PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukiwani chętni do współpracy przy modzie



HellVard
05-08-2014, 20:03
Powoli ciągnę swój modzik do przodu, niestety ze względu na brak wielu potrzebnych do tego talentów, sam zamierzonych celów nie osiągnę. Zwracam się więc do Was drodzy forumowicze z zapytaniem: Czy znajdzie się ktoś chętny znający się na obróbce grafiki? Konieczne jest stworzenie wariantów tekstur dla nowych frakcji. Niestety większość naszych moderów jest już zajęta przy tym, czy innym projekcie, ale może mamy tu jakieś nieodkryte talenty? ;)

HellVard
11-08-2014, 16:46
Mam jeszcze jedno zlecenie, tym razem nie wymaga żadnych szczególnych talentów ;) Chodzi o wprowadzenie zmian w pliku tekstowym expanded tak, żeby podczas kampanii czy bitwy wyświetlały się teksty związane z nowymi frakcjami, np. "Czeskie duże miasteczko", "Twoje wojska zaatakowały armię Królestwa Czeskiego", itp. Nie jest to nic trudnego, a jedynie troszkę czasochłonnego, a u mnie kiepskawo z wolnym czasem. Jacyś chętni?

Wonsz
11-08-2014, 18:24
Podołam, ale nie za bardzo nie kumam za bardzo o co w tym chodzi ;).

wino
29-11-2016, 17:49
Jak tam prace? Zapewne potrzebujesz jakiejś pomocy :) Może dobrym rozwiązaniem by było spisanie listy rzeczy do zrobienia? Może i ja bym w czymś pomógł? Grafa 2D/3D czy mapa to nie moja bajka, ale co nieco w plikach tekstowych umiem pogrzebać.

HellVard
29-11-2016, 18:53
Wszelka pomoc zawsze mile widziana :) Zajmowałeś się już ancilliaresami prawda? Może mógłbyś zająć się tworzeniem tytułów feudalnych i kościelnych? Dałbym Ci listę regionów, niestety gdzie był książę, gdzie kasztelan czy inny graf musiałbyś już ustalić sam. Znalazłem już gościa, który tworzy polskie tytuły, więc musiałbyś pogrzebać przy zagranicznych ;) A jak u Ciebie ze znajomością skryptów? Może dałbyś radę zaimplementować jakieś ciekawe skrypty z Bellum czy SS?

wino
29-11-2016, 19:09
Ancillariesy do ogarnięcia, ale szukanie? Uuu, to już niestety nie na moje chęci :/

Skrypty - hmmm. Próbowałem jakiś czas temu poprawić i usprawnić źle działający (a właściwie totalnie zwalony i z wieloma błędami powodującymi, że po prostu nie działał) zajebisty skrypt Bulgar Revolt do Bellum Crucis, ale się poddałem. W sumie chyba nawet byłem blisko celu, nawet wpadłem na niezły pomysł jak go fajnie usprawnić i rozszerzyć, ale jednak zabrakło trochę determinacji, chęci i wiedzy w kilku miejscach. Jakby mi jakiś skrypter kilka rzeczy podpowiedział to pewnie bym go skończył.

Metodą "podpatrz, zakumaj z grubsza, skopiuj i wklej z innego moda" jestem w stanie jakiś skrypt przenieść, ale skrypterem to się nazwać nie mogę.

HellVard
29-11-2016, 19:18
Ok, póki zostawmy w takim razie te ancilliaresy. Wieki nie grałem w Bellum, masz propozycje jakie skrypty moglibyśmy stamtąd zaczerpnąć?

wino
29-11-2016, 19:40
Welcome scrpit bardzo fajny, ale dużo przy nim roboty (wprowadzenie pokazujące sytuację oraz proponowane kierunki inwazji); garrison script ale to chyba już wrzuciłeś; Money Script (ucinanie kasy przy coraz większej ilości prowincji) ale to w zależności jak wygląda sytuacja z kasą w modzie; koszty wojenne czyli w Bellum za armię za granicą zabiera nam kasę, za obleganie jeszcze więcej, z kolei w Last Kingdom jest odwrotnie, bo dodaje za armie za granicą (symuluje plądrowanie czy coś w ten deseń); rise of heroes też fajny (jakaś znana postać historyczna się pojawia z fajnymi cechami i niezłą armią); zmiana wiary/nawrócenie.

W SS dawno nie grałem, więc nie pamiętam co tam było.

Z Last Kingdom z kolei fajne są zjednoczenie Norwegii (są tam dwa królestwa norweskie i jak podbijesz część drugiego i zginie jego król to zgłaszasz pretensje do tronu i zostajesz królem całej Norwegii); Normanowie po przyjęcie chrztu otrzymują nowy roster jednostek oraz zamiast budować budynki religijne pogańskie to mogą budować tylko katolickie; przydomki, bardzo fajny skrypt (albo na starcie jakaś postać ma przydomek, albo jak coś zrobi (w przypadku tego moda zgodnie z historią lub sagami wikingów).

HellVard
29-11-2016, 19:55
Jest chyba także skrypt na zmianę dziedzica? Nie wiem, czy bonus pieniężny podczas inwazji nie byłby zbytnim ułatwieniem? Może po prostu ustawić karę finansową tylko w wypadku oblegania osad, armia miała wtedy ograniczone możliwości plądrowania. Planuję oczywiście skrypt na zjednoczenie Polski, trzeba tylko przemyśleć jakie warunki trzeba by spełnić, które konkretnie tereny trzeba by kontrolować i czy należałoby doprowadzić do zniszczenia pozostałych polskich księstw. Chcę wprowadzić również skrypty na chrystianizację tak Litwy jak i Prusów, z możliwością wyboru między katolicyzmem, a prawosławiem. Muszę też przyjrzeć się modyfikacji Das Heiliges Romisches Reich, jest tam skrypt na wybór cesarza rzymskiego.

wino
29-11-2016, 20:04
Dziedzic też spoko, kilka minut roboty.

HellVard
29-11-2016, 20:05
No to możesz zacząć od tego ;) Podesłać Ci mój campaign script?

Jakien Kolwiek
29-11-2016, 20:24
Te HellVard
a te ancillaries to dużo ich tam będzie żeby wyszukać
i czy jakoś pilnie, bo jak to nie pilne to ja powoli coś tam mogę podziałać

HellVard
29-11-2016, 20:29
No trochę tego będzie, ale nie jest to konieczne na wczoraj, także mógłbyś powoli coś działać jak sam powiedziałeś ;)

wino
29-11-2016, 20:30
No to możesz zacząć od tego ;) Podesłać Ci mój campaign script?
dawaj :) To co wgrać? Póki co tylko dziedzica?

Tylko ze dziedzic to nie skrypt (tzn jest też wersja działająca poprzez skrypt, ale ta zwykła jest prostsza). Więc do zwykłej wersji dziedzica potrzebuję 2 plików: export_descr_ancillaries.txt (katalog data), export_ancillaries.txt (katalog text)

HellVard
29-11-2016, 20:34
Przesłane na pw ;)

Jakien Kolwiek
29-11-2016, 20:37
no nie powie żeby jakiś moder ze mnie był dobry ale podstawowe ancillaries potrafię zrobić
program gimp też coś tam znam to i ikonki .tga bym mógł porobic

HellVard
29-11-2016, 20:38
@Jakien Kolwiek (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?11979-Jakien-Kolwiek)
Podeślę Ci jutro listę osad, teraz niestety muszę spadać do roboty :p

Pyrrus89
29-11-2016, 20:56
Pisałem magisterkę, a potem też co nieco publikowałem o Janie ze Szczekocin, a więc jeśli potrzebujecie jakieś informacje o rodzie Odrowążów, to chętnie się podejmę. Chociaż w taki maleńki sposób mógłbym wspomóc wasze wspaniałe dzieło.

HellVard
30-11-2016, 05:50
Jasne, mógłbyś poszukać informacji o jakichś przedstawicielach tego rodu, którzy żyli w momencie daty startowej moda, tj. w roku 1232. Imiona, sprawowane funkcje, do którego z księstw powinni należeć :)

Pyrrus89
30-11-2016, 11:31
Nie będzie tego jakoś wiele do tego okresu, bo niestety Szczekoccy wchodzą na arenę dziejową z przytupem dopiero gdzieś od połowy XIV wieku. Nie wiem do którego roku sięga akcja gry, ale jeśli przynajmniej do "czasów Grunwaldu", to można zrobić jako smaczek bitwę historyczną z mniej znanego frontu zmagań. Jeśli byłoby zainteresowanie, to mogę służyć swoim artykułem:
;)

http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1134639

HellVard
30-11-2016, 16:28
Świetny artykuł, brawa ;) Niestety na razie nie planuję przeciągać moda aż do Grunwaldu, myślałem raczej o rządach Kazimierza Wielkiego jako górnej granicy czasowej. Poszukaj waść tych Odrowążów w początkach XIII wieku, może trafi się jakiś kandydat ;)

Pyrrus89
30-11-2016, 16:52
Nie ma problemu. Jeśli potrzeba Wam jakichś herbarzy, to posiadam te z epoki w formacie djvu: Nesieckiego (chyba tylko VII tom, ale nie powinno być ze zdobyciem pozostałych problemu), Paprockiego(wydany w 1584 r.), a także "Rycerstwo Polskie Wieków Średnich. t II." dr F. Piekosińskiego (wyd. 1896).

Poza tym:
-"Rycerstwo Śląskie do końca XIII w." MArka Cetwińskiego
-"Urzędnicy Dawnej Rzeczypospolitej XII- XVIII, t.IV (województwo krakowskie, sandomierskie, lubelskie)" pod red. A. Gąsiorowskiego
- "Herbarz Średniowiecznego Rycerstwa Polskiego", J. Szymański.
-"Rocznik Heraldyczny"
- I jeszcze trochę pomniejszych

Niestety nie jestem w stanie przerobić takiego materiału w pojedynkę, ale jak ktoś czuje się na siłach, to wyślę co trzeba na maila. :)

PS Rzecz jasna Odrowążów biorę na siebie. :P

HellVard
30-11-2016, 16:59
Z herbarzy jak najbardziej skorzystam, chociażby przy tworzeniu jednostek polskiego rycerstwa ;)

Pyrrus89
30-11-2016, 17:04
W takim razie proszę o podanie maila tutaj lub na priwie. :)

HellVard
30-11-2016, 17:07
Wysłany :)

Pyrrus89
30-11-2016, 17:15
Przepraszam, ale musiałem wysłać w kilku wiadomościach, bo w jednej się nie mieściły. Mam nadzieję, że wszystko doszło.

preussen6
30-11-2016, 17:20
A coś z Pomorzem potrzebujesz ?

HellVard
30-11-2016, 17:24
A co masz? ;) Z pewnością przydałyby się herby szlachty tamtego regionu, najlepiej rodów już istniejących w 1232.

preussen6
30-11-2016, 17:41
Jak coś ogarnę to dam znać, może przy okazji też coś będzie o Nowej Marchii.

HellVard
30-11-2016, 17:43
Tym lepiej :)

Jakien Kolwiek
28-12-2016, 16:04
hej HellVard
mam komunikat, że masz pełną skrzynkę i nie mogę Ci wysłać tych "anillaries/władcy osad"
weź mi jakiś swój adres email na prywatnym prześlij to Ci plik prześlę
bo część znalazłem tych tytułów władców

HellVard
28-12-2016, 22:12
Poszło :)