PDA

Zobacz pełną wersję : Kupowanie przez Steam - płatność



jarosz99
26-09-2014, 17:12
Chciałbym skorzystać z najnowszej promocji na serię total war, ale nie wiem jak dokonać płatności.
Czy można po prostu zapłacić za pomocą przelewu bankowego? Tata ma konto w banku i kartę, którą wypłaca pieniądze z bankomatu.
O co chodzi z PayPal?
W tych sprawach jestem kompletnie zielony.:o

Thomm
26-09-2014, 17:40
Proponuję nie kupować przez steam, tylko kupić na polskich portalach klucze aktywujące produkt na steam. Wychodzi taniej, bo jak przeliczysz cenę na steam i cenę ofert w Polsce, to przy różnicach kursowych możesz sporo przepłacić. Na portalach takich jak na przykład keye.pl (nie wiem czy to już reklama w razie czego ciach) możesz kupić klucz do aktywacji na steam. Jest to o tyle wygodne, że nie musisz mieć konta paypal tylko wystarczy zwykłe konto w w twoim banku (lub taty). Jeżeli ma opcje przelewów online, to możesz tak wygodnie zapłacić i dostać klucz na maila, podanego w trakcje transakcji (kilka minut). Następnie na steam w lewym dolnym rogu masz opcję dodaj grę i chyba po drugim kliknięciu dalej masz opcję wpisz klucz produktu. Czyli ten który dostałeś na maila - potem już tylko ściągasz grę i zaczynasz zabawę.

P.S. Tak kupiłem shoguna2 - na steam wychodziło około 80 złotych - na polskich portalach coś pod 40 zł

Harry-Potter-TW
26-09-2014, 17:41
Najprościej dodaj grę do koszyka i zobacz sposoby płatności. Nie ma przelewów. Dla ciebie najlepsza metoda to paysafecard (zobacz w google, można kupić chyba w kiosku), albo płatność kartą taty. Jak dodasz grę do koszyka i wybierzesz np vise, to bedziesz miał pola do uzupełnienia np numer karty. Oczywiscie to dobra metoda jak się nie ma wirusów ^^. Paypal to w sumie dobra metoda, ale trzeba tam zakładać konto - mi się nie chciało ^^. Jak kupisz grę to sobie zapisz albo wydrukuj kod potwierdząjacy, który ci wyskoczy. Poproś tatę o pomoc, to nie jest trudne. Zresztą pewnie są w sieci jakieś poradniki, mi nie był potrzebny.

Ja tam takich sklepów się boję (keye), ale może niepotrzebnie ^^.

Thomm
26-09-2014, 17:48
Zdaję się, że tata ma kartę płatniczą, a nie kredytową więc raczej druga opcja płatności odpada. Zabawa z paypalem jest też dosyć uciążliwa, bo trzeba zasilić konto paypal z konta powiązanego lub dołączyć kartę kredytową (numerki), co w tej sytuacji wydaje mi się niemożliwe (zależy czy to karta płatnicza czy kredytowa - ale chyba raczej płatnicza). Co do stron z kluczami - to jeszcze zgrzytów nie miałem, ale staram się raczej wybierać firmy, które mają dużą ofertę i wydają się być pewne(opinie użytkowników lub moje wcześniejsze udane transakcje).

jarosz99
26-09-2014, 19:06
Na keye.pl nawet nie było tego co mnie interesuje.
Karta jest chyba raczej płatnicza. Mamy konto w takim lokalnym banku.
Skłaniam się ku paysafecard, ale nie wiem jak to jest z przelicznikiem euro - złoty. Skąd mam wiedzieć jaki jest przelicznik(obecnie euro jest 4,18, czy tak samo jest na steam)? Paysafecard są chyba w złotych.
Używając przelicznika euro - 4,18 zł wyszło mi, ze miałbym zapłacić 55, 02 zł (13,10 euro).

I pytanie z innej beczki - Empire i Napoleon będą działać na win7?

Harry-Potter-TW
26-09-2014, 21:04
Empire i Napoleon będzie działać na 7. http://forum.pclab.pl/topic/930682-steam-i-euro-oraz-paysafecard/

Asuryan
26-09-2014, 21:28
Karta jest chyba raczej płatnicza. Mamy konto w takim lokalnym banku.
Karta musi mieć możliwość dokonywania zakupów w obcej walucie. Choćby Visa czy Mastercard.


Skłaniam się ku paysafecard, ale nie wiem jak to jest z przelicznikiem euro - złoty. Skąd mam wiedzieć jaki jest przelicznik(obecnie euro jest 4,18, czy tak samo jest na steam)? Paysafecard są chyba w złotych.
Taki jaki w banku obsługującym dana kartę. Steam nie ma swojego przelicznika.

homerycki
27-09-2014, 09:05
Zdaję się, że tata ma kartę płatniczą, a nie kredytową więc raczej druga opcja płatności odpada. Zabawa z paypalem jest też dosyć uciążliwa, bo trzeba zasilić konto paypal z konta powiązanego lub dołączyć kartę kredytową (numerki), co w tej sytuacji wydaje mi się niemożliwe (zależy czy to karta płatnicza czy kredytowa - ale chyba raczej płatnicza). Co do stron z kluczami - to jeszcze zgrzytów nie miałem, ale staram się raczej wybierać firmy, które mają dużą ofertę i wydają się być pewne(opinie użytkowników lub moje wcześniejsze udane transakcje).

Nie musi być to karta kredytowa, aby dokonać nią płatności na steam, wystarczy odblokowanie jej transakcji walutowych na koncie internetowym. Po dodadniu gier do koszyka wybiera się opcje płatności kartą i wpisuje się wymagane dane, nic skomplikowanego. A co do stron z kluczami aktywacyjnymi to, w przypadku promocji na steam, ceny na tych stronach są dużo wyższe.

jarosz99
27-09-2014, 12:23
Już wszystko w porządku.
Dzięki wszystkim!