Strona 76 z 82 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 819

Wątek: Bellum Crucis 7.0 - dyskusja ogólna

  1. #751
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Rzecz w tym, że w późniejszym etapie gry po prostu nudne jest ciągłe przemieszczanie kilkunastu kupców co turę, więc lepiej żeby ich wcale nie było. Hmm, zgaduję, że AI też płaci za rekrutację agentów, więc gdyby ustawić bardzo wysoką cenę to chyba komputer nie odłoży kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy tylko po to żeby kupić agenta?

  2. #752
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Kupcy dają dużo kasy. Ai moze mieć część agentów ze skryptów, w 6.3 tak było w 7.0 to chyba zostało. nawet jak nie ma ze skryptów to drdzy agenci niekoniecznie je powstrzymają. Najprościej zablokować rekrutację kupców co jest proste i szybko to można zrobić. W pliku edb przed merchants wstaw; taki znak. Jest on używany w wielu miejscach tego pliku. Zadziała i na sava ale obecni kupcy muszą wymrzeć. Musisz poblokować wszystkim nacjom kupców w kilku budynkach. Kopię pliku zrób przed zmianami jak coś pomieszasz. Grasz jak rozumiem na Megasubmodzie? A na jakim ai?
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 23-06-2017 o 16:02

  3. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  4. #753
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tak, gram na Megasubmodzie z AI Pitera 4.2. Ten sposób zadziałał, kupcy zniknęli z okna rekrutacji, zastanawiam się tylko czy grać na poziomie Normalnym, czy Trudnym- istnieje może jakiś spis różnic pomiędzy nimi?

  5. #754
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    W agresywności kompa.

  6. #755
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ok, po rozegraniu kilku tur widzę, że moja koncepcja usunięcia kupców ma jedną, ale dość istotną wadę. Generałowie mają "Zapasy", do których uzupełniania potrzebni są kupcy rekrutowani w zamkach... No cóż, chyba muszę się jednak pogodzić z kupcami.

  7. #756
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mniejsza z tym, udało mi się znaleźć "kompromis", który trochę ograniczy ilość kupców. 1 'rynek' = 1 kupiec, ulepszanie rynku do wyższych poziomów nie spowoduje zwiększenia limitu, zatem mając 10 prowincji można mieć 10 kupców... No to niezłe ograniczenie, ale niech już będzie Zainteresowała mnie inna rzecz w pliku edb- na samym dole są budynki unikalne typu Wawel. Wpadłam na pewien pomysł, ale żeby sprawdzić czy to zadziała, dopisałam temu budynkowi możliwość rekrutacji jakichś tam rycerzy "Georgian Knights", w edu dodałam tych rycerzy Polsce, skopiowałam ich obrazki (#georgian_knights i georgian_knights_info) do odpowiednich folderów z obrazkami polskich jednostek i w sumie prawie to zadziałało, ale... Ale w trybie bitewnym ten oddział nie miał tekstur. Siedziałam wczoraj, a raczej dzisiaj, do 1, próbując kopiować inne pliki, ale nic nie wyszło, tekstury się nie pojawiły. Jakieś sugestie?

  8. #757
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Cytryna15 Zobacz posta
    Mniejsza z tym, udało mi się znaleźć "kompromis", który trochę ograniczy ilość kupców. 1 'rynek' = 1 kupiec, ulepszanie rynku do wyższych poziomów nie spowoduje zwiększenia limitu, zatem mając 10 prowincji można mieć 10 kupców... No to niezłe ograniczenie, ale niech już będzie Zainteresowała mnie inna rzecz w pliku edb- na samym dole są budynki unikalne typu Wawel. Wpadłam na pewien pomysł, ale żeby sprawdzić czy to zadziała, dopisałam temu budynkowi możliwość rekrutacji jakichś tam rycerzy "Georgian Knights", w edu dodałam tych rycerzy Polsce, skopiowałam ich obrazki (#georgian_knights i georgian_knights_info) do odpowiednich folderów z obrazkami polskich jednostek i w sumie prawie to zadziałało, ale... Ale w trybie bitewnym ten oddział nie miał tekstur. Siedziałam wczoraj, a raczej dzisiaj, do 1, próbując kopiować inne pliki, ale nic nie wyszło, tekstury się nie pojawiły. Jakieś sugestie?
    Zamiast pograć i zobaczyć z czym się je tego moda i jak wiele jest w nim kombinacji to godzinami nad plikiem siedzi, żeby z unikalnych budynków można było coś szkolić.

  9. #758
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Można też zablokować kupców w zamkach. Z dodawaniem nowych jednostek to tak prosto nie działa. Poradniki są na ten temat na forum. Sam dawno temu dodawałem tylko nowych najemników.

  10. #759
    Wojski Awatar Jakien Kolwiek
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    80
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Cytryna15 Zobacz posta
    Mniejsza z tym, udało mi się znaleźć "kompromis", który trochę ograniczy ilość kupców. 1 'rynek' = 1 kupiec, ulepszanie rynku do wyższych poziomów nie spowoduje zwiększenia limitu, zatem mając 10 prowincji można mieć 10 kupców... No to niezłe ograniczenie, ale niech już będzie Zainteresowała mnie inna rzecz w pliku edb- na samym dole są budynki unikalne typu Wawel. Wpadłam na pewien pomysł, ale żeby sprawdzić czy to zadziała, dopisałam temu budynkowi możliwość rekrutacji jakichś tam rycerzy "Georgian Knights", w edu dodałam tych rycerzy Polsce, skopiowałam ich obrazki (#georgian_knights i georgian_knights_info) do odpowiednich folderów z obrazkami polskich jednostek i w sumie prawie to zadziałało, ale... Ale w trybie bitewnym ten oddział nie miał tekstur. Siedziałam wczoraj, a raczej dzisiaj, do 1, próbując kopiować inne pliki, ale nic nie wyszło, tekstury się nie pojawiły. Jakieś sugestie?
    Ehe Cytryna15 jeśli dłubałaś tylko w plikach edb oraz edu to tak to może wyglądać.
    Nie mam zainstalowanego tego moda teraz, więc nie mam pewności ale uważam że błąd jest w pliku battle_models (data/unit_models/...)
    W edu w wersie "armour_ug_models " masz nazwę tekstury pod jaką występuje w pliku battle_models.
    Otwierasz plik battle_models wciskasz ctr+F i znajdujesz tę jednostkę. Jest ona przypisana do kilku nacji prawdopodobnie.
    Musisz tam dodać też nację poland.
    Oczywiście może być też kilka innych przyczyn tego błędu, ale tak jak napisałem wcześniej nie mam tego moda teraz więc nie jestem w stanie stwierdzić co i jak.

  11. #760
    Wojski
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Wróciłem do tego moda i postanowiłem sobie pograć Królestwem Aragonii. Nie powiem kampania jest wymagająca (praktycznie od samego początku wojna z Maurami oraz Leończykami.

    Niemniej chciałem poruszyć inną kwestię. Dlaczego nikt nie chce zawrzeć ze mną sojuszu? Oferuję go Portugalczykom, Pizańczykom, Anglikom, Francuzom itd. i nic. Oferuję im złoto, mapę, przemarsz wojsk, co tylko się da, a ci nic... Macie jakieś rady co do sojuszów? Nie powiem, że jacyś sojusznicy by się przydali patrząc po ilości rozgrywanych potyczek, przez co muszę ciągle inwestować w nowe jednostki obronne, co strasznie zmniejsza dochody, a tym samym nie mam możliwości jakiejś sensownej rozbudowy, by zwiększyć zarobki.
    "Nie byłbym sobą, gdybym nie ruszył jej na pomoc."
    - solamnijski rycerz, który nie kumał Sigil. Skumał za późno.

Strona 76 z 82 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •