PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Kupcy do czego oni sluza?



Secret_Matrix
23-11-2009, 08:38
No właśnie, co trzeba z nimi robić poza przekupywaniem wrogich kopców da się jakoś ich gdzieś wysłać żeby handlowali?

Oreius11
23-11-2009, 09:27
Ich najważniejszą rolą jest handlowanie. Zaznaczasz kupca i wysyłasz w miejsce, gdzie są jakieś towary na mapie, np. barwniki itd. Daje ci to dochody.

Rafi
23-11-2009, 09:29
W prowincjach są tzw. ośrodki handlu przedstawione np. jako owoce, ryby, kopalnie (złoto), jedwab itp. Możesz ustawić tam swojego kupca i będziesz miał dodatkowe dochody, jesli chcesz zobaczyc ile kasy daje Ci kupiec na ture klikasz na niego prawym przyciskiem. Ilosc kasy zalezy od tego czym handluje (warto wspomnieć że kiedy masz złoto w prowincji, możesz zbudować tam kopalnie i wtedy kupiec stojac na kopalni bedzie wiecej kasy trzepał) i od tego jaki jest doświadczony. Jeśli kupiec stoi na terytorium obcego kraju podpisz z nimi prawa handlowe chociaz nie jestem pewien czy to zwieksza dochody

Krzyzak
23-11-2009, 12:33
No to chyba zwieksza dochody, z tego co wiem.

OskarX
23-11-2009, 15:35
No więc do czego może służyć agent taki jak kupiec ? Pewnie do handlu. Handlować można w jeden sposób-kładziesz go na surowiec, trzepiesz kasę z niego i czekasz aż go ktoś przejmie albo zginie ze starości. Kupców bardziej polecam dla zaawansowanych. "Kupiec" może przynieść dochód nawet do...3 tysięcy ! Możesz oczywiście oszukać i w plikach zmienić wartość towaru :lol: Nie wystarczy wyszkolić kupca za 550 florenów, przenieść na jedwab i napisać-"dlaczego on przynosi tylko 10 florenów?" Kupiec musi mieć jak najwyższe doświadczenie, wtedy bierze więcej kasy, no i oczywiście dobry towar. Jest taki trik, robisz na towarze fort gienkiem, wsadzasz tylu kupców ilu chcesz i bierzesz kase z kilku kupców z tego samego towaru ;)
edit:

Aby sprawdzić ilu zarabiasz ze wszystkich swoich kupców na swiecie, wchodzisz w dochody i tam masz "handel kupiecki" nie pomyl ze zwykłym handlem.

Przemysł II
23-11-2009, 16:20
Jest taki trik, robisz na towarze fort gienkiem, wsadzasz tylu kupców ilu chcesz i bierzesz kase z kilku kupców z tego samego towaru ;)

Tyle, że ten trik działa tylko na czystej wersji bo grając w mody tego nie uświadczysz. Warto wysyłać kupców jak najdalej od stolicy. Bardzo dochodowe są towary z Timbuktu (złoto, kość słoniowa), Antiocha (przyprawy) i jeszcze kilka takich miejsc, ale nie mam czasu ich poszukać bo jutro mam maturę próbną z polaka i muszę jeszcze napisać esej na historię o państwach starożytnego Wschodu :(

Secret_Matrix
24-11-2009, 14:27
kk dzieki za odpowiedzi :D :D

Kuzyn
15-11-2010, 19:34
Jest taki trik, robisz na towarze fort gienkiem, wsadzasz tylu kupców ilu chcesz i bierzesz kase z kilku kupców z tego samego towaru ;)

Tyle, że ten trik działa tylko na czystej wersji bo grając w mody tego nie uświadczysz. Warto wysyłać kupców jak najdalej od stolicy. Bardzo dochodowe są towary z Timbuktu (złoto, kość słoniowa), Antiocha (przyprawy) i jeszcze kilka takich miejsc, ale nie mam czasu ich poszukać bo jutro mam maturę próbną z polaka i muszę jeszcze napisać esej na historię o państwach starożytnego Wschodu :(
Materiały koło Konstantynopola są bardzo wartościowe, większość niedoświadczonych kupców ma tam zawsze u mnie z 200+ kasy, ale o tą miejscówkę trzeba się bić ;p

Krzyzak
15-11-2010, 19:55
A po co odkop tematu ? Zależy jaką grasz frakcją. Polska np ma tam bodajże 100 florenów. Nie opłaca się.

Draken
28-12-2010, 12:38
Tak samo w crusades koło Tanty jest dużo taniego towaru ale kupcy doświadczenie tam bardzo szybko zdobywają bo wszystko tam usiłuje iść mi często się tak dzieje albo koło siwy są 2x niewolnicy dobry kupiec ma tam około +110

Krzyzak
28-12-2010, 13:10
dobry kupiec ma tam około +110
Dobrz kupiec na dobrym surowcu ma ponad 1k :lol:

kuroi
28-12-2010, 14:36
Dobry kupiec na naprawdę dobrym surowcu powinien mieć nie mniej, niż 2k.
Dla przykładu: Mój bizantyjski kupiec o skillu 2 miał na czekoladzie zysk ok. 1700 florenów... Wyobraźcie sobie, co miałby przy max skillu ;)