PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto kupić?



Letrewiarz
03-08-2014, 20:04
Witam.
Rozważam kupno gry Shogun 2 total war. Zastanawiam się nad nabyciem pełnej kolekcji ( http://allegro.pl/total-war-shogun-2-collection-steam-gift-automat-i4425174850.html ). Nie wiem jednak, czy wszystkie rzeczy mi są konieczne potrzebne i czy nie przepłacę. Czy mógłby mi ktoś napisać co dodaje każdy z poniższych dodatków?
Total War: SHOGUN 2 - The Ikko Ikki Clan Pack,
Total War: SHOGUN 2 - Sengoku Jidai Unit Pack,
Total War: SHOGUN 2 - Rise of the Samurai Campaign,
Total War: SHOGUN 2 - The Hattori Clan Pack,
Total War: SHOGUN 2 - Dragon War Battle Pack,
Total War: SHOGUN 2: Saints and Heroes Unit Pack,
Total War: SHOGUN 2 – Otomo Clan Pack DLC

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy do dodatku Fall of the samurai potrzebuję podstawki? A jeżeli nie, to co lepiej kupić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Andzia
03-08-2014, 20:38
Co bym na twoim miejscu zrobił

1.3 razy bić w serce w ramach pokuty że zwlekałeś tak długo z Shogunem 2
2.Poczekałbym na dużą przecenę na steamie (nie 50,60 lecz min.70%) Shoguna 2, nawet gdyby cena obecna utrzymałaby się, czyli 45 euro, to przy przecenie -75% masz już 11,25 euro czyli raptem -/+ 45-50zł

Dlaczego, tak uważam ? Lepiej kupić bezpośrednio w steamie ze swojego konta niż kupować czyjeś konta; mam swoje przykre doświadczenie z przeszłości gdzie kupiłem osobne konto z metro last light i po jakimś czasie znikło...

Letrewiarz
03-08-2014, 21:10
Z tego co zrozumiałem z opisu na allegro, to nie jest konto, tylko gift, więc powinno być na moim koncie. Znalazłem też klucz shoguna 2 na steam za 34,90 zł tak więc nie muszę czekać na przecenę w euro. Kwestia tylko, czy te dodatki mi są potrzebne, bo bez znaczenia czy fall of the samurai wymaga podstawki czy nie mógłbym sobie kupić i to, i to. Wszystko się rozbija o dodatki w liście na górze.

A co do późnego kupna shoguna 2, to swoją przygodę z serią total war zacząłem stosunkowo niedawno, pod wpływem Empire i to był mój pierwszy nabytek. Później zakupiłem Medieval 2 i teraz przyszedł czas na Shoguna 2.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
03-08-2014, 21:12
Czy mógłby mi ktoś napisać co dodaje każdy z poniższych dodatków?
Znajdź sobie poszczególne DLC na steamie, w każdym dodatku masz listę nowości.


czy do dodatku Fall of the samurai potrzebuję podstawki?
Nie potrzebujesz.


co lepiej kupić?
Ja osobiście wolę podstawkę. Bitwy są ciekawsze a jednostki i frakcje bardziej zróżnicowane. W FoTS'ie jest zupełnie inny klimat, większą rolę odgrywa przemysł, technologia, handel. Największą różnicą są bitwy. W podstawce są podobne do tych z medka a w dodatku bardziej przypominają te z empire. W obu przypadkach działają znacznie sprawniej niż w starszych grach.

Aztec
03-08-2014, 21:35
Bardzo nie opłacalny, lepiej już chyba zainwestować w Złotą Edycję i mieć dosłownie wszystko.
http://www.game.co.uk/en/total-war-shogun-2-gold-edition-207009?pageSize=20&searchTerm=shogun%202%20gold

Gajusz Mariusz
03-08-2014, 22:00
czy do dodatku Fall of the samurai potrzebuję podstawki? A jeżeli nie, to co lepiej kupić?

Zależy co Cie bardziej kręci.
Jak klasyczny okres samurajów XVIw (i filmy o tym okresie - Szogun, filmy Kurosawy itd) to podstawka!
Jak klimat i okres z filmu Ostatni samuraj z Cruise to Fall of the samurai.

Nie sugeruj się mną, ale podstawka jest dla mnie bardziej klimatyczna.:cool:

Asuryan
03-08-2014, 22:24
Dla mnie najbardziej klimatyczny jest dodatek Rise of Samurai. Całkowity brak broni palnej :)

Gajusz Mariusz
03-08-2014, 22:35
Nie mogę nic o nim powiedzieć, bo go jeszcze nie... ruszyłem. Ale patrząc na daty rozpoczęcia kampanii wygląda obiecująco!:cool: Następny powód żeby kupić podstawkę. Ten DLC jest tylko do podstawki.

Chaak
03-08-2014, 22:36
Najlepszego Total Wara zawsze warto kupić:D. Jak dla mnie podstawka jest dużo fajniejsza od FotSa, więc to ją bym polecił na start.
Jeśli chcesz grać tylko single, to wystarczy Ci podstawka z dodatkiem RotS, który jest naprawdę fajny. Resztę DLC najlepiej wtedy dokupić w promocji.
Jak myślisz o multi (i wygrywaniu), to niezbędne jest dokupienie Sengoku Jidai Units, a do tego dobrze jest też mieć DLC z frakcjami Ikko-Ikki i Otomo.

@Gajusz Mariusz
Klimat w RotSie jest genialny, zwłaszcza że grając rodem Minamoto dostajemy Yoshitsune jako generała i możemy dokupić Benkeia jako mnicha bohatera.

Gajusz Mariusz
03-08-2014, 22:55
Asuryan, Chaak: dzięki za zachętę. Jak tylko nabiorę chęć w coś pograć (teraz mam okres apatii) to ruszę ten DLC! A Letrewiarz też już chyba wie co kupić!;)

citano
16-05-2016, 13:37
Dziekuje za informacje bo tez sie zastanawiam nad zakupem. Pozdrawiam :)