PDA

Zobacz pełną wersję : Co miesięczny turniej o tytuł Prefekta Czwartków z Antykiem



mackoff
08-10-2014, 19:43
Witajcie

Co miesiąc - zawsze w drugi Czwartek miesiąca w ramach Czwartku z Antykiem rozgrywany jest turniej o tytuł Prefekta.

Mamy za sobą już 2 edycje tego turnieju i dwóch Prefektów którzy przeszli do historii Czwartków i okryli swe imiona wieczną chwałą.

Czas na to aby znów powalczyć o tytuł Prefekta - przed nami III turniej o tytuł Prefekta.


Zagramy na zasadach Mistrzostw Polski Rome 2 -->http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10366-Zasady-gry

Zasady użycia DLC --> http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10419-DLC-i-zasady-ich-u%C5%BCycia

Jest to turniej jednodniowy - bez wcześniejszych zapisów.

Trzeba stawić się w najbliższy Czwartek (tj. 09.10.2014) o godzinie 21:00 na server Teamspeak: netck.pl:1500 lub napisać do mnie wcześniej na steam deklarując chęć wzięcia udziału.

Komunikacja głosowa lub choćby obecność na Teamspeak jest wymagana - jeżeli ktoś nie wie jak korzystać z teamspeak proszę pisać do mnie.

Zapraszam wszystkich serdecznie - myśle że jest to ciekawa forma sprawdzenia się przed największymi igrzyskami jakimi będą Mistrzostwa Polski Rome 2 Total War.



Poniżej kronika chwały turniejów o tytuł Prefekta

I turniej o tytuł Prefekta:
http://i.imgur.com/UmE6SGh.jpg

II turniej o tytuł Prefekta:
http://i.imgur.com/zsudslv.jpg

http://i.imgur.com/xYat5Yk.jpg

http://i.imgur.com/JdRrDNA.jpg

mackoff
09-10-2014, 23:09
III Turniej o tytuł Prefekta Czwartków z Antykiem został zakończony!

Dziękuje wszystkim za wzięcie udziału.

Całe drzewko wraz z wynikami w poniższym linku:
http://challonge.com/IIIrurniejprefekta

Zwycięzca - Prefekt Czwartków z Antykiem:
[SUNTZU] Wielki Mistrzu

II miejsce:
IPL_Arris

III miejsce:
ChR_bachus


Gratulacje! Sygnaturki zostaną dostarczone niebawem.

Wielki Mistrz Malborka
10-10-2014, 00:17
Jako nowy prefekt pragnę podziękować przede wszystkim Mackoffowi, który zaczął organizować te czwartki (tylko wtedy gram w Rome), Waldowi, który mnie na nie zaprosił i Arrisowi od którego się najwięcej nauczyłem. Polecam te eventy każdemu bo zawsze sobie rozmawiamy o różnych strategiach i taktykach, które potem mogą okazać się przydatne.
Zauważyłem, że to głównie strategia przyczyniła się do mojego zwycięstwa, ponieważ dalej popełniałem błędy spowodowane nieznajomością mechaniki romka, czy dawałem się zaskoczyć. Także jest naprawdę nadzieja na wygranie Mistrzostw Polski dla każdego ;)
Taka rada na koniec dla wszystkich od głównego sędziego: chłodna kalkulacja i przewidywanie ruchów waszego przeciwnika to najważniejsze rzeczy. A te umiejętności można nabyć poza romkiem, więc nie bójcie się zapisywać, bo może się okazać, że przez przypadek wygracie ;) Teraz żałuję, że jako sędzia nie mogę brać udziału :P

mackoff
10-10-2014, 09:35
Jako nowy prefekt pragnę podziękować przede wszystkim Mackoffowi, który zaczął organizować te czwartki (tylko wtedy gram w Rome), Waldowi, który mnie na nie zaprosił i Arrisowi od którego się najwięcej nauczyłem. Polecam te eventy każdemu bo zawsze sobie rozmawiamy o różnych strategiach i taktykach, które potem mogą okazać się przydatne.
Zauważyłem, że to głównie strategia przyczyniła się do mojego zwycięstwa, ponieważ dalej popełniałem błędy spowodowane nieznajomością mechaniki romka, czy dawałem się zaskoczyć. Także jest naprawdę nadzieja na wygranie Mistrzostw Polski dla każdego ;)
Taka rada na koniec dla wszystkich od głównego sędziego: chłodna kalkulacja i przewidywanie ruchów waszego przeciwnika to najważniejsze rzeczy. A te umiejętności można nabyć poza romkiem, więc nie bójcie się zapisywać, bo może się okazać, że przez przypadek wygracie ;) Teraz żałuję, że jako sędzia nie mogę brać udziału :P

Bardzo ciekawa opinia - dzięki Mistrzu.

Tak jak zostało to napisane - zapraszamy absolutnie wszystkich do wspólnej gry.

Same sukcesy i możliwość podszkolenia umiejętności to jedno ale moim zdaniem najbardziej wartościowa i unikalna jest atmosfera na naszych spotkaniach.

Gramy w gronie przyjaznych osób z poczuciem humoru i czasem warto choćby posiedzieć z nami na TS aby Czwartkowy wieczór był naprawdę udany i relaksujący.

Zapraszamy.

Ituriel32
10-10-2014, 10:32
Naprawdę dużo można dowiedzieć się o mechanice, strategiach jak i samych jednostkach czy nacjach. Później pozostaje podnoszenie swoich umiejętności w gronie nowych znajomych.

Wielki Mistrz Malborka
10-10-2014, 17:04
Napoleon, sztuka wojny i przede wszystkim zdrowy rozsądek połączony z logiką i odrobiną doświadczenia podpowiadało mi co robić. Na przykład w walce z Arrisem, wiedziałem, że coś chowa wiec grałem bardzo ostrożnie ale niewystarczająca znajomość gry nie pozwoliła mi odkryć co konkretnie (w Napoleonie bym sobie zwyczajnie wyliczył przybliżoną wartość armii) wiedziałem też, że muszę ochraniać moich włóczników by mogli blokować katafraktów i pilnować łuczników bo słonie mogły się pojawić znikąd (nie mam pojęcia czy da się ukryć słonie), gdy pojawiły się rydwany musiałem wyrwać moją ostatnią jazdę z walki i skierować ją na rydwany, które wycięły mi w mgnieniu oka 250 ludzi. Jeśli tego bym nie zrobił to moja bitwa mogła się skończyć tak samo jak poprzednia z Mintką - gdzie mając bardzo słabą piechotę wiedziałem, że muszę polegać na mojej kawalerii, której nie było zbyt wiele i nie była tak mocna jak Arrisa, ale związanie włóczników przeciwnika moim motłochem, który bardzo szybko się poddawał pozwoliło moim katafraktom na kilka szarż godnych husarii. Paradoksalnie mecz ćwierćfinałowy był najtrudniejszy i wygrałem go dosłownie o włos i dzięki łutowi szczęścia - udało mi się w końcowej fazie bitwy zabić generała kaszanki dzięki czemu uciekły mu 4 jednostki niedobitych łuczników (nie mam pojęcia ile mieli amunicji ale mieli masę) i ten mecz również wygrałem dzięki taktyce zasłyszanej gdzieś na czwartkach ale utkwiła mi ona w pamięci dzięki legvanowi, który spektakularnie ją zawalił na jednym ze swoich filmików ;)

Jeśli się uda to na sobotę przygotuję z legvanem relację tego turnieju, dlatego jeśli macie powtórki ze swoich bitew to proszę, wyślijcie mi je za pomocą speedyshare.com

Wald
10-10-2014, 17:17
Jeśli komuś to pomoże przełamać się aby dołączyć do gry to w Rome2 gram krótko w czego konsekwencji jestem ultra nobem ale dzięki Antykowi wbiłem na poziom "nub". :mrgreen:

Wielki Mistrz Malborka
10-10-2014, 17:43
Same sukcesy i możliwość podszkolenia umiejętności to jedno ale moim zdaniem najbardziej wartościowa i unikalna jest atmosfera na naszych spotkaniach.

Gramy w gronie przyjaznych osób z poczuciem humoru i czasem warto choćby posiedzieć z nami na TS aby Czwartkowy wieczór był naprawdę udany i relaksujący.

Zapraszamy.

Zapomniałeś wspomnieć, że żeby mieć udany wieczór z nami niezbędny jest kubek kakao. A zwycięzca jutrzejszego turnieju w Napoleonie będzie najszczęśliwszy na świece ze swoją beczką ;)

Sara Temer
11-10-2014, 19:58
Oto jak wyglądała droga do zwycięstwa Wielkiego Mistrza :P
rls_0NqJrYA

oh-yg0pOBps

lRHwolUAmr8

Wielki Mistrz Malborka
11-10-2014, 21:49
Te kreski na ć i ó to przeciniki! Wasze całe życie było kłamstwem!
W drugiej bitwie masz screen z pierwszej :P
Jeśli pozostali uczestnicy mają powtórki ze swoich bitew to proszę o ich przesłanie do mnie przez steam za pomocą speedyshare.com

mackoff
10-11-2014, 00:01
Ave

W najbliższy Czwartek tj. dn. 13.11.2014 odbędzie się IV Turniej o tytuł Prefekta Czwartków z Antykiem

Jest to szybki turniej rozgrywany w jeden wieczór.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych - zagramy na zasadach bitewnych z Mistrzostw Polski z jednym małym dodatkiem a mianowicie zakazem stosowania boxów (4 i więcej) z pik.

Liczę że generałowie i legaci stawią się tłumnie i znów zrobimy igrzyska które wyłonią najlepszego z nas.

Jeszcze raz zapraszam.


P.S. Turniej rozpocznie się od 20:30 - aby wziąć udział należy:
a) zgłosić gotowość pisząc do mnie na steam
lub
b) przyjść punktualnie na teamspeak server o nazwie: netck.pl:1500 i w ten sposób zgłosić swoją gotowość

mackoff
13-11-2014, 21:56
IV Turniej o tytułPRefekta Czwartków z Antykiem został zakończony.

Dziękuje dla wszystkich 12 graczy, którzy stawili się aby spróbować swoich sił oraz dla graczy któzy dołączyli w trakcie aby nam towarzyszyć i kibicować.

Cała drabinka z wynikami poniżej:
http://challonge.com/IVturniejPrefekta

I miejsce - wybobrak
II miejsce - Ituriel32
III miejsce - IPL_Arris

Tym samym gracze klanowi tym razem poradzili sobie słabiej.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za udział i zapraszam na V turniej Prefekta już za miesiąc - może z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia zorganizujemy coś specjalnego :)

mackoff
18-12-2014, 13:33
Ave

Informuje że dzisiaj o godzinie 21:00 rozegramy zaległy świąteczny turniej o tytuł Prefekta.

Zainteresowanych wzięciem udziału proszę o stawienie się punktualnie o 21:00 na TS netck.pl:1500

mackoff
18-12-2014, 22:05
Turniej o tytuł świątecznego Prefekta został zakończony.

Wynik poniżej:
http://challonge.com/swiateczny_prefekt

Świątecznym Prefektem zostaje: IPL_Arris

II miejsce: tuff_gru

III miejsce: Happy Souls

Reniferem (zawodnik, który do tej pory nie jest znany na Czwartach a udało mu się zajść wysoko) zostaje: tuff_gru

Śnieżynką (najwięcej zabitych w bitwie) zostaje: tuff_gru


Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania za udział i jak zwykle świetny klimat dla pozostałych.

Arroyo
20-12-2014, 08:09
Wow, pierwszy raz turniej bez wybobraka ^^ Gratuluję zwycięzcom. Widać, że tuff_gru mocno wskoczył w 'rankingu' Czwartków z Antykiem. Brawo :)

tuff_gru
30-01-2015, 10:57
A moze jakis najblizszy turniej Prefekta zrobimy z banem frakcji barbarzynskich? Widze ze wiekszosc osob ma juz dosyc spamu mieczy... ja zreszta tez...

Arroyo
30-01-2015, 11:05
Ja bym był za, najbliższy turniej prefekta za 2 tygodnie, także mamy wszyscy czas na przygotowanie się do gry frakcjami helleńskimi.

Arroyo
11-07-2015, 12:36
Witajcie. W najbliższy Czwartek z Antykiem (16.07) będzie kolejna - VI edycja Turnieju o Tytuł Prefekta. Spotykamy się o 21:00 na TS. Zasady:
zakaz artylerii
max 1 rydwan/słoń
max 4 te same jednostki
max 7 mieczy
max 6 falang
max 6 jazd
max 6 strzelców (konni strzelcy tylko w limit strzelców)

Zakazy:
Zakaz obejmuje używania nacji Nomadów (dla przypomnienia: Scytowie Królewscy, Massageci i Roksolanie)
Zakaz używania dowódców: Juliusz Cezar, Wercyngetoryks, Ariowist i Bodougnatus.
Zakaz używania pike boxów i bronienia się przy czerwonej linii.
Zakaz używania środków obronnych.

Arroyo
16-07-2015, 22:32
VI Edycja Turnieju o tytuł Prefekta zakończył się. Wyniki są poniżej:
http://challonge.com/prefektVI

Po raz kolejny Prefektem zostaje WYBOBRAK.
II miejsce przypadło Temerowi, który całkowicie zaskoczył uczestników turnieju.
W zażartym boju o III miejsce pomiędzy Mackoffem z klanu Imperium Polskie, a bezklanowemu graczowi o nicku MisterO17 zwyciężył Mackoff.

Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla uczestników i zapraszam za równo miesiąc na kolejną edycję turnieju o tytuł Prefekta.

http://i.imgur.com/14RxRqd.jpg
http://i.imgur.com/xAn4Czn.jpg
http://i.imgur.com/kmJAD7o.jpg

mackoff
17-07-2015, 13:37
VI Edycja Turnieju o tytuł Prefekta zakończył się. Wyniki są poniżej:
http://challonge.com/prefektVI

Po raz kolejny Prefektem zostaje WYBOBRAK.
II miejsce przypadło Temerowi, który całkowicie zaskoczył uczestników turnieju.
W zażartym boju o III miejsce pomiędzy Mackoffem z klanu Imperium Polskie, a bezklanowemu graczowi o nicku MisterO17 zwyciężył Mackoff.

Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla uczestników i zapraszam za równo miesiąc na kolejną edycję turnieju o tytuł Prefekta.

http://i.imgur.com/14RxRqd.jpg
http://i.imgur.com/xAn4Czn.jpg
http://i.imgur.com/kmJAD7o.jpg

Dobrze przeprowadzony jednodniowy turniej gratulacje dla organizatora.

Gratulacje też dla Temera - muszę przyznać że naprawdę mnie zaskoczyłeś tymi Seleucydami :)

Sara Temer
19-07-2015, 17:52
Dzięki mackoff :) Postaram się wrzucić niebawem powtórki moich bitew, tylko nie wiem jak to będzie, ze względu na to, że właśnie będzie u mnie internet zmieniany i nie wiadomo jak to będzie z tym dokładnie.

Arroyo
17-08-2015, 17:41
Witajcie. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejny turniej o tytuł prefekta. Oto i zasady:
Zakaz artylerii
Max 6 jazd
Max 6 strzelców
Max 5 tych samych jednostek
Max 8 mieczy
Max 1 rydwan/słoń.
Zapraszamy.

Arroyo
20-08-2015, 21:43
Niestety turniej się nie odbył, spowodowane było to zamieszaniami z patchem, który dziś został wydany. Za miesiąc będzie turniej.

Arroyo
22-10-2015, 10:22
Witajcie. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejny turniej o tytuł prefekta. Oto i zasady:
Zakaz artylerii
Max 6 jazd
Max 6 strzelców (konni strzelcy w limicie strzelców)
Max 5 tych samych jednostek
Max 8 mieczy
Max 1 rydwan/słoń.
Zapraszamy.

PS. Sam nie dam rady zagrać - problemy techniczne z myszką komp.

Henryk5pio
22-10-2015, 11:39
Towarzyszu Szambelanie, na pewno stawię się na turnieju!

Ituriel32
22-10-2015, 14:00
A ja nie.

Polemajos
22-10-2015, 15:33
Również nie dam rady wziąć udziału w turnieju dzisiaj.

Arroyo
22-10-2015, 20:07
Turniej przełożony na 29 października. Szykujcie broń, słowa i zbroje.

Arroyo
29-10-2015, 21:53
Krótkie podsumowanie:

Dzisiejszy turniej o tytuł prefekta zakończył się ponownie ustanowieniem trzech hegemonów tego miesiąca.
Pierwsze miejsce zajął Pirx z klanu SacredBand, pokonując Seleucydów Seby Fallusa III Wielkiego celtyckim plemieniem Tylis. Tym samym Seba Fallus III Wielki z klanu Chorągiew Rycerska osiągnął II miejsce.
Bój o III miejsce był równie zawzięty, jednakże Galatowie Remixa pokonali tym razem Spartan od Temera. Tym samym Remix jest na III miejscu.
Dziękuję wszystkim, którzy zagrali w dzisiejszym turnieju. Siódma edycja Turnieju o tytuł Prefekta można uznać za zakończony. Prefektem, a zarazem najlepszym przywódcą na najbliższy miesiąc zostaje Pirx z SacredBandu.
Tabelka:
http://challonge.com/VIIPref

Seba Fallus III Wielki
30-10-2015, 10:30
Pierwszy prefekt w którym nie odpadłem w 1 bitwie :D Czwartki jak zawsze udane świetne bitwy teamowe. Dzięki wszystkim za grę a zwłaszcza pirx'owi bo jak zawsze bitwa z tobą dała mi do myślenia :P

tuff_gru
30-10-2015, 11:24
No ja niestety mam awarie netu od tygodnia - rzekomo swiatlowód sie ...

Kurcze przegapiłem przez to prefekta :(

Remix
31-10-2015, 19:37
Jakby ktoś chciał obejrzeć moje bitwy z tego turnieju to zapraszam do oglądania :D
Dxcmsinjftk

L2b94YRDfGg

xEmFez1acR0

Pirx
19-02-2016, 09:29
Pod kątem przyszłotygodniowego turnieju o Tytułu Prefekta (1v1), mam propozycję - może wprowadzić bloki nacji do wykorzystania w danej fazie turnieju? I np. grać barbarzyńcami już na samym końcu. Bo bez tego typu ograniczeń wybór nacji innej niż barbarzyńska w praktyce mocno obniża szanse wygranej, a przecież gra barbarzyńcami po pewnym czasie robi się nudna i powtarzalna.

W ten sposób grane są np. Flash turnieje organizowane przez BladeMaster'a. Np. w pierwszej rundzie mogłyby być używane nacje hellenistyczne, w kolejnej nacje wschodnie itd.

Seba Fallus III Wielki
19-02-2016, 12:48
Ciekawy pomysł który w turnieju jednodniowym jak turniej o tytuł prefekta wprowadzi różnorodność nacji

Arroyo
19-02-2016, 13:11
Bardzo podoba mi się ten pomysł. Głównie dlatego, że przede wszystkim wprowadzi on różnorodność gry.

Pirx
23-02-2016, 11:45
Moja propozycja grup nacji:

Etap 1 - Włócznie:
Ateny, Sparta, Syrakuzy, Ardiajowie, Kimmeria
Etap 2 - Zrównoważone:
Epir, Massalia, Armenia, Partia, Pont, Luzytanie, Arewakowie, Seleucydzi, Egipt, Baktria, Macedonia, Kolchida, Pergamon, Kartagina
Etap 3 - Prawie OP:
Galacja, Nerwiowie, Swebowie, Getowie, Królestwo Odrysów, Icenowie
Etap 4 - OP:
Rzym, Arwernowie, Bojowie, Tylis,

W zależności od ilości uczestników, można również podzielić nacje Etapu 2 na dwa etapy.

Zasady MP?

Arroyo
23-02-2016, 12:02
Owszem, zasady z Mistrzostw Polski - przystosowane do gry 1vs1.

Sara Temer
23-02-2016, 22:41
Skoro robimy ten podział nacji do wykorzystania, to może bez tego lomitu 12 jednostek piechoty będziemy grać? ;)

Pirx
23-02-2016, 23:16
Wtedy poleci spam piechoty, ale dla mnie rybka. Można tak grać, można inaczej.

Jeżeli chodzi o nacje, to alternatywnie można po prostu ograniczyć w pierwszych rundach wybór op nacji. Przydałoby się już coś ustalić.

PawełGroźny
25-02-2016, 12:40
Kto jest organizatorem?

Pirx
25-02-2016, 13:15
:) Arroyo. Ale jako że wspomagamy się, to streszcze tutaj wczorajsze ustalenia co do turnieju:

Zasady turniejowe zostały wrzucone na Grupę Czwartkową na steamie (ja nie mam obecnie do nich dostępu, także ewentualnie prośba o ich wrzucenie tutaj).

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to:
a. jest to "jednowieczorny" turniej 1v1 toczony na zasadzie eliminacji, gdzie rozgrywana jest tylko jedna bitwa,
b. od 21:15 zbierane będą na ts orgowym zgłoszenia do turnieju,
c. o 21:30 Arroyo zrobi losowanie zgłoszeń na protalu challonge, gdzie powstanie drabinka turniejowa,
d. gracz umieszczony "wyżej" w danej parze wybiera nację jako pierwszy,
e. zwycięzcy przechodzą dalej, przegrani odpadają,
f. nacja wykorzystana w danej fazie turnieju nie może zostać wykorzystana w późniejszych bitwach.

W pierwszych fazach gracze mają do wyboru następujące nacje:
Ateny, Sparta, Syrakuzy, Ardiajowie, Kimmeria, Massalia, Armenia, Partia, Pont, Luzytanie, Arewakowie, Seleucydzi, Egipt, Baktria, Macedonia, Kolchida, Pergamon, Kartagina.

W półfinałach gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Galacja, Nerwiowie, Swebowie, Getowie, Królestwo Odrysów, Icenowie

W finale i meczu o 3. miejsce gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Rzym, Arwernowie, Bojowie, Tylis.

PawełGroźny
25-02-2016, 13:31
Właśnie miałem się pytać o godziny bo nie wiedziałem czy zdążę, na szczęście powinienem się wyrobić :D

Pirx
25-02-2016, 15:42
Tak więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Turniej o Tytuł Prefekta, który odbędzie się dzisiaj wieczorem.

Start zapisów - 21:15. Zapisy przyjmowane są na ts orgowym albo przez zgłoszenie za pośrednictwem steam do Arroyo lub do mnie.

ADRES Serwera TeamSpeak 3 : srv2.multigaming.pl:11796 Lub (178.217.186.86:11796)

Start turnieju - 21:30.

Będzie się działo. :)

Arroyo
25-02-2016, 22:20
http://challonge.com/cza8
Turniej zakończył się zwycięstwem Popa w meczu z Tuffem, natomiast trzecie miejsce w heroicznym boju z Pirxem zgarnął Kaszanka. Gratulujemy i przede wszystkim dziękuję za dużą liczbę graczy - Antyki powoli znowu odżywają :)

Arroyo
22-03-2016, 20:30
Zapraszamy w ten czwartek na IX Turniej o tytuł prefekta. Tym razem zasada max 4 te same jednostki. Będzie to wielki test przed Ligą Rome II.

Remix
22-03-2016, 22:47
Ciekawe jak to wyjdzie :D

Pirx
23-03-2016, 08:54
Proszę w miarę możliwości o promowanie najbliższego Turnieju o Tytuł Prefekta (ten czwartek, godz. 21) wśród znajomych. Zależy nam na tym, żeby możliwie jak najwięcej osób wzięło udział w tym wydarzeniu i przetestowało zasadę maks 4 takie same jednostki.

Niech to będzie dobry przedsmak Lig Rome 2.

Pirx
24-03-2016, 09:20
Podwójny post. ;)

Ponownie zachęcamy do udziału w dzisiejszym Turnieju o Tytuł Prefekta (1v1). Osobiście, testowałem zasadę maks 4 takie same jednostki i grało mi się bardzo dobrze. Armie musiały być zróżnicowane, co często skutkowało bardziej złożonymi taktykami, a same bitwy były mniej przewidywalne.

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to:
a. jest to "jednowieczorny" turniej 1v1 toczony na zasadzie eliminacji, gdzie rozgrywana jest tylko jedna bitwa,
b. od 21:00 zbierane będą na ts orgowym zgłoszenia do turnieju,
c. najpóźniej o 21:15 Arroyo zrobi losowanie zgłoszeń na protalu challonge, gdzie powstanie drabinka turniejowa,
d. gracz umieszczony "wyżej" w danej parze wybiera nację i mapę jako pierwszy,
e. zwycięzcy przechodzą dalej, przegrani odpadają,
f. nacja wykorzystana w danej fazie turnieju nie może zostać wykorzystana w późniejszych bitwach.

W pierwszych fazach gracze mają do wyboru następujące nacje:
Ateny, Sparta, Syrakuzy, Ardiajowie, Kimmeria, Massalia, Armenia, Partia, Pont, Luzytanie, Arewakowie, Seleucydzi, Egipt, Baktria, Macedonia, Kolchida, Pergamon, Kartagina.

W półfinałach gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Galacja, Swebowie, Getowie, Królestwo Odrysów, Icenowie

W finale i meczu o 3. miejsce gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Rzym, Arwernowie, Bojowie, Tylis, Nerwiowie


Zasady bitewne:
- Zakaz używania artylerii
- Maksimum 4 takie same jednostki
- Maksimum 8 jednostek piechoty do walki w zwarciu (w tym również topory)
- Maksimum 12 jednostek piechoty
- Maksimum 6 jednostek jazdy (Konni strzelcy nie wliczają się w limit jazdy)
- Maksimum 6 jednostek strzeleckich (Konni strzelcy są w limicie strzelców)
- Maksimum 1 rydwan lub 1 słoń (wliczani w limit kawalerii)
- Generał nacji wlicza się do każdego limitu danego typu jednostek - wyjątek: generał rzymski i kartagiński (30 osobowy)
- Zakaz używania tej samej nacji co przeciwnik
- Zakaz używania środków obronnych

- Dozwolone jest używanie wszystkich umiejętności wodza

Ustawienia bitwy:
Fundusze: 11700
Wielkość oddziałów: duże
Mapa - Nemetocenna, Piramidy
Pogoda - czysta
Czas - południe
Limit czasu bitwy - brak

Dozwolone jest używane wszystkich DLC, za wyjątkiem Nomadic Tribes Culture Pack.

Zabronione zagrania:

1. push thru bug* jest zabroniony. Jeżeli sędziowie dopatrzyli się jego użycia, to w przypadku przegranej bitwy przez pokrzywdzonego zarządzają powtórkę - nacje i armie wyzerowane, gracz który dopuścił się występku otrzymuje ostrzeżenie, a gdy otrzyma kolejne: walkower na korzyść oponenta. Zagranie to jest dozwolone jednostką słoni i rydwanów.
2. corner camping / red line camping są zabronione, a ich użycie skutkować będzie koniecznością powtórzenia meczu. (ustawianie się 150 metrów od red lina, tj. zasięg proc).


*push thru - Zagranie polegające na przejechaniu przez jednostkę piechoty bądź jazdy skutkujące osiągnięciem korzyści oraz mające istotny wpływ na dalszy przebieg bitwy, np.: przedarcie się przez linię piechoty na jej tyły, wyrwanie się z okrążenia, atak na łuczników stojących w drugiej linii. Przejeżdżanie przez jednostki strzelające nie jest uznawane za push thru. OSTATECZNĄ DECYZJĘ PODEJMUJĄ SĘDZIOWIE!!

Ituriel32
24-03-2016, 09:23
A dla mnie nacje greckie dostaną na nich bardzo mocno, np. takie Ateny.

Pirx
24-03-2016, 10:32
Ateny są cienkie niezależnie od zasad Ituriel. ;) Czy dasz im maks 6, czy maks 4, czy brak limitu piechoty. Po prostu są słabe.

Seba Fallus III Wielki
24-03-2016, 11:03
Przy takim układzie nacji nie sprawdzimy zasad. Najwięcej obaw jest o jeszcze większe wzmocnienie barbarzyńców kosztem reszty frakcji. Przy taki układzie tego nie sprawdzimy.

Ateny są cienkie niezależnie od zasad Ituriel. ;) Czy dasz im maks 6, czy maks 4, czy brak limitu piechoty. Po prostu są słabe.
Na obecnych zasadach mimo że barbarzyńcy wciąż mają niewielką przewagę to frakcje są zbalansowane. Przy max 4 część frakcji może mocno dostać w kość więc różnorodność spadnie gdyż mniej frakcji będzie w użyciu. Zasady zmieniamy by znaleźć złoty środek, jak najlepsze zbalansowanie gry i obecne zasady są najbliżej tego ideału ;)
Oczywiście to tylko przypuszczenia nigdy nie grałem na max 4

Pirx
24-03-2016, 11:05
Seba, ale przecież w Ligach Rome z reguły barbarzyńcy będą grali przeciwko barbarzyńcom. A tam w sam raz maks 4 takie same jednostki może urozmaicić co do zasady nudną rozgrywkę.

Jeżeli chodzi o różnorodność, to dopiero zrobi się ciekawie. Nie będzie można np. Armenią zagrać 6 katlijskimi topornikami, czy Baktrią pięcioma baktryjskimi. Choćby Partia będzie musiała łączyć piechotę partyjską z hoplitami itepe. Powstaje mnóstwo zupełnie nowych zestawów armii, teraz większość jest z kolei oklepana.



Oczywiście to tylko przypuszczenia nigdy nie grałem na max 4
:D

Seba Fallus III Wielki
24-03-2016, 11:53
A może tak max 6 szermierzy? Barbarzyńcy i Hellenowie będą na równym poziomie gdyż do walki będzie trzeba włączyć ciężkich włóczników których barbarzyńcy nie mają lub są oni słabsi. Oczywiście myśla bardziej ogólnie, przyszłościowo nie o lidze.
Jeżeli chodzi o ligę to według mnie szukanie nowych zasad mimo że mamy układane na bazie rocznych doświadczeń zrównoważone i sprawdzone zasady MP i to na dzień przed startem ligi jest nieodpowiedzialne. Jeżeli się okaże że zasady max 4 nie chwycą, znajdziemy błędy w trakcie ligi to będzie trzeba dalej eksperymentować, odstraszy to graczy liga się załamie i wszystko co osiągnęliście przy MP2v2 czyli przyciągnięcie nowych jak i starych graczy pójdzie w łeb. Oczywiście jest to najgorszy scenariusz ale bardzo możliwy:(

william/kaszanka
24-03-2016, 12:40
Nie Seba, scena juz wielokrotnie umierała i odzywala było to związane najzwyczajniej z nuda. Jeżeli zasady będą ciągle te same gra zrobi się przewidywalna i będzie wkoło to samo. Zresztą jak juz się stało. I mowie to z doświadczenia. Nawet na MTW2, który był jedna z gier w która grało najwięcej osób na multi, zmieniono zasady z 6/2 na 8/3. Związane to jest z ewolucja poziomu graczy, gier i ogrania. Nie można stać w miejscu

Przepraszam za błedy, piszę z telefonu

Seba Fallus III Wielki
24-03-2016, 12:48
W sumie racja. Z tego co pamiętam zasady w Rome 1 bodajże CWB (dawno to było nie jestem pewien) były niezmienne przez lata i nudą nie wiało :)
Mimo wszystko zastosował bym sprawdzone zasady a nad nowymi pracował w międzyczasie na czwartkach.

Ituriel32
24-03-2016, 12:52
Liga planowana jest na sezony? Więc nie ma przeszkód w zmianach na jej zakończenie i rozpoczęcie nowego sezonu. Będzie śmiesznie.

william/kaszanka
24-03-2016, 12:56
Rome romowi nie równy ;D

Przepraszam za błedy, piszę z telefonu

Pirx
24-03-2016, 15:29
Podbijam:


Podwójny post. ;)

Ponownie zachęcamy do udziału w dzisiejszym Turnieju o Tytuł Prefekta (1v1). Osobiście, testowałem zasadę maks 4 takie same jednostki i grało mi się bardzo dobrze. Armie musiały być zróżnicowane, co często skutkowało bardziej złożonymi taktykami, a same bitwy były mniej przewidywalne.

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to:
a. jest to "jednowieczorny" turniej 1v1 toczony na zasadzie eliminacji, gdzie rozgrywana jest tylko jedna bitwa,
b. od 21:00 zbierane będą na ts orgowym zgłoszenia do turnieju,
c. najpóźniej o 21:15 Arroyo zrobi losowanie zgłoszeń na protalu challonge, gdzie powstanie drabinka turniejowa,
d. gracz umieszczony "wyżej" w danej parze wybiera nację i mapę jako pierwszy,
e. zwycięzcy przechodzą dalej, przegrani odpadają,
f. nacja wykorzystana w danej fazie turnieju nie może zostać wykorzystana w późniejszych bitwach.

W pierwszych fazach gracze mają do wyboru następujące nacje:
Ateny, Sparta, Syrakuzy, Ardiajowie, Kimmeria, Massalia, Armenia, Partia, Pont, Luzytanie, Arewakowie, Seleucydzi, Egipt, Baktria, Macedonia, Kolchida, Pergamon, Kartagina.

W półfinałach gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Galacja, Swebowie, Getowie, Królestwo Odrysów, Icenowie

W finale i meczu o 3. miejsce gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Rzym, Arwernowie, Bojowie, Tylis, Nerwiowie


Zasady bitewne:
- Zakaz używania artylerii
- Maksimum 4 takie same jednostki
- Maksimum 8 jednostek piechoty do walki w zwarciu (w tym również topory)
- Maksimum 12 jednostek piechoty
- Maksimum 6 jednostek jazdy (Konni strzelcy nie wliczają się w limit jazdy)
- Maksimum 6 jednostek strzeleckich (Konni strzelcy są w limicie strzelców)
- Maksimum 1 rydwan lub 1 słoń (wliczani w limit kawalerii)
- Generał nacji wlicza się do każdego limitu danego typu jednostek - wyjątek: generał rzymski i kartagiński (30 osobowy)
- Zakaz używania tej samej nacji co przeciwnik
- Zakaz używania środków obronnych

- Dozwolone jest używanie wszystkich umiejętności wodza

Ustawienia bitwy:
Fundusze: 11700
Wielkość oddziałów: duże
Mapa - Nemetocenna, Piramidy
Pogoda - czysta
Czas - południe
Limit czasu bitwy - brak

Dozwolone jest używane wszystkich DLC, za wyjątkiem Nomadic Tribes Culture Pack.

Zabronione zagrania:

1. push thru bug* jest zabroniony. Jeżeli sędziowie dopatrzyli się jego użycia, to w przypadku przegranej bitwy przez pokrzywdzonego zarządzają powtórkę - nacje i armie wyzerowane, gracz który dopuścił się występku otrzymuje ostrzeżenie, a gdy otrzyma kolejne: walkower na korzyść oponenta. Zagranie to jest dozwolone jednostką słoni i rydwanów.
2. corner camping / red line camping są zabronione, a ich użycie skutkować będzie koniecznością powtórzenia meczu. (ustawianie się 150 metrów od red lina, tj. zasięg proc).


*push thru - Zagranie polegające na przejechaniu przez jednostkę piechoty bądź jazdy skutkujące osiągnięciem korzyści oraz mające istotny wpływ na dalszy przebieg bitwy, np.: przedarcie się przez linię piechoty na jej tyły, wyrwanie się z okrążenia, atak na łuczników stojących w drugiej linii. Przejeżdżanie przez jednostki strzelające nie jest uznawane za push thru. OSTATECZNĄ DECYZJĘ PODEJMUJĄ SĘDZIOWIE!!

DonVega
24-03-2016, 17:23
Nie Seba, scena juz wielokrotnie umierała i odzywala było to związane najzwyczajniej z nuda. Jeżeli zasady będą ciągle te same gra zrobi się przewidywalna i będzie wkoło to samo. Zresztą jak juz się stało. I mowie to z doświadczenia. Nawet na MTW2, który był jedna z gier w która grało najwięcej osób na multi, zmieniono zasady z 6/2 na 8/3. Związane to jest z ewolucja poziomu graczy, gier i ogrania. Nie można stać w miejscu

Przepraszam za błedy, piszę z telefonu

W dodatku na Medku 2 grało sie też niezmienionymi funduszami raz 10.000 raz 12.500. Na Rome 1 było standardowe 12.500 ale nie pamiętam czy czasem nie zmieniło sie na 14.000 ( to już Pirx musiałby wyprostować.) Inny Przykład NTW - ja pamiętam że się zaczynało grac na multi na 10.000 a teraz standardem jest 14.000. - Może kwestią nie będzie ilość jednostek a ich jakość jak będzie więcej funduszy. Kwestia znalezienia złotego środka

Arroyo
24-03-2016, 23:00
Dzisiejszy turniej przebiegł nad wyraz zadowalająco i w przyjemnej atmosferze. Lecz najważniejsze są miejsca. Pierwsze miejsce zajmuje dziś Mist z SacredBandu i zostaje przez miesiąc Prefektem. Drugie miejsce otrzymuje Tuff, a Pirx po stoczeniu ciężkiego boju z Twoim Mistrzem z Chorągwi Rycerskiej obejmuje III miejsce. Gratulujemy.
http://challonge.com/ixpref

mackoff
25-03-2016, 00:08
Dzisiejszy turniej przebiegł nad wyraz zadowalająco i w przyjemnej atmosferze. Lecz najważniejsze są miejsca. Pierwsze miejsce zajmuje dziś Mist z SacredBandu i zostaje przez miesiąc Prefektem. Drugie miejsce otrzymuje Tuff, a Pirx po stoczeniu ciężkiego boju z Twoim Mistrzem z Chorągwi Rycerskiej obejmuje III miejsce. Gratulujemy.
http://challonge.com/ixpref

Serdeczne gratulacje.

Dla Mista w nagrodę za zwycięstwo od administracji totalwar.org.pl został przeznaczony kod steam do kolekcji jednej z dwóch gier Total War - do wyboru:
1) Medieval II Total War kolekcja
2) Empire: Total War kolekcja

W zależności od tego co wybierze Mist, ten tytuł który zostanie trafi do Tuffa jako nagroda za 2 miejsce.

Prośba o zgłoszenie się do mnie via PW.

tuff_gru
31-03-2016, 20:16
Miscie czy wybrałeś nagrodę?

william/kaszanka
31-03-2016, 20:17
Z tego co kojarzę Most otrzymał juz Empire ;)

Przepraszam za błedy, piszę z telefonu

Pirx
21-04-2016, 09:01
W imieniu Arroyo i swoim zapraszamy do udziału w jednowieczornym Turnieju 1v1 o Tytułu Prefekta, który odbędzie się w dniu dzisiejszym.

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to:
a. jest to "jednowieczorny" turniej 1v1 toczony na zasadzie eliminacji, gdzie rozgrywana jest tylko jedna bitwa,
b. od 21:00 zbierane będą na ts orgowym zgłoszenia do turnieju,
c. najpóźniej o 21:15 Arroyo zrobi losowanie zgłoszeń na protalu challonge, gdzie powstanie drabinka turniejowa,
d. gracz umieszczony "wyżej" w danej parze wybiera nację i mapę jako pierwszy,
e. zwycięzcy przechodzą dalej, przegrani odpadają - jest to więc pucharowy system rozgrywek,
f. nacja wykorzystana w danej fazie turnieju nie może zostać wykorzystana w późniejszych bitwach.

ADRES Serwera TeamSpeak 3 : srv2.multigaming.pl:11796 Lub (178.217.186.86:11796)

W Turnieju obowiązują zasady bitewne Lig Rome 2: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13366-Zasady

Jeżeli chodzi o ograniczenia nacji, to:
W pierwszych fazach gracze mają do wyboru następujące nacje:
Ateny, Sparta, Syrakuzy, Ardiajowie, Kimmeria, Massalia, Armenia, Partia, Pont, Luzytanie, Arewakowie, Seleucydzi, Egipt, Baktria, Macedonia, Kolchida, Pergamon, Kartagina.

W półfinałach gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Galacja, Swebowie, Getowie, Królestwo Odrysów, Icenowie, Rzym

W finale i meczu o 3. miejsce gracze dodatkowo mogą wybierać spośród następujących nacji:
Arwernowie, Bojowie, Tylis, Nerwiowie

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Oczywiście, gracze którzy odpadną na wczesnym etapie rozgrywek mogą rozgrywać luźne bitwy drużynowe, które zawsze na Czwartkach dostarczają najwięcej przyjemności.

Arroyo
23-04-2016, 19:16
http://challonge.com/xpref
Co prawda trochę z poślizgiem, jak chodzi o termin wstawiania podsumowania turnieju, ale co tam ;D
Pierwsze miejsce w krwawym starciu zdobył Pirx z klanu SacredBand. O dziwo drugie miejsce zajął Twój Mistrz, gracz z Chorągwi Rycerskiej. Swoją drogą spory sukces -> gdyż pokonał Tuffa, a to naprawdę spory wyczyn :) Z kolei sam Tuff w boju z Defungorem zyskał trzecie miejsce. Gratuluję zwycięzcom i życzę wszystkim powodzenia w następnym turnieju Prefekta.

Defungor
23-04-2016, 20:37
Twój mistrz nie grał 2 pierwszych meczy, dlatego tak daleko doszedł :P

tuff_gru
24-04-2016, 09:39
Ładnie zagrał Rzymem. Taktyka z gwardia pretoriańską się sprawdziła, a ja wziąłem za mało kawalerii a i tak nia za dobrze nią zagrałem. Grając przeciwko Rzymowi który jest teraz we frakcjach silnych drobne błędy kosztują bitwę.
Dodatkowo mam ostatnio problem z grą która automatycznie notorycznie zmienia mi generała z kawalerii na piechotę i jego umiejetności. W poprzednim prefekcie przegrana z MISTEM też po cześci była spowodowana złym generałem.

Twój Mistrz
26-04-2016, 14:21
Nie grałem tylko jednego meczu ;)

tyberiusz
20-09-2016, 14:14
,,,,,

Andrij Marszałek
21-09-2016, 18:13
Co tam tyber :>

Seba Fallus III Wielki
17-11-2016, 23:05
Po dłuższej przerwie zapraszam na turniej o tytuł Prefekta w przyszły czwartek 24.11 o godz 20:30 na TeamSpeak : 178.217.186.86:11796
Zasady: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?14185-Rome-2-zasady-turniejowe-Rome-2-tournament-rules
Wyśmienita zabawa gwarantowana !

Pirx
18-11-2016, 09:19
Pewnie się nie pojawię, ale proponuję, żeby na każdą rundę przygotować inną mapę. Np. w 1 można dać z lasem, w kolejnej z pustynią, w kolejnej równinną. Ważne, żeby mapy były równe terenowo, ale jednocześnie żeby nie grać na tej przeklętej Nemetocennie.

Remix
18-11-2016, 09:56
Mnie też znowu nie będzie ;/

Seba Fallus III Wielki
24-11-2016, 23:16
Pomimo już tradycyjnego odpadnięcia w pierwszej bitwie turnieju o tytuł Prefekta uważam Czwartki i Turniej za bardzo udane. Zastosowaliśmy system w którym każdy z graczy wybierał 5 frakcji. Każdą z nich mógł wykorzystać raz w turnieju. Optymalne będzie losowania n+(2 lub 3) frakcje gdzie n to liczba bitew razem z finałem. Fajna odmiana zapewniająca różnorodność nacji ;)
Cieszy świetny występ nowych graczy Zachara i lylulylu. Zachar został zwycięzcą turnieju a lylulylu pokonał murowanego faworyta i jednego z najlepszych polskich graczy Nieznajomego w ćwierćfinale ! Drugie miejsce wywalczył Twój Mistrz a 3 HD. Graty!
http://challonge.com/TurnPref

No i oczywiście po jak i w trakcje turnieju liczne luźne bitwy z losowaniem nacji czyli kwintesencja naszych czwartkowych spotkań :D
Do zobaczenia za miesiąc na kolejnym turnieju i za tydzień na czwartkach . AVE!

Nieznajomy
24-11-2016, 23:27
gratki ;) jak zwykle ciezko mi idzie walka ze swebami, luzytanie to chyba byl kiepski wybor

Arroyo
25-11-2016, 01:02
Przede wszystkim gratulacje dla zwycięzcy. Pokazuje to głównie fakt, że muszę jeszcze trochę potrenować, bo faktem jest, że byłem blisko dołożenia Zacharowi w tej bitwie naszej ;)
Choć przyznam, że zaskoczył mnie też lylulylu - wygrana z Nieznajomym to naprawdę heroiczny czyn ;)

Seba Fallus III Wielki
17-12-2016, 20:15
Proponuję w przyszły czwartek 22.12 rozegrać świąteczny turniej o tytuł prefekta :D Z losowaniem n+1 nacji (n-max liczba meczy w turnieju) do wykorzystania. Do tego wypróbujemy grę na 11700 i dużych armiach co pozwoli wziąć więcej niż 20 jednostek. Co wy na to ? Są chętni czy za tydzień wolicie poświęcić się świątecznym przygotowaniom;)

Andrij Marszałek
17-12-2016, 20:55
No może wpadnę ale to 20+ wygląda podejrzanie :> Ale fakt warto to sprawdzić, a prefekt to chyba najlepszy sposób.

Remix
17-12-2016, 22:32
W końcu będę na prefekcie :D
Tylko jak chcesz się bawić w 20+ to lepiej zacząć szybciej ten turniej bo się może nieźle rozciągnać, a ludzie rano do roboty idą :P

Seba Fallus III Wielki
17-12-2016, 23:23
Fundusze te same bedziesz mial klasyczne armie ewentualnie 21-22 jednostki. ;) Ale oczywiście można zacząć 20-20:30, to zależy od was :D

Seba Fallus III Wielki
22-12-2016, 14:46
Wybaczcie niestety nie będę mógł poprowadzić dzisiaj czwartków (wiem jak to wygląda ostatnio częściej mnie nie ma niż jestem ale projekt oddany po świętach wracam na czwartki) więc turniej rozegramy po nowym roku ;)
Niemniej jednak zapraszam na klasyczne czwartkowe bitwy drużynowe z losowaniem nacji ;)

Seba Fallus III Wielki
05-01-2017, 13:42
Skoro zaczął się Bursztynowy Szlak to może zagramy dzisiaj na Czwartkach miniturniej 2v2 z losowaniem frakcji lub losowaniem zestawu nacji. Co wy na to? :D Klasycznego prefekta zagramy w innym terminie.

Nieznajomy
05-01-2017, 13:51
bede i popieram ;)

Edit: rafjar rowniez

Andrij Marszałek
05-01-2017, 15:28
Świetna inicjatywa ;)

Seba Fallus III Wielki
06-01-2017, 00:08
Mimo początkowych trudności ze zorganizowaniem się, turniej o tytuł Prefekta 2v2 odbył się!
W finale zwyciężyła drużyna Arris i Seba Fallus III Wielki pokonując w niezwykle zażartej bitwie Twojego Mistrza i Andrija. Takich zwrotów akcji i bitewnego chaosu dawno świat nie widział :D
Link do drabinki: http://challonge.com/prefekt2v2
Pierwszy mój wygrany prefekt :D Jak to podsumował Arris ja byłem pomagierem który miał albo wytrzymać aż Arris przyjdzie z pomocą albo przyjść z pomocą gdy Arris bohatersko utrzymuje swoją flankę :D
No i oczywiście po wszystkim świetne bitwy 2v2 sporo świetnego materiału dla youtuberów mamy :D
Do następnego turnieju już za miesiąc tym razem 1v1. AVE!

Arris
06-01-2017, 12:53
A w starych księgach tak to zapisano.

Bitwa I

Stanęli dzielni Ardiajowie szeroką linią obok swych Galackich sojuszników. Wielką estymą darzeni byli przez tych wojowników, którzy zapewne w wielkim pokazie tego szacunku, trzymali się przez większość bitwy daleko od dzielnych hoplitów. Robili tak by swą barbarzyńską obecnością nie przyćmić blasku bijącego z Illyryjskich pancerzy. Ostatecznie jednak w końcowych fazach bitwy, gdy ten chwalebny blask przyćmion został przez wrogą krew chlapiącą na te piękne pancerze, Galaci przybyli na wezwanie i wykonali swą powinność jaką było posprzątanie pola bitwy po lepszych od siebie.

Bitwa II

Wieść niesie iż Spartanie widząc przed sobą swych pontyjskich wrogów ryknęli gromkim śmiechem i zaśmiewając się radośnie kroczyli ku nim. Słysząc ten śmiech falangi Pontu zaczęły się cofać aż większość z nich uciekła w trwodze przed roześmianym przeciwnikiem. A potworni to byli wojownicy gdyż nie miało dla nich znaczenia czy walczą z inną formacją hoplitów, falangą czy nagimi barbarzyńcami znajdującymi się w szeregach wroga. Na wieść, że wojownicy Kolchidy nie radzą ze swoim przeciwnikiem spartański dowódca miał zaśmiać się jeszcze głośniej. Spartańska fala ruszyła ponownie zabierając ze sobą ostatnie siły Pontu i uderzając z potężną siłą w jednostki Getów. I o to jakiś czas później stali umazani we krwi wojowników Pontu i Getów a w znacznie mniejszym stopniu swojej. Nieliczny wróg pierzchał w panice a wojownicy Kolchidy kulili się w trwodze przed swoim wojowniczym sojusznikiem. To był dobry dzień dla Sparty!

O takie traktowanie chodziło Seba? ;)

tuff_gru
12-01-2017, 18:04
Zapraszam na bitewke finałową


https://www.youtube.com/watch?v=0N8ok3Ekbv0

Pirx
12-01-2017, 20:34
Dzięki Tuffa za całą Twoją aktywność na polu promowania sceny multi :)

Arris
15-01-2017, 10:12
Phi! Tuff wyraźnie coś do mnie ma. Kolejna bitwa grupowa i kolejny raz moje wejście do walki przegapione :( Idę posmutać bo ocenzurowano moment gdy Pont stracił wszelkie złudzenia, że pikinierzy coś zdziałają.

EDIT: Tak będę zrzędził :D Zwłaszcza, że wylecieliśmy z hukiem z Bursztynowego z Niesem to będę upierdliwy ;p

Nieznajomy
15-01-2017, 10:51
o ktos mnie w koncu zastapi w zrzedzeniu :D

Seba Fallus III Wielki
15-01-2017, 10:59
Widzisz Arris nie masz kogo ratować na polu bitwy ;D Ze mną musiałeś zagrać na 200% żeby uratować sypiącą się flankę a w BS się rozluźniłeś ;D

tuff_gru
16-01-2017, 10:03
Phi! Tuff wyraźnie coś do mnie ma. Kolejna bitwa grupowa i kolejny raz moje wejście do walki przegapione :( Idę posmutać bo ocenzurowano moment gdy Pont stracił wszelkie złudzenia, że pikinierzy coś zdziałają.

EDIT: Tak będę zrzędził :D Zwłaszcza, że wylecieliśmy z hukiem z Bursztynowego z Niesem to będę upierdliwy ;p

Ten Prefekt... Wtedy wygralem z Happusoulem... Ten finał... Teen Finał z tobą... To 2 miejsce sni mi sie do dzis...

moze to to - podswiadomie :)

Seba Fallus III Wielki
25-02-2017, 13:23
Zapraszam w czwartek 3 marca o 21 na kanał ts : srv2.multigaming.pl:11796 na kolejny Turniej o tytuł Prefecta! Teraz pytanie czy chcecie wypróbować proponowane nowe zasady? Oczywiście zagramy na liczne armię czyli do 40 jednostek na budżecie 11700 ;)

Pirx
25-02-2017, 14:24
Jeżeli na licznych armiach, to trzeba zagrać na zasadach WKA 1.2 :)

Nieznajomy
25-02-2017, 14:58
No ja nie widze prefekta na zasadach z wka, za dużo studiowania. Jesli liczne armie to nie nowe zasady.

Jak beda na nowych to chetnie wystartuje, jesli z wka i liczne odpadam

Edit: WKA bedzie trwala z rok wiec zdazycie az do znudzenia pograc sobie na tych zasadach. niedlugo startuje liga, ktorej nie jeden wyczekuje a prefekt na nowych zasadach bylby przedsmakiem emocji z tym zwiazanych ;)

Pyrrus89
25-02-2017, 15:14
Czemu mają niby służyć te liczne armie, mało Wam 20 jednostek w bitwie? Zgodnie z zasadą, że lepsze jest wrogiem dobrego, całkowicie popieram w tej kwestii Nieznajomego.

radoslawzal
25-02-2017, 15:15
Też tak uważam, nie mieszałbym zasad z WKA(liczne armie, a budżet nadal 11700) do naszych starych/nowych zasad multi

A mnie i tak nie będzie, bo II zmiana:confused:

Czwartek to będzie drugi marca

Pirx
25-02-2017, 16:48
W sumie racja, przetestujmy te potencjalne nowe zasady.

Seba Fallus III Wielki
25-02-2017, 17:14
Kto tu mówi o zasadach wka ? Przecież od dawna mieliśmy dodać możliwość licznych armii na normalnych zasadach

Nieznajomy
25-02-2017, 17:44
Nie da sie tak seba ;)

Liczne armie = inne zasady

Te co mamy dają 14/8/6 wiec jak to widzisz w licznych armiach?

radoslawzal
25-02-2017, 17:49
Ty mówiłeś o licznych armiach, przecież te proponowane ostatnio zamiany dotyczą tylko osłabienia piechoty(maks 6 mieczy toporow etc) ograniczenia tych samych jednostek do maks 4, a ogólnie piechoty do 12.

20 jednostek i 11700 to aksjomat jeśli mowa o multi. I w ogóle nie ma dyskusji, liczne armie to będziecie mieć na wka.

Seba Fallus III Wielki
25-02-2017, 17:50
Grając np. Seleucydami, Pontem często brakowało mi 1-2 slotów na jednostki. Chodzi o to by można było wziąć np 22-23 jednostki nie 40

radoslawzal
25-02-2017, 18:00
A ja jak czasem układam armie to aż tych 20 slotów nie potrafię zapełnić...
I czo teras:D

Absolutnie się nie zgadzam na takie coś:wall:

Seba Fallus III Wielki
25-02-2017, 18:49
WTF!? Nikt ci nie każe brać więcej niż 20 jednostek... tak samo jak nikt nie każe wykożystywać całych limitów w zasadach... co wy tworzycie

radoslawzal
25-02-2017, 18:59
Nie zrozumiałeś mojego posta:P


No zgadzam się, dlatego nie postuluję, żeby ograniczyć limit do 16 jednostek, bo nieraz nie mam czym zapełnić 4 pustych slotów. Ani nie postuluję o liczne armie(ale w sumie to jak liczne, 20+2, a może +3 albo +4?)

Maks 20 jednostek i 11700 to aksjomat w multi, tyle;) A reszta do dogadania

Pirx
26-02-2017, 09:48
Seba, lud przemówił. ;)

11700, 20 jednostek, nowe zasady. ;)

Seba Fallus III Wielki
26-02-2017, 11:32
Czyli takie ? :
-maksymalnie 12 jednostek piechoty
-maksymalnie 6 jednostek do walki w zwarciu
-maksymalnie 4 takie same jednostki
-maksymalnie 10 konnicy (w tym 4 konni strzelcy)
-maksymalnie 8 jednostek miotających
-maksymalnie 1 rydwan/słoń

Pirx
26-02-2017, 11:36
Dokładnie. To będzie próba generalna, jeżeli zasady się spodobają, to weźmiemy je do najbliższej Ligi. Jeżeli nie - zostajemy przy starych. Dlatego zachęcam wszystkich zainteresowanych przyszłą ligą o udział w najbliższym Prefekcie. Ja też postaram się być. Dobrze byłoby wreszcie coś wygrać. ;)

Nieznajomy
26-02-2017, 12:28
Dobrze byłoby wreszcie coś wygrać. ;)

raz przegrał w BS i juz marudzi :D

Pyrrus89
02-03-2017, 13:07
Nie będzie mnie dzisiaj, więc pozostaje mi tylko życzyć wszystkim uczestnikom zmagań powodzenia. Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami na temat nowych zasad turniejowych.

Seba Fallus III Wielki
02-03-2017, 22:48
Z dumą ogłaszam że zwycięzcą marcowego Turnieju o tytuł Prefekta został mój padawan i serdeczny przyjaciel Herr Pszemek ! Jego mistrz (czyli ja :D) zgodnie z tradycją trafił na Pirxa i po zaciętym boju odpadł z turnieju.
Drugie miejsce zajął stały bywalec podium Nieznajomy !
Gratulację i do zobaczenia za miesiąc !
http://challonge.com/prefect

Twój Mistrz
03-03-2017, 13:30
Mistrz jest tylko jeden.