PDA

Zobacz pełną wersję : Shogun 2 (gra, DLC, książka) - gdzie kupić?/ kto sprzeda?



Verni
24-08-2014, 20:08
Witam.

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić Shogun 2 Total War? Chodzi mi o nową wersję pudełkową, z grą w naszym ojczystym języku. Z góry dziękuję.

Aztec
24-08-2014, 20:39
Na allegro znajdziesz gamebooki z Shogunem, na muve.pl.

http://muve.pl/pc/strategia/total-war-shogun-2-pc-pl-ksiazka/855

Verni
25-08-2014, 11:45
Dzięki za pomoc. Właśnie zamówiłem.

cahir7
26-08-2014, 10:18
Witam, tez chcialbym kupic shoguna2, ale z niezrozumialych dla mnie powodow jest to niemozliwe, nigdzie nie ma wersji pudelkowej. Jak ktos zna jakis sklep online prosze o linka. Zmierch samurajow jak najbardziej dostepny, a podstawki nie ma.

Arroyo
26-08-2014, 10:30
Proszę, pierwsze lepsze:
http://www.ultima.pl/total_war_shogun_2_pl_gamebook/i9948/
http://sklep.gry-online.pl/KartaProduktu.aspx?id=4932
http://www.komputronik.pl/product/176596/Strefa_Gier/PC/Gamebook_Shogun_2_PC_.html

Pampa
26-08-2014, 11:32
Nie wiem czy widzisz ale w każdym z tych linków jest ,,towaru brak" ;)

Arroyo
26-08-2014, 11:43
No to niech kupi wersję cyfrową, ja nie widzę różnicy :P Dla mnie gra to gra, nieważne czy w wersji cyfrowej, czy w pudełkowej.

Aztec
26-08-2014, 11:46
Ale on nie chce wersji cyfrowej tylko pudełkową.

http://taniegranie.net/gamebook-shogun-zmierzch-samurajow-p-4011.html

cahir7
26-08-2014, 13:31
no dokładnie, pozostanie mi kupić wersję elektroniczną na allegro. Rozumiem, że nie było żadnych newsów o dodrukach gamebook`ów na przykładach?

Sapiens
28-08-2014, 10:17
Ale on nie chce wersji cyfrowej tylko pudełkową.


Czegoś takiego nie ma! Dawniej pod nazwą pudełkowa wersja gry rozumiałem taką do której załączona płyta posiada wszystkie pliki gry i nie jest wymagane do niej ściągnięcie niczego z internetu. Dzisiaj pudełkowa wersja, to taka właśnie co posiada jedynie owy pojemnik, bo na płycie i tak znajduję się Steam - przynajmniej w przypadku gier z serii Total War, choć jeszcze spotkałem się wersjami "pudełkowymi" starego stylu innych gier.

Więc jedyne co skłania go do zakupu pudełkowej wersji, jest to pudełko które nie zawiera stricte plików gry.
Ja osobiście dokupiłem sobie sobie podstawkę (wcześniej miałem tylko Upadek Samurajów) przez Steam na wyprzedaży. Cena praktycznie ta sama jak Upadku Samurajów w Biedronce, a mniej zachodu bo nawet z domu nie musiałem wyjść (zwłaszcza że była noc).

Aztec
28-08-2014, 14:15
Niektórzy ( w tym ja ) zwyczajnie lubią płacić za rzecz materialną. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi zbierać i ma półkę pełną gier, która może się o takową powiększyć, ale tak. Nie ma różnicy czy kupi się grę w wersji pudełkowej i cyfrowej.

cahir7
29-08-2014, 11:21
He, he no dobra, pewnie trzeba się będzie przyzwyczaić do nowoczesności. Być może następne części już tylko w necie będą miały premierę. rozumiem, że nikt nie słyszał o dodrukach, zatem kupić trzeba wersję sieciową. Kolejne pytanie o " rise of the samurai", czy żeby grać w tą kampanię sprzedawaną osobno, trzeba mieć wersję podstawową?( taki opis znalazłem na jednej z aukcji) bo " upadek samurajów" działa bez podstawki? I czy oprócz tych dwóch ww. kampanii, jest jeszcze jakaś duża kampania dodatkowa do gry, czy już tylko klan-packi?

Chaak
29-08-2014, 12:08
RotS wymaga podstawki, FotS jest samodzielny. Poza nimi są trzy DLC z nowymi klanami i chyba dwa z jednostkami.

Arroyo
29-08-2014, 12:28
Do samego Zmierzchu Samurajów jest kilka dodatków z frakcjami, wadą jednak jest brak jakichkolwiek różnic w tych frakcjach. Ot takie skoki na kasę.

Kot
29-08-2014, 16:06
Pliki z płyty da się wyciągnąć, niech się niby "zainstaluje" gra z płyty, potem trzeba przegrzebać czeluście folderu Steama (te foldery z cyferkami i losowymi literami) i tam można znaleźć pliki z płyty zainstalowane. Potem tylko wystarczy zatrzymać pobieranie, wkleić te pliki tam, wznowić download i tylko patche się pobiorą. Powinno podziałać. (Ja nie sprawdziłem tego tak do końca bo u mnie Shogun 2 miał jakieś durne problemy z Flash Playerem... ). Jeśli chodzi o wypowiedź Sapiensa.

Chaak
29-08-2014, 17:00
@Arroyo
Wypisałem tylko DLC do podstawki, bo FotSowe frakcje są tak lipne, że najlepiej zapomnieć, że istnieją. Zamiast dodawać nowe jednostki, część zabiera, te które mamy dostępne w podstawowych frakcjach, także interes życia normalnie:D.

gpr
02-09-2014, 16:41
Zastanawiam sie nad zakupem nowego Gamebooka Shoguna 2 za 20zł.
Skoro w tym gamebooku jest wersja stream która potrzebuje internetu to do jakiego celu go potrzebuje?
Kupie, wsadzę płytkę do nagrywarki i co dalej?
Będzie normalnie instalować tyle że poprosi o połączenie z internetem w celu potwierdzenia czy może zacznie ściągać ileś tam gigabajtów danych i potrwa to hoho czasu?
Pierwszy raz mam do czynienia z czymś takim.

szrama86
02-09-2014, 17:00
Nie rozumiem po co pudełkowa, skoro i tak będzie musiał ściągać całość z sieci gdyż na przestrzeni miesięcy gra została praktycznie cała zmieniona (pliki gry zostały zmienione po patchach). Posiadam wersję pudełkową i nie można skorzystać z płyt z powodów, które podałem wcześniej. Reasumując kupno wersji BOX na tym etapie jest zupełnie nieopłacalna.

Chaak
02-09-2014, 17:13
Ja tam lubię ulubione gry trzymać na półce, a z wersją cyfrową nie jest to łatwe:P.

Wydaje mi się, że wersja z Gamebooka jest już po uaktualnieniu plików, więc można instalować z płyty, bo raczej nie wrzucaliby starej wersji. Internet jest potrzebny do zarejestrowania gry i pobrania patchy, a gra z płyty instaluje się szybciej niż ściąga.

sadam86
02-09-2014, 17:28
Chyba że była jakaś wznowiona edycja, ja mam gamebooka z shogunem 2 z grudnia 2013 i instaluje z płyty tylko 70 mb, a resztę pobiera. Rozczarowany tym napisałem do pomocy technicznej cdp.pl i otrzymałem odpowiedź że po zmianach plików na steam niestety wersja z płyty się nie instaluje. Cdp napisało do CA w tej sprawie, ale CA nie zamierza nic z tym zrobić więc gry pudełkowej nie polecam.

gpr
02-09-2014, 17:35
To raczej nie jest box z tego roku.
Gdzie zatem kupić streama i ile kosztuje?
Bo wiecie dwie dyszki to nie dużo, tyle że trzeba trochę tych gb ściągnąć. Właśnie sadam86. Ile musiałeś ściągnąć megabajtów i ile czasu to zajęło?
I czy z pliki które ściąga będą działały po przeniesieniu? tzn gdybym wszystkie je nagrał na płytkę czy wrzucił na dysk bym na następny raz nie musiał ich ściągać.

sadam86
02-09-2014, 17:40
Steam to platforma gdzie musisz zarejestrować grę po zakupie, ale też sklep z grami i tam możesz kupić Shoguna 2 najlepiej w jakiejś wyprzedaży to wyjdzie też około 20 zł. Ja musiałem pobrać coś koło 13-15 gb czyli tyle samo prawie jak kupisz wersję cyfrową na Steam.

gpr
02-09-2014, 17:46
okej ale z jaką prędkością pobiera? Żebym wiedział ile czasu to zajmuje.
Możesz też podać link do tego Steama?
I jak już pobierze tą grę to będzie jak pudełkowa którą mam dopiero zainstalować i będę ją mógł przenosić czy przy każdej instalacji będę musiał tyle pobierać?

Saruman555
02-09-2014, 17:50
13-15

A nie z 19GB? Mi tyle zajmuję. O dziwo na pudełku Gameboxa pisze o 20 GB.


czyli tyle samo prawie jak kupisz wersję cyfrową na Steam.

I tak poza pudełkiem niczym się nie różni i tak trzeba pobrać

Mi się pobierało chyba 10-12 h.
Wogóle miałem takie ,,szczęście" ,że Shouguna kupiłem w tym samym wydaniu razem z Empire i całe dwa dni zmarnowane na pobieranie.


jaką prędkością pobiera

Jaką masz prędkość internetu?

sadam86
02-09-2014, 17:52
http://store.steampowered.com/
prędkość to różnie zależy od obciążenia serwera i ustawienia kraju pamiętam że jak dałem Polska to szło wolno, ale zmieniłem na Rumunię i poszło, a jak zmienisz kraj to potem spolszczenie tylko pobierze. Mi ściągało jakieś 500kb/s, z tym przenoszeniem to nie wiem ja pobieram zawsze od nowa. Teraz widzę na Shoguna 2 nie ma promocji więc chyba warto kupić gamebooka i pobrać resztę lub poczekać na przecenę.
Saruman555 możliwe że 19 ja pobierałem w kwietniu po formacie więc nie pamiętam dokładnie.

Saruman555
02-09-2014, 17:58
Mi ściągało jakieś 500kb/s,

Mam taką samą prędkość internetu ,10-12 godzin czekania.


dałem Polska to szło wolno,

Wydaje mi się ,że spowolnienia w przypadku steama powoduje przeciążenie serwerów(jak kiedyś miałem spowolnienie po jakichś 5 h przeszło)