PDA

Zobacz pełną wersję : Biali Hunowie i Maurowie?



PanzerKampfWagen
04-06-2014, 14:49
Witam! :)

Ostatnio przeglądając pliki BI, natrafiłem na kilka wzmianek o frakcjach, których w grze nie znajdziemy: mianowicie Białych Hunach i Maurach. Czy ktoś może mi wyjaśnić co to za pozostałość, i czemu CA się z tego wycofało?
Dodam jeszcze tylko że proporzec Maurów przedstawia czarny półksiężyc na czerwonym tle, a Białych Hunów - czarny koński łeb, na białym tle.

Pampa
04-06-2014, 15:32
Nie jestem pewien, ale chyba oni pojawiają się po spełnieniu warunków, tak jak ma to miejsce ze Słowianami np :)

Gajusz Mariusz
04-06-2014, 15:35
W odróżnieniu od Słowian nigdy ich nie spotkałem, ale mało grałem w BI.

PanzerKampfWagen
04-06-2014, 15:54
Cóż, ja grałem dosyć długo, różnymi frakcjami, i jakoś nigdy mi się nie zdarzyło, aby się zjawili. Bunty u zwykłych Hunów/Berberów nic nie dają. Poza tym, brakuje wiadomości o tych dwóch frakcjach w plikach tekstowych, a pozostaje kilka tekstur i 2 filmy, ukazujące bannery po przegranej.

McAbra
04-06-2014, 16:04
Nie, Białych Hunów nie ma w grze, pozostały jedynie pozostałości w plikach gry - tak jak w przypadku Kampanii Cezara z podstawki ;)

PanzerKampfWagen
04-06-2014, 16:06
A nie pozostały żadne modele/tekstury wojsk?

McAbra
04-06-2014, 16:39
Pozostały, ale z tego co wiem, to przemalowane jednostki "czarnych" Hunów a w przypadku Maurów - przemalowane jednostki Berberów.

PanzerKampfWagen
05-06-2014, 14:26
Dziś, po pobraniu pliku do otwierania obrazów z rozszerzeniem .tga i sprawdzeniu plików BI, doszedłem do wniosku, że oprócz Maurów i Białych Hunów, planowani byli jeszcze:
- Jazygowie ( czarny koń na granatowym tle )
- Markomanowie ( złoty krzyżyk oraz romb, na czerwonym tle )
- Kwadowie ( turkusowa lina na jasnozielonym tle ).
Zachowały się niestety tylko bannery tych frakcji. A szkoda, bo moim zdaniem i tak frakcji w BI jest trochę za mało :P

McAbra
05-06-2014, 14:49
Jeśli się nie mylę, to został w tym dodatku osiągnięty limit frakcji (20), więc czy naprawdę tak mało? :)

Oczywiście mogło być więcej, ale ja nie narzekam - frakcje w BI są bardzo różnorodne i nigdy nie czułem potrzeby zwiększenia ilości nacji.

PanzerKampfWagen
05-06-2014, 15:04
Czy ja wiem czy takie różnorodne? Oba cesarstwa rzymskie, wraz z ich buntownikami oraz Romano-Brytami to prawie to samo, Wandalowie, Hunowie, Sarmaci i Słowianie też są prawie identyczni, Longobardowie, Roksolanie, Burgundowie oraz Alamanowie to też IMO to samo, więc teoretycznie niepowtarzalni są tylko Berberowie, Goci, Frankowie i Sasi, reszta jest zbyt schematyczna :D

BTW. Więcej frakcji dodałoby realistyczności grze.

Gajusz Mariusz
05-06-2014, 15:12
O! Markomanów trochę mi żal...:confused: Chętnie bym nimi pograł.

PanzerKampfWagen
05-06-2014, 15:23
Screen [ kliknij aby powiększyć ]:
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4fba888b3e33.jpg (http://naforum.zapodaj.net/4fba888b3e33.jpg.html)

Lwie Serce
05-06-2014, 15:40
Jeśli Cię to razi, polecam pobrać moda Invasio Barbarorum : SAI - tam frakcje są o niebo bardziej różnorodne, dopracowane, a poza tym jest wiele wiele innych świetnych rzeczy, które sprawią, że do BI raczej nie wrócisz... ;)

McAbra
05-06-2014, 18:13
Czy ja wiem czy takie różnorodne? Oba cesarstwa rzymskie, wraz z ich buntownikami oraz Romano-Brytami to prawie to samo, Wandalowie, Hunowie, Sarmaci i Słowianie też są prawie identyczni, Longobardowie, Roksolanie, Burgundowie oraz Alamanowie to też IMO to samo, więc teoretycznie niepowtarzalni są tylko Berberowie, Goci, Frankowie i Sasi, reszta jest zbyt schematyczna :D

BTW. Więcej frakcji dodałoby realistyczności grze.

Ja to widzę w ten sposób, że skoro frakcje są tak powtarzalne, to czego by nie dodać - nie wniosło by to wiele nowego.

Mamy w końcu frakcje pustynne, wschodnie, Rzym, barbarzyńców, arcyciekawych celtów... Nawet Słowian i Ostrogotów.
Dla mnie np. Burgundowie i Longobardowie są prawie identyczni - dlatego nie widzę potencjalnych materiałów na nowe frakcje.

Nieznany
21-10-2014, 20:05
Jeśli Cię to razi, polecam pobrać moda Invasio Barbarorum : SAI - tam frakcje są o niebo bardziej różnorodne, dopracowane, a poza tym jest wiele wiele innych świetnych rzeczy, które sprawią, że do BI raczej nie wrócisz... ;)

Działa z polską wersją?

chochlik20
22-10-2014, 15:59
Działa :)

Nieznany
23-10-2014, 20:37
Dodaje którejś frakcji słonie pancerne? Z jakich powodów polecasz tego moda, i, z drugiej strony, ma jakieś wady, bugi?

Lwie Serce
23-10-2014, 20:58
Tak, Hindusi mają pancerne słonie, Sasanidzi i Kidareci zwykłe. A moda polecam bo jest niesamowicie rozwiniętą wersją BI, ma piękne jednostki z historycznymi nazwami, które na dodatek krzyczą w swoich językach, wiele frakcji, znakomitą mapę, ciekawą muzykę, fenomenalne bitwy i inne rzeczy, zapraszam do działu w Kuźni jeśli chcesz się dowiedzieć więcej ;) A bugów nie znalazłem praktycznie, jest niesamowicie dopracowany ten mod.

Nieznany
25-10-2014, 17:59
Tyle, że zmieni mi wersję gry na eng?

Lwie Serce
25-10-2014, 18:05
Sam mod będzie oczywiście po angielsku ale języka czystej gry nie zmieni.

Nieznany
25-10-2014, 18:26
Skąd go pobrać?


Google nie boli. Pampa