Strona 34 z 42 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 414

Wątek: Ogólne pytania dotyczące Empire:TW

  1. #331
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam.
    1. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak w tej grze działają szlaki handlowe?
    Mam podbitą prawie całą Europę i kawał Indii. Portów handlowych mam kilkanaście i kiedy patrzę na zakładkę dyplomacji praktycznie wszędzie mi pokazuje, że porty mam obciążone. Jak to jest możliwe skoro handluje tylko z 2 krajami?

    2. Po pokonaniu Hiszpanii w Amerykach powstało kilka nowych narodów z którymi też nie mogę handlować mimo iż w zakładce dyplomacji znaczek pokazuje, że handel jest możliwy. Mam z tymi państwami stosunki 30-50 a umowy nie chcą przyjąć twierdząc, że się to nie opłaca.
    Kiedy przytrzymuję kursor nad "zaproponuj umowę handlową" jest linijka w której jest napisane coś takiego : Wolne porty TY/ONI 0/2
    Czyli że chyba nie moge z nimi hand

  2. #332
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 847
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 052
    Otrzymał 1 045 podziękowań w 702 postach
    Rozbuduj porty handlowe, albo zamień niepotrzebne wojenne i rybackie na handlowe. Być może blokuje Cię brak technologii które pozwalałyby rozbudować porty. Zobacz czego Ci brakuje i albo połóż nacisk na tą technologię w odkrywaniu, albo na drodze wymiany ją zdobądź.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #333
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Technologie mam praktycznie wszystkie, brakuje mi dosłownie kilku, a porty są rozbudowane na przedostatni poziom.
    Jak pisałem mam prawie całą Europę. Od Portugalii po Moskwę, Grecję, północną Afrykę i Skandynawię wiec portów handlowych posiadam od groma. Większych państw już praktycznie nie ma, a nie mogę handlować z tymi mniejszymi bo co właściwie? Ciągle mi pokazuje, że mam porty obciążone wiec się pytam jak je odciążyć i handlować z wieloma krajami? Swego czasu widziałem, że Francja miała 8 partnerów handlowych z czego mieli tylko jeden region i 2 porty w nim. Ja z 20 portami nie mogę handlować. O co w tym chodzi?

  4. #334
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 847
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 052
    Otrzymał 1 045 podziękowań w 702 postach
    Dawno grałem, ale przy rozbudowie portu pisze zdaje się ile może być do niego szlaków handlowych. Może tylko chodzi o port przy stolicy? Musisz go rozbudować na ostatni poziom.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #335
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jeżeli chodzi o port przy stolicy to Warszawa nie ma portu wiec to odpada. Jeżeli chodzi o najbliższe porty to właśnie je rozbudowałem na max i ciągle to samo. Jakoś nie wydaje mi się, żeby to był błąd gry, a bardzie moje niezrozumienie dlatego proszę czy może ktoś mi to wyjaśnić?

  6. #336
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach
    @Luminus
    popatrz ile masz portów kupieckich ile portów wojennych. Z tym drugim to nie pohandlujesz sobie, zamień część z nich na handlowe. Powinno pomóc.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  7. #337
    marengo
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Luminus Zobacz posta
    Technologie mam praktycznie wszystkie, brakuje mi dosłownie kilku, a porty są rozbudowane na przedostatni poziom.
    Jak pisałem mam prawie całą Europę. Od Portugalii po Moskwę, Grecję, północną Afrykę i Skandynawię wiec portów handlowych posiadam od groma. Większych państw już praktycznie nie ma, a nie mogę handlować z tymi mniejszymi bo co właściwie? Ciągle mi pokazuje, że mam porty obciążone wiec się pytam jak je odciążyć i handlować z wieloma krajami? Swego czasu widziałem, że Francja miała 8 partnerów handlowych z czego mieli tylko jeden region i 2 porty w nim. Ja z 20 portami nie mogę handlować. O co w tym chodzi?
    Morski szlak handlowy wytaczany jest po najkrótszej linii pomiędzy portem a regionem z którym prowadzony jest handel, więc posiadanie od groma portów handlowych nie przyniesie Ci oczekiwanych zysków. Wyjaśnię Ci to na przykładzie Rosji. Jeżeli zdobędzie ona Krym (jakże to aktualne) to port ten będzie obsługiwał szlak handlowy do Indii, ponieważ jest najbliżej. Zdobycie portów bałtyckich nie przyniesie oczekiwanego skutku, skoro trasa do Indii od nich jest dłuższa.

    Francja jest specyficzną frakcją, ponieważ jej region stołeczny posiada na początku dwa porty typu handlowego, czyli na starcie będzie posiadać dzięki nim po dwa wolne sloty dla handlu, czyli razem cztery i prostą trasę lądową do stolicy. Rozbudowa do następnego poziomu da im kolejne dodatkowe sloty, po dwa na port czyli kolejne cztery, a razem 8. Do tego Francja może bez przeszkód handlować z Hiszpanią, ponieważ można wytyczyć prostą trasę pomiędzy Paryżem a Madrytem.

    Uwaga trzecie, jesteś już na takim etapie gry, że praktycznie wyeliminowałeś swoich partnerów handlowych.

    Oczywiście, porty handlowe nie wytwarzając szlaku morskiego, dają jednak bonus do zamożności regionu. Możesz zamienić część portów handlowych na rybackie, zyskasz bonus do rozwoju regionu dzięki dodatkowej żywności.

  8. #338
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Teraz to już bardziej zrozumiałem o co chodzi ale mam jeszcze jedno pytanie.
    Większych państw już praktycznie nie ma ale w Amerykach do których jeszcze nie ruszyłem małych frakcji jest sporo i z nimi tez nie mogę handlować. Domyślam się, że nie pohandluje z Indianami bo nie posiadają portów wiec z nimi zostaje mi handel lądowy ale Meksyk czy USA mają porty.
    Co do Meksyku przy ikonce jest napisane, że porty mam obciążone wiec jak mam je odblokować?

    Z USA jest dziwniejsza sprawa ponieważ jest ikonka biała czyli że handel jest możliwy ale nie chcą ze mną handlować. Stosunki mam +49 i nawet się pokusiłem o danie w prezencie sporej ilości gotówki, żeby rozpocząć handel ale też nie chcieli.

  9. #339
    marengo
    Gość
    Z nacjami natywnymi w Ameryce jest taki problem, że one nie mogą osiągnąć takiego stopnia rozwoju jak Europejczycy, więc ich infrastrukturę po zdobyciu regionu należy wyburzyć i zbudować własną.

    Jeżeli Twoje porty są zblokowane, to pozostaje tylko zdobycie punktu zaczepienia w samej Ameryce i dopiero wtedy rozbudowa pozytywnych relacji i handlu. Łatwiej mają państwa typowo kolonialne, jako posiadające dobrą pozycję startową w regionie (Anglia, Francja, Hiszpania). Ty musisz ją dopiero tworzyć. Masz zdobytą Szkocję? Ona posiada dobre połączenia z handlem północno-atlantyckim. W relacjach +49, to nawet w modzie nie jest dużo. Musiałbyś zyskać ich zaufanie wypowiadając wojnę frakcji wrogiej im, dając region lub podarunki. Dobre, długotrwałe relacje wymagają odpowiednich zabiegów.

  10. #340
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, mam pytanko dotyczace "na wojenej sciezce". Czy wydano inne dodatki w wersji pudelkowej, nie tylko nawet do empire, ale i poxniejszych czesci, czy to byl wyjatek? I druga kwestia czy jakjuz zainstaluje elitarne jednostki zachodu pl, a potem dokupie elite unit east eng, bo rozumiem, ze polskiej wersji nie ma, to to bedzie wspolgralo w grze bezkonfliktowo?

Strona 34 z 42 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 09:01
  2. Pytania dotyczące Bellum Crucis 6.1 i 6.2
    By Bizantyjczyk in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 12:43
  3. Turniej morski 1vs1 Empire Total War-Pytania i uwagi
    By Rue in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 13:12
  4. [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a
    By Frem in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 22:40
  5. Pytania dotyczące kampanii
    By Niko in forum Napoleonic: Total War III (NTW3)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •