Strona 26 z 31 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 308

Wątek: Dyskusja Ogólna

  1. #251
    Wojski Awatar arek1975
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    53
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Witam.Mam wielki problem,ch.....mnie strasznie strzela.Sciągnelem DM .Zainstalowalem moda DM w ........... common/ETW/data .Wlaczam go i dupa.Wywala mnie do pulpitu.Czy moze mi kts objasnic gdzie bląd robie.Nie znam angielskiego,bo za moich czasow,rosyjski byl przymusowym jezykiem obcym .Prosze o wyjasnienie gdzie sie go instaluje i co robi.Bo tak go zainstalowalem ,ze nawet samo Empire nie dziala
    "Jestem Polakiem-więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam,im wyższy przedstawiam typ człowieka"- Roman Dmowski

  2. #252
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Hej!
    Na 100% nie jestem pewien ale wydaje mi się że powinieneś zainstalować DM w głównym folderze Empire a nie w data czyli .... common/Empire.
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  3. #253
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Dyskusja Ogólna

    Co do spolszczenia, to coś z tym zrobiłem, bo denerwowało mnie to pół polskie, pół angielskie:
    viewtopic.php?f=479&t=14412

    A gra jest o niebo smaczniejsza i dynamiczniejsza z DM - no i oczywiście, trzeba włączyć "No forts". ;-)

  4. #254
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Istnieje jakiś submod do ulepszenia celności i precyzji broni palnej w DM?ogólnie jaki plik odpowiada za celność i precyzje ostrzału ?
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  5. #255
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusja Ogólna

    Nie wiem czy to cię zadowoli...

    Istnieje submod o nazwie White's Of Their Eyes! (Closer Range Mod)

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -Range-Mod)

    Jak sama nazwa wskazuje, wymiana ognia pomiędzy wrogimi jednostkami rozpoczyna się na krótszym dystansie (kiedy żołnierze widzą białka oczu przeciwników). Rekompensowane jest to podwyższeniem skuteczności ognia muszkietów, szkód jakie powodują. Moda aktywujesz wypakowując go do folderu data i zastępujesz pliki. Jak chcesz mieć więcej dodatkowych submodów, to ten wspomniany oraz parę innych obsługuje launcher przygotowany przez husserlTW (dodatki aktywowane i dezaktywowane są z poziomu launchera).

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ated-10-01)

    Jakie pliki odpowiadają za pożądane przez Ciebie zmiany? Nie wiem. To pytanie do Salvo.

    Aha, jednak coś znalazłem. Ten temat:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... t-the-time

    post nr 10. Prawdopodobnie chodzi o edytowanie projectiles_tables.

    Ewentualnie w tym miejscu;

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... lose-Range

    post nr 5. Powodzenia 8-)

  6. #256
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Świetnie ,tego potrzebowałem ,dzięki!
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  7. #257
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusja Ogólna

    Do grania w Darthmoda polecam na chwilę obecną dwa submody.

    Po pierwsze ustawienia Brana Mac Born:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... d-settings

    Do pobrania z załączników w postach. W poście nr 1, pierwszy attachment to ostrzał całym oddziałem - Volley-Fire, drugi to ostrzał szeregami - fire by rank, zaś w poście nr 7 znajduje się wersja DME_darthmod z platoon fire, czyli jednostki zaczynaj prowadzić walkę ogniową od jednego skrzydła formacji poprzez środek w kierunku drugiej flanki. Dodatkowo:
    Bran Mac Born:
    More aggressive coherent BAI and balanced and aggressive CAI. More regional development, more naval invasions, Pirate invasions,new abilities, new diplomacy,new building effects,morale, new event triggers,stronger fort walls,naval battle tweaks, turn lag fix,+ more tweaks etc
    Wpierw należy usunąć DME-darthmod pack z C/Program files (x86)/steam/steamapps/common/empire total war/data oraz z empire total war/data/DME/Packs. Wcześniej robimy ich kopię - wtedy zawsze możemy wrócić do ustawień oryginalnych. Na miejsce usuniętych plików wklejamy ten pobrany. Voila!

    Po drugie najnowsze Additional Units Mod (AUM-EMP) 3.3 z mnóstwem jednostek regionalnych:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... e-(AUM-EMP)-3-3-updated-11-12-13.

    Pobieramy wersję dla Darthmoda (istnieje też dla podstawki):

    https://www.mediafire.com/folder/v9ab5r ... M%20Empire

    Najnowsza wersja AUM Swiss Halberdier'a zawiera w sobie oprócz prac autora, także 63 jednostki z ORNAMENTUM 1.1 + 1.2 + 1.3 + 1.4 French and the historical battle "Northern War - Poltava". To już jest imponujące

    Instalacja:
    1. download one version and unpack the files to a folder

    2. copy the *.pack file to your Empire data folder:

    C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\empire total war\data

    AUM-EMP vanilla version = aum_emp_mod.pack
    AUM-EMP Darthmod version = DME_AUM.pack

    3. Use the Empire Mod Manager or edit the user.empire_script.txt in this folder:

    C:\Users\Username\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Empire\scripts

    You must save the script file in UNICODE.

    Please put the AUM-EMP entry on top of the script file if you use other mods.

    > VANILLA version:

    mod aum_emp_mod.pack;

    > DARTHMOD version:

    mod DME_AUM.pack;
    mod DME_darthmod.pack;

    If you use the DARTHMOD EMPIRE LAUNCHER, then you can edit the script file in the menu.
    Dodatkowo, aby widzieć nazwy i opisy oddziałów warto zainstalować Unit Pack Compatibility Project - Empire (UPC-EMP) 6.6 English - 2.9 German - 1.7 French - 1.5 Spanish - 1.1 Italian. Polskiej wersji nie ma, więc rozsądne byłoby pobranie angielskiej.

    https://www.mediafire.com/folder/8f1686 ... ge%20files

    Rozpakowujemy, wklejamy do data i gotowe. Plik jest w formacie movie, więc po uruchomienie się gry następuje jego automatyczna aktywacja.

    Nigdy nie miałem lepszej zabawy z Empire, choć Imperial Destroyer oraz Empire Realism również są godne uwagi.

  8. #258
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Dziwi mnie, iż nikt z was nie oburza się na zasięg statków na mapie kampanii. Przecież to prawie pod bug podchodzi. Przykładowo: z portu na Krymie zasięg aż za Apeniński. Absurdalne. Nie wiem co stało za tym pomysłem. Zasięg z vanilli jest odpowiedni. Macie może jakiś sub-mod, który to naprawia i zmniejsza ich zasięg do normalnych rozmiarów? Bo w KO wojna kolonialna sensu mieć nie będzie ni trochę.

    Może macie też mod na zmianę zasięgu jednostek lądowych? Też jest zbyt duży, aczkolwiek nie tak absurdalny jak statków.

    Zastanawia mnie też intencja kolegi powyżej, który chce powiększyć celność ostrzału. :shock: Ona i tak jest zbyt duża, przez co ten co się broni i stoi w miejscu już na starcie ma dużą przewagę gdyż już pierwszy ostrzał trzech szeregów wroga robi zbyt duże straty przy takim zasięgu+celności. Gdyby jeszcze zasięg był mniejszy to jakoś by to można było zrewanżować, ale tak to zabójcze kombo. Macie jakiegoś sub-moda na zmniejszenie tych parametrów? W TROM-ie zrobili np odpowiednią skuteczność.(Przy czym skopali masę innych spraw)

    A może nie trzeba sub-modów do owych zmian? Da się jakieś linijki na szybko pozmieniać, jak w Medku?


    PS: A to "Ultimate Early" i "Ultimate Late" przy wyborze kampanii rzutuje na poziom rozwoju badań na początku rozgrywki tylko czy też rzutuje to na coś innego?

  9. #259
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusja Ogólna

    Na początek zła wiadomość, żadnego interesującego cię submoda nie znalazłem.

    Nasze oczekiwania wobec Empire są bardzo rozbieżne. Ja wolę w grze działać szybko, z rozmachem i fantazją nawet kosztem realizmu. Z submodem Brana mam dużo akcji w grze, wojen, bitew. Nie ma tur przestoju. Pole bitwy ma być świątynią boga wojny, moje armie mają niszczyć i demolować wrogie jednostki, agenci i floty demontować nieprzyjacielską gospodarkę. Nie znoszę ograniczeń zabijających gameplay, dlatego też nie gram już w Imperial Destroyer. Mod ten oparty jest na założeniach Shoguna 2, więc wszelkie aspekty znane z vanilli czy też Darth'a zostały ograniczone i to drastycznie, w tym zasięg ruchu armii oraz flot, profity czerpane z gospodarki (niektórzy z twcenter twierdzą nawet, że używanie flot handlowych traci sens), bitwy są dłuższe, sam doświadczyłem wymiany ognia pomiędzy jednostkami trwającej nawet kilka minut. Przyznam szczerze, nie wytrzymałem nerwowo tempa rozwoju jaki narzuca mod. Grając Szwecją szedłem chyba 4 lub 6 tur z Rygi do stolicy Litwy. Autor moda, Lord Sith maksymalnie utrudnił prowadzenie gry, tak że nawet opcja wymiany regionów jest zaledwie submodem. Jednostki armii tworzą zwarte oddziały, gdzie żołnierze stoją ramię w ramię. Dużo nowych efektów graficznych, łącznie z zaimplementowanym środowiskiem z Napoleona (kiedyś był to submod do Darth'a).

    Temat ID na twcenter: http://www.twcenter.net/forums/showthre ... oject-v3-3

    Empire Realism plasuje się tak pośrodku, pomiędzy hollywoodzkim Darth Modem a wymagającym, restrykcyjnym ID.

    http://www.twcenter.net/forums/forumdis ... re-Realism

    Autor moda JaM, chyba już od miesiąca obiecuje publikację nowej, na razie roboczej wersji moda. Na obecną chwilę zajęty jest tworzeniem moda pod Rome 2.

    Kiedyś był ciekawy submod pod Dartha,, szukający historycznej prawdy w grze tzw. Kaunizt Project. Niestety autor wpierw przerwał tworzenie jego wersji pod DME, później zaprzestał wspierać vanillę, wreszcie przeniósł się na silnik Napoleona, a i tam prace zdaje się zmarły:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... tz-Project.

    Co do samodzielnego modowania, świetne są poradniki Salvo:

    viewtopic.php?f=250&t=5865

    Tu interesować cię będzie Campaign Map movement points;

    viewtopic.php?f=250&t=5868

    Tu zaś charakterystyka jednostek.

    Zasięg flot jest w DME rzeczywiście ogomny, warto jednak pamiętać, że w rzeczywistości flota w trakcie trzech miesięcy, czyli przy 4 turach na rok, mogła przepłynąć całe Morze Śródziemne. Inwazyjna flota francuska Napoleona wypłynęła z Tulonu 19 maja, by gubiąc tropy dotrzeć do Egiptu i zająć Aleksandrię 2 lipca. Po drodze była jeszcze okupacja Malty. W tym czasie ścigający Francuzów Nelson - świetny żeglarz - wyprzedził Armię Orientu, pierwszy zjawił się na redzie Aleksandrii, po czym nie zastawszy tam wroga zawrócił, aby następnie uświadamiając sobie swój błąd po raz kolejny zmienić kurs (historii?) i wygrać bitwę pod Abukirem (1-2 sierpień).

    Nie grałem późnej kampanii, ale dolary przeciw orzechom , że drzewko technologii będziesz miał już w dużej mierze zapełnione.

  10. #260
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Wiedziałem, że ktoś mi napisze o tym, że ten zasięg jest realistyczny w stosunku do czasu. Owszem, zgadzam się co do tego, że pół roku to jest aż nadto by przepłynąć wskazany przeze mnie przykład dystansu. Jednakże Empire jest w tak wielu rzeczach nierealistyczny, że coś takiego jak zasięg z vanilli mogło zostać, tym bardziej iż to normalizuje gameplay. Jakkolwiek realistyczne by to nie było - mamy do czynienia z grą turową i taki zasięg nie może mieć miejsca według mnie.

    Dzięki za linki do Salvo. Może aplikacje moderatorskie to dla mnie niebezpieczne novum, to jednak już jest trop.

    Co do armii, co ma dynamicznie niszczyć. Chodziło o to bardziej, że przy takiej celności połączonej z takim zasięgiem gra jest niezbalansowana. Z innym graczem - atakujący będzie miał przewalone. Ledwie wejdzie na krawędź zasięgu (który jest przebombiony) już TRACH!: Jedna seria: 12, druga: 10, trzecia: 9. Przeładowanie ekspresowe... No lipka trochę. W TROM jest właśnie to co cię irytowało. Ogień wymieniany jest długo i jest to akuratnie na plus realizmu. Szkoda, że twórcy modów zmniejszających skuteczność ostrzału zawsze muszą też spowalniać jednostki, przez co szarża piechoty jak i konnicy to jakieś nieporozumienie. Zwolnione tempo czy wtf...

Strona 26 z 31 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •