisz Gnejuszu, a mówiłem ze chłopaki wiedzą co robią
    Bierność komputera nawet na b. trudnym jest powalająca, zdarza się i owszem, że zaatakuje nas kilkoma nawet armiami ale zdarza się częściej, że przygląda się jak bierzemu mu miasta i nic nie robi.
    Póki jesteśmy małym państwem komputer dość chętnie wypowiada nam wojnę, lecz, gdy stajemy się powoli mocarstwem jest coraz mniej chętny do zatargu z graczem co w późniejszym etapie gry jest dość nużące.
    Mam jednak nadzieję że zespól po uporaniu się z AOR weźmie się za mechanikę kampanii o ile CA to umożliwi. Flot wycieczkowych zespól DeI nie jest w stanie zmienić bez udziału CA niestety.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  2. #1282
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Re: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

    Trochę źle mnie zrozumiałeś w kwestii bierności komputera. Nie chodzi mi o wypowiadanie wojen tylko o to, żę komputer często się nawet nie broni, jego armie przyglądają się jak biorę im miasto lub nawet kilka. Jak tego nie poprawią to Rome 2 będzie wiecznie wycieczkową betą, klimat jest ale nie ma inteligencji w samej grze AI jest szczątkowe. Właśnie pod wpływem klimatu z Rome 2 a raczej DeI wróciłem do seriialu "Rzym", to kapitalne dwie serie i b. żałuję, żę nie powstałą trzecia. Jest polityka, namiętność, ekonomia, ambicje - w filmie jest wszystko. Do tego zaraz na początku jest krótka bitwa z Gallami i pokazana ciekawa taktyka Rzymian. Większą bitwę można zobaczyć już w drugiej serii - bitwa pod Filippi:

    http://www.youtube.com/watch?v=gUlw4Hh366c

    link jest do dokumentalnego choć z aktorami (jest też polski akcent - sami zobaczycie kto zagra jedną z postaci).
    Oglądająć "Rzym" można zrozumieć co to brud, korupcja, morale, możę jakiś zdolny chłopak zrobi submoda z akcentem z tego filmu, wszystko jest możliwe.
    Jak dobrze pójdzie to po świętach zmienię a raczej ulepszę komputer, może kupię monitor panoramiczny bo obecnie mam 16:9 z pięknymi kolorami na matrycy jeszcze PVA. Problemem jest jednak obcięty po bokach obraz i traci się na tym w grze dużo.
    Wiem, żę to nie jest odpowiedni temat ale może ktoś potrafi polecić dobry monitor panoramiczny z kolorkami a nie jedynie barwami i w dobrej cenie. Może właśnie taki kupię choć żal mi będzie obecnego ze względu na kolory właśnie...
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  3. #1283
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach

    Re: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

    Trochę źle mnie zrozumiałeś w kwestii bierności komputera. Nie chodzi mi o wypowiadanie wojen tylko o to, żę komputer często się nawet nie broni, jego armie przyglądają się jak biorę im miasto lub nawet kilka.
    No tak , jesli podejdziesz do do miasta z dwoma pełnymi legionami a on ma pod miastem jedną armie to Cię raczej nie zaatakuje, ale jeśli już podejdziesz jednym legionem a on ma przewagę to jest duże prawdopodobieństwo ataku z jego strony.
    Ai ma zakodowane iż ma atakować, gdy posiada przewagę.Sam miałem kilka przypadków , gdy podchodziłem pod miasto( a także w polu) z przewagą to przeciwnik wycofywał swe mniejsze siły, gdy jednak miał przewagę to atakował błyskawicznie.Tak miałem kiedyś walcząc z Arwenami o Massylię, gdy zaatakowałem miasto dwoma legionami przeciwnik wycofał swą jedną armię tylko po to aby w kolejnej turze zaatakować trzema pełnymi z czego zresztą wywiązała się wspaniała bitwa.
    Ogólnie zauważyłem iż w Rome II jest mniej bitew, a te które są, często są rozstrzygające tak było w przypadku Arwenów po zwycięstwie potęga tego plemienia została dość szybko złamana nie tyle przeze mnie, co przez pozostałych sąsiadów.
    Ogólnie walki w DeI są naprawdę świetnie, gdyby jeszcze komp potrafił stosować odrobinę taktyki w bitwach byłoby super. AI w kampanii jest bardzo nierówne i widać że bardzo niedopracowane, ale chyba najlepsze w całej serii. Przynajmniej spam armii tak irytujący w poprzednich seriach został poważnie ograniczony.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  4. #1284
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

    Zauważyłem u Celtów i Germanów brak niektórych wariantów mieczy. Wygląda to jakby okładali się niewidzialnymi ostrzami . Nie wiem czy to nie jest ponownie wina steamowej wersji moda.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  5. #1285
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    hej czy na tym forum jest temat do DEI i ogólnie do modów tak jak to było w starym

    oj sory już widzę że jest to nie było tematu

    fajnie chyba muszę zagrać na bardzo trudnym bo na trudnym z początku było jakieś wyzwanie ale teraz cała galia brytania germania podbite milion kasy i ponad 360 żywności z początku jest wyzwanie jakieś nie powiem ale jak już zrobisz imperium i masz ogrom kasy to nikt cię nie zaatakuje wszyscy się boją i gra robi się monotonna fajnie na najniższych podatkach mam z 17 tysięcy przychodów




    Czy wydadzą jakiś nowy dodatek do Rome II bo w zakładce patche temat zbiorczy ktoś coś pisał o brytanii ?
    Ostatnio edytowane przez Vorenus ; 19-04-2014 o 15:55

  6. #1286
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Zapowiedź jednostek pomocniczych dla Rzymu http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?649359-PREVIEW-Roman-Auxilia-Overhaul. Prezentują się pięknie

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  7. #1287
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    K A M 2150 , za zapowiedź wersji 0,9 należą Ci się najsmaczniejsze kąski ze świątecznego stołu. Nowy pomysł na wojnę domową... - ożesz.... przecież marudziłem o tej wojnie od samego początku gry... To doskonała wiadomość, ale jeszcze lepsza jest ta, żę będzie to ostatnia łatka ze świecidełkami a potem chłopaki naprawią bezsensy C.A. Już dzisiaj zatrudniłbym ich w tej firmie a pozwalniał bałwankó odpowiedzialnych za wypuszczenie tej wczesnej bety i to jeszcze w tonacji RPG. Naprawdę odwaliłeś porządną robotę z tą zapowiedzią, tym bardziej, żę święta mamy i czas inaczej jakoś leci.

    U mnie w kampanii 209 tura na b. trudnym Rzymem, gra się nieźle ale komputer szaleje z oddawaniem się pod protekcję, teraz Point będący niesamowitą potęgą sprzedał się za 2400 monet... Wcześniej Lusytanie i Odrysi choć byli potężniejsi odemnie...
    Coś jest nie tak, w 209 turze mam Reformy Imperialne w armii i przedostatni pasek rozwoju zapełniony do połowy. Jeżeli macie kontakt z ekipą od DeI to zasygnalizujcie im tą sprawę bo gra jest przez to zbyt łatwa.

    Nie mogę się doczekać aż zabiorą się za agentów i resztę bzdur, oj... będzie modzik... Już teraz C.A. pozazdrościło chłopakom "warumków pogodowych" i pory roku wprowadzili, oby tak dalej aż do powstania wreszcie wersji alfa okraszonej świetnym modem a możę nawet paroma.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  8. #1288
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Właśnie zabrałem się za ostatnią cześć i niedługo odblokuję temat od wersji 0.9

    Co do dyplomacji to jest z nią tak, że na TWC jest masa tematów o niej, tylko że jedni krzyczą iż każdy im wojnę wypowiada i walczy do końca, a inni z kolei że nikt nie chce z nimi walczyć. Dresden sam do końca nie wie dlaczego tak się dzieje, że u dwóch osób dyplomacja może się aż tak różnić, ale cóż, trzeba jakoś z z tym żyć

  9. #1289
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Dobra, jak to jest z tą pogodą w DeI? Wpływa ona na to co się dzieje w grze, tj. ostre zimy itp. (jak w kampanii CiG)? Czy to tylko efekt graficzny jak teraz mamy w podstawowej kampanii?



  10. #1290
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Pogoda wpływa na kilka czynników, ale już nie pamiętam jakie, gdzieś to na TWC jest podane w poradnikach od Dresdena

Strona 129 z 205 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 13:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  5. Divide et Impera IV modyfikacja EUIV
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2013, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •