PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupie TW:Attila?



Wald
26-09-2014, 14:29
Podczas prezentacji byłem anty zakupu tego produktu ale z racji, że czas ten jest bliski średniowieczu no to jednak chyba się skusze aby powalczyć ulubionym toporem jako Frank. :devil:
A jakie jest wasze zdanie?

Arroyo
26-09-2014, 14:32
Ja jak zwykle tak - każdą część kupuję, a DLC w miarę możliwości dokupuję. Zwłaszcza, że bardzo lubiłem w BI grać Sasanidami.

Pampa
26-09-2014, 14:47
Kupię w preorderze, chociaż wiem że popełniam błąd. Zawsze tak jest. No ale może tym razem nie będzie tak źle :)

Gajusz Mariusz
26-09-2014, 14:57
Tak jak Pampa. Będę płakał ale i tak kupię bo jak już wcześniej pisałem dodadzą zapewne jakiś DLC który oczywiście będzie płatny po premierze. Jak do tej pory seria mnie nie zawiodła i od spotkania z R1 jestem jej wierny.

Chaak
26-09-2014, 15:08
Kupię na 100% jak wszystkie poprzednie części. Jenak nie jestem pewien czy będzie to preorder, czy jakoś później. Wszystko zależy od tego jakie frakcje dostaniemy na start (Hunowie i Sasanidzi dla mnie muszą być, Sarmatów i Słowian też byłoby miło widzieć) oraz co dodadzą jako bonus do zamówienia przedpremierowego. Z drugiej strony w podstawce mam jeszcze naprawdę dużo do przechodzenia. Okres historyczny mi pasuje (chociaż znalazłoby się parę ciekawszych), zwłaszcza że będziemy mogli ogarnąć "świat" zamiast skazywać go, na to co dało nam średniowiecze. Problemów około premiery nie spodziewam się bardzo dużych, bo eksperymenty poleciały już na Romku.

Ituriel32
26-09-2014, 16:29
Preorder. Ja niestety mam tendencje do napalania się swoimi urojeniami. A jak tylko podają nacje to wymyśle dla nich jakieś plany/historie które będą mnie napędzać i o jakiejkolwiek zwłoce nie będzie mowy. Mam tylko nadzieje że nie pójdą w ślady Napoleona i dadzą rozsądną ilość nacji.

adriankowaty
26-09-2014, 17:21
Ja kupię od razu po premierze, w wersji pudełkowej. Taki mam obyczaj.

szwejk
26-09-2014, 17:33
Poczekam z kupnem... na parę (co najmniej...) patchy. W Rome II zacząłem grać od 14 i oszczędziłem sobie sporo nerwów.:P

Harry-Potter-TW
26-09-2014, 17:49
Ja tam nie wiem - chciałbym kupić preorder, ale nie wiem na 100% czy tak będzie.

Asuryan
26-09-2014, 22:02
Tym razem mam mocne postanowienie kupić, ale dopiero po przecenie i przeczytaniu pozytywnych opinii. Nie wiem tylko czy uda się mi w tym postanowieniu wytrwać :mrgreen:

mackoff
27-09-2014, 02:22
Tak, kupię.

moochaPL
27-09-2014, 10:09
Pewnie, że kupię, bo w co innego miałbym grać dłużej niż tydzień...? ;)

A co do jakości produktu to bym się w tym przypadku nie obawiał. Porównując obecnie nam miłościwie panującą cześć z nadchodzącą, to przede wszystkim Romek Dwójka dostawał nowy silnik. Jak to się skończyło każdy wie - 15 patch'y i brak elementów do tej pory charakteryzujących serię (choćby nieszczęsne drzewko rodowe).
Z prezentacji już wiadomo, że te mają wrócić w Attylii, więc idąc dalej tym tropem, nie wyobrażam sobie aby nowa odsłona zaczynała z niższego pułapu niż aktualna. Będzie dobrze - zobaczycie. ;)

Saruman555
27-09-2014, 10:37
Prawie na pewno kupie.Ale pewnie 2-3 miesiące poczekam. Zależnie od stanu gry,nowości i oczywiście od tego czy jakąś inną grę nie umieszczę na liście ,,do kupienia" wyżej.Prawdopodobnie też nie będę się śpieszyć z powodu tego ,że na Boże Narodzenie planuje dokupić kilka DLC do Rome 2 i muszę mieć czas je przejść.

marko1805
27-09-2014, 10:59
Na pewno nie kupie po premierze, a czy w ogóle , to zależy od opinii graczy po jakimś miesiącu dwóch od użytkowania. Na zapowiedziach CA czy też recenzentów w ogóle nie bazuje i nie biorę ich pod uwagę. W Rome II z przyjemnością tak naprawdę zagrałem dopiero po roku od ukazanie sie gry( choć i tak uważam iż jest ona "wykastrowna") i to w dodatku grając w DeI a nie w podstawkę. Kupowanie gry dla mnie dlatego, że jest w ulubionej serii jest bezsensem. Po co kupować coś w co pogram kilka, kilkanaście godzin ,a później będzie mi zaśmiecać dysk:hmm:.

Nezahualcoyotl
27-09-2014, 11:29
Jasne ze zakupie.Nawet zchrzaniony Attyla moze reprezentowac obecny poziom Rome2.To ze beda bugi jest bardziej niz pewne lecz Barbarian Invasion w nowej szacie graficznej jest zbyt lakomym kaskiem zeby sie tym przejmowac.Zatem zamiast czytac czyjes narzekania i opinie po premierze juz lepiej samemu przetestowac gre :P

Grogmir
27-09-2014, 12:46
Pewnie kupię, choć po cichu liczę na to, że moje intratne stanowisko na orgu zapewni mi darmową kopię. :drunk:

Sara Temer
27-09-2014, 13:27
@moochaPL
Rome II wcale nie dostał nowego silnika, od Empire w TW ciągle jest ten sam silnik. Naprawdę cieszyłbym się, gdyby w końcu CA przerzuciło się na coś nowego.
Co do nowego TW, poczekam na więcej informacji, wtedy wypowiem się czy kupię ;)

FireFighter
27-09-2014, 13:41
Ja na pewno kupie od razu.. (nie uczę się na błędach niestety -.-)

Jarl
27-09-2014, 15:25
Kupię, mnie się akurat zapowiedziane zmiany całkiem podobają... cena pewnie będzie ~100 zł (oczywiście biorę to z sufitu, w CA na pytanie o cenę riposta była krótka: no release date or price questions, please :D), a nie będzie mi się chciało czekać przez rok, żeby sobie zaoszczędzić te 5 dych.

Dagorad
27-09-2014, 21:48
Porównując obecnie nam miłościwie panującą cześć z nadchodzącą, to przede wszystkim Romek Dwójka dostawał nowy silnik.

Jaki nowy? Z tego co wiem to od Empire ciągle jadą na tym samym. Rzuca mi się to zresztą mocno w oczy jak widzę jak niemrawo i tekturowo idzie jednostkom walka w starciu, klątwa/silnik ciągnąca się od Empire nie pozwala im chyba osiągnąć tego co już kiedyś mieli.

Prawdopodobnie nie kupię. Zastanawiałem się nad kupnem Shoguna II teraz po promocjach. Otrzymanie na weekend Rome II uświadomiło mi jednak że nie grałbym w tą grę nawet jakby dali mi ją za darmo. Dla mnie nowe twory CA nadal są gorsze od Medka II z modami. Pewne nowinki są fajne ale jest ich raczej niewiele, w innych miejscach moim zdaniem jest wręcz gorzej. Interfejs stał się mniej czytelny, mapa udziwniona itd. Mam wrażenie że to co teraz mi się szczególnie rzuciło w oczy jako wada zostało ściągnięte z serii Cywilizacja, nawet zwyczajne otwarcie informacji o jednostkach zostało zrobione w sposób moim zdaniem "paskudny" i kojarzę że podajże w Civilization IV ten "mechanizm" był podobnie nieczytelny. Oczekiwanie że Attila jako odcinanie kuponów sprawi że gra stanie się dla mnie grywalna nie ma żadnych podstaw więc się nie łudzę.

Il Duce
28-09-2014, 13:19
Może kupię jak się okaże że jest grywalne od razu a nie po wydaniu kilku(nastu) patchy.

majkel
30-09-2014, 15:06
Nigdy, przenigdy! BI odinstalowałem po kilku godzinach, to nie mój okres, a to wygląda na to samo... Poza tym wkurzałbym się czemu np drzewka rodzinnego, prostszego interfejsu, normalnych kart jednostek itd wciąż niema i nie będzie w R2 :mad: a są w jakimś dodatku! Po prostu skok na kasę, której mam nie wiele:( Serię uwielbiam ale rok temu przegięli pałę! R2 kupiłem od razu, grałem przez 2 tygodnie po 4 patchu. Pod koniec sierpnia wróciłem i jest już ok. Ale naprawdę potrzebowali roku i 15 patchy żeby gra była nie świetna ale po prostu dobra?!?!?!?!?!?!?! A jeżeli okaże się że cały ten Attyla jest ok to zawsze są dzielni youtuberzy i ich gameplaye;)

Przemysł II
30-09-2014, 21:17
Czy kupię? Hmm. Jeżeli będzie miała rozsądne wymagania sprzętowe (takie jak w Rome II) to w dniu premiery albo tuż po niej. Jeżeli powyżej to kupię w odleglejszym czasie. Czasy BI może i nie są moimi ulubionymi, ale jestem zbyt przywiązany do tej serii by nie kupić :D W sumie samodzielny dodatek do gry zawsze okazywał się tym lepiej dopracowanym (Empire < Napoleon, Shogun 2 < Zmierzch Samurajów). I oczywiście wydanie pudełkowe. Miło popatrzeć jak leży cała seria na półce.

Kot
30-09-2014, 21:46
Ja tam nie kupię tego. Szkoda mi kasy (no chyba, że w przecenie na Steamie), nie do końca moje są to "ulubione czasy" i poza tym sam Rome 2 ledwo mi pociągnie na tym moim obecnym złomie. :D

Aldarion
01-10-2014, 20:54
Raczej kupię, pewnie kilka dni po premierze, najpierw jednak przeczytam kilka recenzji i opinii.

Obecnie znamy mało szczegółów, ale obstawiam, że gra będzie niezła. A co do czasów: ciekawe, lecz mało znane szerszej publiczności. ;)

lucas82
02-10-2014, 11:32
Oczywiście. Na momencie:D

Matthaius
05-10-2014, 12:55
Kupię z pewnością,ale byłbym miło zaskoczony gdyby dla posiadaczy Rome 2 dali jakąś zniżkę.
Preorder? Czas pokaże :)

arabwro
11-10-2014, 17:52
Ogólnie uważam, że to brutalny gwałt bez wazeliny na graczach. To powinien być dodatek do R2, a nie pełnoprawny tytuł.
No ale z powodu mojej słabości do serii, będzie na pewno preorder i potem +dodatki jak tylko steam da -75%...

Ensis
12-10-2014, 20:29
Będzie to coś w stylu FOTS i NTW. Czyli cena powinna być poniżej 100zł.

Grogmir
12-10-2014, 23:03
Bardziej NTW, FOTS był nawet odpalany z tego samego menu co Shogun, a to ma być osobna gra.

Ensis
13-10-2014, 00:48
Nie zmienia to faktu że oba produkty były samodzielne.

Gajusz Mariusz
05-01-2015, 10:06
Na muve obniżyli cenę ze 159 do 129. Romka w preorderze kupiłem jakoś za 145. Czy dobrze myślę, że i tak nie ma na co czekać, jak i tak zdecydowałem się na zakup? Czy org coś zorganizuje? Jeśli tak, czy to będzie wersja pudełkowa, bo tylko takie podstawki kupuję?

Aztec
09-01-2015, 16:57
Jeśli udało by Wam się coś zorganizować z chęcią kupię.

Husarz_PL
18-01-2015, 12:01
Pre-order zamówiony. Oby było warto...

dawid621
20-01-2015, 13:10
Mam takie pytanie - do tych ktorzy zamowili preorder, dostaliscie juz klucz steam? Bo ja zamowilem kilka dni temu i gosc mi poki co zadnego kodu nie wyslal, boje sie ze wysle mi go dopiero w dniu premiery i tym samym nie bede mial preorderowego DLC:/

Asuryan
20-01-2015, 14:04
Kupiłem, prosto przez steam, grę od momentu zakupu już mam w bibliotece - jednak instalacja jej będzie możliwa dopiero w dniu premiery.

dawid621
20-01-2015, 18:19
Niestety tak jak sie obawialem, ta wersja nie zawiera DLC. Da sie gdzies kupic Attyle w preorderze w wersji elektronicznej? Oczywiscie pomijajac steam (nie wygralem w totka), bo na allegro sa tylko dwie aukcje, jedna z jakims ruskim kodem gdzie trzeba kombinowac z vpn, a druga bez DLC.

voitek
20-01-2015, 18:28
Człowieku, gra ma premierę za prawie miesiąc, jak nie kupujesz gry na steamie to wszędzie dostaniesz kod dopiero kilka dni przed premierą.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
20-01-2015, 18:48
@UP UP
http://muve.pl/digital/strategiczne/total-war-attila-pc-digital/84154

KLAssurbanipal
20-01-2015, 23:01
Nie wiecie czy będą też mieli wersję pudełkową? Od kilkunastu lat kupuje je zawsze w pudełku i nie chcę odstępować od swojego zwyczaju i mini-kolekcji.

Gajusz Mariusz
20-01-2015, 23:21
KLA, też podstawkę kupuję z płytą (nie chodzi o pudełko, raczej o tradycję...). Jak widzisz, pudełkowa też jest http://muve.pl/pages/search?query=total+war
O! Doszła dzisiaj edycja specjalna, ale na gadżety nigdy się nie rzucam.
(http://muve.pl/pages/search?query=total+war)

Chaak
21-01-2015, 09:57
Ale zaszaleli z tą specjalną edycją, 40zł więcej za plakat i cienką książkę (po angielsku)...

Gajusz Mariusz
21-01-2015, 10:00
W pierwszej chwili przestraszyłem się że podrożała normalna edycja... :eek:, ale na szczęście pozostało po staremu. ;)

AdamsTW
02-02-2015, 13:08
Nie wiem czy kupie bo to powinien być dodatek do roma a nie osobna gra.A pozatym znowu twórcy zasrają rożnymi dlc jak to było z roma 2.Zobacze jak będzie z AI pierwsze recenzje, filmy itp

Atar
02-02-2015, 21:36
Rozum mówi nie kupuj i czekaj, ale "wędrówki ludów" to zbyt fajny okres dla mnie, żeby się nie skusić. Do tego dzisiejszy kod promocyjny orga przechylił szalę. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie czekać rok na stabilną wersję i szybko moderzy wybawią nas od "CA Lusted Migration Period''.

Arris
02-02-2015, 22:46
Kodzik przeważył, poszło zamówienie.

Ituriel32
02-02-2015, 22:58
To tylko takie duże DLC do Roma2, i kodzik przeważył.

Veritimus
02-02-2015, 23:38
Mam tak samo jak Atar. Z jednej strony stosunek CA do graczy (ogromny minus), historyczna ignorancja, do tego zatwardziała pomimo wskazówek i dobrej woli, np. KLA (ogromny minus), wydanie zwykłego DLC z zawartością, która powinna się znajdować w Rome 2, ale hajs by się nie zgadzał (ogromny minus), cena niewspółmierna do zawartości (minus), z drugiej zaś strony monopol CA w swoim gatunku robi swoje i człowiek jest w stanie wszystko przegryźć z nadzieją na mody, byle zagrać w taką grę.
Idealnie politykę CA oddaje fakt, że nie udostępniają możliwości modyfikacji mapy kampanii - zdają sobie sprawę, że natychmiast powstałyby mody, które wyparłyby ichniejsze kampanie DLC i interes przestałby się kręcić.

Możliwe, że mimo wszystko się zdecyduję. Sentyment do okresu historycznego chyba jednak przeważy.

Memnon[pl]
02-02-2015, 23:47
Możliwe, że mimo wszystko się zdecyduję. Sentyment do okresu historycznego chyba jednak przeważy.
Raczej nie sentyment-bo wszystko ma swoje granice -a raczej komplenty brak innej opcji.Zamowielm-poniewaz jest tak ja powiedziales-CA ma monopol i nie ma zupelnie zadnej innej opcjii.
P.S-pomysl z kodem itp bardzo dobry-tylko ze troche spozniony(tylko 15 dni przed premiera)-na nastepny raz radze robic takie rzeczy troche szybciej poniewaz i tak juz zdecydowana czesc kupila,mielibyscie zdecydowanie wiecej klientow...

marko1805
03-02-2015, 08:45
He, he widzę że towarzystwo jak zwykle narzeka ,ale i tak kupiło ;). Ja spokojnie poczekam z rok lub dwa. Na grę mam i tak bardzo mało czasu, a w dodatku ostatnio ostro wciągnęło mnie modowanie więc nudzić się nie będę.

Arroyo
03-02-2015, 09:04
Kiedyś napisałem, że kupię na pewno. Zrobię małe, acz ważne dla mnie sprostowanie. Kupię, aczkolwiek nie przed premierą ani w premierę. Nie zrobię tego błędu, Rome II kupiłem przy 13'tym patchu, gdy gra była zbalansowana. Teraz na multi to co drugi gracz robi spam mieczy, bo niby jest to najfajniejsze. Attylę kupię prawdopodobnie miesiąc/dwa po premierze głównie dla Czwartków z Antykiem (bitwy historyczne) i multiplayer.
Do tej zmiany decyzji przekonali mnie Islamscy Sasanidzi, Falanga Ostrogocka, Królowie Sasów i przeklęci Katafrakci Frankońscy :F

Henryk5pio
03-02-2015, 10:29
Oddałem swój głos na "może..." i już tłumaczę dla czego. Wychodzę z założenia, że Panowie z Creative Assembly nie palą w pracy żadnego zielska i będą konsekwentni w swych zachowaniach, w związku z tym wydaje mi się logiczne, że enty patch znów znoobi listę budynków (jak 15 w Rome II) i zafunduje nam spam mieczy...

Sorry Panowie, ale jestem realistą :D
A jeśli kupię, to tylko dlatego, aby Wizygotami stworzyć stabilne Królestwo Tuluzy lub Burgundami (o ile będą grywalni) Królestwo Burgundii :) Ewentualnie - o ile będzie to możliwe - zagram Cesarstwem Wschodnio Rzymskim i nawrócę je na Katolicyzm :)

Samick
03-02-2015, 10:38
Henryku, zalecam mniej grania z Arroyo. Z tego co widzę, arroyzm się szerzy wszelkimi drogami, a objawia się to narzekaniem na spam mieczy.
Ministerstwo Zdrowia Totalwar.org.pl ostrzega!
;)

Arroyo
03-02-2015, 10:45
Samick, no już nie przesadzajmy :D Nie lubię po prostu barbarzyńców i preferuję Hellenów ot co :mrgreen:

Andrij Marszałek
07-02-2015, 18:24
Po dzisiejszych zmaganiach stwierdziliśmy że Arroyowi lepiej jednak wychodzi spam mieczy :P
Atilli nie kupie bo poczekam na spadek ceny i opinie.

faktyczniea
11-02-2015, 15:44
Ja zamówiłem sobie edycje specjalńa