PDA

Zobacz pełną wersję : Powstanie USA w trakcie kampani



Frutis
21-11-2009, 16:55
W którym roku 13 Koloni przeistoczy się w USA :?: Gram Anglią specjalnie pozostawiłem Terytorium Czirokezów nietknięte aby 13 koloni nie przyłączyło się do mnie (Chce aby powstało i wypowiedziało mi wojnę) jest już rok 1780, czyli od paru ładnych lat powinni już powstać. Mam z nimi tylko umowę handlową nie są pod protektoratem i mają wrogie nastawienie do mnie w dyplomacji. Żeby było ciekawiej w okolicach 1755 roku Czirokezi zajęli jedną z prowincji 13 Koloni, następnie ludność zbuntowała się i powstało USA i mimo jednej prowincji w dyplomacji widnieli w oknie "Główne Państwa" Mieli pokój ze wszystkimi oprócz Czirokezów. Liczyłem że Kolonie się wtedy zamienią w USA ale tak się nie stało. Wręcz przeciwnie 13 koloni załatwiło USA mimo że Ci mieli 2 pełne armie (w tym jedną złożoną z samej milicji) teraz parę pełnych armii 13 koloni stoi pod moimi granicami i jakby czeka na powstanie w USA i wypowiedzenie mi wojny. Jeżeli nie ma żadnej daty lub eventa to po prostu podbije 13 Koloni i podatki na max żeby powstali, tylko jest to takie trochę "sztuczne zapłodnienie" :lol: Dla informacji gram na patchu 1.4

kretu19955
21-11-2009, 17:03
W empire USA to los szczęścia. Raz się pojawiają raz nie.

Kretson
21-11-2009, 22:04
No właśnie. Mi USA powstało kiedyś w 1723 roku. Ewentualnie grając innym krajem niż Anglia, można poczekać, aż Anglicy przejmą 13 kolonii, a wtedy podbić im wszystkie prowincje w Europie. Ale chyba nie o takie rozwiązanie chodzi? ;)

kretu19955
22-11-2009, 14:21
Mi raz w ogóle się nie pojawili :shock:

Frutis
22-11-2009, 15:33
Znajdę trochę czasu i stworze USA metodą buntu prowincji. Dostaną wszystkie historyczne regiony, Przeciw nim wystawie wszelkie dostępne Haskie oddziały ( od początku kampanii dbam o ich wzrost doświadczenia bo mają gorsze parametry niż liniówka) zielone kurtki, dragonów, liniówkę i inne oddziałe które walczyły z USA, tyle że tym razem im się nie uda :lol:

Gteam_tomek
22-11-2009, 17:46
Powstanie nowego państwa w Empire jest efektem buntu. Powstańcy muszą zająć daną stolicę regionu wtedy państwo zaczyna być widoczne na mapie. Jeśli jest chroniona przez garnizon tkwią w regionie, z tury na turę rosną w siłę, niszczą miasta. Mnie osobiście zabolała zdrada USA, grając Francją, tworząc sojusz wojskowy z nimi, mając umowę handlową, kilka oddanych technologii, walcząc z 2 plemionami indiańskimi Czirokezami i Konf. irokeską, gdzie USA urosły mi pod bokiem w silną aczkolwiek niezaawansowaną tech. flotę i armię lądową ci napadli na mnie na najmniej strzeżone rejony, desantując na gujanie (szok!!)... Także, postaraj się mieć na uwadze, że "amerykańce" nie zawsze będą fair w stosunku do ciebie. Nic nie zdradzało takiego ich zachowania, w stosunkach dypl. było na obojętności z +... Teraz, cienko pierdzą. Zostało mi do przejęcia ich 3 regiony i ta nieszczęsna gujana... Powiem tak, mam ogromną przewagę tech. nad nimi. Ostrzał szeregami mojego 1 pułku piechoty może wykończyć ich 2 pułki piechoty nie mające takiej technologii.

Frutis
23-11-2009, 18:32
Liczę że jak tylko powstaną i nabiorą trochę sił zawrą sojusz z Francją i mam nadziej że również Hiszpanią, wtedy taki konflikt będzie jakimś wyzwaniem 8-)

szary878
17-10-2011, 13:56
USA pojawiło mi się w roku 1703

Sareth4
17-10-2011, 14:06
Widzisz date ostatniego posta ?

Aro137
17-10-2011, 20:08
Ale chyba może napisać :P Po za tym widzę że dopiero drugi post :) Mi się USA raz pojawiała, raz nie. Jak już to około 1730 r.