PDA

Zobacz pełną wersję : MTW2 - brak cieni wegetacji (drzew,krzaków) na kartach DX10



sharkbaton
12-11-2009, 19:03
Otóż mam problem kupiłem nową karte grafiki tj. GeForce GTS 250 1GB i po zainstalownaiu Medka 2 nie mam cieni drzew i krzaków. Są cienie jednostek ale gdy tylko troszke oddale kamere znikaja. Wiem ,że patch 1.5 do Kingdoms naprawia ten problem lecz w podstawce pozostaje bez zmian, co ciekawe w demie gold podstawki sa wszystkie cienie. Z tego co przeczytałem na inncyh forach o tym problemie jest tylko jedno rozwiazanie - granie w Kingdoms 1.5, ale w tym problem że ja chce w podstawke.
Ktoś ma jakiś pomysł by rozwiązać ten problem w vanilli??? Proszę o pomoc. Apropo sterów karty mam najnowsze a nawet probowałem starsze a jeżeli chodzi o ustawienie w grze to nic nie daja. Pozatym widzlałem filmiki na YT MTW2 na kartach pod DX10 i we wszystkich nie ma cieni wegetacji a cienie jednostek sa co najmniej dziwne.
PS: Gdy mialem stara karte 7600GS wszystko było ok.

Konrad III
12-11-2009, 21:00
Może spróbuj zagrać na DX 9C. Ja miałem podobne problemy jak grałem w Assasina a jak załączyłem DX 9 wszystko szło bezproblemowo.

sharkbaton
13-11-2009, 14:50
Nie o to chodzi przeciez gram na DX9 bo mam Xp a pozatym Medek nie idzie na DX10. Chodzi o to ze na mojej grafie mozesz grac normalnie na DX9 ale jest juz przystosowana pod DX10 i yu chyba lezy problem.

Amrod
13-11-2009, 15:44
Wszystkie nowe karty obsługują starsze wersje Directów, tu nie ma żadnego problemu.

sharkbaton
23-11-2009, 20:44
Zainstalowałem moda Retrofit Mod i co ciekawe mod jest pod kingdoms ale wnosi zmiany do podstawki. Więc zainstalowałem podstawke potem kingdomsy i nastepnie patch 1.5 włączam moda i to jest tak jakbym właczał podstawke i cienie są:). Tylko że w zaden inny mod nie jest pod kingdoms i jednoczesnie pod podstawke:(. Zastanawia mnie tylko jakim cudem są cienie może odpowiada za nie jakis jeden plik hmmm... tylko jaki, może jacyś doświadczeni moderzy coś podpowiedzą?!?!?