PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły, propozycje



Artem.pl
18-07-2014, 22:04
Tu piszcie o Waszych pomysłach dotyczących dalszego rozwoju Potopu. Kto wie, być może z jakiegoś skorzystamy.

Arroyo
18-07-2014, 22:27
Proponowałbym jakoś rozszerzyć tak minimum na północ mapę z jednej przyczyny - Szwecja wydaje się mieć mniej terytorium niż zwykle. Ciekawi mnie również poszerzenie mapy na zachód, by kolonie w Ameryce biły się ze sobą, a także z rdzenną ludnością - tym bardziej, że dochodziło tam często do zażartych starć w XVII wieku.

goro496
27-07-2014, 12:26
Panowie, istnieje możliwość utworzenia jakiegoś skryptu (czy coś innego) który zakładałby że nasze wojsko podczas pobytu za granicą naszego kraju będzie po prostu kosztowało więcej ?

P.S Możecie mi powiedzieć gdzie w descr_strat jest napisany Tuhaj_bej bo nie mogę go znaleźć :D I dlaczego gdy utworzyłem sobie generała nie wyświetla się jego imię ? (Dopisałem go do pliku "names" i descr strat)

HellVard
27-07-2014, 12:34
Takie rozwiązanie istnieje w Bellum Crucis, nawet w granicach naszego państwa ponosimy dodatkowe koszty, jeżeli wojsko nie znajduje się w mieście/zamku, jeszcze większe sumy płacimy za każdą armię oblegającą wrogą osadę.

goro496
27-07-2014, 12:50
Takie rozwiązanie istnieje w Bellum Crucis, nawet w granicach naszego państwa ponosimy dodatkowe koszty, jeżeli wojsko nie znajduje się w mieście/zamku, jeszcze większe sumy płacimy za każdą armię oblegającą wrogą osadę.


Dzięki za odpowiedź ;), w sumie w Bellum jeszcze nie grałem... aczkolwiek ten system wydaje mi się dosyć realistyczny, ale to jest moje zdanie :)

Artem.pl
27-07-2014, 14:15
Możecie mi powiedzieć gdzie w descr_strat jest napisany Tuhaj_bej bo nie mogę go znaleźć :D I dlaczego gdy utworzyłem sobie generała nie wyświetla się jego imię ? (Dopisałem go do pliku "names" i descr strat)
Tuhaj- Bej znajduje się w campaign script. Trzeba jeszcze wpisać jego imię i nazwisko w descr_names i descr_names_lookup. Poza tym takie pytania zadawaj w temacie: "Pytania początkujących moderów".

Altaromen
05-09-2014, 16:37
Panowie, istnieje możliwość utworzenia jakiegoś skryptu (czy coś innego) który zakładałby że nasze wojsko podczas pobytu za granicą naszego kraju będzie po prostu kosztowało więcej ?

Myślę, że wojsko poza granicami kraju powinno kosztować taniej. W tamtych czasach takie wojsko utrzymywało się (poza żołdem) z łupienia okolicznych wiosek wrogiego terytorium. Poza tym pisze o tym Mistrz Sun Tzu w "Sztuka wojny".

Kamil z Częstochowy
27-09-2014, 13:27
Myślę, że wojsko poza granicami kraju powinno kosztować taniej. W tamtych czasach takie wojsko utrzymywało się (poza żołdem) z łupienia okolicznych wiosek wrogiego terytorium. Poza tym pisze o tym Mistrz Sun Tzu w "Sztuka wojny".
W czasach o których tu mówimy wojska równie chętnie "żywiły" się na ludności krajów wrogich jak i kraju dla którego walczyły... najlepszym przykładem niech będą luźni czeladnicy z naszej armii...
Dlatego ja bym proponował żeby wojsko powodowało zniszczenia w regionie niezależnie czy jest na swoim terenie czy wrogim.
A co z budynkami specjalnymi? Są jakieś planowane? Chodzi mi o budynki możliwe do zbudowania w konkretnym miejscu przez konkretną nacje dające globalne perki... Dajmy na to Kreml dla Moskali i analogiczne dla innych państw...

Altaromen
28-09-2014, 14:41
W czasach o których tu mówimy wojska równie chętnie "żywiły" się na ludności krajów wrogich jak i kraju dla którego walczyły... najlepszym przykładem niech będą luźni czeladnicy z naszej armii...
Dlatego ja bym proponował żeby wojsko powodowało zniszczenia w regionie niezależnie czy jest na swoim terenie czy wrogim.
A co z budynkami specjalnymi? Są jakieś planowane? Chodzi mi o budynki możliwe do zbudowania w konkretnym miejscu przez konkretną nacje dające globalne perki... Dajmy na to Kreml dla Moskali i analogiczne dla innych państw...
Zgoda. Jednakże zniszczenia spowodowane przez wojsko powinny być mniejsze w kraju ojczystym niż za granicą. Dobry dowódca umiał zaprowadzić karność w wojsku, szczególnie w kraju, gdzie nie chciał się narażać możnym rodom, gdyby przez "przypadek" któryś oddział złupił kilka wiosek.
Inaczej wyglądała sprawa, jeżeli wojsko nie otrzymywało żołdu i zakładało rokosz (jak w RON), ale w Med byłoby to równe z przejściem do rebeliantów.
Póki co prace stoją w miejscu, a na wprowadzenie takich pomysłów możemy jeszcze poczekać.

Kamil z Częstochowy
13-10-2014, 21:40
Nuuu.... Bywał z tym zapanowaniem nad oddziałami różnie, nie bez powodu za przykład podałem luźną czeladź która najczęściej żołdu w ogóle nie dostawała toteż nie potrzebna im była konfederacja (a właśnie coś Ci się pomieszało, wojska zakładały w sprawie nieopłaconego żołdu konfederację... rokosz to trochę inna bajka). W każdym razie nie mogę się doczekać moda i życzę jego twórcom owocnej pracy;)
P.S. Wie ktoś może czy twórcy próbowali (bądź próbują) odnieść się do faktu wykorzystywania w owym czasie taboru (wagenburgu) do obrony? Wiem że w modzie tyczącym się wojny 30-letniej pojawiły się jakby wozy bojowe (bodajże z muszkieterami na nich) ale nie wyglądało to jakoś cudnie czy historycznie.

Artem.pl
14-10-2014, 09:23
P.S. Wie ktoś może czy twórcy próbowali (bądź próbują) odnieść się do faktu wykorzystywania w owym czasie taboru (wagenburgu) do obrony? Wiem że w modzie tyczącym się wojny 30-letniej pojawiły się jakby wozy bojowe (bodajże z muszkieterami na nich) ale nie wyglądało to jakoś cudnie czy historycznie.
Z tego co wiem to Baldwin dodał wozy, tylko że za bardzo mu się nie spodobały i je usunął.

A co z budynkami specjalnymi? Są jakieś planowane? Chodzi mi o budynki możliwe do zbudowania w konkretnym miejscu przez konkretną nacje dające globalne perki... Dajmy na to Kreml dla Moskali i analogiczne dla innych państw..
Planujemy coś takiego, ale po zrobieniu priorytetowych rzeczy tj. skończenie jednostek, itd.

Artem.pl
30-12-2014, 13:21
Panowie tworze właśnie nowe budynki. Byłbym wdzięczny, jeśli byście podali swoje propozycje na nowe budowle dla poszczególnych państw.

preussen6
30-12-2014, 14:37
Ja bym proponował wrzucić do każdego miasta po 1 charakterystycznym budynku np.: w Krakowie dać Wawel.

ordenus22
30-12-2014, 15:07
W RON parlament i jego odpowiedniki w innych państwach np:
Monarchia Habsburgów Ratyzbona - Nieustający Sejm HRE
Hiszpania Madryt - Kortezy
Anglia Londyn - Parlament w pałacu Wesminister
W Moskwie - Sobór Ziemski
W Paryżu Stany Generalne tylko co prawda w tym czasie to one się nie zbierały, ale zawsze mozna dodać

A i jeszcze dla RON Trybunały koronne, litewskie - Główny Trybunał Koronny , Litewski i odpowiedniki w innych państwach.

jarek1231231231
31-12-2014, 07:11
Może Szkołę Rycerską dla RON dającą np. +1 do doświadczenia i +1 do morale jako efekt globalny.

Kamil z Częstochowy
31-12-2014, 08:45
Może zamek królewski w Warszawie?
W Moskwie można by dodać Cerkiew Wasyla Błogosławionego (to chyba najbardziej znany rosyjski budynek)
Dla Wiednia i Austriaków można machnąć Hofburg - siedzibę władców Austrii.
A z takich mniej wyjątkowych budynków to dla RON-u zawsze mogą być np. Sądy Grodzkie zwiększający nieco porządek publiczny, cekhauzy jako budynki umożliwiające "rekrutację" dział. W sumie dochodzi również sam motyw zmiany nazw budynków ewentualnie już istniejących na takie aby pasowały do okresu w którym osadzony jest mod. Np. zagony, folwarki et cetera.
Dla niektórych krajów można dodać teatry i/lub ogrody dodające nieco do zadowolenia.
W miastach moskiewskich, kozackich i ew. kresowych ron-u może dodać Majdan - w rozumieniu jako centrum miasta dodające wzrost handlu towarami, na majdanach odbywały się też spotkania więc może do porządku publicznego też mogą coś tam dodać? Do tego może jeszcze dla kozaków kurenie?
Nie zapominajmy o burdelach... tfu! chciałem rzec lupanarach.

Wonsz
31-12-2014, 18:47
Szkoła Rycerska W XVIIw?

jarek1231231231
31-12-2014, 19:40
Szkoła Rycerska W XVIIw?

Rzeczywiście jej historia zaczyna się wtedy, gdy Rzeczpospolita chyli się ku upadkowi, w drugiej połowie wieku XVIII, ale to tylko gra więc czemu nie?

Artem.pl
31-12-2014, 19:56
Przecież można dać wymóg że żeby zbudować ten budynek, trzeba wcześniej zbudować budynek udostępniający reformy armii itd. więc spokojnie.

Wonsz
31-12-2014, 21:00
W sumie, dlaczego nie, może by też zrobić skrypt jak w Bellum, że od roku 17któregoś ową akademie można wybudować ;)

Kamil z Częstochowy
01-01-2015, 12:55
Bym zapomniał o jeszcze jednej ważnej rzeczy, mianowicie o sejmikach ziemskich (o ile już nie są w modzie, nie miałem ostatnie czasu ściągnąć moda więc może coś przeoczyłem)
Kolejna sprawa to Rigsdag - parlament Szwecji o nim też zapomniałem a dla królestwa szwecji to ważne zgromadzenie.

Artem.pl
01-01-2015, 12:58
Sejmiki już są zrobione, ale nie ma ich w najnowszym uploadzie. Rigsdag postaram się dodać.

Kamil z Częstochowy
01-01-2015, 15:36
No, innymi słowy git majonez.
Swoją drogą jakbyście chcieli tworzyć wersję angielską moda to służę pomocą przy tłumaczeniu tekstów. (choć podejrzewam że robicie takową na bieżąco).
Tak na temat oddziałów prywatnych, które stanowiły sporą część wojsk RON-u. Myśleliście może na tym żeby po prostu powiększyć odziały chroniące generałów, wszak takie odziały były z reguły oddziałami prywatnymi (pomijając królów).

sadam86
01-01-2015, 15:49
Swoją drogą jakbyście chcieli tworzyć wersję angielską moda to służę pomocą przy tłumaczeniu tekstów
szlachetna oferta i pewnie skorzystamy:)

Kamil z Częstochowy
01-01-2015, 19:43
Spoko, tłumaczenie tekstu jest robotą łatwiejszą od tworzenia tekstu od podstaw ;)

Dymitr
13-01-2015, 17:51
Cześć daje wam linka do ruskiego zespołu na youtube nazywa sie rusichi mi muzyka wpadła w ucho niektóre kawałki są dość klimatyczne myślę że moglibyście je wykorzystać do ścieżki dźwiękowej w Potopie.
https://www.youtube.com/watch?v=2UuVGlPwUVY&list=RD2UuVGlPwUVY&index=47
miłego słuchania ;)

jarek1231231231
14-01-2015, 21:24
W kwestii ścieżki dźwiękowej od siebie dorzuciłbym większość utworów z filmu "Ostatni Mohikanin". Świetnie tego się słucha przy huku wystrzałów...
Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=MHW7lH3vyto

k.m.
19-01-2015, 20:42
Co do budynków - to może coś typu "pałace magnackie" w Warszawie? Budynek dostępny od początku w grze, nie dający żadnych bonusów (ewentualnie bonus do zadowolenia), o bardzo wysokim koszcie wybudowania - zburzenie go przez Szwedów (domyślnie chodziło by o grabież złota, dzieł sztuki itp. które Szwedzi wywiezli z Warszawy po jej zdobyciu) przynosiło by dodatkowy - b.duży zastrzyk gotówki...

adriankowaty
19-01-2015, 21:56
A może budynek kasacji zakonów dla ogółu protestantów? Ot, w zamian za bonus do dochodu z podatków jakaś kara do zadowolenia. A z budynków specjalnych zamyślam nad Wersalem i Pałacem Sanssouci pod Poczdamem, do tego na przykład Pałac Westminsterski czy Wilanów Sobieskiego. Ponadto jakieś rozwinięcie sieci dróg by się przydało.

Altaromen
10-05-2015, 22:39
Czy twórcy moda przewidują rozwinięcie fortyfikacji polowych oprócz wieży obserwacyjnej? Moim zdaniem można by tam dodać coś w rodzaju fortu tj. to było w podstawowej wersji, tyle tylko że zrobić z tego obóz warowny otoczony wałem typu szaniec - bastion albo tabor.
PS
Świetny mod!

Kamil z Częstochowy
12-06-2015, 19:26
Tak sobie niedawno myślałem... Skoro mod najpewniej ma ukazać się w wersji angielskiej to pod jaką nazwą? Bo jak sądzę już zdążyliście się zorientować że nazwa Deluge nie tylko jest wyświechtana ale do tego już wykorzystywana przez inne mody np. do M&B Warband - the Deluge.
Nie sądzicie że będzie to prowadzić do pomyłek?
Macie juz jakąś inną nazwę, czy jednak wykorzystacie aktualną?
Jeśli nie to czy nasza forumowa społeczność(a.k.a. tłuszcza) ma podrzucać jakieś pomysły?

Paweł-K
13-06-2015, 02:10
Ja już proponowałem Silver Age Total War, ale nie miałem dużego posłuchu. :D Jak dla mnie nazwa w sam raz.

Kamil z Częstochowy
08-10-2015, 14:36
Ja już proponowałem Silver Age Total War, ale nie miałem dużego posłuchu. :D Jak dla mnie nazwa w sam raz.
Feh.. Myślałem raczej o Serenissima Total War bądź Pike and Musket TW. Generalnie coś w ten deseń

k.m.
08-10-2015, 18:47
Serenissima Total War
Ta nazwa pewnie większości użytkownikom nic nie mówi... i chyba jako pojedyncze słowo bardziej odnosi się do Republiki Weneckiej...
https://en.wiktionary.org/wiki/Serenissima

Potop TW może i nie jest najwłaściwszą nazwą (ze względu chociażby na odwołanie się do konkretnego - późniejszego wydarzenia; poza tym nasz mod jest bardziej "globalny") ale nie jest już za późno na zmianę? Wszystkie pozwolenia mamy na tą nazwę...


Czy twórcy moda przewidują rozwinięcie fortyfikacji polowych oprócz wieży obserwacyjnej? Moim zdaniem można by tam dodać coś w rodzaju fortu tj. to było w podstawowej wersji, tyle tylko że zrobić z tego obóz warowny otoczony wałem typu szaniec - bastion albo tabor.
PS
Świetny mod!
Forty będą imitować ważniejsze miasta / twierdze, a na polu bitwy będą przyjmować postać: większego miasteczka, miasta, fortecy lub cytadeli. Na więcej różnorodności nie mogę sobie pozwolić, bo nie do końca ogarniam Hex Editora (łatwiejszy jest w teorii niż w praktyce). No i jest jeszcze domyślny fort - ten z palisadą - ale na niewiele się on zda...

PS. Szwecja i Rosja nam się powiększyły, parę starszych screenów:
http://www.speedyshare.com/Wzc5P/0443.jpg
http://www.speedyshare.com/zREGq/0444.jpg

falchion
12-10-2015, 16:43
k.m.

Powiedziałbyś już może coś o planowanej dacie premiery nowej wersji moda.

Czekamy już bardzo długo :D

Altaromen
08-12-2015, 21:24
Co do fortyfikacji, to miałem na myśli aby zrobić do tego specjalną mapę, gdzie będzie odpowiednio ukształtowany teren imitujący wały ziemne + rów przed nimi np z palami. Do tego stanowiska ogniowe, gdzie można ustawić artylerię, bramy obozowe lub po prostu wąskie ścieżki którymi można dostać się do obozu (oczywiście kręte i trudno dostępne). Na środku obóz właściwy np. namioty i pole otoczone flagami które trzeba bronić.

Wonsz
09-12-2015, 18:12
Jak potrafisz coś takiego zrobić, droga wolna :D.

Altaromen
09-12-2015, 22:46
Już próbowałem w edytorze bitew i nie podołałem. Wg. mnie narzędzie do kształtowania terenu jest tam do kitu, poza tym nie mogę znaleźć mapy równiny co by mogło mi pomóc.

Wonsz
10-12-2015, 14:37
No właśnie. Znam tylko 3 mody, gdzie zedytowano pole bitwy i nie są po chińsku (heh) Są to Third Age, Call of Warhammer,1648 Total War.

goro496
04-01-2016, 14:23
Panowie, dałoby się zmienić nazwę "kapitan" w armi pozostawionej bez dowódcy ?
tzn, jak jest teraz jakiś np. "Kapitan Aleksy" to zamiast tego "Regimentarz" albo cos w tym stylu :)

k.m.
05-01-2016, 10:10
Panowie, dałoby się zmienić nazwę "kapitan" w armi pozostawionej bez dowódcy ?
tzn, jak jest teraz jakiś np. "Kapitan Aleksy" to zamiast tego "Regimentarz" albo cos w tym stylu :)
Określenie "regimentarz" zdecydowanie odpada, to zbyt duża ranga. W 1648 RON miał 3 regimentarzy - Ostroroga, Zasławskiego i Koniecpolskiego, wszyscy trzej są obecni w grze jako generałowie. Czekamy na lepszą propozycję;)
Może pułkownik / wachmistrz ?

goro496
05-01-2016, 13:36
Określenie "regimentarz" zdecydowanie odpada, to zbyt duża ranga. W 1648 RON miał 3 regimentarzy - Ostroroga, Zasławskiego i Koniecpolskiego, wszyscy trzej są obecni w grze jako generałowie. Czekamy na lepszą propozycję;)
Może pułkownik / wachmistrz ?

"regimentarz" to był tylko przykład z mojej strony ;) w ogóle nie wiedziałem czy mozna zmienić tę nazwę, bo powiem szczerze, że nie spotkałem się ze zmianą...(chodziaż może zagrałem w małą ilość modów pod medka :D)
W każdym razie propozycja wachmistrz mi się podoba :) można by ewentualnie rotmistrz ;) jęśli się nie myle był wyżej od wachmistrza

Muzg
06-01-2016, 19:30
Regimentarz faktycznie jest trochę za wysoką rangą. Pułkownik/Oberszter wydaje się być najlepszy - stopień wyższy od rotmistrza, który dowodzi pojedynczą chorągwią, a niższy od tych wszystkich hetmanów itp. Była to też ranga w miarę popularna.

k.m.
06-01-2016, 22:14
Regimentarz faktycznie jest trochę za wysoką rangą. Pułkownik/Oberszter wydaje się być najlepszy - stopień wyższy od rotmistrza, który dowodzi pojedynczą chorągwią, a niższy od tych wszystkich hetmanów itp. Była to też ranga w miarę popularna.


Regiment – termin z zakresu wojskowości, używany często wymiennie z terminem pułk (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%82k), jednak nie zawsze z nim tożsamy.
Jednostka dowodzona przez obersztera (https://pl.wikipedia.org/wiki/Oberszter) w zależności od okresu i armii liczyła od 200 do 2000 żołnierzy. Regiment składał się ze sztabu oraz kilku lub kilkunastu (rzadko dwudziestu kilku) kompanii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompania).
Zgadza się, terminy te mogłyby być odpowiednie, aczkolwiek wolałbym uniknąć sytuacji gdzie np. oddziały pułków kijowskiego czy czernichowskiego mają kilku pułkowników;)
Poza tym część postaci, które dodaliśmy np. kozakom miały w tamtym czasie rangę pułkowników o ile się nie mylę.

goro496
07-01-2016, 07:57
Stopni jest dużo...i będzie w czym wybierać, a jaką to już myślę obojętnie...byleby nie gryzło się pomiędzy poszczególnymi państwami ;) Bo ta nazwa "kapitan" rzeczywiście jest już tak zużyta, że aż się jej odechciewa :D

Czy jest realne zmienić panel dyplomacji ? Może nie tyle dodać jakieś fajne funkcje (chociaż byłoby bardzo fajnie :3 ) ale chociaż z wyglądu. W wielu modach (o ile nie w każdym) panuje ten sam schemat :/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stopnie_wojskowe_w_Polsce#Stopnie_wojskowe_w_I_Rze czypospolitej

ordenus22
07-01-2016, 08:39
goro496 stopnie które są podane w wikipedii odnoszą się do dowódców oddziałów autoramentu cudzoziemskiego jak i autoramentu narodowego. Bywały różnice w nazywnictwie. Oddziały sformowane na wzór cudzoziemski miały strukturę funkcjonowania i dowodzenia wzorowaną na modlę zachodnią nasza była bardzo często odmienna. Wiec wrzucenie jako dowódcę kilku oddziałów m.in. jazdy kozackiej (pancernej - nie mylić z Kozakami) i husarii i nadanie mu stopnia brygadiera byłoby zupełnym kuriozum.

Co do regimentarza w RON to już zupełna głupota, regimnetarze wybierani byli na czas okresowy jako zastępcy hetmanów którzy w danym momencie nie mogli pełnić swojej funkcji, czyli to stanowisko było obsadzane raczej rzadko.
Jak już chcecie w to brnąć to moje propozycje są takie: pułkownik lub chorąży.

goro496
07-01-2016, 10:16
goro496 stopnie które są podane w wikipedii odnoszą się do dowódców oddziałów autoramentu cudzoziemskiego jak i autoramentu narodowego. Bywały różnice w nazywnictwie. Oddziały sformowane na wzór cudzoziemski miały strukturę funkcjonowania i dowodzenia wzorowaną na modlę zachodnią nasza była bardzo często odmienna. Wiec wrzucenie jako dowódcę kilku oddziałów m.in. jazdy kozackiej (pancernej - nie mylić z Kozakami) i husarii i nadanie mu stopnia brygadiera byłoby zupełnym kuriozum.

Co do regimentarza w RON to już zupełna głupota, regimnetarze wybierani byli na czas okresowy jako zastępcy hetmanów którzy w danym momencie nie mogli pełnić swojej funkcji, czyli to stanowisko było obsadzane raczej rzadko.
Jak już chcecie w to brnąć to moje propozycje są takie: pułkownik lub chorąży.

Co do pierwszego to nie wiedziałem...móg bład...
Jeśli chodzi o regimentrzy...to napisze po raz kolejny że to był tylko przykład z mojej strony, a nie propozycja. Chodziło mi o to żeby zarys pomysłu był bardziej zrozumiały.

Muzg
07-01-2016, 16:24
Chorąży to wg. mnie trochę dziwny pomysł - była funkcja tylko reprezentacyjna. Jeśli zaś chodzi o te z wiki, to chyba nieco zawiodę niektórych, ale są to rangi z drugiej połowy XVIII wieku...

ordenus22
07-01-2016, 18:07
Jeśli zaś chodzi o te z wiki, to chyba nieco zawiodę niektórych, ale są to rangi z drugiej połowy XVIII wieku...

Te stopnie są wymieszane, a w zasadzie trzeba byłoby powiedzieć że obejmują prawie wszystkie stopnie wojskowe w okresie I RP. Bo w poł. XVII w. były stopnie pułkownika, namiestnika, chorążego, wachmistrza, generała artylerii koronnej. Co do chorążego masz rację, no to zostaje ten pułkownik.

goro496
09-01-2016, 13:08
Te stopnie są wymieszane, a w zasadzie trzeba byłoby powiedzieć że obejmują prawie wszystkie stopnie wojskowe w okresie I RP. Bo w poł. XVII w. były stopnie pułkownika, namiestnika, chorążego, wachmistrza, generała artylerii koronnej. Co do chorążego masz rację, no to zostaje ten pułkownik.


A nie będzie to kolidowało z niektórymi frakcjami ? Tak ja to zauważył k.m w przypadku kozaków :)

Muzg
09-01-2016, 14:36
Dla całej europy bardzo trudno jest znaleźć taki stopień by był on w każdej armii i to miał dokładnie te same znaczenie taktyczne. Co z taką Turcją? Ona to już w ogóle kiła i mogiła do której totalnie nic nie będzie pasować. Nie dogodzisz wszystkim, dlatego należy dogodzić większości.

W sprawie pułków i regimentów w RON to dodam, że pułki formowane były z autoramentu narodowego, a regimenty z cudzoziemskiego.

KLAssurbanipal
18-09-2022, 11:08
Może się przyda: https://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?502-GALERIA-WOJOWNIK%C3%93W!-(staro%C5%BCytno%C5%9B%C4%87-XXI-wiek)&p=482746#post482746

goro496
18-09-2022, 12:32
Sam to robiłeś?