Strona 329 z 329 PierwszyPierwszy ... 229279319327328329
Pokaż wyniki od 3 281 do 3 285 z 3285

Wątek: Filmy

  1. #3281
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 409
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    525
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Nie samym grillem człowiek świętuje. Ku mojemu zdziwieniu Diunę 2 mogliśmy obejrzeć jeszcze w kinie. Widowisko przednie bo nazwisko reżysera zobowiązuje, 2:45 a nie patrzysz na zegarek, lecz kwestia fabularna to przeciętniak. Minusem ekranizacji jest zawsze skrót, wiec w książkach jest to zapewne lepiej opisane. Czy wiadomo jak zatrzymywano te czerwia, by pakować na nie iluś tam ludzi i rozbijać namioty? Postać grana przez Butlera. Pewnie to w książce zabijaka, we filmie ma jedną (1) walkę nie na niby (a i to z wycieńczonym starszym oficerem, oczywiście tchórz nawet zbroi nie zdjął) przed pojedynkiem z naszym protagonistą. Zarzynanie stojących obok niewolników czy tam służących może pokazywać patologię bohatera, ale na pewno nie jakość wojownika jako takiego. Krótkie sceny walk na pustyni to jakaś parodia taktyki, a gremialne wchodzenie Freemanów na pokłady statków kosmicznych by stoczyć bój na orbicie to jakiś absurd. Co oni chcieli tam zrobić? Abordaż czy co? Obecność Florence Pugh na liście płac to tylko kolejna mała, subiektywna cegiełka na minus.
    Spoiler: 

    Ja Diunę ocenę rozbiłem sobie jako film sf i adaptacjo/ekranizację i nie wiem, czy wersje filmowe, telewizyjne nie są lepszymi, mimo braków w budżecie.
    Jednak żal, że tak Diunę potraktowano w czasach, gdzie można już obrazować praktycznie wszystko.
    Trochę dziwne, że nie próbuje się przenieść tego w świat animacji, ostatnio oglądam takie (dzięki L4 XD, że wg mnie spokojnie wciągają nosem produkcje aktorskie, ale to temat seriali^^)
    Jakoś nigdy nie przekonywało mnie w jaki sposób robi filmy Denis Villeneuve. Na przykład uważam, że kontynuację Blade Runnera, mógł sobie darować i za te pieniądze, co poszły na marketing filmu, płace dla aktorów i budżet na film przeznaczyć na coś innego
    Takim, co mi zapadł w pamięci i uważam, że mu wyszedł, jest ten. Do dziś pamiętam jego treść, gdzieś został w pamięci. Labiryt z 2013 roku.


    No i ten
    Najlepszy obraz z całej trójki - Richard Jewell spod ręki Eastwooda. Starsi pamiętają ten zamach, lecz o losie ochroniarza już zapomniałem więc odświeżyłem sobie pamięć.
    Absolutnie się zgadzam, pokazuje niszczącą moc mediów, która dla tzw. "klikbajtów" zniszczy człowieka. Inne czasy, ale zasada działania bez zmian.

    Polecam ten, o handlu żywym towarem - jeśli wcześniej tego nie zrobiłem. Mimo, że media opiniotwórcze pojechały po filmie, ale ludzie go oglądali i wcale mnie nie dziwi, że nie podobał im się, bo fabuła filmu nawiązuje do prawdziwych sytuacji i organizacji.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 03-05-2024 o 17:02
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #3282
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 847
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 045 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Jakoś nigdy nie przekonywało mnie w jaki sposób robi filmy Denis Villeneuve. Na przykład uważam, że kontynuację Blade Runnera, mógł sobie darować i za te pieniądze, co poszły na marketing filmu, płace dla aktorów i budżet na film przeznaczyć na coś innego
    Takim, co mi zapadł w pamięci i uważam, że mu wyszedł, jest ten. Do dziś pamiętam jego treść, gdzieś został w pamięci. Labiryt z 2013 roku.
    Labirynt? Zajefajny! Odszukałem mój wpis sprzed lat -> 02-02-2014, 18:19
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Mogę ze spokojnym sumieniem zaproponować do obejrzenia thriller Prisoners (czyli setny film w Polsce pod tytułem Labirynt...). Fajne postacie o przeciwnych podejściach w chwili próby (Hugh Jackman i Terrence Howard), podejrzany (Paul Dano) i REWELACYJNY Jake Gyllenhaal (pamietny z Jarhead i ze świetnego "Bogowie ulicy") w roli policjanta. Jeden, jedyny minus: o 15 min za długi... Polecam!

    [youtube:3mdr3wpi]http://www.youtube.com/watch?v=sCpl-I5qxpU[/youtube:3mdr3wpi]



    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Polecam ten, o handlu żywym towarem - jeśli wcześniej tego nie zrobiłem. Mimo, że media opiniotwórcze pojechały po filmie, ale ludzie go oglądali i wcale mnie nie dziwi, że nie podobał im się, bo fabuła filmu nawiązuje do prawdziwych sytuacji i organizacji.
    Szukam od jakiegoś czasu, jesteś kolejnym gościem który mi to poleca.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #3283
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 013
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 28 podziękowań w 23 postach
    Bo Denis Villeneuve opowiada historię bardziej dźwiękiem i obrazem niż dialogami.
    Reżyser "Diuny" chciałby nakręcić film pozbawiony dialogów | Polska Agencja Prasowa SA (pap.pl)

    Wy tego nie rozumiecie, TO SZTUKA.
    Jak chcecie gadania to jest Tarantino albo Guy Ritchie. A ten wielki artysta jakim jest Denis nie ucieka się do tak pretensjonalnych środków jak dialogi. Dialogi są dla słabych.


    A Labirynt pamiętam, że mi się podobał ale nie pamiętam już za co. Oglądałem jak wyszedł czyli 10 lat temu.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  5. Użytkownicy którzy uznali post odi.profanum za przydatny:


  6. #3284
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 847
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 045 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Kolejny raz zatęskniłem za jakimś znakomitym obrazem pogrobowców Mosfilmu
    No i znalazłem!

    Pilot. Znakomity as legendarnego Iła-2 (nie wiedzieć czemu zimą 1941 latał już w wersji ze strzelcem), tak samo łatwo niszczy kolumny pancerne wroga jak zestrzeliwuje Messery 109 (za pomocą kobry podczas której iliuszyn nie zmienia geometrii swych skrzydeł ). Cud, miód, malina. No ale i jemu los pokrzyżował plany osobistego zatrzymania Guderiana przed Moskwą. Zestrzelenie rozpoczyna rozdział, nazwijmy go - The Revenant 2.0. Nie wiem, czy bardziej zajadle gonił go szwabski oficer żandarmerii, czy rodzime wilki (niestety, zajawka z Kołowrata że ruskie niedźwiedzie nie tykały rosyjskich wojów tutaj w stosunku do wilków nie ma przełożenia). Koniec przewidywalny bo dotyczy sokoła Stalina. Mimo to jako całość nawet nawet. O dziwo ukazano różne postawy rosyjskich sołdatów, którzy po rozbiciu swych oddziałów chowali się po wsiach na tyłach wroga. Polecam szczególnie fanom gry Ił-2 Sturmovik.
    Spoiler: 


    Staroć, jednak obejrzana z zainteresowaniem. Baader - Meinhof a więc o lewackim terroryźmie w zachodnich Niemczech. Już pierwsza scena zaskakuje. Było nie było, film powstał już w XXI wieku, lecz otwierająca scena z nagimi córkami Urlike Meinhof aktualnie byłaby (i słusznie) nie do przyjęcia. Zostawiając to na boku film wciągnął mnie bez reszty. Polecam szczególnie sceny z nieporozumieniami kulturowymi pomiędzy bohaterami a Palestyńczykami podczas szkolenia w obozie w Jordanii .
    Spoiler: 


    No i powrót do bohaterskiego kina CCCP 2.0. Pisałem, że szukam produkcji pogrobowców Mosfilmu, a tu nic bardziej mylnego. W czołówce jest zajawka tej znanej wytwórni filmowej, a więc cały czas ona istnieje! No więc w końcu obejrzałem Białego tygrysa (wiem, na TV 4 jest chyba co kwartał, ale tak jakoś...). No tak, trochę fantasy tutaj jest (tym razem celowego, nie typowego w sensie zabili go i uciekł) ale nie było tak źle. W nowych produkcjach o wojnie ojczyźnianej kręconych pod Moskwą jednego odmówić nie można - starania o wstawienie jak najwięcej sprzętu, choćby replik. Mamy tutaj Matildy II, BT-7, T-34 jak i T-34-85. ISU-152, krótkolufowe PzKpfw III, M3 (tutaj najsłabsza replika, obok długolufowych PzKpfw IV). Tytułowy Tygrys, przez to, że powstał na bazie T-34-85 (być może na IS-2) miał wieżę zamiast na środku kadłuba, przesunięta mocno do przodu. Czym przypominał Tygrysa... Ferdinanda Porsche . Co ciekawe - oba omawiane dziś filmy o sowieckich gierojach mają jedną scenę wspólną - pięknie wylatujące wieże trafionych PzKpfw IV. Oczywiście w żadnym wypadku nie przydarza się to sowieckim tankom, co to to nie. Nawet seryjnie trafianym przez tytułowy czołg-zjawę (choć po prawdzie, wrak T-34 w którym odnaleziono naszego spalonego bohatera wieżę także stracił). Jak widać Rosjanom śnią się po nocach latające wieże. Moskwiczanie mieli okazję ostatnio oglądać M1 i LeO 2. I choć tureckim Leopardom w Syrii przydarzało się tracić wieże, to wszystkie znane mi filmiki z trafieniami Abramsów i Leopardów na Ukrainie ciągle takich scen nie dostarczyły (w odróżnieniu od kilkudziesięciu - czy aby tylko? - filmików gdzie bohaterem była wieża T-72/80/90) A co żałować Moskalom. Niech obejrzą czołgi które nie tworzono by ginęły wraz z załogami bo na tyłach mnogo kolejnych. Nawet te ich cudowne dziecko T-14 już nie pojawia się na paradach.... Coś czuję w kościach, że doczekamy się filmu Mosfilmu o pojedynkach ww. czołgów i to wieże wrażych M1 i LeO 2 będą latały, a rodzimym tankom, rzecz jasna, nie. Wracając do Białego tygrysa. Koniec końców nasz bohater-czołgista który gadał z czołgami nie dopadł czołgu-zjawy. Z końcowych dialogów wynika, że pojawi się w przyszłych wojnach. Trzeba przyznać twórcom, że znali przyszłość! Patrząc na to co działo się cyklicznie pod Wuhledarem, tam nie Ukraińcy, a "inni szatani byli tam czynni" jak powiedział klasyk znad Wisły. Po prostu tam musiał pojawić się biały tygrys, nie idzie inaczej wyjaśnić tej rzezi rosyjskiego zmechu. No i jak nie polecić tego filmu!
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #3285
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 847
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 045 podziękowań w 702 postach
    Dziś misz-masz:

    Szukając rodzinnej komedii padło na Rodzinna zamiana ciał. Niby pomysł ograny i z początku film ze względu na ilość członków rodziny porażonej życzeniem tatusia wydawał się cokolwiek zagmatwanym. jednak później nabrał tempa, a najmłodsza latorośl skradła show całej ekipie aktorskiej. Polecam.
    Spoiler: 


    Milczący las. Tym razem przeciwnie, temat jak najbardziej poważny. Niezły klimatycznie, główna bohaterka wpadająca w oko (choć Niemka ). Takie niemieckie Pokłosie. Dla zainteresowanych.
    Spoiler: 


    Czeska superprodukcja o Janie Žižka. Wojna królów. No cóż, sprowadzenie kilku znanych nazwisk nie wystarczyło by to skrzyżowanie Robin Hooda z Janosikiem (większość filmu to ganianie się po górskich lasach i walki kilkunastu na kilkunastu) miało w jakikolwiek sposób usprawiedliwić tytuł (oryginał to właśnie Jan Žižka) i odhaczenie filmu o takiej postaci historycznej. Jedyna większa walka to kilkudziesięciu rycerzy i piechurów na... jeden, znany chyba wszystkim, obsadzony taborowy wóz bojowy. Zajawkę ze zwiastunu jakoweś bitwy traktujcie jak przedstawienie Chocimia w ekranizacji Pana Wołodyjowskiego. Może wymagam zbyt wiele, lecz liczyłem coś na kształt netflixowego Króla wyjętego spod prawa. Niestety, ten film nawet nie próbował by go porównywano. Poza tym po prostu nudny. Bodaj jedyny plus to casting na Katherine, kuzynkę króla Francji. Aktorka ma coś w urodzie z niewiast ukazanych na XV wiecznych obrazach.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 329 z 329 PierwszyPierwszy ... 229279319327328329

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •