Strona 228 z 230 PierwszyPierwszy ... 128178218226227228229230 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 271 do 2 280 z 2294

Wątek: Kościół Katolicki

  1. #2271
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Akurat dyskryminacja jest odczuciem subiektywnym. To co innego dyskryminuje innego już nie musi.
    To samo tyczy się obrazy uczuć religijnych, które jest odczuciem subiektywnych, a mimo wszystko są przypadki, że ludzie są karani z powodu tego, że ktoś poczuł się dotknięty.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Zresztą, rozmawialiśmy na dokłądnie ten sam temat parę stron do tyłu.
    Przerabiane było i nie został podany argument, który ostatecznie ugruntowałby sprawę religii w szkołach. Bo jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla przeciwników i zwolenników są lekcję religii po za normalnymi lekcjami. Tymczasem są one wtłoczone pomiędzy normalne lekcję chociaż są to lekcje dodatkowe.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Bo mam chodzić do kościoła na lekcje, bo co? Bo ateuszom się nie chce siedzieć godzinkę na sali? A może mi się nie chce iść pod kościół?
    Także możemy się tak przerzucać tymi ,,argumentami".
    Ale czemu nie?
    Chodzisz, co niedziela (zapewne) do kościoła, bo tak nakazuje religia i tak wyuczona na katechezie, a propo 2 przykazania (de facto zmienionego), są rekolekcje i też chodzisz, a nawet musisz, bo ksiądz sprawdza obecność. A pytanie czemu masz chodzić na lekcje religii w świetle powyższych argumentów jest śmieszne i bez sensu.
    Ateusza, a czemu nie ateiści?
    I, co mają robić przez tą godzinę? Szkoła musi im zagospodarować ten czas, bo znajdują się wówczas cały czas pod jej nadzorem. Większość zapewne siedzi wówczas na świetlicy czekając na kolejną lekcję. Co mimo wszystko jest męczące, bo inaczej jest, jak lekcje prowadzone są jedna po drugiej, a inaczej, jak pomiędzy nimi występuję przerwa.
    Proponuję się abyś się zapoznał z moim postem - http://forum.totalwar.org.pl/showthr...l=1#post408976

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    BTW to ,,zapatrzenie w swój świat" znowu kij z dwoma końcami, to samo mogę powiedzieć o was. Nie ma złotego środka, i dopóki większość czegoś chce, to tak będzie. I tyle.
    Ależ złoty środek jest i można by go spokojnie wprowadzić w życie. Pytanie tylko czemu większość tego nie chce. A skąd ta pewność, że większość czegoś chce? Fakt, że większość w Polsce to katolicy nie sprawia, że większość opowiada się przeciwko aborcji czy in vitro.
    http://pikio.pl/sondaz-polacy-finans...ii-w-szkolach/
    http://www.etykawszkole.pl/baza-wied...-podsumowanie-
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #2272
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Akurat dyskryminacja jest odczuciem subiektywnym. To co innego dyskryminuje innego już nie musi. Zresztą, rozmawialiśmy na dokłądnie ten sam temat parę stron do tyłu. Bo mam chodzić do kościoła na lekcje, bo co? Bo ateuszom się nie chce siedzieć godzinkę na sali? A może mi się nie chce iść pod kościół? Także możemy się tak przerzucać tymi ,,argumentami". BTW to ,,zapatrzenie w swój świat" znowu kij z dwoma końcami, to samo mogę powiedzieć o was. Nie ma złotego środka, i dopóki większość czegoś chce, to tak będzie. I tyle.
    Nie pampa, to nie jest subiektywne. To co piszesz jest żałosne po prostu. Nie masz ŻADNYCH argumentów. Neutralność to nie neutralność a nie subiektywność. Piszesz że ateuszom się nie chce siedzieć godzinki na lekcjach? No rzeczywiście, siedzenie na przedmiocie totalnie cie nie dotyczącym musi być takie ciekawe. Ty pewnie z radością spędzałbyś godzinkę więcej w szkole ucząc się o Judaiźmie, albo o veganach albo o Britney Spears. No i widać jak wiele dla Ciebie wiara znaczy, jak wygodniś pampa nie pójdzie do kościoła bo mu się nie chce. Chyba to właśnie zdanie pokazuje Twoją straszliwą hipokryzję.

  3. #2273
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    @ Bo mam chodzić do kościoła na lekcje, bo co? Bo ateuszom się nie chce siedzieć godzinkę na sali? @
    Dokładnie tak. Jeżeli ci zależy, to będziesz chodził. Jeżeli Ci nie zależy, to i w szkole nie ma sensu byś chodził. Proste.
    Nauka religii w szkołach jest do pewnego stopnia wygodna dla rodziców mniejszych dzieci (jeżeli oczywiście ich dzieci na religię chodzą). I to wszystko. Osobiście uważam, że nauka religii nadal winna być subwencjonowana przez państwo, ale zajęcia winny odbywać się w kościołach i dzieci powinny otrzymywać odrębne świadectwa. Jest tu mała niespójność, bo państwo może finansować to co samo robi, a więc świadectwa kościelne musiałyby mieć charakter państwowych, ale to by się jakoś dało rozwiązać. Państwo zyskałoby sporo pieniędzy (bo takich zajęć byłoby mniej - do kościoła chodziłoby mniej dzieci), księża by jednak coś zarabiali, na religię zaś chodziliby ci, którzy chcą chodzić (co jest tu moim zdaniem najistotniejsze). Ale nie sądzę by takie rozwiązanie było do przyjęcia da Kościoła. Szczególnie teraz.

  4. #2274
    Pampa
    Gość
    Chochlik dlatego lepiej takich tematów unikać. Volo, co do załosności nie będę się wypowiadał, bo nie można. To że nie zrozumiałeś mnie nie jest już moim problemem, bo mi wcale nie chodzi o to że nie chce mi się chodzić do kościoła, tylko nie miałbym ochoty ani czasu wozić swoich dzieciaków SPECJALNIE pod kościół na godzinę, a potem jeszcze po nie wrócić, skoro wszystko może być w trybie stacjonarnym. Czysta wygoda. Chyba że ktoś będzie mi płacił za benzynę, to spoko. Mogę na to przystać.Swoją drogą to faktycznie straszna musi być ta godzina nic nie robienia. Matko jak źle. Zwłaszcza że można spędzać czas na różny sposób, a jak jest okienko jeszcze pomiędzy jakimiś lekcjami to nawet lepiej, boi jhest czas ściągi porobić czy coś poodpisywać, posiedzieć w bibliotece, poflirtować z laskami, robić cokolwiek. Sam tak robiłem. Co do nauki o Judaizimie i innych, to chętnie uczę się nowych rzeczy, żadna nauka nie idzie na marne.


    Zgodzę się jednak że te lekcje powinny być jako ostatnie, ale nic z tym nie da rady zrobić, jeżeli dyrekcja tak nie zapragnie. Ale żeby musieć dojeżdżać to jestem absolutnie na nie.

  5. #2275
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    To że nie zrozumiałeś mnie nie jest już moim problemem, bo mi wcale nie chodzi o to że nie chce mi się chodzić do kościoła, tylko nie miałbym ochoty ani czasu wozić swoich dzieciaków SPECJALNIE pod kościół na godzinę, a potem jeszcze po nie wrócić, skoro wszystko może być w trybie stacjonarnym. Czysta wygoda. Chyba że ktoś będzie mi płacił za benzynę, to spoko. Mogę na to przystać.
    Pozwól, że Cię zacytuję: "Matko jak źle". To co piszesz to są głupoty. To Tobie jako wierzącemu powinno na tym zależeć. No ale biedactwo jesteś. Pewnie jak dzieciak by chciał chodzić np. do szkółki piłkarskiej to też byś go nie woził bo szkoda ci na benzynę. No ale "ateusze" to już muszą chodzić, żeby Pampie było wygodnie.

    Swoją drogą to faktycznie straszna musi być ta godzina nic nie robienia. Matko jak źle. Zwłaszcza że można spędzać czas na różny sposób, a jak jest okienko jeszcze pomiędzy jakimiś lekcjami to nawet lepiej, boi jhest czas ściągi porobić czy coś poodpisywać, posiedzieć w bibliotece, poflirtować z laskami, robić cokolwiek. Sam tak robiłem.
    Przezabawny jesteś. Uczniowie już lecą siedzieć dodatkową godzinę w szkole, pracownicy lecą siedzieć sobie dodatkową godzinę w pracy nic nie robiąc. Rozczarują Cię ale chyba każdy, poza Tobą, wolałby być wcześniej w domu. Także bajek nie opowiadaj. To jest zbędna godzina siedzenia w szkole - jakby mało było w niej zajęć.

    Co do nauki o Judaizimie i innych, to chętnie uczę się nowych rzeczy, żadna nauka nie idzie na marne.
    Good for you - ale łatwo się tak gada jak się próbuje wybrnąć ze swoich kiepskich argumentów.

  6. #2276
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Chochlik dlatego lepiej takich tematów unikać.
    Należałoby chyba w ogóle unikać dyskusji na tematy religijne oraz zabronić wykorzystywania jakichkolwiek motywów religijnych w przestrzeni publicznej czy też w sztuce, bo ktoś może poczuć się obrażony. Jednego coś tknie, a drugiego nie. Więc pozostaje, albo wprowadzić cenzurę, albo też miej brać do siebie to, co inny porusza. A nie sądzę, aby pierwsza opcja komukolwiek przypadła do gustu. Wyjściem byłoby też określenie ram - obrazy uczuć religijnych -, ale to jest arcytrudne i zgoła niewykonalne. Podarcie Biblii przez Nergala sąd uznał, że nie podpada pod takie coś, ale ktoś inny uważał inaczej, bo złożył doniesienie.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #2277
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Fajnie by było jakbyś odniósł się też do tego co napisałem apropo tworzenia podziału wśród nieświadomych dzieci. Czy twój jedyny argument to ban na dwa miesiące za obrazę uczuć? religijnych?

  8. #2278
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Volomir jest rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, religia na początek albo koniec dnia.
    Ale serio w liceach mogliby pomyśleć nad sensownością religii, bo ma się i tak napakowany podział godzin, że godzina albo dwie robią kolosalną różnicę.

    Sent from my SM-T815 using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

  9. #2279
    Pampa
    Gość
    Chodziłem do technikum gdzie jest 2x więcej przedmiotów niż w LO i falo rade to pogodzić.

  10. #2280
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Brawo ty...
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


Strona 228 z 230 PierwszyPierwszy ... 128178218226227228229230 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •