PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z sterowaniem na mapie kampani



Czaki13579
20-09-2014, 08:40
Witam , otóż mam taki problem iż , Gra Rome 2 od jakiegoś czasu ( chyba ze 2 tyg ) nie obsługuje mi sterowania kamerą za pomocą klawiatury na mapie kampanii , np Esc i przewijanie tury działają normalnie ale nwm czemu po prostu nie da się sterować kamerą za pomocą WASD na mapie kampanii , podczas bitwy wszystko działa normalnie :(

Sanvone
20-09-2014, 11:36
Hej.
Miałem ten sam problem i znalazłem rozwiązanie twojego problemu. Jeżeli rozumiesz angielszczyznę to tutaj masz temat na forum z rozwiązaniem:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?451436-No-longer-able-to-Scroll-Campaign-Map&highlight=campaign%20map%20scroll
Jeżeli nie to napisz to ci to przetłumaczę.
Pozdrawiam

Czaki13579
20-09-2014, 20:49
No jeżeli mógłbym cie prosić bo ja bardziej niemiecki ogarniam :/
I dziękuje :)

Sanvone
21-09-2014, 15:09
Sorka że dopiero teraz ale nie miałem kiedy. Widziałem, że pisałeś do mnie na PW ale odpisuję tutaj bo może komuś jeszcze się to przyda. Tłumaczenie luźne:
0) Skopiuj na wszelki wypadek plik z zapisem gry (żeby w razie czego można było powtórzyć)
1) Ściągnij ten edytor z linku i otwórz przy jego pomocy zbugowany plik z zapisem gry
2) Po rozwinięciu drzewka idź do CAMPAIGN_SAVE_GAME -> COMPRESSED DATA -> CAMPAIGN_ENV -> CAMPAIGN_CAMERA_MANAGER i nie klikaj dalszej pozycji. Na tym poziomie po prawej stronie będziesz miał jedną wartość (zero) którą zmienisz na 1. Zapisz i wczytaj grę. Kamera powinna się zresetować i być w losowym miejscu na mapie ale za to sterowanie klawiaturą powinno wrócić do normy.

W moim wypadku zadziałało.
Pozdrawiam