PDA

Zobacz pełną wersję : Komputery,programy,sprzęt itd. - temat ogólny



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Furvus
28-08-2009, 23:33
W jaki sposób specjalizuje się? Przetwarza html na BBcode, czy coś o funkcjonalności podobnej jak dodawanie postów?

Prszoę zadawać tutaj WSZYSTKIE pytania związane z komputerami - mossin

Andzia
29-08-2009, 12:32
W jaki sposób specjalizuje się? Przetwarza html na BBcode, czy coś o funkcjonalności podobnej jak dodawanie postów?

Już sięzałatwiło ;)

Prszoę zadawać tutaj WSZYSTKIE pytania związane z komputerami - mossin

30-08-2009, 12:14
Hmm...jak komp się wyłącza podczas grania, to się przegrzewa tak ? więc co można z tym zrobić ?

Pampa
30-08-2009, 16:32
Są 2 opcje dlaczego ci się wyłącza 1 zasialcz 2 procesor jest źle chłodzony(ja tak miałem jescze w ten sam dzień jak kupiłem kompa prcesor się spalił) w tym 2 przypadku trzeba oddać do serwisu w 1 kupić nowy zasilacz.

30-08-2009, 17:16
Więc tak, procek na spalonego nie wygląda(na szczęście). A zasilacz to jaki wziąć ? wiadomo, że musi być porządny, ale się nie znam.

Dragonit
30-08-2009, 17:41
http://209.85.135.132/search?q=cache:mp ... clnk&gl=pl (http://209.85.135.132/search?q=cache:mpcMhlhjyVcJ:forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php%3Fp%3D533382+Wszystko+o+komputerach, programy,pytania+itd.itp.&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl)

Jak coś, to ostatnia strona tego tematu z "poprzedniego" forum.

Aule
30-08-2009, 20:29
podaj config kompa ta sie cos dobierze

30-08-2009, 20:31
To chyba do mnie :P a więc tak: AMD X2 64 5200 +, GF 8600 GT, 1 GB ram. Cóż więcej pisać.

Aule
30-08-2009, 20:40
Fortron albo Amacrox z moca do 400w spokojnie wystarczy.

Zrob jeszcze test proca w orthosie jednoczesnie sprawdzaja temperatury.Albo nawet probke 32m w superpi

Matatjahu
02-09-2009, 18:10
Aule napisałeś mi że Chrome szpieguje może coś więcej :?:

Krzychu123
04-09-2009, 20:42
Dobry,

kolega chce kupic sobie nowego kompa lecz taniego... Chce wydac okolo 1500 zl na niego wylaczajac pamiec ram ktora ma bardzo dobra (ocz titanium), dyskow twardych, napedow. Komp ogolnie do grania. Moglby mi ktos pomoc go zlozyc? :P

Gajush
04-09-2009, 22:17
jak masz jeszce monitor to za taką kase mozesz miec cos nice!
grafa ze 300-400 pln
procek 400
płyta główna 300-400
zasilacz 150
obudowa ???
tak by ci sie rozłozyło w kosztach i miałbyś procka dwa rdzienie 3 Mhz, grafike za taką kasę masz już wypasioną nawet z 512 RAM, jakiś porządny zasilacz płyta główna, nieznam się tylko na obudowie.
Tak koszty rozłożą się przy Intelu!
Przy AMD będzie taniej.

Furvus
05-09-2009, 12:49
Dziwna sprawa zdarzyła mi się na windowsie - największa partycja zwyczajnie zniknęła, chociaż w zarządzaniu dyskami jest widoczna jako NTFS, zdrowa i nieznana. Pod linuchem oczywiście wszystko działa bez problemu. Już nawet przeinstalowałem windowsa (od dwóch miesięcy miałem to zrobić :) ) na win 7 RC, ale ten też nie widzi tej partycji. Cała sprawa zaczęła się gdy na twardo zresetowałem linucha, po tym jak mi się zaciął pierwszy raz w życiu. Kilka dni wcześniej zmniejszałem partycję z windowsem i stworzyłem nową, co mogłoby sugerować jakiś zamęt w tablicy partycji, ale po tym spokojnie korzystałem z windowsa i zaginionej później partycji, więc problem raczej nie mógł pojawić się z opóźnionym zapłonem.

Amrod
08-09-2009, 08:31
Czy ktoś zna jakiś darmowy program do telefonów rozpoznający utwory muzyczne? W stylu TrackID w Sony Ericssonach.

Dragonit
11-09-2009, 12:35
Mam pytanie: ma ktoś głośniki 2.1 Logitech X-230? Jeśli tak, proszę o PW, bo mam kilka pytań (zamierzam kupić).

Aule
12-09-2009, 08:37
Aule napisałeś mi że Chrome szpieguje może coś więcej :?:

Matatjahu bylo o tym dosc glosno pogoogluj troche a napewno wszystkiego sie dowiesz. Ja od wczorajszego wieczoru przesiadlem sie z Operki 9 na 10 i powiem ze jest jeszcze lepiej niz bylo :D

Amrod
12-09-2009, 13:16
Chodzi głównie o dość pobieżne sprawy jak import zakładek z FF bez wiedzy użytkownika, update, ale również przyporządkowywanie ID każdek przeglądarce czy wysyłanie informacji do google. W tym linku (http://www.srware.net/en/software_srware_iron_chrome_vs_iron.php) masz podane kilka powodów, a także, jeśli Ci się Chrome podoba, czym różni się od Iron (Chrome zmodyfikowane przez użytkowników i pozbawione tego, ale... tu z kolei musisz wierzyć im na słowo ;))

Również polecam Operę.

Abu Yusuf
12-09-2009, 15:55
jak masz jeszce monitor to za taką kase mozesz miec cos nice!
grafa ze 300-400 pln
procek 400
płyta główna 300-400
zasilacz 150
obudowa ???
tak by ci sie rozłozyło w kosztach i miałbyś procka dwa rdzienie 3 Mhz, grafike za taką kasę masz już wypasioną nawet z 512 RAM, jakiś porządny zasilacz płyta główna, nieznam się tylko na obudowie.
Tak koszty rozłożą się przy Intelu!
Przy AMD będzie taniej.

karta graf do grania w dzisiejszych czasach, to albo mocna 512 za ~600-900 zł albo odrazu 1gb , w cenach tych kart 1gb się nie orientuje ale jeżeli łączymy 2 średnie 512 mostem to mniejwięcej 800 zł

zasilacz max 150 zł , 400 - 450 W na kompa do grania bym polecił
obudowa jeżeli z dodatkowymi wentami to koło 100 , może więcej
co do płyty to nie musi być jakaś najdroższa taka z przedziału 250-300 starczy myślę co do procka, to w niego akurat opłaca się włożyc jak najwiecej żeby potem nie trzeba było kupować nowego, czyli jakiś quad (4 rdzeniowy) albo amd phenom x4 , powineneś się zmieścić w tych 1500zł

@edit, ups, teraz zauważyłem że post sprzed tygodnia.. no ale może jeszcze nie kupił :]

co do opery, też używam i jestem zadowolony a google chrome jest jakis taki.. nieporęczny

Andzia
15-09-2009, 16:51
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 93950#TOTW (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=293950#TOTW)

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak robić na początku spis treści żeby gdy kliknie się przeszło na odpowiednie miejsce w tym jednym i tym samym poście ? Przydałoby się to mi w bibliotekach modów

Amrod
15-09-2009, 17:03
Możliwe, że coś w html'u. Nie prościej kliknąć "Quote" i sprawdzić co tam "powypisywał"? ;)

Andzia
15-09-2009, 17:06
Możliwe, że coś w html'u. Nie prościej kliknąć "Quote" i sprawdzić co tam "powypisywał"? ;)

Właśnie że mi się coś takiego przydałoby się i nie chodzi mi tylko na tym forum ;)

Amrod
15-09-2009, 17:12
A to nie wiem, ja tu tylko sprzątam http://img145.imageshack.us/img145/1340/szczerbaty.gif Na poprzednim forum była opcja pisania w html (kij tam, że nie działała), trzeba do admina.

Andzia
15-09-2009, 17:16
A to nie wiem, ja tu tylko sprzątam http://img145.imageshack.us/img145/1340/szczerbaty.gif Na poprzednim forum była opcja pisania w html (kij tam, że nie działała), trzeba do admina.

A wogóle idzie obecnie pisać w HTML na tym forum ?

Amrod
15-09-2009, 17:17
No własnie nie widzę takowej opcji teraz. Ale było, ongiś.

lofdi
15-09-2009, 17:18
przyklad (#przyklad)
<div id="przyklad">tutaj tekst tutaj teks</div>
pozdrawiam,

17-09-2009, 23:32
Mam pewien problem. Mój komp nagle przestał widzieć moją mp3. Wcześniej wszystko było ok, teraz w menadzerze urządzeń, ani w dodaj nowy sprzęt jej nie ma. Sprawdzałem porty USB - wszystkie sprawne. Sama mp3 rozkminia, że jest podłączona (czyt. na wyświetlaczu jest odp. animacja), ale po prostu nie mogę jej wykryć...
Model to Creative MuVo T200.

Z góry dzięki ;)

Woodstock
18-09-2009, 21:23
Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam internet z Vectry i modem z routerem. Mój komputer odbiera internet przez wi-fi. Rano wszystko dzialalo, od poludnia internetu brak, a w miejcu polaczenia wyswietla sie cos takiego:
http://img401.imageshack.us/img401/6056/vnw.jpg
Dodam tylko, ze na komputerze stacjonarnym internet dziala bez zarzutu i bez zadnych przerw...

pomożecie?

Dagorad
19-09-2009, 12:28
Jak włączam kompa to pochodzi chwile i wyłancza się monitor. Czasami pochodzi z pół minuty czasami tylko 10 sekund pózniej się na chwilę włancza na około 10 sekund, wyłancza i to koniec komputer rzekomo pracuje ale monitor jest wyłonczony. Są też problemy z kolorami ale na początku było ich pełno a teraz tylko pojedyncze (np. za napisem start czarne tło). I jak tak się wyłączy to po chwili wogóle się nie włancza, komputer niby pracuje ale monitor jest wyłonczony (wogóle się nie włancza) dopiero jak minie tak z pół dnia można znowu włączyć. Nie jest to raczej wina monitora bo telewizję oglądam normalnie bez żadnych problemów. Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?

PS. Jak grałem w Jade Empire (z CDA) to gra się zacięła kolory zwariowały (takie jakby odwrócenie kolorów) i jak zresetowałem kompa to się właśnie te problemy zaczęły.

19-09-2009, 13:50
uuu....kiedyś też tak miałem, i skończyło się na wymianie karty graficznej.

janker92
20-09-2009, 08:45
A karta graficzna pracuje (tzn wiatrak w grafice)??
W czasie gry w JE pewnie padła Ci grafika stąd ta zmiana kolorów...

@Kizi sprawdź czy na innym komputerze mp3 uruchamia się..

20-09-2009, 12:41
@Kizi sprawdź czy na innym komputerze mp3 uruchamia się..

Na niektórych działa na innych nie...

Aule
20-09-2009, 13:18
Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam internet z Vectry i modem z routerem. Mój komputer odbiera internet przez wi-fi. Rano wszystko dzialalo, od poludnia internetu brak, a w miejcu polaczenia wyswietla sie cos takiego:
http://img401.imageshack.us/img401/6056/vnw.jpg
Dodam tylko, ze na komputerze stacjonarnym internet dziala bez zarzutu i bez zadnych przerw...

pomożecie?


Wylaczyles router z pradu i wlaczyles na nowo moze sie scial i tyle?

Ronin
25-09-2009, 10:49
Więc tak, procek na spalonego nie wygląda(na szczęście). A zasilacz to jaki wziąć ? wiadomo, że musi być porządny, ale się nie znam.

Zasilacz żeby wszystko było git i żeby myśleć rozwojowo to powinien być minimum 500 Watt A najlepiej 600 Watt ja mam już od kilku lat dobrą i sprawdzoną markę mianowicie Tagan SuperRock Series i nie mam żadnych zastrzeżeń. :D

Aule
27-09-2009, 19:00
tak najlepiej 1000w albo 1500. Zasilacz nie powinien byc jakos zajebiscie mocny. Normalne 400-450 uciagna wiekszosc dzisiejszych configow bez jakich kolwiek problemow.

Ronin
27-09-2009, 19:46
tak najlepiej 1000w albo 1500. Zasilacz nie powinien byc jakos zajebiscie mocny. Normalne 400-450 uciagna wiekszosc dzisiejszych configow bez jakich kolwiek problemow.

Chyba uciągną ale co najwyżej wagon z węglem hehe. :lol:

A na serio to nie kompromituj się tylko poczytaj sobie o nowych kartach graficzny ba nawet takie karty jak GeForce 9800 Gt (512 MB), firmy Gigabyte mają w instrukcji napisane że zasilacz wymagany do stabilnej pracy to co najmniej zasilacz o mocy od 550 Watt wzwyż. Więc o czym ty w ogóle mówisz człoweku co?

I to jest prawda bo ja mam taką kartę i na zasilaczu 500 Watt konfiguracja była niestabilna. Więc wiem co mówię. ;)

janker92
27-09-2009, 21:09
tak najlepiej 1000w albo 1500. Zasilacz nie powinien byc jakos zajebiscie mocny. Normalne 400-450 uciagna wiekszosc dzisiejszych configow bez jakich kolwiek problemow.

Chyba uciągną ale co najwyżej wagon z węglem hehe. :lol:

A na serio to nie kompromituj się tylko poczytaj sobie o nowych kartach graficzny ba nawet takie karty jak GeForce 9800 Gt (512 MB), firmy Gigabyte mają w instrukcji napisane że zasilacz wymagany do stabilnej pracy to co najmniej zasilacz o mocy od 550 Watt wzwyż. Więc o czym ty w ogóle mówisz człoweku co?

I to jest prawda bo ja mam taką kartę i na zasilaczu 500 Watt konfiguracja była niestabilna. Więc wiem co mówię. ;)


Wiele zależy od marki danego zasilacza np. Tagan 400W pociągnie tak samo Twój sprzęt jak 500W słabej firmy
Bez przesady do Geforca 9800 gt wystarcza markowe 400W a wartości mocy zasilaczy są specjalnie zawyżane w instrukcjach, tak by i grafikę pociągnął i słabszy zasilacz...

Bronti
29-09-2009, 20:27
Jaki darmowy program antywirusowy najbardziej polecacie?

Vasyshq
29-09-2009, 20:29
Avast, tylko on :) Avast , Avast Avaaast !!!

Amrod
29-09-2009, 20:29
Avira AntiVir

Lena
29-09-2009, 22:13
Avast, tylko on :) Avast , Avast Avaaast !!!

Ojjjj nie. Nie polecam. Naprawdę - Avast jest beznadziejny. Podczas korzystania z niego mój komputer nabawił się trojana i robaka, z których tego drugiego nie umiał w żaden sposób wykryć... Dopiero Nod32 pomógł, ale on niestety nie jest darmowy

voitek
29-09-2009, 23:11
Ja ze swojej strony polecam AVG :)

30-09-2009, 07:42
Nie dam o Avaście złego słowa powiedzieć :) mam go od zawsze i wirusów 0. Ale jak się wchodzi na pewne strony, i ściąga pewne rzeczy to nic nie uchroni.

Sam Fisher
30-09-2009, 07:57
Nie dam o Avaście złego słowa powiedzieć :) mam go od zawsze i wirusów 0. Ale jak się wchodzi na pewne strony, i ściąga pewne rzeczy to nic nie uchroni
Nod32 uchroni ;] Czasem jak ściągam pliki z ftp to nod32 blokuje ściągnięcie pliku do 100%

Ronin
30-09-2009, 15:01
Sam jadę na Avast-cie tylko że w wersji PRO i nie mam żadnych zastrzeżeń. A przy np. Nortonie działy się różne niemiłe rzeczy. ;)

A zastanawialiście się ilu użytkowników korzysta z procków AMD a ilu z Intela ?

Aule
01-10-2009, 20:26
tak najlepiej 1000w albo 1500. Zasilacz nie powinien byc jakos zajebiscie mocny. Normalne 400-450 uciagna wiekszosc dzisiejszych configow bez jakich kolwiek problemow.

Chyba uciągną ale co najwyżej wagon z węglem hehe. :lol:

A na serio to nie kompromituj się tylko poczytaj sobie o nowych kartach graficzny ba nawet takie karty jak GeForce 9800 Gt (512 MB), firmy Gigabyte mają w instrukcji napisane że zasilacz wymagany do stabilnej pracy to co najmniej zasilacz o mocy od 550 Watt wzwyż. Więc o czym ty w ogóle mówisz człoweku co?

I to jest prawda bo ja mam taką kartę i na zasilaczu 500 Watt konfiguracja była niestabilna. Więc wiem co mówię. ;)

Jak ma slabiutka linie 12V to nie ma co sie dziwic. 450W gora 500W z mocna linia 12V uciagnie jak juz wczesniej pisalem wile dzisiejszych wydajnych configow. Oczywiscie mowie tutaj o sredniej polce cenowej a nie np polaczeniu I7 z Radkiem 5870 ;P

Co do antyvirusa to albo avira albo avast poczytaj na necie i zobacz co daje jedno i drugie i sam zdecyduj.

Ronin
01-10-2009, 20:59
tak najlepiej 1000w albo 1500. Zasilacz nie powinien byc jakos zajebiscie mocny. Normalne 400-450 uciagna wiekszosc dzisiejszych configow bez jakich kolwiek problemow.

Chyba uciągną ale co najwyżej wagon z węglem hehe. :lol:

A na serio to nie kompromituj się tylko poczytaj sobie o nowych kartach graficzny ba nawet takie karty jak GeForce 9800 Gt (512 MB), firmy Gigabyte mają w instrukcji napisane że zasilacz wymagany do stabilnej pracy to co najmniej zasilacz o mocy od 550 Watt wzwyż. Więc o czym ty w ogóle mówisz człoweku co?

I to jest prawda bo ja mam taką kartę i na zasilaczu 500 Watt konfiguracja była niestabilna. Więc wiem co mówię. ;)

Jak ma slabiutka linie 12V to nie ma co sie dziwic. 450W gora 500W z mocna linia 12V uciagnie jak juz wczesniej pisalem wile dzisiejszych wydajnych configow. Oczywiscie mowie
tutaj o sredniej polce cenowej a nie np polaczeniu I7 z Radkiem 5870 ;P

Co do antyvirusa to albo avira albo avast poczytaj na necie i zobacz co daje jedno i drugie i sam zdecyduj.

No ja dysponuje obecnie takim Zasilaczem: Tagan SuperRock TG680-U33II jakbyś go ocenił w skali od 1 do 10
I mam pytanie czy ten zasilacz uciągnie Phenoma II 940 ? bo planuję niedługo przesiąść się na tego procka i nie wiem czy zasilacz podoła.
To jest recenzja Mojego modelu wynika z niej że to dość dobry sprzęt choć ma kilka wad.

http://pclab.pl/art35408.html

Amrod
01-10-2009, 21:16
Przecież masz 680W dlaczego miałby nie "uciągnąć"? Phenom potrzebuje max 125 a dodając nawet superkartę graficzną (300W) to zostaje Ci prawie drugie tyle na pozostałe kompenenty przy efektywności dzisiejszych zasilaczy będących powyżej 81%. Tagan to klasa sama w sobie.

Ronin
01-10-2009, 21:23
No też tak sądziłem ale jak słyszę że markowe zasilacze uciągają grafę Ge Force 9800 Gt już od mocy 400 Watt a ja miałem problemy gdy mialem Tagana U 33 II 500 Watt i musiałem zmienić zasilacz na ten obecny żeby uciągnąć moją grafę to sam już zwątpiłem czy Tagan to klasa sama w sobie.

Po za tym bawię się w OC więc siłą rzeczy potrzebuje stabilny zasilacz. Na obecnym spokojnie podręcam procka o 10 % i to na standardowym napięciu (Wyłączam tylko funkcję Cool n Quiet )

Aule
02-10-2009, 10:15
Az nie chce mi sie wierzyc ze poprzedni Tagan nie dal rady. Ten ktory aktualnie posiadasz spokojnie straczy do PII. Plyta Am2+??

Ronin
02-10-2009, 13:00
Az nie chce mi sie wierzyc ze poprzedni Tagan nie dal rady. Ten ktory aktualnie posiadasz spokojnie straczy do PII. Plyta Am2+??

Tak dokładnie AM2+ dlatego chcę tego Phenomka II bo nie opłaca mi się narazie przechodzić na Platfomę AM3 może w przyszłości. Ale to się zobaczy za jakiś czas jak ceny jeszcze spadną. :D

Aule
03-10-2009, 11:41
Nie wiem jakiego teraz masz proca. Zwazywszy iz napisales ze bawisz sie w OC to zapewne nie jest tak wydajny jak PII wiec go bierz :P

Ronin
04-10-2009, 15:14
Nie wiem jakiego teraz masz proca. Zwazywszy iz napisales ze bawisz sie w OC to zapewne nie jest tak wydajny jak PII wiec go bierz :P

No obecnie jadę na procku AMD Athlon64 X2 6000+ podkręciłem go o ok 10 %. Nie jest zły ale niektóre tytuły np GTA 4 nie chodzą najlepiej. Dlatego właśnie zamierzam zmienić procka na PII mimo wszystko co 4 rdzenie to nie 2 rdzenie hehe. Pozdro :D

Volomir
05-10-2009, 13:04
Potrzeubuje pomycy;) Przymierzam sie do kupna przenosnego dysku twardego. Co polecacie? Nie musi miec wielkiej pojemnosci, 100 GB wystarczyloby mi;) Ale penie ciezko o taki. Oczywiscie cena jest wazna, ale nie pytajcie ile chce na to przeznaczyc bo nie wiem jeszcze. No i mam takie pytanie. Jak zaladuje na taki dysk moja muzyke zalozmy 80GB i podlacze do lapka, to spokojnie bede mogl odtwarzac z niego ta muzyke? Bez zwiech, zaciec itd.?

Furvus
10-10-2009, 13:00
Odpowiadając na ostatnie pytanie: żadnych zwiech czy zacięć na pewno nie będzie, o to nie musisz się obawiać :)

Lena
15-10-2009, 21:18
Panowie, od wakacji jestem posiadaczką laptopa tak więc przede mną pierwsza zima, podczas której będę go musiała czasem przetransportować. Zastanawiam się więc jak to jest z mrozem a przenoszeniem sprzętu? Odradzacie? Wiem, że np. telefony za dobrze nie znoszą niskich temperatur i stąd moje wątpliwości.
Kolejne pytanie, które chciałabym Wam zadać, to jak ma się praca na ciągłym zasilaniu do wytrzymałości baterii?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, która przybliży mi trochę temat.

Furvus
16-10-2009, 12:09
Niewielki mróz nie powinien za bardzo zaszkodzić laptopowi, zakładając że ten będzie w jakiejś torbie/plecaku, a czas przebywania na mrozie będziemy ograniczać. Dla ostrożności warto nie włączać laptopa od razu po przyjściu z mrozu, tylko odczekać aż laptop ogrzeje się do temperatury pokojowej. Podczas pracy na "prądzie z gniazdka" najlepiej wyjąć baterię. Tak samo lepiej ładować ją, gdy komputer jest wyłączony. A jak już się na niej pracuje, to najlepiej aż do rozładowania.

PS. ten awatar to z jakiejś reklamy home.pl?

Lena
16-10-2009, 12:57
Dziękuję Ci. Już wiem jaki błąd popełniam - mam zawsze włożoną baterię. Może jeszcze nie jest za późno...
A co do avatara, to znalazłam go przez wujka google ;)

Aule
16-10-2009, 14:50
Lapka najlepiej wyłaczyć przed wyjsciem a nie pozostawiac w trybie uspienia to tak dodatkowo. :P

Tez mam zawsze wlozona baterie lapka uzywam juz ponad 1,5 roku i jakos nie zauwazylem zeby z bateria cos sie stalo.

Lena
16-10-2009, 19:41
Przed wyjściem zawsze go wyłączam i odłączam od sieci.
Ech takie są właśnie rozterki jak się przez całe życie korzystało z PeCeta.

Furvus
16-10-2009, 19:54
Tez mam zawsze wlozona baterie lapka uzywam juz ponad 1,5 roku i jakos nie zauwazylem zeby z bateria cos sie stalo.
Nic z nią nie powinno się stać, poza tym że bateria się szybciej zużywa i możliwe, że laptop będzie na niej krócej trzymał. Mój kolega swego czasu dostał w spadku po bracie roczną, teraz już dużo starszą Toshibę. Pierwszą rzeczą którą zrobił był zakup nowej baterii, bo lapek działał na niej w porywach do pół godziny :lol: Ale inny kolega już chyba z 3 lata ma zawsze baterię włożoną i ponoć bardzo dużego spadku czasu pracy na akumulatorze nie zauważył. Ja po ponad roku raczej trzymania się tych zasad praktycznie nie widzę różnicy.

Aule
17-10-2009, 11:52
Moze sie myle ale wydaje mi sie ze zuzycie baterii rowniez zalezy od tego kiedy lapek byl produkowany ( zapewne wprowadzaka caly czas nowe technologie) i od systemu operacyjnego. IMO Vista lepiej sobie radzi z zazadzaniem energia niz Xp ale to jest moje subiektywne zdanie ;)

maryjan1001
17-10-2009, 16:53
witam
mam taki zestaw
GIGABYTE GA-EP43T-UD3L Intel P43 (DDR3)
KINGSTON HyperX KHX1600C9D3K2/4G
XFX GF GTS 250 1024MB DDR3/256b D/H PCi Lite
HDD SAMSUNG 250GB 7200 SATAII 16MB
ZASILACZ CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt
Procesor Intel Core 2 Duo E6550 2,33GHz SLA9X BOX
pamięci są na 1600 mhz a w biosie widoczne są na 1333mhz????
CPU-Z pokazuje 666,6 mhz x2 czyli 1333.
bios zaktualizowany,plyta napewno obsluguje 1600 mhz.
o co kaman?

janker92
17-10-2009, 20:55
A może takie naprawdę są (tzn 1333mHz) :?: ;) :lol:

Ronin
17-10-2009, 21:05
Albo Bios przekłamuje czasem się to zdarza wtedy trzeba ręcznie się bawić w ustawianie taktowania pamięci. Lub Faktycznie masz inna Pamięć niż ci się wydaje ;)

Aule
19-10-2009, 14:05
zobacz jakiego napiecia wymagaja twoje pamieci a jakie masz ustawione oraz timingi jakie powinny miec. Dane powinienes znalesc na stronie producenta.

jester1
22-10-2009, 22:35
1. wyłącz przywracanie systemu.
2. w folderze windows - wyczyść folder temp.
3. w program files usuń folder InstallShields
4. usuń kopie updatów z microsoft update z folderu windows
5. w document and settings - folder z twoim imieniem - ustawienia lokalne - i w folderze tem usuń też wszystko.
6. w folderze windows - SoftwareDistribution - Downoads: tu usuń też wszystko

Bezpieczne porady czy ktoś mnie wkręca żebym reinstalował Windows?

voitek
23-10-2009, 00:11
Jesli chcesz wyczyscic kompa ze smiecia to polecam program CCleaner :)

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... leaner.php (http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/CCleaner.php)

Furvus
23-10-2009, 10:53
W przypadku windowsa każda, nawet mała zmiana w systemie jest niebezpieczna :lol: ale tu przynajmniej punkt 5 pozbawi cię ustawień i profili większości, jeśli nie wszystkich programów, więc to kompletnie bez sensu ;) Zawsze jak coś usuwasz istotnego, rób backupy

Kuklinowski
31-10-2009, 20:30
Witam co powiecie o procesorach Intel core 2 duo ?? czy intel to lepsze rozwiązanie dla gracza niz athlon ??

31-10-2009, 21:14
Witam co powiecie o procesorach Intel core 2 duo ?? czy intel to lepsze rozwiązanie dla gracza niz athlon ??

Wiesz są ludzie, którzy preferują intele i bluzgają na AMD no i są tacy ludzie co kochają AMD i bluzgają na Intela :) Ja osobiście używam C2D e6750 2,6 Ghz i powiem Ci, że jestem w pełni zadowolony. Bardziej też polecałbym Intele choć są droższe to na pewno są mocniejsze. Procki AMD są alternatywą dla niskobudżetowych kompów bo się dobrze je podkręca, a do gier to raczej średnio.

Andzia
31-10-2009, 21:39
Witam co powiecie o procesorach Intel core 2 duo ?? czy intel to lepsze rozwiązanie dla gracza niz athlon ??

Podaj kwotę a znajdziemy odpowiedni proc ;) Do grania polecałbym raczej Intel, większość gier/ programów jest programowana głównie na nim przez co widać lekką przewagę intela w różnych testach, po za tym jestem zwolennikiem Intela ponieważ wciąż próbują udowodnić że prawo Moore nadal jest aktualne, tzn. co dwa lata ilość tranzytorów powiększa się dwukrtonie, u Intela można to zaobserwować bardzo dobrze, o wiele gorzej z AMD którzy mają problemy z wprowadzaniem nowych wymiarów technologicznych (ile to trwało przejść na 45nm ?).

Kuklinowski
31-10-2009, 22:10
Podaj kwotę a znajdziemy odpowiedni proc ;) Do grania polecałbym raczej Intel, większość gier/ programów jest programowana głównie na nim przez co widać lekką przewagę intela w różnych testach, po za tym jestem zwolennikiem Intela ponieważ wciąż próbują udowodnić że prawo Moore nadal jest aktualne, tzn. co dwa lata ilość tranzytorów powiększa się dwukrtonie, u Intela można to zaobserwować bardzo dobrze, o wiele gorzej z AMD którzy mają problemy z wprowadzaniem nowych wymiarów technologicznych (ile to trwało przejść na 45nm ?).

Ja od początku mojej przygody z PC miałem zawsze Athlona ( 4 różne procki ), ale od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad zmianą. Co do procka to wcale niemusi byc jakis najlepszy wazne zeby takie gry jak Anno 1404, HOI3, albo Empire dobrze chodziły. Co do kasy narazie mam to narazie mam 600 zł bede miał wiecej tylko ze oprucz procka musze miec płyte gl.

Aquila
31-10-2009, 22:21
Niedawno usłyszałem, o darmowym internecie radiowym...koleś przyjeżdża z laptopem i coś ustawia. Wiem w co musiałbym się zaopatrzyć.
Możecie dodać coś ?

Aule
02-11-2009, 13:32
@Kuklinowski
Rozumiem ze reszte bedziesz przekladal wiec:
1.AMD Athlon II X2 240(jak straczy kasy to mozesz wziasc lepszy proc np 245/250) + Gigabyte GA-MA770-UD3 i do tego OC
2. PDC E5200 + MSI P35 NEO-F albo Asus P5K (plytke oczywiscie mozesz wziasc inna)

Kuklinowski
02-11-2009, 18:07
Rozumiem ze reszte bedziesz przekladal wiec:
1.AMD Athlon II X2 240(jak straczy kasy to mozesz wziasc lepszy proc np 245/250) + Gigabyte GA-MA770-UD3 i do tego OC
2. PDC E5200 + MSI P35 NEO-F albo Asus P5K (plytke oczywiscie mozesz wziasc inna)

No ja sie juz własciwie zdecydowałem na Intela, ostatnio sie zraziłem do AMD myslałem nad Core 2 Duo E7400 lub E7500 ( Empire powinno dobrze działać mam nadzieje ze wkoncu przestanie mi przycinac :cry: ) tylko jeszcze jakas płytka do tego mam do wyboru MSI, Asus, Asrock, GIGABYTE i ceny od 150 do 640 zł

Ronin
03-11-2009, 12:03
Nie krytykowałbym tak AMD Ja jadę obecnie na Athlonie x2 6000+ z lekkim OC 5% I nie narzekam Empire mi nie przycina co ciekawe od czasu kiedy wmieniłem grafę na lepszą moc procka jest rzeczą względną dobra jakość gry czy innych programów zależy także od dobrej Pamięci Ram i dobrej lub bardzo dobrej grafy. Dopiero potem jest proc. AMD owszem wprowadza innowacje wolniej za to na odpowiednim poziomie wystarczy porównać ile procków Intela Bije AMD Athlon x2 6000+ i jego odpowiednik 6400+ notabene słabszą wersje można bez problemu podkręcić i nie trzeba do tego jakiejś wielkiej wiedzy Overclockerskiej. A najnowsze Phenomki II X4 są już z innej bajki Intel może się schować tyle że one już kosztują troszkę więcej kasy. Ale za jakość się płaci a i tak w porównaniu do Intela to są psie pieniądze...

Za cenę 600 zeta z małym chakiem masz Płytę M4A78 i do tego Proca AMD Athlon64 x2 6000+ Którego łatwo możesz podkręcić do wartości 6400+ A jeżeli miałbyś więcej kasy tak o 200 zeta więcej to na tą samą płytę możesz sobie zafundować Phenoma II X4 940 który kręci się na standardowym colerze spokojnie z mnoźnika do wartości 3600 Ghz z lekko podniesionym napięciem rdzenia do wartości 1.4 V
Tak więc wszystko jest kwestią gustu AMD wcale nie jest taki słaby na jakiego wygląda trzeba tylko umieć wydobyć z niego moc ;)

Demand
05-11-2009, 12:18
Mam pytanie do ludzi oblatanych w cenach sprzętu. Ile orientacyjnie może kosztować gruntowna przebudowa kompa, mam na myśli wymianę płyty głównej, procka, prawdopodobnie również karty graficznej oraz nowy RAM. Ważne żeby sprzęt prezentował naprawdę dobre osiągi, choć oczywiście nie upieram się żeby wszystko było z najwyższej półki (wręcz chciałbym tego uniknąć ze względów cenowych).
EDIT: Zapomniałem dodać, że komputer jest przeznaczony głównie do gier.

Amrod
05-11-2009, 12:31
To zalezy ile masz środków.

http://forum.pclab.pl/t527400.html
http://forum.pclab.pl/t478278.html

Demand
05-11-2009, 14:51
No chętnie zmieściłbym się w kwocie ok. 1200zł.

voitek
05-11-2009, 17:36
Wiekszosc nowych gier powinna smigac jak ta lala :) Moze te najnowsze nie na najwyzszych, ale dobrze.

Ten radeon jest nieco lepszy od mojego 9800GT 512, ktory jest mocno ograniczony przez slabego procka ale chodzi na nim wszystko dobrze :)

I polecam Agito.pl bo maja dosc niskie ceny :)

http://img256.imageshack.us/img256/3493/beztytuupi.jpg

Andzia
05-11-2009, 18:27
Dobra informacja dla użytkowników TP

http://lanpolis.pl/2009/11/05/stanieje- ... neostrade/ (http://lanpolis.pl/2009/11/05/stanieje-utrzymanie-linii-tp-pod-neostrade/)

Aquila
05-11-2009, 18:51
ludzie jadą po neo, ja jestem zadowolony. przynajmniej nikt nie podrobił mojego podpisu jak w tele2. teraz przedłużam umowę na 2 lata. podwoją mi prędkość :)

Gaal Anonim
07-11-2009, 15:21
Dobra informacja dla użytkowników TP

http://lanpolis.pl/2009/11/05/stanieje- ... neostrade/

Może utrzymanie linii i stanieje, ale nowej to już nie założą - bo nie :/. Jestem w takiej sytuacji (miasto 20tys), że nowo wybudowany dom, a net tylko przez satelitę (przypomnę tylko że 0.5Mbit za 200zł chodzi w takiej "ofercie") i tylko dzięki mojej zapobiegliwości, wiedzy i poczynionym inwestycjom (2x router draft N z dd-wrt) mam jako taki net w rozsądnej cenie. I jak to się ma do walki rządu z cyfrowym wykluczeniem?

Andzia
07-11-2009, 16:06
Dobra informacja dla użytkowników TP

http://lanpolis.pl/2009/11/05/stanieje- ... neostrade/

Może utrzymanie linii i stanieje, ale nowej to już nie założą - bo nie :/. Jestem w takiej sytuacji (miasto 20tys), że nowo wybudowany dom, a net tylko przez satelitę (przypomnę tylko że 0.5Mbit za 200zł chodzi w takiej "ofercie") i tylko dzięki mojej zapobiegliwości, wiedzy i poczynionym inwestycjom (2x router draft N z dd-wrt) mam jako taki net w rozsądnej cenie. I jak to się ma do walki rządu z cyfrowym wykluczeniem?

I z tego powodu popieram budowę nadajników zamiast kabli telekomunikacyjnych, jeśli kable mają być to proszę z operatorów typu UPC gdzie przynajmniej transfery są definitywnie lepsze.



Ciekawy artykuł o problemach użytkowników TP z transferami:
http://www.dobreprogramy.pl/Problemy-z- ... 15152.html (http://www.dobreprogramy.pl/Problemy-z-transferem,Blog,15152.html)

Creet
08-11-2009, 11:29
Mam dosyć skomplikowany problem,

Opowiem całą historię bo słabo znam się na kompach i nie wiem co może być przyczyną błędu.
Kilka tygodni temu padł mi monitor Gateway 21 cali, generalnie moja wina bo spadł mi matrycą na róg biurka tak, że mogłem sobie obejrzeć bebechy. Zmieniłem go na stary Samsung 19 cali i tu zaczęły się problemy. Moja karta graficzna ma tylko wyjścia DV a monitor jest na VGA. Po zastosowaniu przejściówki przez 2 tygodnie nic się nie działo. Potem przy dosyć wymagających grach (ARMA II) zaczęły pojawiać się problemy. Po około 20min grania miałem 15sekundowy pokaz artefaktów i albo reset albo permamentna zawiecha. Po wyczyszczeniu z kurzu karty graficznej problem nie ustąpił. Wczoraj po jednej takiej akcji, windows uruchomił mi się w 640x480 4bit a w menedżerze urządzeń obok karty pojawiło się kod 10 (Nie można uruchomić tego urządzenia.).
Format, reinstall sterów karty i płyty głównej nie pomógł.

AMD Dual Core 2,87Ghz
Nividia GeForce 8800GTS 512ram
2 GB Ram
Motherboard M2n-SLI Deluxe

Andzia
08-11-2009, 12:01
Spróbuj wgrać nowe sterowniki od nVidia

Gaal Anonim
08-11-2009, 13:47
Wygląda to na wyrok śmierci dla karty graficznej... nie wiedzieć czemu, znacznie częściej palą karty nVidii...

Creet
08-11-2009, 15:45
Miesiąc temu skończyła mi się gwarancja... Więc co kupić? Ile bym musiał wybulić na jakiegoś w miarę porządnego 8800 czy 9600 a może jakiś radeon? Na jakiej karcie mógłbym spokojnie bez przycięć i ryzyka pograć w Armę II czy inne gry w ten deseń?

Aule
08-11-2009, 17:00
pewnie pamieci na karcie przestały wyrabiac. Wyjmij włóż jeszcze raz jak nie podziała do zamroź i spróbuj ożywić :P

Amrod
08-11-2009, 17:14
Więc co kupić? Ile bym musiał wybulić na jakiegoś w miarę porządnego 8800 czy 9600 a może jakiś radeon? Na jakiej karcie mógłbym spokojnie bez przycięć i ryzyka pograć w Armę II czy inne gry w ten deseń?
To zależy ile masz środków. Godny polecenia jest Radeon 4850.

Gaal Anonim
08-11-2009, 21:28
Myślę, że każdym Radeonem za 300-400zł śmiało sobie pograsz. Ja sam na początku roku kupiłem sobie HD4670 (cena:360zł) i do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. W dniu zakupu odpalałem każdą grę na FULL detalach (po za crysisem, ale to wiadomo czemu). Choć wiadomo: gdzie 2 ludzi tam 3 opinie - wszystko zależy od poziomu cukierkowości i detalizmu jaki lubisz (przeważnie im wyższy tym lepszy ;p)

Aquila
08-11-2009, 21:35
mam takie pytanie, kiedy przestaną wychodzić programy na XP ? bo nie mam zamiaru płacić 800 zl za system windows 7. jak będzie trzeba, to wiadomo-torrencik, albo winda za 30 zł.
jest taka opcja, że nie muszę się przejmować, tym że nic nie będzie na XP ?

Gaal Anonim
08-11-2009, 21:41
Rozejrzyj się za opcją upgrade windowsa ~50$.
Wracając do pytania: przy aktualnym trendzie i popularności win7 to dosyć szybko. Trzeba dodać, że m$ planował wycofać się ze wsparciem dla tego crapu 1.5 roku temu (system ma już swoje lata). Samo pytanie jest dość głębokie i ciężko na nie skutecznie odpowiedzieć, bo nawet najnowszego firefox'a nie zainstalujesz już na win XP bez SP2...

-=Azrael=-
09-11-2009, 08:46
Mam pytanko w mojej opbecnej pracy musze się posługiwać dwoma programami GIMP'em oraz PhotoFiltrem.
I tu mam pytanko czy czy możecie polecić jakąś książke dla całkowitego laika jeżeli chodzi o programy graficzne ?
Jaki byście polecili GIMP'a czy PhotoFiltra ? Może jakaś stronka pomocna?
Z góry dziękuje za pomoc :)
Niech moc bedzie z wami.

Lena
09-11-2009, 09:31
Może tu:
http://instrukcja.pl/i/instrukcja_gimp

Aule
09-11-2009, 15:50
mam takie pytanie, kiedy przestaną wychodzić programy na XP ? bo nie mam zamiaru płacić 800 zl za system windows 7. jak będzie trzeba, to wiadomo-torrencik, albo winda za 30 zł.
jest taka opcja, że nie muszę się przejmować, tym że nic nie będzie na XP ?

Win 7 kosztuje 400zl a nie 800 mowie o wersji home premium ktora wiekszosci uzytkownikow i tak wystarczy. Bylo sciagnac bete bo dziala do jakiegos miesiaca przyszlego roku ;P. Moze masz jakiegos znajomego u ktorego jest licencja MSDAA niech przyniesie ci klucz :P

Andzia
09-11-2009, 16:35
Czy ktoś może mi przypomnąć jaka była różnica w wersji OEM a BOX w Windows 7 ?

voitek
09-11-2009, 17:24
•Wersja BOX -jest to pełna wersja, nie wymaga posiadania wcześniejszej wersji systemu. Możesz zainstalować ją i odinstalować dowolna ilość razy na różnych komputerach, jednakże w danym momencie może być zainstalowana tylko na jeden stacji roboczej.
•Wersja BOX Uaktualnienia - Od wersji BOX różni się ceną, jest tańsza oraz obowiązkiem posiadania wcześniejszej wersji systemu Microsoft np Windows Vista BOX.
•Wersja OEM - jest najtańszą wersją, nie wymaga posiadania wcześniejszej wersji Microsoft Windows. Jedyną różnicą w stosunku do wersji BOX jest to, że w czasie aktywacji jest ona przypisywana na zawsze do komputera na którym jest instalowana, nie można przenieść jej na inna stację roboczą.a

Amrod
09-11-2009, 17:27
BOX ma jeszcze zapewnioną pomoc techniczną.

Gaal Anonim
09-11-2009, 21:02
•Wersja BOX Uaktualnienia - Od wersji BOX różni się ceną, jest tańsza oraz obowiązkiem posiadania wcześniejszej wersji systemu Microsoft np Windows Vista BOX.
wersja OEM również kwalifikuje się do upgrade'u - trzeba mieć naklejkę licencyjną na komputerze. Innymi słowy: masz komputer, który kupiłeś z windowsem - kwalifikujesz się do upgrade'u (98% populacji)


•Wersja OEM - jest najtańszą wersją, nie wymaga posiadania wcześniejszej wersji Microsoft Windows. Jedyną różnicą w stosunku do wersji BOX jest to, że w czasie aktywacji jest ona przypisywana na zawsze do komputera na którym jest instalowana, nie można przenieść jej na inna stację roboczą.a
Jest najtańszą wersją "na czysto". Upgrade jest tańszy o połowę (przy najtańszej opcji).

nr.uno
10-11-2009, 10:17
Spokojnie z tym Win 7, Małymiękki zapowiedział wsparcie techniczne dla XP do 2014 roku (albo 2012) więc mamy jeszcze dużo czasu. Chyba, że masz zamiar korzystać z bibliotek DirectX10, wtedy warto przeskoczyć na nową windę.

Aquila
10-11-2009, 16:53
A, to dobrze że jeszcze jest tyle czasu. Może sam się przekonam :) do win 7.

Fallen
13-11-2009, 15:19
Mam pytanie
Mam kartę graficzną Asus Radeon 4870
Karta jest już po raz czwarty w naprawie ciągle z tym samym problemem,mianowicie psuje się wentylator.Karta była wymieniana na używaną.
Pytam się was co to powoduje pech czy może coś natury technicznej płyty głównej

Amrod
13-11-2009, 15:43
Po trzeciej naprawie masz już prawo do zwrotu pieniędzy albo wymiany na nowy pierwsze słyszę, że na używany). Mi 2900XT wymienili przy pierwszym zgłoszonym problemie. Co może mieć wpływ. Wyjątkowe szczęście albo zasilacz. Płyta główna, owszem, jeśli to jakiś low-end ale to wiązałoby się i tak z zasilaczem.

Fallen
13-11-2009, 19:21
Czyli musiałbym się sadzić Asusem?
Tata składał papiery do kierowniki sklepu arest [www.arest.pl] że żądamy zwrotu pieniędzy lub nowej karty.
Facet powiedział że sprawę da się rozwiązać tylko w sądzie,a znając uroki nasze sądownictwa prędzej kupie nową kartę za swoją kasę z urodzin itp.

Gaal Anonim
13-11-2009, 22:24
Nie daj im się. Idź do urzędu ochrony konsumentów albo inspekcji handlowej. Ostatecznie napisz do jakichś e-pism i powinni sobie przypomnieć, że przysługują ci prawa ;)

Andzia
14-11-2009, 11:05
Czy ktoś zna jakiś działający konwerter mp4 na wmv lub mp4 na mkv ?

Raku
14-11-2009, 11:16
Czy ktoś zna jakiś działający konwerter mp4 na wmv lub mp4 na mkv ?
Jeśli mogą być konwertery online to polecam http://media-convert.com/pl/ albo http://www.zamzar.com/url/

Wie ktoś jak włączyć Visual Basic w Excelu 2007?

Aule
14-11-2009, 18:03
Zobacz w pomocy excela wpisalem tylko visual i wyskoczylo spore rzeczy powinienes znalesc tego czego szukasz

Kajcio
14-11-2009, 19:25
Witam, szanownych forumowiczów.Chciałbym zmodernizować mego kompa przy jak najmniejszym koszcie :P

moja obecna konfiguracja:
procesor: Intel Core 2 Duo E6300 1.86Ghz
plyta glowna: Asus P5VD2-MX
ram: to już sam dokupiłem do 2.5 gb więc Ram zostawmy ;)
karta graficzna: Geforce 7300 Gs

Z góry dziękuję za wszelkie porady...

voitek
14-11-2009, 19:36
To moze bys podal chocial ile kasy masz

Kajcio
14-11-2009, 20:04
hmm kasa to tak do 700-1000 zl max, ale ogólnie chciałbym wydać jak najmniej za jak największą wydajność..

voitek
14-11-2009, 20:54
Twoja plyta nie obsluguje nowych 45 nm procesorow, ciezko cos teraz na nia znalezc
Z nowa plyta udalo mi sie cos takiego wynalezc. Niestety na twoja stara plyte nie moglem znalezc procesora, moze komus innemu sie uda :)


Z proline.pl
Asus P5P41D G41 s.775 229,00 --------------------------229,00
Intel Dual-Core E6300 2.8 GHz s. 775 Box -----------------------249,00
ASUS HD4770 512MB 128bit PCI-E Formula ---------------------399,00

877,00 zlotych

Andzia
16-11-2009, 15:11
Czy ktoś może mi pomóc w zakupie słuchawek ? Nie umiem się zdecydowac czy wziąć Creative HS-980 Fatal1ty MK II czy Creative HS-1100 SoundBlaster Arena Suround

Raku
18-11-2009, 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=YrtANPtnhyg
Koleś jest geniuszem...robienie zdjęć palcami, granie w gry komputerowe na kartce papieru...brak mi słów, to trzeba zobaczyć :!:

Andzia
18-11-2009, 22:18
Mam problem, otóż swego czasu zainstalowałem office 2010 ale to była wersja Beta nr.1 (wprzeciwieństwie do wczoraj opublikowanej Bety nr.2) problem polega w tym że podczas instalacji wtedy instalacja zawiesiła się i musiałem alt+ctr+del, problem polega natomiast w tym że panel sterowania i ccleaner nie usuneły wszystkie pliki związane z office 2010 ponieważ gdy chciałem zainstalować bete nr.2 pokazuje się komunikat że mam usunąć starszą wersje tyle że jak ? Już próbowałem na nowo zainstalować bete nr.1 ale ten sam komunikat pojawia się, proszę o pomoc, nie chcę formata robić :?

voitek
18-11-2009, 23:09
Usun wpisy office'a z rejestru
start->uruchom->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE->software->microsoft i tam powinien byc office

kretu19955
06-12-2009, 21:43
Ja mam z kolei taki problem. Chciałbym kupić drukarkę do domowego użytku jednak tyle jest tych modeli HP czy innych Epsonów, że aż w głowie mi się kręci. Najlepiej żeby była do 400 góra 500zł i oczywiście tusze nie za drogie ;)

Spukologist
07-12-2009, 19:58
Niedługo tiuninguje komputer. Narazie mam taki zestaw:

AMD Athlon 64 X2 5000+
Gigabyte Technology M57SLI-S4
DDR2 2GB
NVIDIA GeForce 8600 GT
XP Home Edition

A chcę taki:

AMD Phenom II Quad Core X4 965 3,4Ghz AM3 BOX
Asus Radeon HD5850 1GB DDR5 256bit PCI-E
Kingston 4GB (2x2GB) DDR3
Płyta główna kontatybilna z powyższymi podzespołami.
Zasilacz
Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit PL

Pyt.
1. Co sądzicie o tym zestawie? Jakieś spostrzeżenia? Porady?
2. Czy dla przeciętnego użytkownika jest jakaś różnica pomiędzy Windows 7 Home Premium, a Professional?
3. Jaka jest różnica między 64-bit, a 32-bit?

Sam Fisher
07-12-2009, 20:22
3. Jaka jest różnica między 64-bit, a 32-bit?
32 bitowy system obsługuje tylko 3GB RAM nawet jeśli masz de facto 4 GB RAM. Dlatego powinieneś mieć 64bitowy ;]

A zestaw jest "w pytke" :mrgreen:

OskarX
08-12-2009, 17:33
Co sądzicie o

ADM Athlon 64 X2 Dual core 6000+
3,02 GHz
3,25 GB RAM
GeForce 9600gt

8-)

Dragonit
08-12-2009, 17:46
Ja mam tą kartę, ale słabszy procek i 2gb ram (taktowanie chyba ~800) i wszystko dobrze mi chodzi, mimo że gram w rozdzielczości 1680 x 1050.

OskarX
08-12-2009, 17:51
Ja w mój już nic nie włożę, jest już na max. Trza będzie kupić zupełnie nowego :/ Co myślicie o laptopach bo ja w sumie nic o nich nie wiem, opłaca się? :P Najlepiej przystosowany do gier serii total war xD Są jakieś dobre laptopy? :D

Spukologist
08-12-2009, 18:00
Na prawdę nie radzę Ci kupować laptopa do gier. Za te pieniądze możesz kupić sobie SuPeR kompa i jeszcze ci kasa zostanie 8-)

Lena
08-12-2009, 18:02
Ktoś wie jak w Acerze 5735z włączyć bluetooth? Szukam w necie, w ustawieniach i nic nie ma :(
Natomiast kiedy naciskam przycisk od bluetooth wyskakuje mi informacja "brak urządzenia". Zagubiłam się :?

voitek
08-12-2009, 23:16
Z tego co znalazlem u wujka google:
there is no bluetooth device
it is just an on/off switch for when you install a bluetooth device
my acer has the same button
you can buy a bluetooth dongle for between £5-£10
get the dongle put in the cd and off you go
hope this helps

Czyli w lapku nie ma bluetootha :) Trzeba kupic oddzielnie, a przycisk tylko wlacza i wylacza urzadzenie

Lena
09-12-2009, 14:53
No to mam problem z głowy ;) Swoją drogą mogliby nie robić żadnych przycisków, skoro nie montują należącego doń urządzenia...

Sam Fisher
11-12-2009, 16:48
Co sądzicie o

ADM Athlon 64 X2 Dual core 6000+
3,02 GHz
3,25 GB RAM
GeForce 9600gt

8-)
Mógłbyś wymienić grafikę na jakiś model Radeona z serii 48xx. Niewiele dziś kosztują, a są naprawdę mocne. Sam mam HD4890 1GB DDR5 i jestem zadowolony w 200%

AlGhouti
13-12-2009, 22:13
Witam kupiłem te częsci do swojego komputera :
AMD Athlon 64x2 Dual Core 6000+
GeForce 9800GT
Pamięć Ram Kingstona 4GB 800MHz CL6
mam pytanko bo mam w komputerze wejścia na karty pamięci , Tuner telewizyjny i dodatkowe chłodzenie : dwa wiatraki jeden podswietlany i czy wystarczy mi zasilacz Chieftec 550W ? .
I co sądzicie o takim sprzęcie ?
Pozdrawiam

OskarX
19-12-2009, 15:40
Taka rada zasilacz najlepiej najmocniejszy, drogie nie sa, a woltow nigdy nie za duzo:)

isostar
20-12-2009, 10:21
Macie okazje zeby mi pomoc :D he
wysiadla mi grafa, to moja nieszczesna karta http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-395
daradzcie mi jaka karte mam kupic najlepiej z http://www.arest.pl lub http://www.komputronik.pl tak do 260zeta
procek to:amd athlon64 x2 4600
zasilacz:chieftec 450W
chcialbym zeby karta byla lepsza od tej co mialem. glownie ma sluzyc do giercowania :)

Jesli mozecie pomozcie w wyborze karty, prosze o linki!!! dzienks

Ronin
20-12-2009, 17:04
No ja też mam problem ostatnio przesiadłem się z 2 rdzeniowców na 4 rdzeniowce. A konkretnie na Phenoma II 940 pod AM2+ i co ciekawe temperatura na boksowym colerze w idle przez pierwsze dwa tyg była w okolicach 45 'C +/- 2 'C a później zaczął się przegrzewać tak że co 15minut temperatura mu rosła o 1'C i tak bez końca aż do resetu po godzinie miałem temperaturę ok 50 'C a po dwóch powyżej 60 'C tak że musiałem wyłączać kompa. Co ciekawe w tym czasie nie miałem żadnej aplikacji włączonej oprócz zwykłego neta. Musiałem oddać procka do serwisu bo ujechać nie można było na tym tak dalej. Ale ponieważ nigdy się z czymś takim nie spotkałem mam pytanie czy wam się też coś takiego przytrafiło żeby fabryczny sprzęt był wadliwy od początku ? Słyszałem że grafy są czasem felerne ale żeby Procesory ???.

Sam Fisher
20-12-2009, 17:11
Ja mam np quad core od Intela, ale żadnych problemów nigdy nie miałem ;]

Ronin
20-12-2009, 17:26
podejrzewam że Cooler fabryczny nawala bo sam procek chyba nie. Ale komputronik się nie spieszy z reklamacją złożyłem papiery i wniosek 4 grudnia i do tej pory nic się nie odezwali pewnie na Święta wszyscy już się tam szykują a pracować nie ma komu. Jak po nowym roku nie będzie telefonu to im tam chyba niezłą chryję zrobię bo to są kpiny z klientów.

OskarX
23-12-2009, 20:16
Nie wiem gdzie zapytac, wiec zapytam tu;) wie ktos czy da sie przywrócić system na windows XP dalej niż 2 miechy ? Bo moge tylko do 10 listopada:(

Ronin
25-12-2009, 22:44
Nie wiem gdzie zapytac, wiec zapytam tu;) wie ktos czy da sie przywrócić system na windows XP dalej niż 2 miechy ? Bo moge tylko do 10 listopada:(



Z tego co ja wiem to można jeżeli samemu się robi punkty przywracania. Bo komp robi to wybiórczo ale jeżeli np instalowałeś lub przeinstalowywałeś system 10 listopada to nie cofniesz się wcześniej bo to niemożliwe. :)

Co do swojej sprawy to wymienili mi proca na nowy egzemplarz poszli po najmniejszej linii oporu. Tyle że chyba coś było na rzeczy bo inaczej by nie dali nowego. Ten wydaje mi się lepszy ale i tak temperatura jest trochę za wysoka choć w stresie trzyma normę ale w Idle mam 47-48 'C na Boxowym Chłodzeniu więc widocznie słabe jest to fabryczne chłodziwo. No nic po świętach fundnę sobie Mugena 2 i bedzię po sprawie. Różnica co do wydajności jest zauważalna Przy Athlonie x2 6000+ podkręconym do ok 3.4Ghz mialem w 3D Marku 2001 wynik porównywalny do Phenoma II X4 940 na fabrycznych ustawieniach 3Gzh. OK 45000 pkt

Co ciekawe Seria Total War rządzi się swoimi prawami to nic że GTA IV chodzi na full detalach i parę innych gierek też Empire i tak delikatnie przyhacza podczas przesuwania kursora na mapie kampanii bitwy chodzą bez zarzutów. Zauważyłem też że znacznie lepiej na tym phenomku chodzi mi Miedek II który przy bitwach przycinał na 2 rdzeniowcu a teraz chodzi jak w zegarku więc naprawdę specyfikacja pod Total War to istna loteria jest.

Aquila
27-12-2009, 12:45
komp wyłącza mi się podczas grania, możecie więc poradzić jak zainwestować w chłodzenie ? amd x2 64 5200 +. najlepiej oczywiście jakieś dobre części, ale nie żeby przekroczyło wartośc pc. jakieś rozsądne ceny. :)

voitek
27-12-2009, 14:27
Rownie dobrze mzoe to byc kwestia niewyrabiajacego zasilacza

Creet
02-01-2010, 12:22
Mam problem z dźwiękiem - w Windowsowym nagrywaniu z mikrofonu jakość dźwięku jest dobra, pomimo nie mogę rozmawiać przez jakikolwiek komunikator (Skype, TS itd.). Po prostu -zgodnie z relacjami kolegów- słychać tylko piski ewentualnie co drugą literę.
Uruchomiłem rejestrator podczas rozmowy- piski, szumy, nic nie słychać. Czasem jakieś co drugie słowo. Po wyłączeniu Skype od razu wszystko działa.

Słuchawki: Hama HS-10
Karta dźwiękowa: Sound MAX Integrated Digital HD Audio

Volomir
04-01-2010, 21:47
Mam sprawe do fachowców komputerowych;) Mozecie sklecic mi kompa (moze byc w jakims konfiguratorze, ale niekoniecznie) tak do 2000zl? Tylko jak pisze 2000zl to mam na mysli 2000zl i mówie tu o wszystkim (monitor itd)! :P Jest mi w najblizszym czasie na gwalt potrzebny, a nie dysponuje wiekszymi srodkami. Z czasem sobie go rozbuduje wiec sie nie martwcie;) Generalnie bedzie mi potrzebny taki w miare sprawny (mozna podarowac sobie glosniki bo mam wieze), do pisania, do surfowania i do gier. Cudów nie oczekuje, chce w miare spokojnie pograc w fajne RPG i Medievala itd.
I jeszcze (prawdopodobnie jutro) zaprzyjazniony sprzetowiec da mojemu rodzicielowi proponowane zestawy komputerowe, dam wam je do porownania tez jak co;) Moze z nich cos ciekawego byc szczegolnie ze facet czasem oferuje nizsze ceny;)

Aquila
05-01-2010, 18:43
A więc tak, jakiego procka teraz polecicie ? coś żeby Empire na full szło, aa i płytę gł do niego, bo teraz mam AMD. I czy warto wziąć Geforce 260 ? procek najlepiej chyba 4 rdzenie, bo W GTA 4 też chciałby na full polecieć, Napoleon się zbliża :D

voitek
05-01-2010, 18:48
Ja wam pomoge w ten sposob: lepiej jest sie pytac na forum przeznaczonym do tego typu rzeczy a nie tutaj. Chociazby egielda.com.pl, czy forum.idg.pl

Pele
08-01-2010, 11:50
Kolega poprzednik słusznie prawi możesz np. sprawdzić na www.peb.pl (http://www.peb.pl) tam ejst bardzo dużo proponowanych zestawów komp w różnych cenach albo na http://pclab.pl/ proponowany zestaw dla Ciebie pod platformę AMD:

Procesor:
AMD Phenom II X2 550 Black Edition /3.1Ghz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3 320zł
Płyta główna:
Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3 295zł
Pamięć RAM:
GoodRam 2GB DDR3-1333 CL9 165zł
Karta graficzna:
Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 390zł
Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3[HD502HJ] 185zł
Nagrywarka DVD:
LG GH22NS50 SATA SecurDisc 99zł
Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 190zł
Obudowa:
Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) 130zł

Suma:1774zł z esc.pl

Fallen
08-01-2010, 13:30
Mam monitor VW195 Asusa
i ni z tego wyświetla mi się opcja Auto adjust i ekrn faluje dlatego sa taki bledy bo mi zaslania srodek ekranu

Helpnijcie

Grandal
08-01-2010, 20:01
Jak ze sterownikami do niego? Może tu tkwi problem.
Czy przypadkiem jakieś urządzenie w pobliżu monitora (nie mówię o kompie) nie zakłuca obrazu?

Andzia
08-01-2010, 23:12
Czy ktoś zna jakiś program który nagrywa wideo podczas grania ? Format niezbyt ważny (najlepiej żeby zaraz był mp3), najważniejszy żeby on natychmiast nagrywał w rozdzielczości 1280x720

Vasyshq
08-01-2010, 23:39
FRAPS

Andzia
09-01-2010, 09:40
FRAPS

Frapsa właśnie testuję, a jeszcze jakiś program znasz ?

Bulbozaur277
09-01-2010, 14:07
Mam dwa pytania:

1. W kwarantannie Avasta mam 3 pliki z lokalizacji C:\WINDOWS\system32, nie mają żadnego opisu, czy wyrzucenie ich może zrypać system?
http://img686.imageshack.us/img686/1828/beztytuurl.png
2. I mam jeszcze taki plik. Mogę go usunąć bez żadnego ryzyka?
http://img686.imageshack.us/img686/1044/beztytuuvj.png

Z góry dzięki za odpowiedź.

Grandal
10-01-2010, 20:47
Pierwsze trzy pliki są systemowe. Nie radzę ich wywalać. Ten z drugiego linka do wywalenia.
Jak nie będzie go chciał usunąć to spisz jego lokalizację i zmień mu nazwę. Później restart i wejdź do windy w trybie awaryjnym. Spokojnie go wywalasz.

Ronin
11-01-2010, 18:39
Ale po co to wywalac to wina Anty-vira że nie rozpoznaje plików z gry i bierze je za wirusy albo robaki. Ja radzę zmienić Antywirusowy program. Miałem podobne bajki z wirusami w Nortonie i jak przeszedłem na AVAST-A PROFESJONAL 4.8 wszystko wróciło do normy. Programi łatwy prosty i skuteczny. Polecam ;)

PS.
Jak się już wszyscy tu pytają o coś to i ja się zapytam o Podkręcanie Grafy dopiero niedawno się w to bawię i coś dziwnego zaobserwowałem że im więcej przekrencam GPU CORE tym paradoksalnie wydajność karty spada mi testowałem w 3DMark 2001 se i na starcie przy fabrycznych ustawieniach miałem ok 48000 pkt a po przekręceniu delikatnym GPU z 700 mhz do 715 mhz ten sam Benchmark pokazywał mi wyniki rzędu 44700 pkt czy to normalne ?
Dodaję linka do wglądu w specyfikację karty może to jakiś felerny model ?

Mopek
21-01-2010, 09:36
A ja mam pytanie. Czy wiecie jak sprawdzić ile komputer był włączony w danym dniu?
Jakiś program czy coś? Mam WIN 7 jakby co.

22-01-2010, 16:38
Ja mam z kolei pytanie, jak można CAŁKOWICIE oczyścić dysk (to się chyba zerowaniem zwało), tylko żeby potem można było go używać Ofcorse. ;)

Grandal
22-01-2010, 22:59
Tak, to jest zerowanie. Tu masz jeden z lepszych programów do tego.
http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... id=4719444 (http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=256595&mode=threaded&pid=4719444)
lub tu...
http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

23-01-2010, 14:39
Danke Schon.

Grandal
25-01-2010, 08:56
Danke Schon.
Gern geschehen. ;)
Tylko Ty uważaj z tym zerowaniem, choćby na spadki napięcia, a już nie daj Bóg na wyłączenie prądu podczas zerowania.

Haller
25-01-2010, 09:29
Jest jakiś program po polskiemu, który dzieli film na kilka części? :)
VirtualDub, ale nie mam pojęcia jak go używac :lol:
Nie znam dobrze angielskiego :)

Grandal
25-01-2010, 11:00
Hmm... to problem bo VD w/g mnie jest najlepszym darmowym programem do tego typu rzeczy.
Obsługa VirtualDub jest intuicyjna i prosta jak konstrukcja cepa.
No ale skoro już...
http://tinyurl.com/yhzkrc2

Tu masz jeszcze coś takiego: http://tinyurl.com/yarvac6

Haller
25-01-2010, 11:10
Ja pytałem czy są jescze jakieś inne programy prócz VirtualDub ;) ale już nie trzeba ;D

@@EDIT:Dlaczego kiedy zapisuje wycięty klip video, to zajmuje on aż 6 GB :shock: A film z którego to wycinam zajmuje 1.5 GB

25-01-2010, 15:00
Danke Schon.
Gern geschehen. ;)
Tylko Ty uważaj z tym zerowaniem, choćby na spadki napięcia, a już nie daj Bóg na wyłączenie prądu podczas zerowania.

Wiem, wiem, inaczej dysk kaput. ;)

Aquila
06-02-2010, 12:22
Zainstalowałem najnowszego Firefoxa i fajnie to wygląda ;) szybciutko się stronki otwierają, dobre motywy, adblocka zainstalowałem.
Także teraz nawet ruskie porno mi nie straszne :lol:

Volomir
08-02-2010, 05:29
Panowie, szybka pilka, jaki antyvirus dla kompa w ramach prewencji? Tylko zeby byl nieplatny;)

08-02-2010, 14:33
Miał ktoś z Was do czynienia z mp3 Samsung YP-F2R? Bo nie wiem za bardzo jakiego trzeba do niej kabla. Kabel wygląda tak:
http://www.allegro.pl/item907813369_prz ... _yepp.html (http://www.allegro.pl/item907813369_przewod_usb_samsung_do_odtwarzacza_y p_f2r_yepp.html)

Andzia
16-02-2010, 16:50
Mam problem z Frapsem

Podczas ostatnich moich nagrań zauważyłem że początek nagrania jest ok ale w raz z czasem następuje desynchronizacja dźwięku wobec wideo tzn. dźwięk jest szybszy od wideo czyli można usłyszeć to co za chwile będzie na obrazie.

Oto przykład
http://www.youtube.com/watch?v=SSWDUEbdVpQ


Potrzebowałbym jak najszybciej rozwiązania problemu ponieważ mam w planach kolejnego nagrania.

Sam Fisher
16-02-2010, 17:26
Znalazłem taką odpowiedź:

I was doing some research on this subject the other day as I keep getting emails from CS users saying that the audio keeps desynchronizing from the video …

It seems as though when you drop down the audio sample rate to 22,050Hz, it increases the chances of audio/video desynch …

Czytałem też takie wypowiedzi, że konwersja filmików na youtube czasem prowadzi właśnie do desynchronizacji. Spróbuj zmienić format pliku przed wrzuceniem go na youtube.

Możesz użyć także programu do poprawienia synchronizacji audio/video. (http://lifehacker.com/367558/fix-desynchronized-video-and-audio-with-vlc)

Andzia
16-02-2010, 17:37
Youtube nic źle nie robi, problem pojawia się przy czystym nagraniu !

Ronin
20-02-2010, 16:15
Mam monitor VW195 Asusa
i ni z tego wyświetla mi się opcja Auto adjust i ekrn faluje dlatego sa taki bledy bo mi zaslania srodek ekranu

Helpnijcie


Spokojnie to normalnie ja mam ten sam model na początku uaktywnia się ta opcja ale jak się dopasuję to później już nie ma z nią problemów wyłącza się po kilku dniach. Notabene ten monitorek ma kilka fajnych opcji np. różne tryby kolorów więc całkiem dobry produkt jak na tą cenę. Pozdrawiam.


PS NAJLEPSZA STRONA FORUM OD SPRAW KOMPUTEROWYCH I NIE TYLKO JEST TU
http://www.elektroda.pl/
Trzeba się zarejestrować i później można pytać o wszystko a ludzie odpowiadają wiem bo sam konsultuję wszystkie moje zmiany i Tuning na tej stronie.

Aule
20-02-2010, 18:51
wow a ja odwiedzam inne strony na ktorych mozna pytac i jakos ich nie wychwalam. Trzeba zbierac info z roznych stron a nie byc slepo zapatrzonym na jedna ;]

Ronin
21-02-2010, 11:32
wow a ja odwiedzam inne strony na ktorych mozna pytac i jakos ich nie wychwalam. Trzeba zbierac info z roznych stron a nie byc slepo zapatrzonym na jedna ;]


Jeżeli jestem pewien jednej strony to polecić ją mogę. Jak ktoś nie chce niech nie wchodzi. Ja wolę mieć 1-2 pewne strony gdzie ludzie myślą nad tym co piszą niż wchodzić na 10 gdzie wartość porady jest zerowa. ;)

Pop517
01-03-2010, 09:33
mam pytanie panowie otóż mam na kompie microsoft visual2008++ jednak gdy np. coś instaluje korzysta mi z wersji z 2005 roku wiecie panowie gdzie to zmienic?

Aquila
01-03-2010, 17:00
Mam takie pytanie, chciałbym kupić zewnętrzny dysk twardy i mam pytanie, czy pod port usb, tak jak np. pada da się go podłaczyć ? żebym nie musiał na płycie gł.

voitek
01-03-2010, 17:28
Tak, na tym polega dysk zewnetrzny, dziala jak wielki pendrive ;)

Aquila
01-03-2010, 17:30
Możesz doradzić którego wziąć ?
http://www.allegro.pl/item937501856.html
http://www.allegro.pl/item927239582.html

Andzia
02-03-2010, 20:59
Potrzebujesz koniecznie dysk 2.5" ? Za 200zł masz 500gb ale 3.5" dysk

Dagorad
05-03-2010, 18:21
Jako że gram przez neta to potrzebuje go jak najszybszego. Przeczytałem gdzieś że komp przeznacza 20% szybkości łącza na aktualizacje. Czy jeżeli zmieniłem ustawienia aktualizacji "wyszukaj aktualizację ale pozwól mi wybrać czy ją ściągnąć i zainstalować" (Windows7) to nadal tak dużo jest przeznaczane czy może mniej a może wcale?

Edit. Dzięki za szybką odpowiedz.

Amrod
05-03-2010, 18:28
To mit. Oczywiście w tle sprawdzane są aktualizacje, ale zazwyczaj jest tak, że łącze jest rezerwowane gdy jest wolne (nie ma obciążenia).

Gerwand
15-03-2010, 16:48
Witam :-) Sprawa dotyczy komputerów, informatyki itp.
Od jakiegoś czasu męczę się z problemem samoczynnego minimalizowania się gier.
Chodzi o to że gdy włączam jakąkolwiek grę, wszystko działa dobrze przez około 30-45 minut i nagle gra sama od siebie zwija się na pasek. Gdy maksymalizuje(ę?) tą grę działa tylko przez około 20 sekund, potem znowu zwija się na pasek. I tak w kółko :-D Wszystko zaczęło się po odinstalowaniu programu Norton (antywir.) i zainstalowaniu Avasta Free Edition. Myślałem że to właśnie wina antywirusa, ale teraz mam Avast Home Edition i nie widzę żadnej popraw. Bardzo proszę o p-r-o-s-t-ą odpowiedź, ponieważ w tych sprawach jestem zielony. Z góry dzięki. ;)

voitek
15-03-2010, 17:14
Prawdopodobnie wyskakuje ci okienko avasta przy aktualizacji, nie wiem czy mozna je wylaczyc, ale mozesz zmienic antywira na AVG bo tak czy siak avast jest nic nie warty, a AVG nie ma takich komunikatow.

Gerwand
15-03-2010, 17:32
Prawdopodobnie wyskakuje ci okienko avasta przy aktualizacji, nie wiem czy mozna je wylaczyc, ale mozesz zmienic antywira na AVG bo tak czy siak avast jest nic nie warty, a AVG nie ma takich komunikatow.
No niee :? Za każdym razem jak odpalam grę? A po za tym jak gra się minimalizuje to nic nie widać tylko pulpit. No i jak już rozwijam grę to po krótkim czasie znowu się minimalizuje, tak więc wątpię w to okienko avasta. Jakieś inne ,,pomysły"? ;)

voitek
15-03-2010, 17:39
Zmien antiwira i zobacz, mozliwe, ze po prostu klikasz nieswiadomie na to okienko bo "przeswituje" przez obraz gry i znika

Aquila
21-03-2010, 15:13
Ufff....mam Winde 7 i momed Thomson 330. Ale musiałem kombinować...z tego co piszą w necie, ten model tak ma :?

Aquila
22-03-2010, 16:28
No jednak modem będzie sprawiał i sprawia problemy na 7. Mam takie pytanie, czy jak kupię router, to czy mogę go używać zamiast modemu ? nie chce dzielić żadnej sieci itp. tylko żebym nie musiał korzystać z Thomsona.

Krzyzak
22-03-2010, 18:30
Mam problem . Chciałbym sformatować partycję dysku . Jak to zrobić ? Gdy włączam komputer, klikam F2 . Następnie wchodzę w zakładkę "BOOT" i co dalej ? Z góry dzięki za pomoc ;) Jak coś to mam Windowsa XP :P

devil162
22-03-2010, 19:09
http://komputery.katalogi.pl/Instalacja ... 46168.html (http://komputery.katalogi.pl/Instalacja_systemu_Windows_XP-t46168.html) zrób tak jak tam pisze i powinno być ok , ja sie nauczyłem przez tą instrukcje

Furvus
23-03-2010, 18:41
No jednak modem będzie sprawiał i sprawia problemy na 7. Mam takie pytanie, czy jak kupię router, to czy mogę go używać zamiast modemu ? nie chce dzielić żadnej sieci itp. tylko żebym nie musiał korzystać z Thomsona.
Jeśli masz Neozdradę, Netię czy inne takie, to będziesz potrzebował routera z wyjściem ADSL. Modem nie będzie wtedy potrzebny.

Hetman
24-03-2010, 17:01
Mam problem w wyświetlaniu grafiki, pojawiają mi się po czasie niebieski kropeczki na całym monitorze po czym system się wiesza. Reinstalacja sterowników karty graficznej pomaga na bardzo krótka chwilę, czasami na dłużej, czasami tylko na poziomie systemu (po reinstalacji dostaje raport o błędach w pliku sysdata). Grafika chodzi normalnie gdy sterowniki nie są zainstalowane.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na kartę graficzną, ale ona wogóle się nie przegrzewała, wiele miesięcy niera chodziła kilkanaście godzin na dobę, więc nie wiem dlaczego niby miałby ją szlak trafić.

Mam wątpliwości co do kabla D-SUB. Powinien działać niezależnie, którą stroną go podłaczę a mam taką sytuację, że tylko jedno ułożenie działa. Możliwe też jest, że muszę przeinstalować system.

Proszę o pomoc :)

voitek
24-03-2010, 18:12
Haaaa, wczesniej mi nie pisales, ze caly system ci sie wiesza. Czy jesli odpalisz jakas aplikacje to dzwiek leci dalej normalnie? Jesli tak to najprawdopodobniej siadly ci pamieci na karcie

Hetman
24-03-2010, 19:04
teraz już wiem, że to karta padła :) bo monitorek mam taki :lol:

http://img705.imageshack.us/img705/8273/hyyhu.jpg

voitek
24-03-2010, 19:07
Muahahah, Miley Cyrus i Lady Gaga xDDDD

Hetman
24-03-2010, 19:33
Muahahah, Miley Cyrus i Lady Gaga xDDDD

Fajne dwie muzyczki - poker face i party in usa ^^ a ty masz Arkę Noego ty pierdoło jedna! :lol:

Aquila
27-03-2010, 11:36
Jeśli masz Neozdradę, Netię czy inne takie, to będziesz potrzebował routera z wyjściem ADSL. Modem nie będzie wtedy potrzebny.

Ok, a więc mam już coś takiego "Cerberus adsl 2+" http://www.e-commerce.pl/Pentagram-Cerb ... ,2376.html (http://www.e-commerce.pl/Pentagram-Cerberus-ADSL2-Wi-Fi-Plus-P-6331-6,2376.html)


I już jest pięknie, bo w ogóle nie wiem jak się za niego zabrać... płytki cd, która jest w pudełku mój naped DVD nei odczytuje...

Furvus
27-03-2010, 15:26
Routery wi-fi z którymi miałem styczność można było konfigurować podłączając się do routera kablem sieciowym (skrętką). Po podłączeniu się do niego włączało się przeglądarkę internetową i tam wpisywało się nazwę sieci, hasło, i ustawiało się parę innych rzeczy. Ale to powinno być w instrukcji ;) Płyta nie była wtedy w żaden sposób potrzebna.

Aquila
27-03-2010, 16:24
gdyby chciało Ci się zajrzeć, to spójrz http://www.forum.tweaks.pl/router-zamia ... ntry196791 (http://www.forum.tweaks.pl/router-zamiast-modemu-jak-t38301-pid-196791.html/page__p__196791#entry196791) moja walka. :lol:

Furvus
28-03-2010, 17:09
Widzę że pierwsza odpowiedź bardzo podobna do mojej ;) Dziwna sprawa, powinno wszystko normalnie łączyć. W ostateczności możesz korzystać z routera przez kabel sieciowy... tylko że najpierw i tak trzeba by było wprowadzić hasło do neostrady...

Aquila
29-03-2010, 17:20
Heh, juz działa. Jak już pisałem, chyba nawet szybciej łączy i wczytuje stronki :) a już chcialem specjaliste wezwać.

Lena
02-04-2010, 08:28
Coś ostatnio mocno przekombinowali z Allegro. Mam przez to dosyć niejasną sytuację - kupiłam przedmiot, nie dali mi numeru konta sprzedającego tylko dane do przelewu do banku, z którego przeleją należność sprzedającemu. Wysłałam, potem facet przysłał mi prywatnie swój numer konta i teraz wszystko to dosyć dziwnie wygląda. Płaciliście już przez ten ich system Pay? Sprawdza się?

OskarX
03-04-2010, 09:34
Chodzi ci o to, ze dajesz allegro, a oni temu gosciowi? Mi tak ok. 10 ludzi wplacilo, jak wchodze na konto mam to pay, przelew itp...wiec raczej powinno dzialac ;d

Lena
03-04-2010, 13:14
Dzięki, że napisałeś jak to wygląda od strony sprzedającego. Wczoraj dostałam maila, że przekazano już gościowi pieniądze. Jak się nie odezwie do wtorku to sama zapytam kiedy wyśle towar.

OskarX
03-04-2010, 18:43
Zanim allegro mu prześle, to on musi miec uzupełnione konto(moze byc problem z lucas bank) bo jak mi 1 użytkownik tam wpłacił to tez mialem drobne problemy, patrzę ,a tam juz 3 wpłaty wziąłem wyplac saldo i allegro mi przysłało;)

Michas
04-04-2010, 23:02
Mam taki problem przestał mi sie kręcić jeden wentylator w laptopie no i co z tym zrobic ? Laptop jakoś wybitnie sie nie przegrzewa ok 65 stopni na procku i grafice no ale lepiej jak by on smigał macie jakies pomysły co z tym zrobic albo jak srpawdzic co sie stało

Mac
06-04-2010, 19:54
Wymień. Proste. Albo samemu albo zanieś do serwisu :o.

Lena
06-04-2010, 22:04
Może wystarczy przeczyścić?

Gajush
08-04-2010, 16:22
Ja miałem taki problem w zeszły weekend. Na grafice przestał się kręcić wiatraczek. Rozkręciłem na części pierwsze, wyczyściłem szczoteczka i wszystko śmiga. Może w twoim przypadku taki zabieg też wystarczy!

OskarX
12-04-2010, 15:45
Chcę wrzucic zdjecie z fona 240x320 na kompa. Wrzucam przez USB no i tak jak myslalem, pixele wielkosci monitora. W jakim programie/jak mozna zrobic aby to zdjecie bylo normalnej rozdzielczosci ale normalnie wygladalo

Ronin
12-04-2010, 22:20
Mam taki problem przestał mi sie kręcić jeden wentylator w laptopie no i co z tym zrobic ? Laptop jakoś wybitnie sie nie przegrzewa ok 65 stopni na procku i grafice no ale lepiej jak by on smigał macie jakies pomysły co z tym zrobic albo jak srpawdzic co sie stało

Wiesz wszystko zależy od twoich umiejętności jak już rozkręcałeś Laptopka to przeczyść go i sprawdź wtedy czy ruszy wentyl a jak nie masz wprawy to lepiej idź do serwisu komputerowego dasz trochę kasy ale będziesz miał gwarancję że jest wszystko zrobione przez ludzi którzy w tym siędzą :D

Iron_Marcin
14-04-2010, 18:17
240x320;
jak mozna zrobic aby to zdjecie bylo normalnej rozdzielczosci ale normalnie wygladalo
otóż nie da się. to nie jest CSI, gdzie przy pomocy kosmicznej technologii z prostego jpga można zrobić trójwymiarową mapę okolicy, albo w refleksie z kałuży zobaczyć twarz sprawcy. to jest po prostu niemożliwe.
jedynym wyjściem jest kupienie telefonu z lepszym aparatem, lub najlepszym rozwiązaniem

kupno osobnego aparatu cyfrowego

ja również mam pytanie. problem mój jest raczej software'owy, niż hardware'owy, ale chyba też się nada. otóż mam kilka plików w formacie 44C (oraz 22C, 11C, 5C). rozszerzenie oznacza jakość/szybkość próbkowania. jest to prawdopodobnie jakiś raw, który prawdopodobnie wymaga niewielkich zabiegów, by uzyskać z tego sensowny dźwięk.

przykładowy plik zamieszczam tu
http://w536.wrzuta.pl/plik/1HB2a03byhn/spchbase
http://w536.wrzuta.pl/plik/6wov4mT3Nlz/spchbase
http://w536.wrzuta.pl/plik/55hOC7kJEFf/spchbase
http://w536.wrzuta.pl/plik/1sbHmEI8K3z/spchbase

jeżeli ktoś ma pomysł na te pliki (jest to de facto jeden plik, ale o prawdopodobnie różnej częstości próbkowania), byłbym bardzo wdzięczny

Bulbozaur277
23-04-2010, 14:42
Mam taki problem. Na informatykę mam zrobić stronę. Wszystko jest cacy oprócz znaków diakrytycznych. Kiedy wprowadzam ten kod
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /> to ś, ź i ą nie wyglądają tak jak powinny. Co zrobić żeby wszystko było normalnie? Jeśli to coś zmienia to używam XP.

OskarX
23-04-2010, 14:56
Może zła czcionka [nie znam się] :)

Rafa
23-04-2010, 17:43
Lepiej użyj jakiegoś CMSa ;)

Furvus
23-04-2010, 19:38
Mam taki problem. Na informatykę mam zrobić stronę. Wszystko jest cacy oprócz znaków diakrytycznych. Kiedy wprowadzam ten kod
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /> to ś, ź i ą nie wyglądają tak jak powinny. Co zrobić żeby wszystko było normalnie? Jeśli to coś zmienia to używam XP.
Na windowsie zwykle zapisuje się w kodowaniu windows-1250, a tu w znaczniku podajesz inne, uznawane swego czasu za standard. Nawet w notatniku zdaje się można zapisywać pliki w innym kodowaniu, ale do pełni szczęścia polecałbym np. Notepad++. W każdym bądź razie przy Zapisz jako musisz wybrać kodowanie zgodne z podanym w znaczniku. To podane przez ciebie jest też nazywane "Środkowoeuropejskim".

Bulbozaur277
24-04-2010, 09:40
Podmieniłem iso-8859-2 na windows-1250 i wszystko działa normalnie. Dzięki za pomoc :)

CaiusCosades
24-04-2010, 17:40
Który z tych joysticków najlepiej nadawałby się do symulatorów lotu?

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... STICK/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/131289/Saitek_Joystick_CYBORG_V1_FIGHT_STICK/none)

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... 00001/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/137431/Logitech_Attack_3_Joystick_942_000001/none)

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... 0_SBK/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/135100/Speedlink_Black_Widow_Flightstick_joystick_SL6640_ SBK/none)

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... STICK/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/131290/Saitek_Joystick_CYBORG_X_FIGHT_STICK/none)

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... C_PS3/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/131287/Saitek_Joystick_SAITEK_AVIATOR_PC_PS3/none)

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... C_PS3/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/139061/Thrustmaster_Joystick_Flight_Stick_X_PC_PS3/none)

http://www.alsen.pl/index.php/product/n ... 00005/none (http://www.alsen.pl/index.php/product/none/137432/Logitech_Extreme_3DPro_Twist_Handle_942_000005/none)

Bulbozaur277
14-05-2010, 14:42
Znowu mam problem :P
Otóż odpalam kompa, wszystko jest okej. Ale kiedy włączam jakąś grę lub przeglądarkę to po paru minutach jest restart. Kiedy po restarcie znowu coś włączę to znowu się resetuje... i tak w kółko. Żeby zaczęło normalnie działać muszę całkowicie wyłączyć komputer i od nowa odpalić(powiedzmy, że 50% włączeń nie wymaga tej całej zabawy). Restart wygląda tak, że pojawia się niebieski ekran z białymi napisami(na około 1 sekunde albo i krócej) i dalej jak przy normalnym włączaniu. Czy jeśli nie będziemy brali pod uwagę wirusów itp. to co to może być? Reinstalka systemu pomoże?

Trochę niejasno napisałem, ale inaczej nie umiem. Mam nadzieję, że zrozumiecie :P

Sam Fisher
14-05-2010, 17:17
Sprawdz kompa pod wzgledem czystosci komputera od srodka (kurze itd).
Zasilacz moze nawalac tez jak komputer zaczyna pobierac wiecej energii.

Bulbozaur277
14-05-2010, 19:25
Brud odpada. Jest jeszcze jakaś opcja?

voitek
14-05-2010, 19:31
Pozycz od kogos jakis mocny markowy zasilacz i sprawdz czy problem wystepuje nadal

Ronin
15-05-2010, 15:24
Jeżeli cokolwiek haczy z systemu a nie z Hardware to ja polecam reinstalkę systemu. Choć wszystko na nowo trzeba będzie wgrywać.

Adamsky
20-05-2010, 19:58
Nie wiecie przypadkiem, jak można ściągnąć ten filmik z powodzią na komputerowy dysk?
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne ... ja/1810082 (http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/17-maja/1810082)

Maximus XI
21-05-2010, 16:58
Program do ściągania materiałów bezpośrednio ze strony. Ja korzystałem z Internet Download Managera. Bezproblemowo zasysa materiały z tvp.pl.

Mopek
29-05-2010, 09:27
Czy sterowniki które są pod Viste będą działać w WIN7?
Bo na tronie HP nie ma sterowników pod siódemke tylko pod Viste

Furvus
29-05-2010, 10:47
Tak, powinny działać.

Iron_Marcin
06-06-2010, 20:38
pytanie odnośnie sprzętu

otóż ostatnio odkurzałem sobie bebechy mojego pcta (strasznie był zakurzony), i zdjąłem radiator. oczywiście przed ponownym założeniem radiatora powinienem był nałożyć nową warstwę pasty, jednakże takowej nie posiadając, zaryzykowałem. procek działa, nie jest ekstremalnie gorący - 40 na idle, 50 w stresie (100%). mam standardowy cooler od intela, a procek to C2Duo e7400 (bodajże 2,8 na rdzeń).

nie jestem zwolennikiem podkręcania, więc w sumie o przegrzanie CPU nie martwię się zbytnio (wg. Intela Tmax to 75*C), jednakże stan taki, gdzie wymiana ciepła zachodzi na starej, rozdzielonej warstwie srebra, jest raczej bardzo tymczasowy. czy mógłby ktoś mi polecić jakąś sensowną pastę przewodzącą? jednocześnie wytrzymała, ale bez fajerwerków

voitek
06-06-2010, 23:00
http://www.cooling.pl/arctic-silver-cer ... ategory=44 (http://www.cooling.pl/arctic-silver-ceramique-2g,produkt,152.html?from_category=44)

Nagano
12-06-2010, 15:46
Swoją drogą pamiętam historię jak z braku pasty smarowałem swojego starego semprona smalcem :D Działało.

odi.profanum
16-06-2010, 12:54
Siema.
Moglibyście mi pomóc złożyć zestaw do 1300 zł lub ewentualnie ciut droższy?
Zasilacz, obudowę, dysk wezmę ze starego kompa ( jakiś samsung 320 gb ). Choć zasilacz mam 450w highlander od tracera i ponoć jest cienki, tak więc gdyby było to konieczne bym go najwyżej zmienił.
Na razie wymysliłem tylko tyle:
proc AMD Phenom II x2 550 AM3 ok 360 zł
karta Gigabyte Radeon HD 4850 Zalman 512MB DDR3 od 420 zł
płyta może Asrock M3N78D nForce 720D Socket AM3 ? ok 210zł
i teraz ram, ew zasilacz i płyta główna. Chyba, że są jakieś inne fajne opcje co do karty i procka w tym przedziale cenowym? Prosiłbym o pomoc.

voitek
16-06-2010, 21:59
Mysle, ze lepiej bedzie dla ciebie jak spytasz jednak na forum dotyczacym sprzetu.

Np.
http://forum.idg.pl/komputery-stacjonarne-f109.html

odi.profanum
17-06-2010, 00:19
Mysle, ze lepiej bedzie dla ciebie jak spytasz jednak na forum dotyczacym sprzetu.

Np.
http://forum.idg.pl/komputery-stacjonarne-f109.html
Jasne, już to zrobiłem a tutaj tylko tyłem uzupełnienia ;) Może coś akurat się fajnego trafi.

Orzello
20-06-2010, 18:39
Jakie macie Komputery (chodzi głównie o ram,procek,kartegraf.)i czy chodzi wam M2Tw na najwyzszych detalach?Pozdro

voitek
20-06-2010, 19:55
Mysle, ze ten dzial bedzie bardziej odpowiedni viewforum.php?f=98 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=98)

Orzello
23-06-2010, 13:36
Witam , co myślicie o takim kompie do gier? budżet 1600-1700zł.Będe grał w najnowsze gry na max detalach w tym NTW i M2TW.


Obudowa:Tacens Aquilo (bez zasilacza)
Zasilacz:Fortron FSP400-60APN 400W
Nagrywarka DVD:Samsung SH-S223C SATA (black)
Karta graficzna:Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI
Dysk twardy:Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
Pamięć RAM:GoodRam 2GB 1333MHz CL9
Płyta główna:AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/
Procesor:AMD Athlon II X3 440 /3.0GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

System operacyjny niestety XP ;/ przynajmniej narazie

Aquila
23-06-2010, 17:54
Orientuje się ktoś może jakie głośniki 2:1 najlepiej kupić ? nie chce 5:1 bo podobno one są do filmów.

Teraz mam jakieś logitechy 2:1, i potrzebuję czegos mocniejszego. A moze lepiej wziąć kolumny i wzmacniacz ?

Iron_Marcin
23-06-2010, 18:28
@Aquila
najpierw podaj orientacyjną kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na nagłośnienie

Dragonit
23-06-2010, 23:42
Czy 5.1 do filmów? Zależy, przecież muzy można z nich spokojnie słuchać, no i w grach się sprawdza. Jak masz dużo kasy, to najlepiej wzmacniacz i kolumny, najlepiej, byś miał kumpla, który zna się na tym i by Ci tanio złożył. Bo z głośników 2.1 to kojarzę tylko http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/ ... omentarze/ (http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/102122_komentarze/), ale podobno zbyt dużo mocy nie mają, za to jakość w miarę.

Aquila
24-06-2010, 11:35
nie, że cena nie gra roli, ale jak coś będzie dobre to mogę przybulić.

Iron_Marcin
24-06-2010, 21:49
nie, że cena nie gra roli, ale jak coś będzie dobre to mogę przybulić.
no to patrz: tu masz bazę
http://www.allegro.pl/item1092962522_pi ... cytuj.html (http://www.allegro.pl/item1092962522_pioneer_sx_737_amplituner_w_drewnie _klasyk_licytuj.html)
amp od pioniera, wg. niektórych pionier z tego okresu był nawet ciut lepszy od technicsa.

do tego dobierasz 2 kolumienki, najlepiej z tonsila (NIE WAŻNE, ŻE UŻYWANE, tonsil robił najlepsze głośniki na świecie; firma została bandycko kupiona przez Yamahę i doprowadzona do ruiny)
http://www.allegro.pl/item1086453951_ko ... kazja.html (http://www.allegro.pl/item1086453951_kolumny_tonsil_400w_okazja.html)

i proszę bardzo, światowa jakość, zdrowe uderzenie, a w dodatku sensowna cena

Aquila
24-06-2010, 21:53
hehe. widzę, że trafiłem na kogoś kto ma pojęcie o tym ;) dzięki. no to co, chyba licytuję.

Iron_Marcin
24-06-2010, 22:31
hehe. widzę, że trafiłem na kogoś kto ma pojęcie o tym ;) dzięki. no to co, chyba licytuję.
no pozostaje jeszcze kwestia tego, czy chcesz się tym później bawić. taki sprzęt grający wymaga trochę miłości, nieźle cierpliwości, odrobinę pieszczot i znajomość elektryki/elektroniki ;). odwdzięczy się bezwarunkową miłością, okazując to znakomitym, a co najważniejsze - unikatowym brzmieniem. żaden znajomy nie będzie w stanie powiedzieć, że potrafi odtworzyć ciepłotę i delikatność brzmienia prawdziwych kolumn na prawdziwym ampie, nawet przy pomocy swoich logitechów czy creativów za kilkaset złotych. jednakże, jego opieka nad sprzętem zazwyczaj ogranicza się do kupna, ułożenia i podłączenia.

tak więc do wyboru masz dwie opcje. jeżeli czujesz się na siłach, to polecam pierwszy wybór - w żadnym gotowcu nie będziesz miał takiego brzmienia. z drugiej strony, nie musisz mieć żadnej wiedzy oprócz tego, gdzie jaki głośnik musi stać.

trzecią możliwością, którą ja bym wybrał, to pozostanie przy jakichś tanich głośniczkach 2+1, ale zainwestowanie w
http://www.allegro.pl/item1083957666_sl ... at_22.html (http://www.allegro.pl/item1083957666_sluchawki_creative_aurvana_live_f_v at_22.html)
oczywiście, jeżeli nie przeszkadza Ci granie ze słuchawek

powiem tak: cokolwiek do tej pory w życiu słyszałeś wyda się kompletnym szmelcem. bezwartościowym kawałkiem techniki bez jakiejkolwiek duszy. CAL'e to tak naprawdę Pioniery, jednakże sprzedawane pod banderą Creative'a na świecie, więc nie musisz się martwić o plastikowe brzmienie. drugą sprawą, że bez porządnej karty dźwiękowej... i wymiany wszystkich mp3 na ogg/ape/flac w dość wysokich bitrate, raczej nie ma co się do nich zabierać. nie mniej jednak, muzyka nabierze zupełnie nowej barwy.

Aquila
24-06-2010, 22:37
na elektronice się nie znam..ale jakiegos speca na miejscu dam rade chyba zalatwic, sluchawki odpadają-męczą mnie :P .


ciekawe czy serio będe musiał mp3 wywalić, nie mam chyba sluchu muzycznego, a moze z moim sluchem i tak nie poczuje roznicy :)

KLAssurbanipal
25-06-2010, 15:54
Mam problem. Nero nie wykrywa mi nagrywarki. Nie mogę nagrać żadnej płyty. Stało się to z dnia na dzień. Teraz problem wystąpił na laptopie. Około roku temu miałem to samo na stacjonarce. Nie mam teraz żadnej możliwości na nagrywanie, na obu kompach. Czy ten problem to wirus czy mogła siąść nagrywara? CD/DVD odczytuje bez problemu ale nagrywać nie chce.

voitek
25-06-2010, 15:57
Probowales po prostu przeinstalowac Nero?

Sprobuj sciagnac Ashampoo http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu ... 12487.html (http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html)

Lena
25-06-2010, 20:04
Przeinstalowanie powinno pomóc. Jeśli nie, zawsze pozostaje format :)
Jaki masz program antywirusowy?

Furvus
25-06-2010, 21:38
Wiem, że format to lekarstwo na wszystkie problemy, ale nie przesadzajmy ;) Skoro system wykrywa nagrywarkę, to nie powinno być problemu. Spróbuj z innym programem do nagrywania, np. CDBurnerXP.

KLAssurbanipal
26-06-2010, 14:01
Reinstalki robiłem. Nic nie dawało. Formata dysku nie mogę zrobić bo moja kilkasetysięczna galeria wojowników przepadnie. Muszę ich na pendrive przenieść stopniowo na jakiś inny komp z nagrywarką i dopiero format zrobić.
W innym programie miałem ten sam problem.
Avasta używam.

Lena
26-06-2010, 15:47
To proponuję przeskanować dysk jakimś skanerem internetowym i na przyszłość dla bezpieczeństwa zmienić program antywirusowy. Avast u mnie przepuszczał mnóstwo zagrożeń. Nie widział nawet popularnego "robaka".

Amrod
26-06-2010, 17:20
Ktoś orientuje się może w gamepadach? Szukam jakiegoś w stylu xboxowego. Oryginalne od konsoli działają z komputerem i czy mają one jakiś system wibracji etc? Fajny jest Logitech Chillstream, ale nie spotkałem się z jego zwyklejszą wersją, bez tego "chłodzenia" a na przykład z wibracjami.

voitek
26-06-2010, 19:10
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... zarny.html (http://www.komputronik.pl/index.php/product/86896/Peryferia/Kontrolery_gier/XBox_360_Wireless_Gamepad_for_Windows_i_XBOX360_Cz arny.html)
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... OX360.html (http://www.komputronik.pl/index.php/product/37515/Peryferia/Kontrolery_gier/XBox_360_Wireless_Gamepad_for_Windows_i_XBOX360.ht ml)
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... e_Pad.html (http://www.komputronik.pl/index.php/product/71524/Peryferia/Kontrolery_gier/Saitek_Cyborg_Rumble_Pad.html)
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... OX360.html (http://www.komputronik.pl/index.php/product/37514/Peryferia/Kontrolery_gier/XBox_360_Controller_for_Windows_i_XBOX360.html)

KLAssurbanipal
26-06-2010, 20:14
Jaki darmowy byście polecili?

voitek
26-06-2010, 21:45
Antiwir? AVG

Amrod
26-06-2010, 22:36
Dzięki voitek, tylko ciekawe jak te radiowe się sprawdzają.

Ja ze swojej strony też mogę polecić darmową wersję AVG albo bardziej Avira (www.avira.com (http://www.avira.com)).

KLAssurbanipal
27-06-2010, 00:26
Aviry jeszcze nie testowałem, ale AVG nic nie zmienia.