Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sterowanie- o co chodzi?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Sterowanie- o co chodzi?

    Witam
    Kupiłem jakiś czas temu Napoleon Total War. Zalogowałem się na steama. Aktualizowałem wersję. Zainstalowałem grę. Następnie w steamie włączyłem tryb offline. Gra normalnie się włącza itd. Jest jednak problem ze sterowaniem. Praktycznie uniemożliwia to jakąkolwiek rozgrywkę. do tej pory grałem w medieval2, rome total war i nie było problemu. W tej części jest jakieś kompletnie niewygodne sterowanie. podczas gry w kampanię przesuwam myszą w lewo ekran mapy przesuwa się w prawo i na odwrót. Poza tym mimo ustawienia czułości myszy na minimum szaleje jak cholera. Zaznaczenie jednostki na mapie jest praktycznie niemożliwe.Czy ktoś miał podobny problem, jak go rozwiązać?

  2. #2
    Pampa
    Gość
    Mapą najwygodniej kieruje się WSAD wspomagając przy tym myszką. Kwestia przyzwyczajenia

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampalinex Zobacz posta
    Mapą najwygodniej kieruje się WSAD wspomagając przy tym myszką. Kwestia przyzwyczajenia
    no gdyby tylko tak było, jakoś bym się przemógł, ale chodzi o to że to jest naprawdę katorga zaznaczyć miasto czy jednostkę. Mysz tu generalnie przeszkadza, a nie ma innej możliwości zaznaczenia jednostki czy miasta. Czułość jest kompletnie do kitu. Do tego w czasie bitwy ta czułośc myszy podczas obrotu kamery pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Zero przyjemności z gry. mam wrażenie że to jest jakiś cholerny błąd. Natrafienie na dany punkt wygląda jak ruch pijanego.Może jednak ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał. Czy jest jakiś patch czy możliwość przywrócenia tzw. starych ustawień znanych z wcześniejszych odsłon gry?

  4. #4
    marengo
    Gość
    Jeżeli nie masz jakiś ważnych zapisów gry, to skasuj cały folder Napoleon z ustawieniami dla gry w tej ścieżce:

    C:\Użytkownicy\twojanazwa\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Napoleon

    Odtworzy się po jej ponownym uruchomieniu. Sprawdź też integralność plików gry przez steam.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie pomogło. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Podsumowując:sterując samą myszką na mapie kampani nie jestem w stanie zaznaczyć nawet postaci. Niestety tak się grać nie da.

  6. #6
    marengo
    Gość
    Przeszukałem 15 stron pomocy technicznej na twcenter i totalwar.com nie znajdując prawie nic. Prawie, ponieważ w jednym miejscu dwie osoby zadały podobne pytanie, ale nikt im nie odpowiedział. Skoro nie pomaga reset ustawień i zakładając, że źródłem problemu nie jest Twoja myszka i nie powtarza się on w innych grach, to w takim wypadku proponuję reinstalację gry. Problem jest niezauważalny w środowisku graczy, ja sam spotkałem się z przesuwaniem kamery w odwrotnym kierunku do ruchu myszki raz albo dwa.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Szczerze nie wiem o co chodzi. Wczoraj wieczorem włączyłem grę i wszystko grało - kierunki/czułość myszy. Było ok. Dziś włączam i znów problem powrócił.

  8. #8
    Pampa
    Gość
    Może spróbuj przeinstalować? Skoro nic nie pomaga to może czas na środek ostateczny

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Okazuje się, że problem leżał w myszce. Wymieniłem myszkę i jest ok. Także jakby ktoś miał podobny problem być może jest to kwestia mychy.pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •