PDA

Zobacz pełną wersję : System eliminacji nacji.



Amrod
21-11-2009, 17:07
Kilku graczy podało pomysł, żeby wykorzystać ceniony system eliminacji "zużytych nacji". Polega on na tym iż danej nacji w danej fazie turnieju (faza grupowa i pucharowa oddzielnie) można użyć tylko raz. Tzn. jeżeli gram z graczem A i użyłem nacji Egipt to już w tej fazie turnieju nie mogę jej użyć. Ankieta przeprowadzana jest w celu rozeznania czego oczekują uczestnicy.

Pytanie brzmi:
Czy jesteś za ograniczeniem wyboru danej nacji tylko raz:
- w obu fazach turnieju
- w fazie pucharowej
- w fazie grupowej

Rozpatrujemy przypadek odnośnie zarówno RTW jak i BI, gdzie w BI nacji jest dużo mniej (z racji tego iż wiele się powtarza np. Wandalowie/Słowianie, którzy traktowani są jako jedna nacja). Oczywiście uczestnik może zaznaczyć w poście iż mówi tylko o jednym z turniejów.

Leonidas[PL]
21-11-2009, 18:26
Jestem za pełnym ograniczeniem wyobru nacji, a to z prostego powodu: urozmaica to grę, czyni ją bardziej ciekawą a jednocześnie trudną. Wtedy trzeba inteligentnie rozplanować użycie frakcji(najmocniejsze na najtrudniejszych graczy, najsłabsze na tych słabszych) co daje dodatkowy smaczek. Nie jest sztuką wygrać jedną bitwę, sztuką jest wygrać całą wojnę ;)

Furiusz
21-11-2009, 18:41
Ja jestem za obiema fazami a to dlatego, że może będę miał fart ktoś mnie zupełnie oleje może nawet wygram :D a tak przynajmniej będę mógł zagrać z kilkoma różnymi armiami a to oznacza większe doświadczenie.

piterus
21-11-2009, 18:55
Ciesze sie, ze jest poruszona ta kwestia -nie bedzie caly czas walkowany Egipt...
Oczywiscie jestem za wprowadzeniem w obu fazach, z tym ze w finale czy meczu o 3m. raczej powinny byc juz dostepne wszystkie nacje ponownie.

Belizariusz
21-11-2009, 18:55
Jestem za obiema fazami :)

Konrad III
21-11-2009, 19:27
Obie fazy

Lord Dariusz
22-11-2009, 08:24
pucharowa...

Dembal
22-11-2009, 10:24
Głosowałem za pucharową. Uważam, że faza grupowa jest dla ludu a ludu będzie trochę to i można poeksperymentować, jak ktoś ma ochotę. Niekonieczne jest zmuszanie do tego. W pucharowej natomiast można by takie ograniczenie wprowadzić, by uatrakcyjnić całą zabawę.

Amrod
22-11-2009, 17:23
System eliminacji nacji zostanie wprowadzony w obu fazach turnieju. Dziękujemy za oddanie głosów. Proszę zaznajomić się ze zmianami w regulaminie.