PDA

Zobacz pełną wersję : Temat o księciu Poniatowskim



KLAssurbanipal
21-11-2009, 01:53
Zawsze przed nową gra z serii prowadziliśmy jakaś akcję by nie pominięto nas w grze. Teraz wpadłem na pomysł by przybliżyć CA i fanom TW z zagranicy postać księcia Józefa Poniatowskiego. Liczę na wsparcie z Waszej strony.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=312130

CA zapowiada historyczne postaci, więc jeśli nie będzie naszej frakcji warto się starać by najsłynniejszy Polak tego okresu pojawił się w tej fabularyzowanej kampanii. Przybliżmy im jego postać a może coś z tego będzie. :)

Sam Fisher
21-11-2009, 06:46
Ja tylko czekam na komentarze typu "who cares about Poland?" lub "Poland sucks". Nieczęsto odwiedzam twcenter, ale z tego co wiem to zdarzają się tam różne nieprzyjemności. Dobra inicjatywa ;)

Pinotchet
21-11-2009, 07:50
Pochwalam inicjatywę Kinga, niech Ci ignoranci z zachodu przynajmniej się czegoś dowiedzą.

Salvo
21-11-2009, 09:42
Już zrobiłem temat o Polsce, w nim piszcie o naszych materiały żeby w jednym miejscu było.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=300617

glaca
21-11-2009, 11:38
w temacie pojawilo sie kilka obrazów mojego ulubionego malarza ;)
a juz z powstania listopadowego to już chyba niezbyt..?

Aquila
21-11-2009, 12:00
Chodzi Ci o Kossaka ? ja również lubię jego obrazy.

KLAssurbanipal
24-11-2009, 00:30
Panowie trzeba działać. Aktywnie promujcie nasz kraj na TWC. Pamiętajcie by było to w granicach rozsądku i nienachalnie. :)

lora
28-11-2009, 15:19
A wszyscy na to: Poland? Where is it?

Pirxeus
31-01-2010, 18:53
Popieram - jak najbardziej tą inicjatywę.

glaca
23-02-2010, 23:45
co za debile... jakby z obrazu Salvo wkleili byłoby git...

KLAssurbanipal
25-02-2010, 19:04
Nie no to pojechali. Jak na razie to największy klops wizualny NTW. Jednostki dopracowali frakcjom i są różnorodne ale ten portret ma wiele do życzenia. Poniatowski w wersji której nigdy nie doczekał - stary zgrzybiały dziad. Czyżby CA myśleli że chodzi o byłego króla Polski?

http://www.gram.pl/upl/artykul/20100221182157.jpg

Pop517
25-02-2010, 19:28
dla mnie to chyba ten pan generał poniatowski dziedek króla poniatowskiego mamy okazje poznać go jeszcze młodego w empire :lol:

Marquess Alec Fortescue
26-02-2010, 15:58
I po co się było męczyć i tworzyć i rysować swoją wersję Poniatowskiego, skoro tyle obrazów w sieci. :/

voitek
26-02-2010, 16:01
Mozna grzecznie poprosic o poprawke w patchu ;) Tak jak bylo z okladka Empire

Duqq
26-02-2010, 21:29
http://www.pinakoteka.zascianek.pl/Grassi/Images/Ksiaze_Jozef_Poniatowski.jpg

Jak nie zwyklem sie czepiac szczegolow w grach to to jednak powala :shock: Hahaha bardzo podobny.. Nie podobal sie wam wczesniej Napoleon, ze niepodobny, no to macie :D Z tego co widzialem na Wiki to Jozef dozyl 50-tki, a na obrazku w NTW wyglada jakby byl w okolicach 80-tych urodzin :shock:

Seraphin
26-02-2010, 22:53
Oni nam to chyba na złość robią... :roll:

Sam Fisher
02-03-2010, 08:28
Aj tam czepiacie się. Aż takie ważne są portrety?

KLAssurbanipal
02-03-2010, 11:53
Ten portret chcecie w patchu?
Będę gadał w piątek z Lustedem i zobaczę co da się zrobić.

exNowy
02-03-2010, 21:15
Co za pytanie KLA.
Jasne, że trzeba zmienić portret Poniatowskiego w NTW. Ten pokazany tu przez Duqq jest OK, tylko co z prawami autorskimi.

Co do rozmowy z Lastedem to połaskocz go trochę komplementami, bo zdaje się on lubi pochwały. Jest to całkiem zasadne tym bardziej, że w NTW jedostki rzeczywiście wyglądają dużo lepiej niż te z wcześniejszych gier TW. Wreszczcie postarali się być bardziej akuratni historycznie. Choć jak wiemy jest troche kłopotów np. gdzie ci standardowi francuscy huzarzy itd. Po za tym czemu tak mało polskich jednostek. Pogadaj z nim o naszych Polakach, przecież to co dali do NTW to jakiś żart.

Namów go nawet na kolejne DLC, ale niech dadzą więcej naszych jednostek. Powiedz mu, że Polacy dali Napoleonowi więcej żołnierzy niż jakiekolwiek inne państwo. Było tego wszystkiego więcej niż miały armie Holandii, Danii, Szwecji razem wzięte. W okresie 1809-1812 naszych żołnierzy było więcej niż mieli Prusacy. W wyprawie na Rosje, razem z nowo tworzonymi na Litwie oddziałami, było ponad 100 tys. Polaków pod bronią.

Dlatego brakuje mi w NTW:
* prawidłowej piechoty Legionów Nadwiślańskich (Vistula Legion) we francuskich czakach z blachą słońca N. (1807-1814). Do gry dali coś a'la żółte rogatywki francuskich lansjerów.
* piechoty legionistów gen. Dąbrowskiego i Kniaziewicza, którzy dzielnie walczyli we Włoszech i Niemczech (1797-1806) np. kampania Neapolitańska, bitwy Magnano, Trebbia, Novi, Hohenlinden, Castelfranco. Część ich wysłano potem na San Domingo - Haiti.
* szwoleżerów lansjerów Gwardii - super jednostka należąca do starej gwardii Napoleona, której szwadron jako jedyną obcą jednostkę Napoleon wziął ze sobą nawet na zesłanie na Elbe. Ich sławna, wręcz legendarna szarża w wąwozie Samosierra i udział w wielu kampaniach i wielu bitwach od Hiszpani po Rosje powiniem być widoczny w NTW.
* piechota liniowa fizylierzy Księstwa Warszawskiego w czarnych rogatych czapkach z orłem, jako oddziały w grze możliwe do zwerbowania po wyzwoleniu Warszawy pod dowództwem księcia Poniatowskiego. Oni walczyli od 1807 r. mi.n. oblegali Gdańsk, Grudziądz, Kołobrzeg, byli w bitwie pod Friedlandem, stanowili trzon armii XW, która pokonała Austiaków w 1809 r. w Polsce, w kampanii rosyjskiej zaś tworzyli m.in. V korpus Wielkiej Armii, brali udział w wielu bitwach m.in. Smoleńsk, Borodino, dotarli do Moskwy i potem dzielnie walczyli w odwrocie m.in. Wiaźma, Berezyna. Po kilka pułków polskiej piechoty było też w IX i X korpusach WA. W kampanii Niemieckiej w Saksonii Polacy z XW tworzyli VIII korpus walczący do końca przy boku Napoleona pod Lipskiem. Pare pułków walczyło też w Hiszpani gdzie np. dali tęgiego łupnia Anglikom i Hiszpanom pod Fuengirola. Kilka pułków wsławiło się w oblężeniach, blokadach i długich obronach twierdz np. Gdańsk, Modlin, Zamość.
* grenadierów Księstwa Warszawskiego, mogą być w rogatywkach z czerwonym piórem, albo bermycach, oni powinni być skoro Napoelon wziął ich batalion nawet do swojej gwardii w 1813 r.
* woltyżerów (lekka piechota), która nieźle spisywała sie w takich bitwach jak np. Smoleńsk, Borodino, Lipsk
* ułanów XW, w czarnych rogatywkach z orłem, których utworzono kilkanaście pułków. Napoleon przed kampanią rosyjską utworzył z kilku pułków naszych ułanów całą dywizje lekkiej jazdy, a reszte pułków ułanów poprzydzielał do wielu korpusów piechoty WA. Wiele polskich pułków jazdy było poprzydzielanych do kilku korpusów kawalerii.
* polskich huzarów, były tylko 2 pułki, ale za to jakie, oni doszli do Moskwy, a potem walczyli pod też Lipskiem.

Można by wspomnieć jeszcze kilka innych formacji, sam wiesz.
CA pewnie będzie leniło się dać nam więcej Polskich jednostek, ale może te najważniejsze dodadzą. Przekonaj Lusteda. :!:

Grenadier
02-03-2010, 22:08
Woltyżerowie są i to całkiem dobrzy. :!: 8-)

exNowy
03-03-2010, 10:08
Woltyżerowie są i to całkiem dobrzy. :!: 8-)
Masz na myśli tych w żółtych rogatywkach? Przecież to nie są woltyżerowie XW, tylko CA legioniści.
Tak to masz nawet starego dziada za Dąbrowskiego, piechote linową, huzarów i ułanów. Problem w tym, że żadna z tych jednostek nie jest prawidłowo ubrana. Żołnierze XW tj. huzarzy byli ubrani na niebiesko, piechota liniowa i ułani na granatowo i czarne rogate czapki z orłem i kordonami, a nie jakieś kolorowe bez orłów. Detale, ale istotne dla prawidłowego obrazu.

Chyba zmiana kolorków i paru obrazków, nie jest za trudna dla CA, przecież mają dużą w tym wprawe.

Zbrozło
05-03-2010, 08:27
I już to widzę jak wam poprawiają. "Obywatelu zrób sobie dobrze sam".