PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt chochlika



chochlik20
12-08-2014, 13:19
Skrypt zmienia skład i ilość armii pojawiających się dla komputera w drugiej turze - składają się one teraz z jednostki generała, jazdy zakonnej, nieumarli dostają upiory lub duchy, krasnoludy lepszą piechotę podobnie jak orkowie itp. Zmniejszeniu uległy garnizony w miastach, które komputer zdobywa na przełomie pierwszej i drugiej tury. Armie te zostały zmniejszone do pięciu oddziałów. Niektóre frakcje dostają np. artylerię lub wielki krzyż. Ilość armii wyskakujących z eventów i atakujących miasta jest nie zmieniona.
Nowy skrypt ułatwia zwłaszcza grę Sylvanią :)

Aby wprowadzić zmiany do gry należy podmienić istniejący plik (pamiętać o zostawieniu na wszelki wypadek oryginału!) campaign_script na nowy, usunąć maps.rmv z katalogu base i można grać :)

http://chomikuj.pl/Arthas22/modyfikacje+COW

Ewentualnie:
https://www.sendspace.com/file/q4v963

chochlik20
04-11-2015, 08:08
Ponieważ jakoś nikt mi nie kwapił się z pomocą, postanowiłem na własną rękę w plikach gry.
I tak zmodyfikowałem plik, który wcześniej przerabiał Arryoy:
- czarnoksiężnicy Nurgla i Tzeentcha są szkoleni w Siedzibie Przywódcy na poziomie 1, ulepszeni Tzeentcha na poziomie 2 - we wcześniejszej wersji byli oni dostępni w świątyni Chaosu, ale błędu nie można było ich szkolić. Jeżeli ktoś chce ich przywrócić do tego miejsca wystarczy skopiować i wyciąć odpowiedni linijki.
- i wisienka na torcie!! W bitwie gracza można było wybrać dla swojej armii Wysokich Elfów rydwany z Tiranoc, ale grając kampanię nie mieliśmy szansy ich sprawdzić, bo nie figurowali na liście rekrutacyjnej :(. Od tej pory jest już to możliwe! :) Rydwany z Tiranoc można szkolić na 4 czyli najwyższym poziomie stajni.

Plik jest do ściągnięcia z linku powyżej (chomikuj.pl) i działamy tam samo jak opisałem wcześniej. Na wszelki wypadek proponuję zostawić stary plik ;)

Arroyo
04-11-2015, 08:15
Dzięki za dorobienie mojego pliku ;) Tak btw. mógłbyś sprawdzić, czy Kowadła Zagłady są dostępne w liście rekrutacyjnej? Bo u mnie nie zawsze się pojawia o dziwo.
EDIT: Od razu dodaję też na własnego chomika jako kolejną wersję tego minimoda ;)

chochlik20
04-11-2015, 08:17
Sprawdzę, bo ja chyba też tego nie miałem.

Arroyo
04-11-2015, 08:38
Jeden jest duży plus ode mnie - usunąłeś Zwierzoludzi z rekrutacji u Chaosu. Po dłuższym testowaniu Chaosu stwierdziłem, że byli oni za bardzo wykorzystywani przez AI. Zastanawia mnie jednak rekrutacja Trolli Chaosu - przydałoby się ich dać u wyznawców Mrocznych Bogów (jak co u Krasnoludów Chaosu ich dałem).

chochlik20
04-11-2015, 08:44
Hm, ze zwierzoludźmi nic nie kombinowałem, dziwne. Sprawdzę te trolle chaosu i przy okazji ogry chaosu. Jeżeli się okaże, że jednych i drugich nie mam to postaram się ich dodać. Jak Nocne Gobliny nie mają trolli to ich dostaną :D będzie ciekawiej.

Arroyo
04-11-2015, 08:45
Myślę, że Trolle Chaosu i Ogry Chaosu nadają się dla wszystkich wyznawców Mrocznych Bogów (poza Zwierzoludźmi) i dla Niepodzielnego Chaosu do rekrutacji ;)

chochlik20
04-11-2015, 15:03
Zacznę trochę w niemiły sposób - do jasnej śrubki i ciemnego gwinta!! :/
W pliku - według mnie są dobrze dodane trolle i ogry chaosu - odpowiednie frakcję są dopisane, podobnie jak w przypadku zwykłych trolli i kamiennych, ale nie można ich rekrutować w obozie najemników :/ - nie mam zielonego pojęcie, co jest źle.
Kurcze, coś pokombinowałem dodając wcześniejsze jednostki i nie wiem, co!
Okazało się, że lodowych czarodziejów nie można było szkolić, udało mi się to naprawić, ale nie wiem, czy dobrze.
Okazało się też, że szamani orków pomimo iż byli dopisani w Świątyni Gorka i Morka też nie można było ich rekrutować, i jakoś mi się udało ich dodać.
Dodałem Kowadło Zagłady do 4 poziomu Świątyni Górskich Bogów, chociaż u Ciebie - Arroyo - było w kuźni i nie kapuję czemu nie było go widać?
Nie wiem, jak jest z Nekromantami u Sylvanii - teoretycznie u innych frakcji widać, że można szkolić magów ( zakładka: budowle) nawet jak nie ma się odpowiedniego poziomu miasta, ale u Wampirów tego nie widać. Sprawdziłem na starym sejvie Sylvanią, na szczęście mimo przeróbek nie wykraszowało i istniała możliwość ich szkolenia. Mam więc nadzieje, że nic się nie zwaliło.
Teoretycznie plik do ściągnięcia - https://mega.nz/#!FdkwwT7L!NVvh1lC4vvAGF6mMk02PfBF0Fs07Pvy9b7GAfR3 7a50 - bo w praktyce nie mam pojęcie, czy w grze nie objawią się jakieś nie miłe niespodzianki z brakiem jednostek.

Orientuje się ktoś może, czy są jakieś limity w dodawaniu jednostek??

Araven
04-11-2015, 16:17
Czyli zmiany są i w campaign_script i EDB obecnie, czy tylko w EDB ?
Co do limitu jednostek to raczej jest mnie się też nie udało zrobić rekrutacji najemników w tym modzie a w innych dało radę. Może się uda dopisać najemników do innego budynku niż obóz najemników.

sadam86
04-11-2015, 16:18
Jednostek 500 max w kampanii, co do budynku to chyba nie ma. Tak jak Araven pisze sporo jest najemnych z eventów i już może właśnie obóz najemników nie wyrabia z rekrutacją, może trzeba dodać gdzie indziej. Ehh szkoda, że nie 3 dni wcześniej, a tak to nowa kampania zaczęta i nie chce mi się znów startować. Na poprzedniej wersji pobranej z chomika Arroya Sylvania ma normalnie Nekromantów z 4 poziomu Cmentarza i najwyższego Koszar tak dla informacji piszę.

chochlik20
05-11-2015, 07:32
Składam oficjalną samokrytykę na ręce partii!
Z powody faktu, że wszystko, co robiłem robiłem na złym pliku miałem takie cuda. Znalazłem niezmodyfikowaną wersję Arroyo i rozpocząłem wszystko od nowa. Na szczęście udało mi się wszystko poodkręcać. Przepraszam wszystkich, którzy ściągali niepotrzebnie tamte pliki, obecne moim zdaniem są na 99% poprawne. Dostawałem już oczopląsu i kręćka, ale włączyłem prawie każdą kampanię, by sprawdzić, czy nie powstały takie bzdury jak poprzednio. Okazało się, że nie.
Co, zostało zmienione:
- czarnoksiężnicy Nurgla i Tzeentcha szkoleni są w Świątyni Niepodzielnego Chaosu na poziomie 2 i odpowiednio na 3, ulepszeni czarn. Tzeentcha na dyskach tylko na poziomie 3
- dodatkowo dopisałem linijkę pozwalającą (oby!) na ich szkolenie, gdy gramy już Niepodzielnych Chaosem
- wywaliłem jak prosił wcześniej Arroyo zwierzoludzi z rekrutacji
- Kowadło Zagłady zostało przez Ciebie dobrze dodano Arroyo i znajduje się na ostatnim poziomie kuźni - jeżeli ktoś bardzo chce to zmienić, to proszę wyszukać w pliku - export_descr_buildings - linijke Runelords, wyciąć ją i wkleić do budynku, który uważacie za właściwy. Mi się już nie chciało z tym bawić.
- trolle chaosu - byli dobrze dodani i nic tam nie zmieniałem, wychodzi na to, że są na 3 obozie psów wojny, za to poczyniłem inne zmiany. Nocne Gobliny dostały możliwość szkolenia Trolli jak i Kamiennych Trolli :)
- i wisienka na torcie - czyli rydwany z Tiranoc też są, na 4 poziomie stajni, jak i na 5 :)

Więcej zmian już nie planuję - pliki do ściągnięcia na moim chomikuj.pl - rozpakowujemy i podmieniamy oba, bo inaczej gra wywali już po odpaleniu, wywalamy map.rmv i możemy się cieszyć grą.
Plik jest na tyle mały, że nie musicie zakładać konta, ani się logować. :)
Na zakończenie - przepraszam wszystkich za zamieszanie.


Czyli zmiany są i w campaign_script i EDB obecnie, czy tylko w EDB ?

Zmiany są tylko w EDB i EDU.

Arroyo
09-11-2015, 18:33
Zastanawia mnie jedno - czy dałoby radę dodać kamienne trolle i szamanów goblinów również do Orków i Goblinów (tych drugich po sojuszu z Nocnymi Goblinami) i jazdę imperialną dla Imperium (jest taka jednostka, próbowałem ją odblokować, jednak mi się nie udało)?

chochlik20
10-11-2015, 14:00
Kamienne trolle są u orków, ale... tylko w górach po wybudowaniu goblińskiej kopalni. Jeżeli zajmiesz miasto i jest juz tam wybudowana kopalnie, nie dasz rady rekrutować tych trolli.
Myślałem o dodaniu szamanów nocnych goblinów - wystarczy chyba w obu plikach dopisać tam, gdzie one są - turkey, bo chyba pod tą nazwą kryją się orkowie i gobliny. Zresztą skoro mogą rekrutować normalnie nocne gobliny, to po co czekać na event z sojuszem? Ale, czuje, że samo dopisanie może nie wystarczyć, bo w bitwie gracza nie mamy tej jednostki u orków. Pewnie trzeba dodatkowo jeszcze poprzenosić jakieś pliki, albo cóś.
A, co do jazdy - to Araven komuś tłumaczył, co trzeba zrobić, aby była. Zerknij do dyskusji.

Arroyo
10-11-2015, 21:02
Gram sobie trochę na tym submodzie i jest mały problem - czy tylko mi się wydaje, czy w obozie Psów Wojny można werbować co turę oddział Ogrów Chaosu?

chochlik20
11-11-2015, 14:51
Gram sobie trochę na tym submodzie i jest mały problem - czy tylko mi się wydaje, czy w obozie Psów Wojny można werbować co turę oddział Ogrów Chaosu?
Jeżeli tak, to ja nic w tej linijce nie grzebałem i nie wiem skąd to się wzięło.

kaziu11
13-11-2015, 10:51
Potrzebuje garnision script, a nie mam konta na chomiku a drugi link wygasł, podesłał by mi ktoś aktywny link, z góry dzięki

chochlik20
13-11-2015, 13:03
Proszę - https://www.sendspace.com/file/8tclvo - założeniu konta na chomiku jest darmowe, podobnie jak odnawiane, co tydzień 50mb :)

kusiu666
02-03-2016, 12:29
Witam
Jak można ograniczyć ilość armii pojawiających się przy mieście i nie tylko( np. goblinów ) ale w wersji 1.6 gigantusa? Albo zrobić aby pojawiał sie tylko generał bez pełnej armii? Chodzi mi o każde pojawianie sie armii z nikąd. Próbuję grać Krasnoludami ale niestety nie jest to łatwe.

chochlik20
03-03-2016, 09:14
Witam
Jak można ograniczyć ilość armii pojawiających się przy mieście i nie tylko( np. goblinów ) ale w wersji 1.6 gigantusa? Albo zrobić aby pojawiał sie tylko generał bez pełnej armii? Chodzi mi o każde pojawianie sie armii z nikąd. Próbuję grać Krasnoludami ale niestety nie jest to łatwe.
Nie mam najnowszej wersji, ale pewnie działa to tak samo. Odszukujesz w campaign_script linijkę

- 4. Script battle (Mesn)

Po, czym idziesz powoli w dół. Pojawia się lista armii, które atakują ze skryptu dane miasta. Modyfikujesz ja według własnych potrzeb, zapisujesz zmiany w pliku. Wywalasz maps.rmv i odpalasz grę. Nie wiem czy nowy plik będzie działał na starym sejvie.
Pamiętaj by zawsze mieć oryginalny niezmodyfikowany plik. Zdarza się, że coś zrobisz nie tak i gra będzie z tego powodu wywalać.

Uprzedzam, że nigdy nie modyfikowałem tej rzeczy, więc nie jestem na 100% pewien, że to to. Sam dochodziłem do wszystkiego metodą prób i błędów.

kusiu666
03-03-2016, 09:39
Dzieki za pomoc poprubuję. A co zrobić aby armie które będą się pojawiać były takie jak w twoim skrypcie czyli sam generał bez armii? Bardzo chcę pograć krasnoludami ale niestety jest to bardzo trudne dla mnie. A w pathu 1.6 tym bardziej bo doszły scaveny i jest jeszcze gorzej. Jakoś sobie radzę ale gdy nagle tworzy się pełna armia i atakuje moje miasto gdzie mam kilka jednostek to wiadomo że nie mam szans.

chochlik20
03-03-2016, 15:17
Mój skrypt nie dawał samych generałów. Zmniejszyłem tylko stany armii, które komputer dostawał w bonusie w drugiej turze.

kusiu666
04-03-2016, 10:17
Hej
Chodzi mi o to aby w wersji 1.6 podobnie działało jak w Twoim skrypcie czyli z tego co pamiętam gdy nagle tworzyła sie jakaś armia to zamiast pełnej był tam tylgo generał( np. gdy tworzyła sie armia goblinów obok miasta krasnoludów to był tam tylko jeden oddział zamiast pełnej armii ). I o to mi chodzi aby komputer sam musiał tworzyć wojsko a nie dagle będą mu sie spamowały pełne armie z niczego. Gdzie to moge zmienic i po drugię jak? Bo prubowałem patrzyć w tym pliku ale nie wiem co odpowiada za stan armii. Widze tam opisy z nazwami jednostek , exp armor weapon lvl ale co odpowiada za ich pojawienie się lub nie ?

sadam86
04-03-2016, 14:57
Za pojawienie się odpowiada skrypt, a to co widzisz jako exp armor weapon to jednostki jakie pojawiają się z danym generałem, wystarczy usunąć jednostki a pozostawić tylko generała i pojawi się tylko on sam

kusiu666
04-03-2016, 15:27
dzięki :)

ArcherGuard
02-06-2016, 20:01
Mozna o reupload dla wersji 1.5?

Araven
09-06-2016, 15:45
http://przeklej.org/file/L39bAQ/campaign.script.txt

To do wersji 1.5.1