Strona 7 z 26 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 254

Wątek: Total War Saga: Troy - dyskusja ogólna

  1. #61
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach
    Niestety nie wiem jak wygląda mapa, ale przyglądając się tamtej mapie z rysem fabularnym na wideo widać, że jest jakby na północy do odsłonięcia region mniej więcej w okolicach Tracji i Azja Mniejsza widoczna pod Troją. Więcej nie widać. Miejmy nadzieję, że jest większa, ponieważ to co widzimy na tamtym filmiku to tylko miejsca związane z główną osią fabularną - porwanie Heleny i wyprawa na Troję.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #62
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Czytam tą dyskusje i jak to jest w standardzie na tym forum wyłapałem kluczowy błąd . Zapominacie, że to "GRA" (produkt) i raczej targetem nie jest taka widownia jak tutaj, czyli z dobrym rozeznaniem więc liczenia na jakieś szczegóły co do samej mapy czy kampanii raczej słabo widzę.

    Co do obaw Il Duce i tłumaczenia się CA, że to ma być zupełnie coś innego niż 3k to jestem jednak za Ducem, który słusznie się obawia powtórzeń w danym tytule z poprzednika który pobił rekordy sprzedanych kopii a co się z tym wiąż jest "dobrym produktem z dobrymi rozwiązaniami" mimo niechęci do niego niektórych użytkowników forum czy szeroko pojętej sceny total warów w Polsce. Ale wracając do tematu wydaje mi się, że "herosi" w formie pojedynczego kolesia są jednak jakaś opcją, ba żeby ludzie mniej narzekali mogą powtórzyć i zrobić dwa tryby czyli ten że mamy świtę albo samego gościa i mają problem z głowy co do tego, czy jest to zbyt duże "fantasy".

    Ogólnie ja nie traktowałbym jednak tego jak fantasy prędzej jako mix tych dwóch stylów i porównanie tego do 3k pod względem niektórych rozwiązań trafne, możliwe że zawita w tym tytułu.

    Na koniec od siebie dodam, że problem tego czy gra jest kierowana do fanów historyków czy fantasy to powód, dla którego ta gra wygląda póki co słabo bo jak ktoś wyżej napisał. Z tego co nam zaserwowano nie łapie się to nigdzie czyli każda grupa będzie niezadowolona
    Spoiler: 







  3. #63
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach
    Three Kingdoms własnie nie jest satysfakcjonujące dla CA. Jest to najnowsza gra, jednak gra w nią prawie 2x mniej ludzi niż w Warhammera 2. Dodatkowo graczy Rome 2 jest mniej jedynie o 40% od 3K. To zdumiwające, że gra z 2013 tak dobrze się trzyma. Przy obecnych statystykach to 3K w przyszłym roku będzie miało mniej graczy od R2. Wystarczy spojrzeć ile obecnie jest graczy i jak duzy spadek odnotowuje 3K, a nie tak dawno wydano DLC. Ostatnie DLC do Rome 2 było ponad rok temu, a gra trzyma się super. ToB całkowicie się nie sprzawdził - brak agentów i tamtejszy system rekrutacji nie wystąpią w Troy, a samo ToB zostało porzucone bez DLC (krwi nie liczę). Mało tego - R2 nie został porzucony i można się spodziewać patcha i możliwe, że DLC (prawdopodobnie Aleksandra lub diadochów). Stąd CA raczej idzie starymi metodami i wykorzysta to w Troy.
    Dlatego własnie Troy ma być na silniku Warhammera (najczęsciej grywalnej gry z serii obecnie), a rozwiązania bliższe Rome. CA zaprzeczyło pojedynkom w stylu 3K, więc nie wiem czemu mamy w to wątpić.

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. Następujących 3 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  5. #64
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Czekaj, czekaj KLA z czego to są dane? Ze Steama? Bo nie wiem czy dane ze Steama chińskiego też się w to wrzuca a podejrzewam że 3K tam jednak odbiorców znalazło najwięcej.


    Stary nick:kujon333


  6. #65
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Skąd to bierzesz, że poruszają się bez obstawy? Nie kojarzę, żeby takiego było gdziekolwiek powiedziane, a nawet przeciwnie - w każdym artykule pojawia się informacja wpływu Achillesa i Hektora na armię, co świadczy że to generałowie.
    To że mają wpływ na armię nie znaczy że mają obstawę,generałowie w WH i 3K też mają wpływ na armię ale poruszają się oddzielnie.

    Ten trailer to wersja "cinematic". Nic wspólnego z grą nie ma. Pewnie to będzie po prostu intro przy ładowaniu się gry. Z kolei kilka screenów to zbyt mało żeby coś wywnioskować. Zresztą na tym screenie widocznym z góry widać, że postać "minotaura" (która wygląda jakby się pojedynkowała samodzielnie na screenie z bliska) przewodzi jednemu z oddziałów. Jeśli chodzi o screen z Achillesem i Hektorem może to być zwyczajny screen promocyjny, albo "efektowna animacja" o której mówiło CA odnośnie braku pojedynków bohaterów.
    Nie można jednoznacznie stwierdzić że ten minotaur jest częścią jednostki, biegnie na przedzie, takiego samego screena bym mógł zrobić w WH2. I ja dobrze wiem że to trailer ale każdy trailer zawiera teaser odnośnie mechanik będących w grze. Trailer WH1 = pokazane wszystkie cztery rasy grywalne + chaos jako główny przeciwnik w end game i jak było w grze? Dokładnie tak jak na zwiastunie. Kolejny przykład,WH2 = pokazane trzy grywalne rasy,Vortex i teaser Skavenów,znów,wszystko znalazło się w grze. Trailer 3K = duży nacisk na legendarnych bohaterów,wyraźne pokazanie mechaniki pojedynku i zarysowanie kontekstu wydarzeń,co mieliśmy w grze? Dokładnie to co na trailerze. Nawet trailer hejtowanego TOB = pokazane wszystkie grywalne stronnictwa,zarysowanie epoki i kontekstu wydarzeń,co się stało? No wszystko to było w grze. Także bez urazy KLA ale na razie to co piszesz o tych bohaterach i pojedynkach wygląda mi raczej na Twoje pobożne życzenie nie poparte na razie żadnymi faktami. Nie mówię że na pewno nie masz racji i że na 100% będą to bohaterowie jak w WH ale nie widzę żadnej przesłanki żeby to wykluczyć. Widzę wręcz więcej wskazówek mówiących nam że jednak Hektor czy Achilles będą "one man army". Chciałbym się mylić w tej kwestii,wierz mi .

    Ogólnie ja nie traktowałbym jednak tego jak fantasy prędzej jako mix tych dwóch stylów i porównanie tego do 3k pod względem niektórych rozwiązań trafne, możliwe że zawita w tym tytułu.
    Też myślę że to będzie najgorsze rozwiązanie z możliwych czyli mix.

    Czekaj, czekaj KLA z czego to są dane? Ze Steama? Bo nie wiem czy dane ze Steama chińskiego też się w to wrzuca a podejrzewam że 3K tam jednak odbiorców znalazło najwięcej.
    Nie ma czegoś takiego jak chiński Steam,dane są wspólne dla wszystkich.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  7. #66
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Nie ma czegoś takiego jak chiński Steam,dane są wspólne dla wszystkich.
    A rzeczywiście jeszcze Steam nie zrobił oddzielnego dla Chin (ma podobno zrobić).

    No, ale nadal Steam to chyba nie jest jedyna platforma w Chinach na której dostępne jest 3K. Jakieś NetEase ma tam chyba dużą współpracę z CA w tym względzie


    Stary nick:kujon333


  8. #67
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 410
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    525
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Panie Kolego Presidente
    Tak to teraz wygląda, amplituda przy 3K jest wielka, bo mordują grę paczami. A Młotki, to Młotki^^
    https://steamcharts.com/search/?q=total+war
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #68
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    No, ale to nadal sam Steam a 3K też jest dostępne chyba na innych platformach


    Stary nick:kujon333


  10. #69
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    To że mają wpływ na armię nie znaczy że mają obstawę,generałowie w WH i 3K też mają wpływ na armię ale poruszają się oddzielnie.
    Na mapie kampanii widać, że Achilles, Hektor stoją pod Troją. Nie ma tam żadnych innych generałów obok, więc są z armiami, bo gdzie one by się podziały.

    I ja dobrze wiem że to trailer ale każdy trailer zawiera teaser odnośnie mechanik będących w grze. (...)
    Nie jest tak. Wymieniłeś tylko część trailerów. Jest cała masa trailerów, gdzie widzimy pojedyncze postacie, starcia miedzy nimi, rozmowy itp. Przykładowo trailer do Attili przedstawia gladiatorów walczacych na arenie. Nie ma takiej mechaniki w grze. Jest także trailer DLC do tej gry gdzie znów jest arena w postaci cyrku i widzimy wyścigi rydwanów. Nie ma czegoś takiego w grze.

    Nawet trailer hejtowanego TOB = pokazane wszystkie grywalne stronnictwa,zarysowanie epoki i kontekstu wydarzeń,co się stało? No wszystko to było w grze.
    No i w Troi są pokazane dwa stronnictwa w trailerze i wszystko się zgadza z tym co powiedziało CA. Zwróć uwagę, że w czasie walki Achillesa i Hektora Trojanie i Achajowie też ze sobą walczą. Ten pojedynek nie jest taki samotny jak w filmie Troja, ale jest częścią bitwy.

    Także bez urazy KLA ale na razie to co piszesz o tych bohaterach i pojedynkach wygląda mi raczej na Twoje pobożne życzenie nie poparte na razie żadnymi faktami.
    To własnie ja mam wszystko poparte faktami w postaci wypowiedzi CA, a to co piszesz to tylko poszlaki w postaci screenów, trailera, który tak naprawdę nie przedstawia realnego gamepley.

    Widzę wręcz więcej wskazówek mówiących nam że jednak Hektor czy Achilles będą "one man army". Chciałbym się mylić w tej kwestii,wierz mi .
    Wskazówki w postaci trailera i wyrwanych z kontekstu screenów są dla Ciebie bardziej wiarygodne niż oficjalne teksty? Gdyby było jak mówisz CA wyszłoby na oszustów, a fani po premierze bym im tego nie podarowali.

    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    No, ale to nadal sam Steam a 3K też jest dostępne chyba na innych platformach
    Jesteś tego pewien? Nie kojarzę czegoś takiego. Wydaje mi się, że CA mówiło kiedyś o tym, że wszystkie gry od Empire są dostępne tylko na Steam. Ale mogę się mylić. Gdzie to znaleźć?

    Teraz nawet gra wiecej graczy w Rome:




    P.S. Mam dla Was dobre wieści. Dodali coś do Rome 2! Coraz bardziej jestem pewien, że to DLC, a najpewniejszym jest Aleksander, choć mam nadzieję, że mogą to być też diadochowie.

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  11. #70
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Jesteś tego pewien? Nie kojarzę czegoś takiego. Wydaje mi się, że CA mówiło kiedyś o tym, że wszystkie gry od Empire są dostępne tylko na Steam. Ale mogę się mylić. Gdzie to znaleźć?
    Tak to końca to nie . Tutaj coś więcej
    https://www.totalwar.com/blog/neteas...n-and-answers/

    I tutaj wycinek:
    IF I ALREADY BOUGHT TOTAL WAR: THREE KINGDOMS AND OTHER GAMES ON OVERSEAS PLATFORMS, WILL I NOW BE UNABLE TO PLAY?
    We promise that Steam users will not be affected in any way, and all Total War products can be purchased/downloaded/experienced as usual.
    Jak dobrze zrozumiałem skoro były wątpliwości czy gra nadal będzie dostępna w Chinach także na Steamie wg mnie oznacza to, że jest też dostępna przez jakąś chińską platformę NetEase


    Stary nick:kujon333


Strona 7 z 26 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •