PDA

Zobacz pełną wersję : Symulatory lotnicze



Creet
14-11-2009, 14:23
Pamiętam, że na starym forum był temat o Il-2, gra ta miała wielu miłośników. Gra ktoś w to jeszcze? Osobiście gra ukradła mi nieco z życia, zwłaszcza serwer na hl-u zeke_vs_wildcat. Na tym serwerze brakowało mi tylko mej ulubionej maszyny tzn. La-7 w wersji 3xB20(tak,tak, wiem że to niezbyt ambitna maszyna).

Nie było za to tematu o innej mam nadzieję dosyć popularnej grze a mianowicie Lock on: Modern Air Combat wraz z dodatkiem Flaming Cliffs. W dodatek nie grałem ale czysty lock on wywarł na mnie bardzo duże, pozytywne wrażenie. Niestety w wersji 1.02 było mi tylko dane pograć z kilkoma kumplami. Pomimo denerwujących crashy klimat lecącego klucza f15 na Krymem i głos w słuchawkach "Bandits, bearing 175, for 050..." a potem gorączkowa obsługa radaru, walka powietrzna i inny głos "left engine fire, hydraulics faliure.." to było naprawdę niezapomniane przeżycie.

W HAWX nie grałem bo za trudny.

Piszcie, jakie inne symulatory przypadły wam do gustu, co polecacie, czy jeszcze gracie w te trzy powyższe.

CaiusCosades
14-11-2009, 14:39
Il-2 Sturmovik, uważam za jedną z najlepszych gier w ogóle. Nie spotkałem się jeszcze z taką, która na tak długi czas, przyciągnęłaby mnie przed monitor. Moim ulubionym samolotem był bf-109G. Niestety, joystick uległ awarii i nie mam w tej chwili możliwości pogrania sobie w tą grę (klawiatura oczywiście odpada). Może mógłby mi ktoś doradzić, jaki joystick mógłbym sobie kupić? Chodzi mi o przedział cenowy, ok. 100 zł.

Creet
14-11-2009, 14:48
Logitech Xtreme 3D pro. Ja taki kupiłem w Graalu za 99,99zł rok temu i służył mi jakieś 10 miesięcy. Jego utrata to historia o odwadze, męstwie i zdradzie. Ale po wszystkim muszę przyznać, że bardzo dobry był, tak, że kupiłem dokładnie taki sam niestety już jakieś 10 zł. drożej.... niestety dżojstiki nie tanieją tak jak reszta elektroniki.

Bf 109G mówisz. Łatwo przegrzać, jeszcze łatwiej o korkociąg, seria w silnik=po chłodnicy, ani tak zwrotny jak Spit czy La7, ani tak szybki jak hmm... też Spit czy La7. Szacun.

CaiusCosades
14-11-2009, 14:58
Nie miałem problemów z korkociągami w tym samolocie. Oczywiście Spitfirem też nie pogardziłem, ale właśnie w nim, najczęściej wpadałem w przeciążenia. A co się stało z Twoim joystickiem po 10 miesiącach? Odmówił posłuszeństwa? ;) Ja miałem Saitek Cyborg Evo, ale jakiś feralny model, którego wysyłałem kilka razy na gwarancję...

Creet
14-11-2009, 15:12
Jego utrata to historia o odwadze, męstwie i zdradzie.

EDIT:
Dobra, przyznaje się sam się o to prosiłem.
Leciałem kiedyś sobie moim la7 i napadły mnie 2 messerszmity. Jednego strąciłem drugi mnie nieco popsuł, znasz ten odgłos jakby ktoś kopał puszkę po koli? Uciekam na 110% byle szybciej, bez ammo, z piekną dziurą w skrzydle. Nagle zorientowałem się, że przelatuję nad wrogim lotniskiem a tych pocisków śmigających z tyłu za dużo jak na jednego mietka. F3 i ku*wa na cały dom. Goniło mnie ze 4. Nurkuję, wyrównuje poziom na 500m. Postanawiam zabrać ich jak najwięcej ze sobą. Przewracam się na plecy, krótka zdrowaśka tudzież oferta matrymonialna składana szatanowi. Jeszcze 2 sec. lecę poziomo do góry nogami po czym wajcha na maxa do siebie.500m, 450, 400, 300... klapy na maxa, podwozie, ciąg na zero. Przy 200m pojawiła się nadzieja, że może z tego wyjdę, wajcha jesczę bardziej do siebie. Przez potwornie długą chwilę tracę wysokość choć dziób mam już do góry. Jednoznacznie określając preferencje seksualne i sposób prowadzenia się prześladowców ciągnę drążek w swoim La. 10m, 8, 7,6,5,4...iiii..5 :!:
Krzyczę GOOOOOL po czym słyszę trzask, a rączka dżoja nagle traci opór.

Nie wierzę, że tak się zacietrzewiłem, że go złamałem. Ktoś musiał go podpiłować.

Wszyscy prześladowcy zaliczyli dzwona. Samolot rozwaliłem przy próbie lądowania na strzałkach.

ThorGal77
21-11-2009, 14:40
Jego utrata to historia o odwadze, męstwie i zdradzie.

EDIT:
Dobra, przyznaje się sam się o to prosiłem.
Leciałem kiedyś sobie moim la7 i napadły mnie 2 messerszmity. Jednego strąciłem drugi mnie nieco popsuł, znasz ten odgłos jakby ktoś kopał puszkę po koli? Uciekam na 110% byle szybciej, bez ammo, z piekną dziurą w skrzydle. Nagle zorientowałem się, że przelatuję nad wrogim lotniskiem a tych pocisków śmigających z tyłu za dużo jak na jednego mietka. F3 i ku*wa na cały dom. Goniło mnie ze 4. Nurkuję, wyrównuje poziom na 500m. Postanawiam zabrać ich jak najwięcej ze sobą. Przewracam się na plecy, krótka zdrowaśka tudzież oferta matrymonialna składana szatanowi. Jeszcze 2 sec. lecę poziomo do góry nogami po czym wajcha na maxa do siebie.500m, 450, 400, 300... klapy na maxa, podwozie, ciąg na zero. Przy 200m pojawiła się nadzieja, że może z tego wyjdę, wajcha jesczę bardziej do siebie. Przez potwornie długą chwilę tracę wysokość choć dziób mam już do góry. Jednoznacznie określając preferencje seksualne i sposób prowadzenia się prześladowców ciągnę drążek w swoim La. 10m, 8, 7,6,5,4...iiii..5 :!:
Krzyczę GOOOOOL po czym słyszę trzask, a rączka dżoja nagle traci opór.

Nie wierzę, że tak się zacietrzewiłem, że go złamałem. Ktoś musiał go podpiłować.

Wszyscy prześladowcy zaliczyli dzwona. Samolot rozwaliłem przy próbie lądowania na strzałkach.

Chwalebna to śmierć... powinno się jego model na cokole wyryć ;)

Wracając do tematu... nazwanie HAWX symulatorem lotniczym to pod karę powinno podchodzić... całą grę przeszedłem na klawiaturze ;) ostatnia misja była trudnoa muszę przyznać. Realizm.... szkoda gadać jeden samolot niszczy całą flotę powietrzną prawie ;) Grafa mi się bardzo podobała, samoloty świetnie odwzorowane, jedynie obiekty naziemne kuleją ale to zrozumiałe bo mapy są ogromne, oraz to co mówili recenzenci... nie odczuwa się tej prędkości

Andreuse
22-11-2009, 02:48
Hej
Polecam serwer :
Skins of fire
RCAF_FB.com
na HyperLobby
Ogolnie IŁek wymiata i juz
Ja gram jakis czas na MP i naprawde polecam super zabawa

Pink
22-11-2009, 15:38
Wracając do tematu... nazwanie HAWX symulatorem lotniczym to pod karę powinno podchodzić... całą grę przeszedłem na klawiaturze ;) ostatnia misja była trudnoa muszę przyznać. Realizm.... szkoda gadać jeden samolot niszczy całą flotę powietrzną prawie ;) Grafa mi się bardzo podobała, samoloty świetnie odwzorowane, jedynie obiekty naziemne kuleją ale to zrozumiałe bo mapy są ogromne, oraz to co mówili recenzenci... nie odczuwa się tej prędkości

Również grałem w Hawxa i muszę przyznać, że gra bardzo mi się podobała. Duży wybór samolotów, ładna grafika i rozsądne wymagania to chyba największa zaleta tytułu. Fakt, Hawx z symulacją ma niezbyt wiele wspólnego. Może dziwnie to zabrzmi, ale według mnie jest to zaletą, ponieważ symulatory typu Lock On, Falcon 4.0 są dla mnie zbyt trudne i czasochłonne (jakoś nie bawi mnie zastanawianie się co mam nacisnąć, żeby zamknąć kokpit ;)) Jednak nie narzekałbym jakby Hawx był odrobinę ciut bardziej realistyczny, bo poziom elita plus sterowanie ekspert jest zbyt łatwe. Jedyna rzeczą, która mnie wkurzała w Hawx, to multiplayer. Nie wiem czy to wina mojego łącza, ale czasami gra przy dołączaniu do serwera się wiesza. Można nerwicy dostać, gdy gra wywali w trakcie sesji, w której nazbierało się masę punktów i osiągnięć. Moje marzenie to połączenie Hawxa z Ace Combat Squadron Leader ;)

ThorGal77
22-11-2009, 18:47
Ja w multi raz awansowałem z 27 poziomu na 38 :mrgreen: nie pytajcie jak to zrobiłem bo sam nie wiem :mrgreen:

AgentMax
23-11-2009, 18:28
Panowie zapomnieliście o Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII :lol: :lol:

feldmarshal
27-11-2009, 01:23
Hej
Polecam serwer :
Skins of fire
RCAF_FB.com
na HyperLobby
Ogolnie IŁek wymiata i juz
Ja gram jakis czas na MP i naprawde polecam super zabawa
podpisuje sie pod tym chodz ostrzegam gra nie jest łatwa szczegolnie na początku , ja latam na FW190A9 najczescie nawet jesli sa pozniejsze modele.
filmik z lotu na fw190 wlasnie :)- http://www.youtube.com/watch?v=mpBMsB0q ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=mpBMsB0qAqo&feature=related)

nr.uno
28-11-2009, 19:22
Ale ten gość ma celność... serie po 3 pociski na lufę i zawsze celne, niesamowite :shock:

Creet
30-11-2009, 14:57
No ale w FW 190 ta 1 sec celnego ognia całkowicie wystarcza. Inna sprawa to wyjść tą cegłą komuś na ogon. Rammstein jakoś pięknie pasuje do wszystkich lotniczych...Lock on: Flaming cliffs.--> http://www.youtube.com/watch?v=Caxi0smxTEg

Na skies of fire wkurza mnie bliskość wrogich lotnisk sprawiająca, że cała walka sprowadza się do 2-3 dzkich kłębów samolotów, w których zanim komuś wyjdziesz na ogon ktoś zawsze wyjdzie tobie. Na skies of valour jest nieco spokojniej.


jakoś nie bawi mnie zastanawianie się co mam nacisnąć, żeby zamknąć kokpit ;)
Twoje F-15 zawsze może być cabrio ;) Gdy zaczynałem multi z lock onem też nie wiedziałem. Szczególnie, że pilot tam toleruje wiatr we włosach. W tych hardcore symulatorach potem okazuje się, że i tak używasz tylko wł radar, namierz, zabij, zmień broń, flary, zakłócanie, klapy i podwozie. Jest tylko jeden sprawiedliwy symulator z milionem klawiszy i miliardem kombinacji. I założę się, że nikt na tym forum w niego nie grał.

Co do HAWX-a to ostatnio trochę pograłem na multi i za cholerę nie wiem jak uniknąć all aspectów. Jedyny ratunek na razie widzę w natychmiastowej separacji i posiadaniu więcej niż 50 hp żeby wytrzymać jeszcze 1 salwę.

ThorGal77
30-11-2009, 15:51
Ja tam dawełem radę beczką, choć bardzo często mi się nie udawało ;)

nr.uno
02-12-2009, 19:04
No ale w FW 190 ta 1 sec celnego ognia całkowicie wystarcza.

W Ile FW-190 jest niesamowicie klimatycznym latadłem, dzięki absurdalnej baterii armat siejących ołowiem z zabójczą precyzją. Przy tym jest super skopanym samolotem, bo okazuje się, że ma osiągi gorsze od ławek i tekturowych jaczków - nie wspominając o spitach. Kurt Tank to by się zapłakał gdyby mu powiedzieli, że stworzył taki gówniany samolot, że nawet ruskie szmatopłaty dają sobie z nim radę :|

Creet
02-12-2009, 19:18
I dlatego latam moim La 7 3xB20. To dzieło sztuki lotniczej kraju Rad nie przegrzewa się, nie w pada w korkociąg, jest niezniszczalne a jedyną wadą jest brak podstawki pod kawę, którą popija pilot gdy samolot namierza i likwiduje kolejne cele.
Spit nie jest aż tak przemodelowany. Gdy się postaramy to można go i przegrzać i wciągnąć w korek. Najbardziej skopanym samolotem w Ile jest za to na pewno P-47. Foka przy nim to szybowiec.

Andreuse
03-12-2009, 12:40
"No ale w FW 190 ta 1 sec celnego ognia całkowicie wystarcza. Inna sprawa to wyjść tą cegłą komuś na ogon."
Dobre :D okreslenie dla tego samolotu 8-)
JA latam na spitkach i wogole herbacianych samolotach :)

Creet
03-12-2009, 18:03
Ostatnio zmieniłem ulubiony samolot z La-7 na inne dzieło tego kraju.
http://www.avsim.com/pages/0204/lomac/Su33.jpg

Ktoś jeszcze tu pyka w Lock ona?

nr.uno
12-12-2009, 22:40
Coś tam próbowałem, ale zniechęciły mnie te radary, sidewindery i inne elektroniczne duperszwance. Kocham standardowy dogfight, gdzie piloci mogą spojrzeć w białka swoich oczu i pruć seriami z km-ów.
Chyba poszukam jakiegoś sima z Iwś. Poleci ktoś coś w miarę świeżego, a przy tym realistycznego i o dobrej grywalności :?:

Swoją drogę piękny jest ten Suchoj, jeżeli suszarki to tylko radzieckie. A naj z naj jest oczywiście Mig-25, ale chyba nie ma gry, która pozwalałaby usiąść za jego sterami i dać w palnik silnikom Tumanskiego.

M&T
13-12-2009, 00:28
Poleci ktoś coś w miarę świeżego, a przy tym realistycznego i o dobrej grywalności :?:

Polecam Rise of Flight

http://riseofflight.com/en/about/features

Grę można kupić w sklepie http://www.sklep.pilots.pl/ , niedawno pojawiła się również na Allegro.

Janek
13-12-2009, 13:33
A z WWII warto cos brac innego niz IL-a?
Czy IL-a mozna jeszcze gdzies kupic poza allegro?

Creet
13-12-2009, 20:12
Powinien być w normalnie w Empiku.

Nie wiem czy jest druga taka gra z takim wyborem maszyn, poziomem realizmu, czy grafiką(tak, ił 2 1946 ma jak na symulator lotniczy b.dobrą grafę) tylko ił 2 birds of prey może konkurować z iłem 2

Andreuse
16-12-2009, 09:32
A z WWII warto cos brac innego niz IL-a?
Czy IL-a mozna jeszcze gdzies kupic poza allegro?
Mozna :)
Ił 2 1946 premiera w polsce 30m maja 2008 :lol: swiatowa 2006
Niewiem jak w Empiku ale w saturnie i Media markt powino byc
Ja swojego Iłka 2 1946 kupilem w saturnie rok temu

Creet
31-12-2009, 16:46
My tu o Ile, Lock-onie gadamy jak o symulatorach a to są platformówki niczym mario, w których skacze się z lvl-a na lvl. Gry skomplikowane niczym Saper czy Kapitan Pazur.... byłem dziś 4h u kumpla i zagrałem w to.... moja psychika została zrujnowana..
http://www.digitalcombatsimulator.com/img/technology/HelModel_05_Big.jpg
Wciąż do końca nie ogarniam ARBIS-A, Datalink to dla mnie czarna magia. Opanowałem dobrze jedną kombinację: Ctrl+e Ctrl+e Ctrl+e

Gajusz Mariusz
17-01-2014, 22:52
Czy ktoś wie czy STURMOVIK FORGOTTEN BATTLES chodzi na Windows 7?