Strona 21 z 28 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 273

Wątek: Star Wars - Gwiezdne Wojny

  1. #201
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Potwierdzam słowa Jstrzębia - na Thorze wszyscy śmieszkowali. Między tymi dwoma filmami różnica śmieszności jest kolosalna
    tylko marvelowe rzeczy są same w sobie dużo lużniejsze i śmieszniejsze niż SW. A nowy Thor to już w ogóle Dlatego nie rozumiem tego porównania. Równie dobrze możemy porównać reakcję na komedię do filmu sensacyjnego.

    Owszem, ale marka Disney nie jest raczej adresowana do widza dorosłego. Jeżeli postanowią poszerzyć widownię, a Predatory to już raczej celowane są do widza doroślejszego, to będzie spłycanie filmów. W końcu jeżeli pozwolić na Predatora chodzić 13 latkom, ile $$$ więcej wpadnie w kieszeń myszy

    Wiesz co do alienów - Predator to osobne filmy spod szyldu Predator; AvP to śmiercący kloaką spin-off o którym nikt nie chce pamiętać. Dopiero później połączono tych dwóch kosmitów w jedne uniwersum.
    Ale ja nic nie pisałem o AvP tylko o ostatnich alienach. No i Deadpool dostał R, więc nie widzę problemu.

    Końcówka filmu, biała planeta z czerwonym piaskiem
    Żadna teleportacja.

    W latach 80 był to randomowy cyngiel, który przewinął się przez dwa filmy. A wypłynął później, bo rola łowcy nagród daje zdecydowanie większe możliwości rozwoju postaci niż laska w srebrnym pancerzu która ciśnie innych szturmowców za to, że nie chcą strzelać do cywili

    A co do Snoke'a - ta postać dawała naprawdę, naprawdę wiele do rozwinięcia. Pomijając Dartha Plaugeisa, którego wielu chciało w nim widzieć, mógł być to - przykładowo - ex-Jedi, który przestając nim być i przejmując władzę nad resztkami Imperium mógł mieć naprawdę ciekawe motywacje. A tak do wziął przyszedł nie wiadomo skąd i po co
    Nadal nic o nich nie było wiadomo. Co do Snoke jestem spokojny, na pewno z czasem się wszystko wyjasni.

    W ogole nie rozumiem hejtu bo czegoś nie wyjasnili. Juz i tak mamy dużo wątków, a jakby mieli wszystko wyjasnic to by doszło ze 45 minut.

    Snoke natomiast ginie w połowie drugiego filmu, a jego śmierć nie ma żadnego znaczenia dla bohaterów. Rey nawet typa nie znała, a Ben jest dalej tym samym emo-dzieckiem mordującym ściany...
    Ma i to bardzo duże, ale to trzeba czytać miedzy wierszami

  2. #202
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    Snoke natomiast ginie w połowie drugiego filmu, a jego śmierć nie ma żadnego znaczenia dla bohaterów.
    Na obecnym etapie tak. Nie wiadomo jednak jakie reperkusje będzie to miało dla Najwyższego Porządku i czy nie powstanie wśród nich frakcja typu "Prawdziwy Najwyższy porządek" wymierzona w Imperatora Rena

    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    a Ben jest dalej tym samym emo-dzieckiem mordującym ściany...
    Ale przynajmniej pokazał, że nie jest bezwolnym chłopcem od mokrej roboty na łańcuszku staruszka i potrafi się bić o swoje. Tutaj duży plus.

    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Żadna teleportacja.
    Wiesz, gdyby Luke JUŻ był duchem mocy - wtedy to co innego. Prędzej jestem skłonny uwierzyć w to, że Kylo i Rey delikatnie miziali się po rękach mocą po parę sekund, niż to że Luke teleportował się na walkę z Kylo na miecze świetlne. W takim razie może wcale nie umarł pod koniec filmu, a w IX okaże się że hoduje marchew na Dantooine.

    Zresztą, skoro Luke potrafi takie rzeczy, to przecież równie dobrze Yoda z Benem-Obi Wanem mogliby zaskoczyć i usmażyć Imperatora podczas gdy ten przebywał w miejscu "gdzie chodzi się bez Gwardii Imperialnej" bez ryzyka o życie własne i spuściznę Jedi. W szczególności stary dobry zielony uszatek, który żył ponad 900 lat i znał moc jak własną kieszeń.

    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Co do Snoke jestem spokojny, na pewno z czasem się wszystko wyjasni.
    Wytracając go z puli bohaterów filmowych albo motywy Snoke'a będą w czymś typu "bo to zły Jedi był i nie interesuj się" albo poczekamy x lat aż komuś będzie się chciało pisać o nim książkę

    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    W ogole nie rozumiem hejtu bo czegoś nie wyjasnili. Juz i tak mamy dużo wątków, a jakby mieli wszystko wyjasnic to by doszło ze 45 minut.
    "Hejt" to chyba zbyt mocne słowo - parę osób oraz ja nie jesteśmy do końca zadowoleni tym filmem i przytaczamy argumenty czemu tak uważamy

  3. #203
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Wytracając go z puli bohaterów filmowych albo motywy Snoke'a będą w czymś typu "bo to zły Jedi był i nie interesuj się" albo poczekamy x lat aż komuś będzie się chciało pisać o nim książkę
    A czy tak nie było z Palpatinem? Bo to przecież o to chodzi, nieprawdaż?

    "Hejt" to chyba zbyt mocne słowo - parę osób oraz ja nie jesteśmy do końca zadowoleni tym filmem i przytaczamy argumenty czemu tak uważamy
    Nie chodzi nawet o Was, a powtarzane w kólko te same argumenty. Zupełnie tego nie rozumiem. Po co wyjaśniać wszystko w filmie? Czy bohaterowie wszystko wiedzą? Czy widz musi wszystko wiedzieć? To nie jest film dokumentalny ani podręcznik historii. To wycinek jakiejś części. O pewnych rzeczach się dowiemy o innych nie itd. Dla mnie spoko.

  4. #204
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    A czy tak nie było z Palpatinem? Bo to przecież o to chodzi, nieprawdaż?
    Palpatine dostał w końcu filmy I-III. Wątek Palpatine'a jest tam przedstawiony całkiem ok, przynajmniej moim zdaniem. Snoke już takiego rarytasu mieć nie będzie. Epizodów "6 i 5/23"; "6 i 4/7" przecież nie nakręcą

    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Nie chodzi nawet o Was, a powtarzane w kólko te same argumenty. Zupełnie tego nie rozumiem. Po co wyjaśniać wszystko w filmie? Czy bohaterowie wszystko wiedzą? Czy widz musi wszystko wiedzieć? To nie jest film dokumentalny ani podręcznik historii. To wycinek jakiejś części. O pewnych rzeczach się dowiemy o innych nie itd. Dla mnie spoko.
    Chodzi jednak o to, że tak naprawdę nic nie wiadomo co spowodowało, że galaktyka wygląda tak jak wygląda. W Starej Trylogii gdzieś tam było mówione w tle o Wojnach klonów, zastąpieniu Republiki przez Imperium i narodzinach Dartha Vadera. W I-III jakieś tam wycinki przeszłości też są. Miło przynajmniej, że w VIII wyjaśniło się co Luke robił przez te wszystkie lata.

  5. #205
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Palpatine dostał w końcu filmy I-III. Wątek Palpatine'a jest tam przedstawiony całkiem ok, przynajmniej moim zdaniem. Snoke już takiego rarytasu mieć nie będzie. Epizodów "6 i 5/23"; "6 i 4/7" przecież nie nakręcą
    No ale też o to chodzi! Palpatine czekał 20 lat na rozwiniecie wątku filmowego. Snoke na pewno coś dostanie, książkę, serial, grę, komiks.

    Chodzi jednak o to, że tak naprawdę nic nie wiadomo co spowodowało, że galaktyka wygląda tak jak wygląda. W Starej Trylogii gdzieś tam było mówione w tle o Wojnach klonów, zastąpieniu Republiki przez Imperium i narodzinach Dartha Vadera. W I-III jakieś tam wycinki przeszłości też są. Miło przynajmniej, że w VIII wyjaśniło się co Luke robił przez te wszystkie lata.
    Też własnie, mamy szczątki informacji o szkole Luke, mamy to że Nowy porządek powstał na zgliszczach Imperium. Wiemy co się działo 20 lat wcześniej itd. Po prostu oczekiwanie, że wszystko będzie wyjaśnione jest pozbawione sensu. To wątki, z których powstałby kolejny film albo trzy I tak Disney oferuje nam jeden film co roku. Dojdą koklejne historie itd. Zresztą ja jestem bardzo zadowolony, że w Rogue1 ładnie wybrneli z absurdu niszczenia gwiazdy śmierci. Jestem spokojny o tą serię

  6. #206
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    338
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Jak napisałem wcześniej, bez sensu jest dla mnie porównywanie sytuacji odległych o przeszło 30 lat. Imperator długo czekał na swoją historię, ale też nikt nie wymagał jej od "Powrotu Jedi". Stara trylogia to historia Luke'a, a kolejne filmy dopiero tworzyły zręby całego uniwersum. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, świat SW rozrósł się i jako-tako usystematyzował, dając dużo większe możliwości, ale też dużo większe oczekiwania. Nic dziwnego, że fani chcieliby dostać więcej, niż wymagali wtedy.

    Btw, o jaki "absurd niszczenia gwiazdy śmierci" chodzi?

  7. Użytkownicy którzy uznali post MicCal za przydatny:


  8. #207
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Z absurdem, to pewnie chodzi o dostęp do starategicznych elementów gwiazdy przez prosty tunel zaczynający się na jej powierzchni.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #208
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Też własnie, mamy szczątki informacji o szkole Luke, mamy to że Nowy porządek powstał na zgliszczach Imperium. Wiemy co się działo 20 lat wcześniej itd. Po prostu oczekiwanie, że wszystko będzie wyjaśnione jest pozbawione sensu.
    Nie mam oczekiwań że wszystko będzie podane na tacy. Ale w nowych filmach jest to wyjaśniane zbyt lakonicznie.

    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Zresztą ja jestem bardzo zadowolony, że w Rogue1 ładnie wybrneli z absurdu niszczenia gwiazdy śmierci.
    Aż takie absurdalne to nie było. W końcu Titanic i Yamato miały nigdy nie zatonąć, I wojna światowa zakończyć wszelkie wojny, III Rzesza trwać 1000 lat, a demokracja miała zatriumfować na całym świecie po rozpadzie ZSRR... Dobrze wiemy jak to wygląda. Tym bardziej należało się spodziewać, że stacja kosmiczna takich rozmiarów będzie miała jakieś usterki albo bigos w planach A Rogue 1 to rzeczywiście bardzo dobry film, może nie idealny ale z pewnością dobry.

  10. #209
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Ze Snołkiem jest taki problem, że w filmie czuć, że czegoś brakuje. Palpatine był budowany na tajemniczego złego, i przez to, że mało o nim wiedzieliśmy stawał się jeszcze lepszy. Brak wiedzy o nim wisiał nam nad głową do samego końca trylogii. Natomiast Snoke umarł po jakichś dwóch godzinach od pierwszego pojawienia się, a ja miałem wrażenie że zaraz wskoczy przerwa reklamowa - "Dowiedz się więcej w książce Star Wars: The Ancient One, i nowej serii komiksów Star Wars: Snoke". Wiele wątków tego filmu dawała wrażenie przyciętych, co biorąc pod uwagę jak długi był ten film boli jeszcze bardziej.
    Si vis pacem, para bellum

  11. #210
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Zniszczenie planety mimo,że było na niej jeszcze bardzo dużo sprzętu i żołnierzy również było bezsensowne.
    Jak dla mnie wytłumaczenie jest wręcz banalne a więc odpowiedzialność zbiorowa za brak konsekwencji w działaniu wobec Rebeliantów a także lekcja na przyszłość dla pozostałych garnizonów rozlokowanych w całej Galaktyce.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 21 z 28 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •