Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: Dyskusja nad zasadami do MP

  1. #71
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Rozpisuje Opcję A:
    Liczba uczestników: 23
    6 Grup:
    Grupa A - 4 graczy
    Grupa B - 4 graczy
    Grupa C - 4 graczy
    Grupa D - 4 graczy
    Grupa E - 4 graczy
    Grupa F - 3 graczy
    Z grup wychodzą do dalszej fazy Play-Off gracze z miejsc 1 i 2 + 4 *graczy z najlepszym bilansem z 3 miejsca (*Nie dotyczy grupy F). Ze względu na to, że w Grupie F jest tylko 3 graczy, gracze wychodzący z tej grupy do fazy Play-Off wybierają dwie dodatkowe Frakcje do puli wykorzystanych Frakcji tak jakby rozegrali normalną ilość meczy względem innych grup.

  2. #72
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    W kwestii banowania ras vs puli ras, to moim skromnym zdaniem jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest banowanie, i rozpatrywanie każdego meczu osobno. Jeśli chcemy zobaczyć większą różnorodność ras to można po prostu pomyśleć nad większą ilością banów. Każdy ma minimum 9 ras, zakładając że najważniejsze mecze będą Best of 5, i że zasada jednokrotnego użycia danej rasy na cały mecz zostaje, to mogą być maksymalnie 4 bany na konkretnego gracza na mecz (moim zdaniem gracz A banując frakcję graczowi B, nie banuje jej sobie), także można pomyśleć o kolejce banów przed każdą rundą meczu(oprócz 5 rundy w Best of 5). W takim rozwiązaniu należało by również usunąć pytanie dotyczące posiadanych DLC przy zapisach.
    Si vis pacem, para bellum

  3. #73
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    W kwestii banowania ras vs puli ras, to moim skromnym zdaniem jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest banowanie, i rozpatrywanie każdego meczu osobno. Jeśli chcemy zobaczyć większą różnorodność ras to można po prostu pomyśleć nad większą ilością banów. Każdy ma minimum 9 ras, zakładając że najważniejsze mecze będą Best of 5, i że zasada jednokrotnego użycia danej rasy na cały mecz zostaje, to mogą być maksymalnie 4 bany na konkretnego gracza na mecz (moim zdaniem gracz A banując frakcję graczowi B, nie banuje jej sobie), także można pomyśleć o kolejce banów przed każdą rundą meczu(oprócz 5 rundy w Best of 5). W takim rozwiązaniu należało by również usunąć pytanie dotyczące posiadanych DLC przy zapisach.
    o czyms takim ja myslalem...

  4. #74
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    No ale eliminacja frakcji zapewnia nam pewność, że każdy zagra rasami z podstawki i nie ma chyba lepszego systemu do "wymuszenia" uniwersalności graczy. Poza tym jest to zasada stosowana w większości turniejów tej serii, a co za tym idzie "sprawdzona w boju" i możliwie najbardziej przyjazna dla nowych osób na scenie. Jak pisałem znacznie wcześniej, gracze pewni swoich umiejętności zostawią nacje OP na później, mniej doświadczeni mogą wykorzystać całe dobrodziejstwo już w fazie grupowej, bo w sumie nie mają nic do stracenia. Warto mieć również na uwadze, że Mroczne Elfy, Jaszczuroludzie czy Wys. Elfy przy zbliżonych umiejętnościach przeciwników niszczą wszystko to co mamy w starym świecie, dlatego trzeba ograniczyć możliwość ich wybierania. W finale i boju o 3 miejsce i tak będzie całkowity reset, więc i OP frakcje pojawią się statystycznie częściej niż te słabsze.

    Edit. Swoją drogą, gdzie byliście przez ostatni miesiąc, kiedy ścierały się tutaj różne koncepcje i nie raz było dość ostro?

  5. #75
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Ale to za późno się Panowie juz obudziliście. Dyskusje trwały miesiąc, a Wy sobie przypomnieliście w dniu startu turnieju
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #76
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Jako kibic jestem za opcją a).

  7. #77
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Też a). Nawet gracze z trzecich miejsc mają szansę zaistnieć, to na duży plus.

  8. #78
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    No ale eliminacja frakcji zapewnia nam pewność, że każdy zagra rasami z podstawki i nie ma chyba lepszego systemu do "wymuszenia" uniwersalności graczy. Poza tym jest to zasada stosowana w większości turniejów tej serii, a co za tym idzie "sprawdzona w boju" i możliwie najbardziej przyjazna dla nowych osób na scenie. Jak pisałem znacznie wcześniej, gracze pewni swoich umiejętności zostawią nacje OP na później, mniej doświadczeni mogą wykorzystać całe dobrodziejstwo już w fazie grupowej, bo w sumie nie mają nic do stracenia. Warto mieć również na uwadze, że Mroczne Elfy, Jaszczuroludzie czy Wys. Elfy przy zbliżonych umiejętnościach przeciwników niszczą wszystko to co mamy w starym świecie, dlatego trzeba ograniczyć możliwość ich wybierania. W finale i boju o 3 miejsce i tak będzie całkowity reset, więc i OP frakcje pojawią się statystycznie częściej niż te słabsze.

    Edit. Swoją drogą, gdzie byliście przez ostatni miesiąc, kiedy ścierały się tutaj różne koncepcje i nie raz było dość ostro?

    Koncepcja z pulą frakcji, zmniejsza znaczenie twoich umiejętności/strategii a zwiększa znaczenie tego jakie miałeś szczęście w losowaniu.

    Czemu udzielam się tak późno? Szczerze mówiąc w tym dziale jest taki Chaos, że dopiero dzisiaj miałem siłę/motywacje by się przez to przekopać, masa bezsensownych wątków z nieistotnymi informacjami, a istotne informacje są rozsiane po kilku postach na n-tych stronach kilku tematów w niektórych przypadkach w kilku różnych wersjach...
    Si vis pacem, para bellum

  9. #79
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    Koncepcja z pulą frakcji, zmniejsza znaczenie twoich umiejętności/strategii a zwiększa znaczenie tego jakie miałeś szczęście w losowaniu.
    Szczerze powiedziawszy, to nie mam pojęcia co Autor miał na myśli. No widzisz, inni poświęcili swój czas, żeby przekopać się przez te "bezsensowne" wątki oraz podjęli dyskusję w stosownym czasie, aby turniej był w miarę możliwości sprawiedliwy dla wszystkich graczy. Ty natomiast wpadasz w dniu losowania, mówisz nam, że musiałeś przebić się przez stertę głupot(dość aroganckie swoją drogą), ale łaskawie w dniu rozpoczęcia turnieju podzielisz się z nami swoją koncepcją. Wszystko fajnie, tylko że już startujemy, a każda nowa myśl powinna zostać poddana dyskusji, nawet tej "bezsensownej".

  10. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


  11. #80
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Szczerze powiedziawszy, to nie mam pojęcia co Autor miał na myśli. No widzisz, inni poświęcili swój czas, żeby przekopać się przez te "bezsensowne" wątki oraz podjęli dyskusję w stosownym czasie, aby turniej był w miarę możliwości sprawiedliwy dla wszystkich graczy. Ty natomiast wpadasz w dniu losowania, mówisz nam, że musiałeś przebić się przez stertę głupot(dość aroganckie swoją drogą), ale łaskawie w dniu rozpoczęcia turnieju podzielisz się z nami swoją koncepcją. Wszystko fajnie, tylko że już startujemy, a każda nowa myśl powinna zostać poddana dyskusji, nawet tej "bezsensownej".
    Autor miał na myśli to, że w systemie z pulą frakcji, którą wykorzystujesz w trakcie całego turnieju, dużo zależy od tego na jaką ścieżkę w drzewku trafisz. Możesz trafić na takie losowanie, że do samego pół-finału będziesz miał same łatwe mecze, i mogłeś sobie pozwolić na oszczędzanie mocnych frakcji, natomiast twój przeciwnik trafił na ścieżkę z samymi dobrymi zawodnikami i zostaną mu tylko odpadki. Moja propozycja kompletnie wyklucza taką możliwość i sprawia że każdy mecz jest równy dla wszystkich, liczą się tylko twoje umiejętności, przygotowanie do meczu i znajomość swojego przeciwnika.

    Z tym startem to przegiąłeś bo dzisiaj jest dopiero losowanie i to za kilka godzin, a z 23 osób zapisanych, zasady turnieju zna może ze 20%. Także ewentualna ich zmiana, nawet na 10 minut przed pierwszym meczem nie zrobi żadnej różnicy. Zresztą wystarczy spojrzeć na dzisiejszą zmianę zasad bitewnych a te mają dużo większe znaczenie, bo nawet tak drobna zmiana mogła zepsuć komuś tygodnie przygotowań. Swoją drogą daty startu turnieju nie znalazłem nigdzie.

    Prosiłbym o niedopisywania mi słów, których nie napisałem, oraz podawania swoich ich interpretacji jako moich intencji.
    Za organizacje działu, oraz czytelność i łatwy dostęp do kluczowych informacji odpowiadają organizatorzy i moje zarzuty są kierowane pod ich adresem (głównie Turka bo to on jest głównym siewcą spamu i dezinformacji).

    Moja propozycja jest jedynie propozycją i jako taką proszę ją traktować, niczego nie zrobiłem "z łaski" a że w dniu losowania to tak jak pisałem wcześniej tylko i wyłącznie dlatego że zasady są nadal płynne, bo jeszcze dzisiaj były zmieniane...
    Si vis pacem, para bellum

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •