PDA

Zobacz pełną wersję : BELLUM CRUCIS 7 SZYBSZA BUDOWA i INNE



Araven
18-10-2014, 14:25
Od 01.01.2015 jest bugfixer do BC 7.0. Należy go wrzucić do katalogu głównego Bellum. Potem ew. poniższe pliki opcjonalne. I zaktualizowane spolszczenie. I aktualizacja submoda muzycznego.


Plik descr_sm_fations zmieniający kulturę Bułgarów na (biskowschodnią (arabską) jak inne nacje muzułmańskie.) Dotychczasowa kultur powoduje ctd w grze. Ten jest opcjonalny, bo po bugfixerze Bułgarzy mają kulturę stepową jak Połowcy.

Link: http://87826.file4u.pl/download/5415560/descr_sm_factions_www.file4u.pl.txt
Instalacja descr_sm_factions:
1.Wejść do data BC 7, zrobić kopię w/w pliku descr_sm_factions
2. Potem wrzucić plik z odpowiedniego linku do data BC 7 i nadpisać
3. Usunąć plik map.rwm z kampanii Ufficiale z Bellum (data/world/maps/campaign/custom/Ufficiale)
4. Zacząć nowa kampanię
5. Meldować o wszelkich logach. :cool:



ORYGINALNE ai i dyplomacja z BC 7.0
Link: http://87826.file4u.pl/download/5423067/BC_oryginal_ai_7.0_www.file4u.pl.rar
Instalacja:
1. Wrzucić oba pliki do data moda i nadpisać.
2. Usunąć plik map.rwm z data/world/maps/campaign/custom/Ufficiale
3. Zacząć nową kampanię, nie działa na savy.




Ai Pitera wersja 4.1 do BC 7.0:

Link: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?5621-Bellum-Crucis-6-0-6-3-7-0-PiterAI-4-0-(sztuczna-inteligencja)

Instalacja:
1. Pobrać i wypakować, potem zrobić sobie kopie podmienianych plików.
2. Wrzucić katalog data do głównego katalogu Bellum i wszystko nadpisać.
3. Usunąć map.rwm z kampani Ufficilae (data/world/maps/campaign/custom/Ufficiale)
4. Zacząć nową kampanię.

Free_upkeep BC 7.0 z 04.01.2015 po bugfixerze

Najnowsze EDU zawierające zmiany z bugfixera z dodanym atrybutem freeupkeep.

http://przeklej.org/file/KERF7T/export.descr.unit.z.free.upkeep.7z (http://przeklej.org/file/KERF7T/export.descr.unit.z.free.upkeep.7z)

Edit Araven, najnowsze budynki (EDB) z free_upkeep do bugfixera, szybszą rekrutacją księżniczek, szybszą budową i bonusami ze szkół:

http://87826.file4u.pl/download/5523738/export_descr_buildings_www.file4u.pl.txt

Usuńcie też map.rwm z Ufficiale po zmianie na w/w pliki.

Instalacja:
1. Pobrać i wypakować plik ai Pitera 4.1 z postu nr 1 patrz w/w link, potem zrobić sobie kopie podmienianych plików.
2. Wrzucić EDB i EDU z w/w linków do data w katalogu Bellum i wszystko nadpisać.
3. Usunąć map.rwm z kampani Ufficilae (data/world/maps/campaign/custom/Ufficiale)
4. Zacząć nową kampanię.




Megasubmod do BC 7.0 (07.01.2015) po bugfixerze link: http://87826.file4u.pl/download/5529484/data_www.file4u.pl.rar

- Podwojenie ruchu księżniczek
- Podwojenie dochodu z flot handlowych
- 2 darmowe miejsca w stałych fortach
- ai Pitera 4.1
- EDB szybsza rekrutacja księżniczek, szybsza budowa, bonus do handlu i kosztów budowy ze szkół
- EDU free_upkeep
- EDB i EDU są identyczne jak wyżej (zamieszczone 04.01.2015), to info dla dociekliwych.

Instalacja:
1. Pobrać i wypakować katalog data, wcześniej zrobić kopię podmienianych plików.
2. Wrzucić głównego katalogu Bellum 7.0 po bugfixerze i wszystko nadpisać.
3. Usunąć map.rwm z kampani Ufficilae (data/world/maps/campaign/custom/Ufficiale)
4. Zacząć nową kampanię.
5. Jak Ktoś nie chce ai Pitera 4.1 niech usunie 2 pliki descr_campaign_ai_db i descr_diplomacy, to będzie miał oryginalne ai wtedy. Ja gram na Megasubmodzie V do 6.3 na ai Pitera 4.1, w BC 7.0 też na nim zagram.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOWE EDU7KAM, z 29.01.2015 czyli nowe statystyki i koszty jednostek do BC 7.0 po bugfixerze (Wino, sadam86 i Araven) na bazie EDU z Megasubmoda V do BC 6.3 od Kam2150. Poprawki od Wino, ulepszenia pancerzy, akcenty i free_upkeep uzupełniony.

Link: http://sendfile.pl/pokaz/227797---uc3z.html

Opis instalacji:
1. Ściągamy, rozpakowujemy i wrzucamy do katalogu data w Bellum7.
2. Kasujemy wszystkie pliki map.rwm jakie są w katalogu world (kampania ufficiale i imperial)
3. Nowa kampania konieczna
4. To plik testowy, prosimy o uwagi. Możliwe, że będą kolejne zmiany.


EDU7Wino z 28.01.2015 (tylko zmiany w oryginalnym EDU z BC 7.0)
Ok, przerobiłem zwykły EDU z BC7. Zmiany (pomijając zmiany wynikające z poprawek akcentów):
- kusznicy i oszczepnicy (konni i piesi) dostali atrybut "skuteczni przeciw pancerzom". Wcześniej bez tego byli jednostkami bezwartościowymi;
- obniżyłem dwukrotnie bonus do walki z jazdą dla pikinierów i halabardników, bo byli przepakowani i szatkowali konnicę w plasterki, nawet słabeusze;
- dwie jednostki krzyżackie zmieniły akcent z francuskiego na niemiecki, miotacze szerszeni na wschodnioeuropejski;
- równo 20 jednostek dostało poprawki wizualne dla ulepszeń pancerzy. W bitwach będzie teraz widać u nich zamianę pancerza po ulepszeniu.

Niestety w wyniku tego, że w BC7 część jednostek jest wspólnych z nowymi frakcjami (np. Polska ma część wojsk wspólnych z Litwą, a Bułgarzy z Połowcami lub Ruskami), wiele jednostek straciło bajer z wizualizacją ulepszeń pancerza. Nie będą widoczne dla tych jednostek w bitwach ulepszenia, no ale to już niestety lenistwo Włochów.

Niemniej jednak wydaje mi się, że poprawki które wprowadziłem choć trochę poprawią i tak niezłe EDU z BC7 i dzięki tamu mamy do wyboru dwa EDU (a jeśli liczyć oryginalne to 3). Jakby jeszcze komuś się chciało dopracować EDU KAMA, to byłoby super.

Ściągamy, kopiujemy do data zastępując poprzedni plik, usuwamy oba pliki map.rwm z obu katalogów w \mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\ i gramy :)

Plik nie zawiera atrybutów ma darmowe utrzymanie, bo w tym EDU koszty są niskie, więc nie ma takiej potrzeby.

http://sendfile.pl/pokaz/225767---wc1l.html (http://sendfile.pl/pokaz/225767---wc1l.html)

Nowa kampania wymagana.
Wersja EDU7wino bez free_upkeep http://przeklej.org/file/jYrOs8/export.descr.unit.txt
Wersja EDU7Wino z free_upkeep: http://sendfile.pl/pokaz/225859---yt5v.html


(http://sendfile.pl/pokaz/225859---yt5v.html)

sadam86
18-10-2014, 14:33
Większy dochód z flot-tak
Jeśli na razie nie zmieniane będzie EDU to bez free upkeep, bo wojsko w oryginale jest tanie.

Araven
22-10-2014, 17:54
Jeszcze każdy kraj powinien mieć "klasztor", nawet poganie. :cool:

sadam86
22-10-2014, 19:08
Klasztor poganom?:) Wtedy może to przechrzcić na siedzibę mędrca, albo pustelnię?

Araven
22-10-2014, 19:34
Chodzi o budynek, jako dający bonusy i tak ludzki Gracz z niego korzysta. Jak muzułmanie maja to i poganie. Nie wiem czy da się klasztor nazwać inaczej dla różnych kultur.
Można np. tak Klasztor (lub jego odpowiednik dla różnych religii). To chyba w expanded jest klasztor w text, ale pewności nie mam.

Chodzi mi o to by grając każdą nacją na jej terenie mieć odpowiednik klasztoru.

Ew. dodałbym 2 darmowe jednostki w stałych fortach? Co myślicie?

Wonsz
23-10-2014, 16:28
Jestem za.

wino
26-10-2014, 16:49
To co, czas na megasubmodzika do BC7? Spolszczenie + muza + poprawka kultury Bułgarów + opcjonalnie AI Pitera + opcjonalnie kursory. Można też spróbować zobaczyć czy portrety możnych, generałów i księżniczek zadziałają a także historyczne herby dla Polski, czyli te zmiany z megasubmoda do BC 6.3. No i zmiany na szybszą rekrutację księżniczek, nieco szybszą budowę.

sadam86
26-10-2014, 16:58
Z opcjonalnych to AI Pitera, kursory w standardzie. Zebranie wszystkiego w całość to dobry pomysł. Ciekawe czy dało by się zrobić coś takiego, skoro najlepszy szpieg jednak ma problemy ze zbuntowaniem osady, to może dać mu coś takiego jak szpieguje jakąś armię to spowoduje dezercję ze 3 oddziałów?

Araven
26-10-2014, 18:00
Szybsza rekrutacja księżniczek i szybsza budowa oraz ciut tańsza budowa działa (budynki edukacyjne obniżają nieco koszty). Ja gram na takim pliku. Kursor główny sobie zmieniłem. Ai Pitera opcjonalnie, bo super się też gra na oryginalnym.
Herby nie wiem muszę znaleźć sam submod na herby osobno. Z głównym szpiegiem to nie wiem, czy tak da radę.

Araven
27-10-2014, 09:18
@Wino:
Oto link do części Megasubmoda (projekt): http://87826.file4u.pl/download/5423987/Megasubmod__do_BC_7.0_www.file4u.pl.rar
Zawiera szybszą budowę i tańszą nieco, szybszą rekrutację księżniczek, oraz 2 darmowe miejsca dla jednostek w stałych fortach. Zawiera poprawkę kultury dla Bułgarów.

Herby od Marko raczej nie zadziałają w BC 7.0 bo zmieniono tekstury jednostek, ale zabić się nie dam. Ma Ktoś portrety Profesora? Te co były w Megasubmodzie V ?

Myślę dodać każdej nacji klasztor na terenach startowych, o ile go nie mają. Kursory można dać z Megasubmoda V opcjonalnie.

W/w plik wrzucę do posta nr 1 jak będzie jego ostateczna wersja.

wino
27-10-2014, 10:09
Ok. Znalazłem inny, lepszy instalator, ale jeszcze kilku rzeczy nie rozkminiłem i nie działa. No ale jest lepszy bo można w nim wybierać opcje przyciskami radio button, czyli tymi, które umożliwiają wybór jeden z wielu (przydatne do kursorów, bo mógłbym dać 3 opcje do wyboru - oryginalne styl BC, oryginalne styl Medieval II, styl z megasubmoda. Póki tego nie rozkminię to mogę użyć starego instalatora, a tam wybierać można tylko poprzez zaznaczanie check buttona, czyli wszelkie opcje, gdzie do wyboru będzie więcej niż 2 odpadają.

sadam86
27-10-2014, 19:46
Podaję pod rozważenie czy w submodzie do 7.0 nie dać też księżniczce więcej pkt ruchu.

PlanB
27-10-2014, 19:56
Popieram, moim zdaniem ma zdecydowanie za mało.

Araven
27-10-2014, 20:22
Ok, dodam. Może i kupców przyspieszę, ale i tak są chyba szybsi niż w 6.3.

sadam86
28-10-2014, 13:45
Kupcy są ok, ale księżniczki strasznie się wloką, jak możesz daj im tyle co kupcom i powinno starczyć.

Araven
28-10-2014, 14:21
Kupców przyspieszyłem o 50%, a księżniczki są 2 razy szybsze niż były. Może dyplomatów nieco przyspieszę.
I podwojenie dochodu z flot handlowych.

Dodanie klasztorów na mapie nie wystarczy, trzeba jeszcze coś zmienić, ale nie wiem gdzie, by klasztory jakie się doda, dawały bonusy do zdrowia i cech generałom.

sadam86
28-10-2014, 15:09
Araven tylko taka uwaga, żeby nie byli ani kupcy, ani księżniczki szybsi od zabójcy:)

Araven
28-10-2014, 15:14
To zabójców, kupców, szpiegów i dyplomatów przyspieszę o 50% w stosunku do oryginału, a księżniczkę o 100%, ale nadal zabójcy będą szybsi wtedy od księżniczek i równi kupcom, jak jest teraz.

wino
28-10-2014, 16:53
Ale czemu ma służyć ta zmiana? Może w ogóle dać im 10x szybsze ruchy, po co się rozdrabniać? Jestem przeciwny takim rzeczom.

Araven
28-10-2014, 17:01
Zmiana o 50% ma sens jeszcze. Szybsze podróże kupców do miejsc gdzie będą handlować. Księżniczki muszą dogonić potencjalnych małżonków, zwłaszcza z innych nacji. Pozostali by nie odstawali.
Plan minimum to tylko księżniczki tak było w Megasubmodzie V, szybszy ruch dla reszty agentów będzie opcjonalnie, dla chętnych. Testuję ruch większy w kampanii Węgrami i ok, jest kupcy sporo szybciej docierają do Ziemi Świętej, ale nadal to trwa.

2x to już przesada.

sadam86
28-10-2014, 17:02
Przyspiesz tylko księżniczki, reszta jest ok. Księżniczce możesz dać tyle ile mają kupcy.
Wino, tylko że teraz ciężko księżniczką dogonić jakiegoś gienka, a i wyprawa do oddalonego miasta trwa kilka jak nie kilkanaście tur. Czasem przez prowincję idzie 3.

wino
28-10-2014, 17:16
Ok, niech ta księżniczka łazi szybciej, ale nie kumam dlaczego mają też szybciej podróżować inni agenci? To nie gra zręcznościowa. Wobec tego marsz wojsk też zwiększmy, niech w jednej turze przejdą z Wrocławia do Wilna.

No ale skoro tak jest niby lepiej, to ok, dam jako opcję, ale na pewno nie w standardzie.

Araven
28-10-2014, 17:24
Przyspieszę księżniczki tylko.
O wojskach nic nie pisałem, ruch wojsk jest ok.
Ja sobie pogram na szybszych kupcach. Tu akurat kupcy szybko umierają, nim taki dotrze z Polski do Ziemi Świętej to stary jest. Mój plik to łagodzi, ale jak narzekacie to będą tylko księżniczki szybsze. :faraon:

Keramex
08-11-2014, 20:54
Mi najbardziej doskwiera dyplomacja, w megasubmodzie do 6.3 była bardzo dobra...teraz ciężko jest się z kimkolwiek porozumieć.

Araven
08-11-2014, 22:14
Poczytaj poradniki do BC 6.3 do oryginalnej dyplomacji. W BC 7.0 jest ta sama co w 6.3.
Meagasubmod do BC 7.0 będzie za jakiś czas. Ale alternatywnego ai chwilowo brak. Możesz sobie wrzucić ai Pitera z Megasubmoda V, plik descr_diplomacy descr_campaign_ai_db z megasubmoda V do data BC 7.0 i nadpisz, oraz usuń map.rwm z kampanii Ufficiale, nowa kampania konieczna.

Może za jakiś czas dam osobno, jakieś nowe ai. Sprawdzę Pitera ai do krucjat.

Piter
09-11-2014, 09:11
Ale alternatywnego ai chwilowo brak.

Jak to brak?


W megasubmodzie było moje AI:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?5621-Bellum-Crucis-6-0-6-3-7-0-PiterAI-3-8-%28sztuczna-inteligencja%29

sadam86
09-11-2014, 09:44
Piter tylko z Twoim AI pojawia się taki problem, że za dobrze kombinuje i zbuntowanie jakiejś osady mistrzem szpiegów jest niemożliwe, co na włoskim AI się udaje, choć znów włoskie jest na tyle głupie, że jak idą armie krucjatowe przez nasze ziemie to te nacje wypowiadają nam wojnę, co na Twoim AI nie miało miejsca.

Piter
09-11-2014, 09:56
Piter tylko z Twoim AI pojawia się taki problem, że za dobrze kombinuje i zbuntowanie jakiejś osady mistrzem szpiegów jest niemożliwe, co na włoskim AI się udaje, choć znów włoskie jest na tyle głupie, że jak idą armie krucjatowe przez nasze ziemie to te nacje wypowiadają nam wojnę, co na Twoim AI nie miało miejsca.

Taki problem, że dobrze kombinuje to zaleta, nie problem :) Pewnie jeśli w grę wchodziłyby też niepokoje religijne to bunt mógłby się udać.

Araven
09-11-2014, 11:30
Jak to brak?


W megasubmodzie było moje AI:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?5621-Bellum-Crucis-6-0-6-3-7-0-PiterAI-3-8-%28sztuczna-inteligencja%29

Piter a co ja napisałem w poście 25?
Wskazałem jak wrzucić sobie ai Twoje z Megasubmoda V do BC 7.0.

Info:
W poście nr 1, dałem dla chętnych ai Pitera z Megasubmoda V do BC 7.0 z opisem instalacji.

wino
09-11-2014, 12:21
Ale jest przecież AI Pitera do BC 7, po co dawać to z Megasubmoda?

Araven
09-11-2014, 13:05
Pitera 3.8 ma bug z wasalami. Wg mnie to z Megasubmoda V jest lepsze niż 3.8 Pitera zrobione do BC 7.0.
Ale mogę się mylić.

Edit: Wino, masz na PW plik z dobrym linkiem i wyjaśnieniem co zmienia każdy z 5 plików, jakie Ci wysłałem do Megasubmoda do BC 7.0.
W razie wątpliwości pisz na PW.

Piter
09-11-2014, 13:17
Pitera 3.8 ma bug z wasalami. Wg mnie to z Megasubmoda V jest lepsze niż 3.8 Pitera zrobione do BC 7.0.
Ale mogę się mylić.

Wasale na obu wersjach działają akurat tak samo.

Araven
09-11-2014, 13:20
Trudno to w obu jest bug z wasalami, ale ogólnie Twoje ai z Megasubmoda V jest wg. mnie lepsze od Twojego ai 3.8 do BC 7.0. Bo 3.8 jest o wile bardziej zdradliwe i chaotyczne nawet na Medium niż oryginał ai z BC 6.3. Dodatkowo Twoja dyplomacja z Megasubmoda jest dużo sensowniejsza od tej z 3.8 wg mnie.

Piter
09-11-2014, 14:05
Trudno to w obu jest bug z wasalami, ale ogólnie Twoje ai z Megasubmoda V jest wg. mnie lepsze od Twojego ai 3.8 do BC 7.0. Bo 3.8 jest o wile bardziej zdradliwe i chaotyczne nawet na Medium niż oryginał ai z BC 6.3. Dodatkowo Twoja dyplomacja z Megasubmoda jest dużo sensowniejsza od tej z 3.8 wg mnie.

Zmiany między ai z megasubmoda, a 3.8 były naprawdę niewielkie, może akurat tak Ci się kampanie potoczyły, że miałeś takie złudzenie. W jakim sensie dyplomacja z megasubmoda jest sensowniejsza?

Edit: Główną zmianą w 3.8 było to, że AI wcześniej zawierało sojusze również przeciwko "niezależnym królestwom"/buntownikom, jako, że sojusze zawierało od 15 tury gdy już większość tych niezależnych była podbita to nie miało to dużego znaczenia, a w najnowszym już w ogóle nie bierze ich pod uwagę. Może o wasalizację trochę łatwiej i w tym problem.

Araven
09-11-2014, 15:41
3.8 jest ekstremalnie agresywne, nawet na Medium. Węgrami miałem wszystkich sojuszników dookoła, plus Ruś i Bizancjum i wszystkie gnidy mnie zdradziły.

Może i niewielki różnice, ale źle wspominam kampanie na 3.8. Ze 3 grałem. I ciężko coś ponegocjować. Ai oryginalne z Bellum jest całkiem ok, też robi ciekawe manewry. Dyplomacja jest sensowna. Przynajmniej na Medium. Na VH to różnie.
W Megasubmoda V grałem dużo więcej na Twoim starszym ai i dyplomacji i było sensownie, dało się prowadzić jakąś dyplomację. Na 3.8 ciężko.

Piter
09-11-2014, 15:50
3.8 jest ekstremalnie agresywne, nawet na Medium. Węgrami miałem wszystkich sojuszników dookoła, plus Ruś i Bizancjum i wszystkie gnidy mnie zdradziły.

Może i niewielki różnice, ale źle wspominam kampanie na 3.8. Ze 3 grałem. I ciężko coś ponegocjować. Ai oryginalne z Bellum jest całkiem ok, też robi ciekawe manewry. Dyplomacja jest sensowna. Przynajmniej na Medium. Na VH to różnie.
W Megasubmoda V grałem dużo więcej na Twoim starszym ai i dyplomacji i było sensownie, dało się prowadzić jakąś dyplomację. Na 3.8 ciężko.

Jak negocjacje na moim są łatwiejsze niż na oryginale z Bellum, a oryginał ma tylko dwa cele ataków- czyli atakuj gracza jeśli nie masz wrogów i masz z nim gorsze relacje niż 8/10 albo atakuj najsłabszego sąsiada. Grałeś na niemal identycznym i zupełnie inne oceny miałeś :) Zawsze jak testowałeś moje AI to marudziłeś, że za łatwo, bo AI rzadko gracza atakuje. Nie wiem skąd ten atak na moje AI, jak Ci się znudziło, to trudno.

Araven
09-11-2014, 16:51
3.8 jest o wiele za agresywne jak dla mnie (wbrew logice, wszystko co żyje na człowieka jako gracza, wbrew sojuszom i wspólnym interesom często). Nic nie poradzę, takie mam odczucia po kilku kampaniach. To nie atak, a wrażenia z gry, oczywiście subiektywne, trudno mi o inne.
Dyplomacja na oryginale jest sensowna, jak się zna moda i czyta poradniki.

Piter
09-11-2014, 18:05
Po prostu kiedyś grałeś dużo, więc miałeś dużą wprawę, miałeś duże wymagania jeśli chodzi o trudność, a teraz po przerwie grasz gorzej i wydaje Ci się to przesadzone. Akurat agresję w AI przeciwko graczu miałem początkowo znacznie mniejszą zaplanowaną ale ze względu na twoją opinię ją zwiększałem i ten poziom agresji jest bez zmian od dawna, ustawiony na podstawie twoich recenzji.

Araven
09-11-2014, 18:44
To przesadziłeś bardzo. Było testy porobić, a nie dawać taki poziom agresji. 3.8 się nie nadaje do gry jak dla mnie.
Gram sporo mniej, co nie znaczy, że gorzej. 6 frakcji na jedną na Medium przy masie sojuszy, co to ma być?

sadam86
09-11-2014, 18:59
Nie znam się więc może walnę gafę, ale może po prostu AI 3.8 nie hula z Bellum 7.0 ze względu na skrypty, może włosi zrobili takie swoje AI dedykowane do Bellum 7.0. Bo muszę przyznać, że AI 3.7 śmigało aż miło z megasubmodem, a 3.8 w Bellum 7.0 potrafi czasem niemile zaskoczyć zmasowanym atakiem, choć jak nie wycina takich numerów, to całkiem fajnie się na nim gra.

Coloman
09-11-2014, 20:32
Popieram zdanie Aravena, próbowałem grać z AI Pitera w wersji 3.8 dwie kampanie, w pierwszej Wenecją na medium miałem w 25 turze wojnę z Węgrami, Genuą, Pisą, Sycylią i Cesarstwem. W następnej ustawiłem na najniższy poziom trudności i zagrałem Polską - w 15 turze zaatakowała Litwa, a w 20 turze Niemcy (z którymi miałem sojusz) mimo, że mogli zdobyć dla siebie zbuntowaną Pragę, w 30 turze uderzyła na mnie jeszcze Ruś, mimo, że miała wojnę z Węgrami i była ode mnie oddzielona jedną prowincją, do tego Dania zgromadziła znaczne siły przy Szczecinie i pewnie też by uderzyła. Na megasubmodzie pod BC 6.3 grało się fajnie, a tutaj to jest istna rzeźnia.

Piter
10-11-2014, 08:02
Może Włosi doładowali grę skryptami, które dają AI darmowe dobrej jakości armie znikąd, które im się pokazują jak hordy mongołów, bo ich AI robiło wojska bardzo słabej jakości i przez to głupieje dyplomacja, bo na początku wychodzi na to, że gracz to zawsze najsłabsza frakcja.

sadam86
10-11-2014, 08:40
Różnicę robi też 15, a 30 tur PON w 15 ciężko się rozwinąć, ale 30 już daje jakąś szansę i na rozwój i na podbój. A skoro Piter twierdzisz, że teraz gracz to najsłabsza frakcja to nic dziwnego, że inne chcą naszym kosztem szybko coś podbić już w 15 turze.

Araven
10-11-2014, 08:59
Oryginalne ai, robi teraz dobre jakościowo armie o zróżnicowanym składzie, przynajmniej na submodzie romanoi 3.1 z ograniczoną rekrutacja jako opcją. Ai nie dostaje spamowych wojsk, poza eventami historycznymi, które są rzadki i nie we wszystkich nacjach.
Sadam86 ma rację, za niski okres nieagresji w ai 3.8 plus większa agresywność powodują ataki na relatywnie słabego gracza, bo w 15 tur cudów nie narobisz, zwłaszcza, że nie ma w BC 7 free_upkeep, a jest money script. Na Hard i VH ai mają dodatkowo bonus do sakiewki króla i stać ich na więcej wojsk.

Keramex
10-11-2014, 19:41
Araven - Wspomniałeś o submodzie romanoi w którym nie występuje spam armii czy mógłbyś wkleić mi linka do pobrania tego submoda, spam armii to chyba jedyna poważnie odpychająca rzecz w total war.

Lwie Serce
10-11-2014, 19:44
Jam nie Araven, ale zerknij tu... http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9453-NOWY-ROSTER-Polski-Bizancjum-i-Gruzji

;)

Piter
11-11-2014, 09:51
Ale jeśli Ty grasz zgodnie z poradnikami do AI z Bellum to się nie dziwię, że Cię atakują. Jeśli chodzi o sojuszników, to na poziomie normalnym wcale Cię nie traktują wyjątkowo, masz identyczne priorytety ataku jak ich każdy inny sojusznik. Każdy twój wróg zwiększa priorytet ataku na Ciebie, każdy stopień gorszych relacji itp. Aby uruchomiły się priorytety inwazji musisz być albo słabym sąsiadem, łatwym łupem, albo imperium przeciwko któremu mają zawierać i walczyć zagrożone kraje. Opis mojego AI jest w moim temacie. Przypominam, że sojusznicy nie zdradzają od relacji 9/10, a jeśli sami zaczniemy wojnę gdy nasi sąsiedzi nie mają wrogów to automatycznie stajemy się kuszącym celem, bo możemy walczyć na dwóch frontach gdy nas zaatakują. Jeśli jesteśmy otoczeni jakąś koalicją i potencjalnie jesteśmy celem kilku sojuszników to priorytet ataku na nas gwałtownie wzrasta, wrzuciłem nową wersję ze zmniejszonym priorytetem ataku na gracza.

Jeśli piszesz, że nawet na normalnym wszyscy zdradzają to jest to tylko jakieś twoje wrażenie, bo na normalnym nie ma żadnych poleceń ataku na gracza, sojusznika. Gracz jest traktowany jak każda inna frakcja. Czyli nie atakują Cię dlatego, bo jesteś graczem tylko dlatego, że prowadzisz kampanię tak jak prowadzisz, gdyby AI sterowało twoją frakcją też by było zaatakowane. Za to jeśli toczysz wojnę na kilku frontach to sąsiedzi to będą chcieli wykorzystywać i to logiczne. Czyli np. dajesz dary wszystkim sąsiadom, stosujesz różne triki żeby każdy zawarł z tobą sojusz nawet jeśli nie jest on sąsiadom zbyt potrzebny, a potem śmiało ruszasz na podbój i zostawiasz puste granice to się nie dziw, że zdradzą, tutaj trzeba grać ostrożnie.

Jak się naczytałeś poradników do Bellum i robisz te relacje 8/10 i Cię nie atakują, a potem oczekujesz tego samego od mojego AI to nie wiem o co chodzi. To AI jest w 100% inne, to nie jest jakaś modyfikacja, ulepszenie AI Bellum, to jest wszystko napisane od zera i działające zupełnie inaczej. Poprawiłem też sprawę wasali, nieagresja jest 15 turowa, a to że gracz nie ma 15 tur nieagresji to bardzo dobrze, to ogromne ułatwienie nie mające na celu wymazanie z mapy rebelii, u mnie i tak rebelie znikają i nie muszę iść na łatwiznę dając takie ograniczenia dla AI by mogło podbić buntowników.

Araven
11-11-2014, 10:46
Piter.
Ty coś nie ogarniasz. Granie wg poradnikó z Bellum oznacza poznanie moda, fkoty handlowe, specjalni agenci, skrypty. Wg poradników moda gra się na każdym ai. Ale na Twoim nie obowiązuje nieagresja do 30 tury i nieatakowanie Gracza przy relacjach 8 i wyższych. To każdy wie i nie wpieraj ludziom, ze jest inaczej.

Ai 3.8 jest o wiele za agresywne nawet na Normal, nie szukaj winy za to w tym, ze Ktoś gra wg. poradników, bo bez nich ciężko grać dobrze w Bellum. Wina jest w ai 3.8, ja na nim nie zagram już. 3.7 z Megasubmoda V jest o wiele sensowniejsze od 3.8. Oba mają bug z atakowaniem lennika przez suwerena, ale w 3.7 można to przeżyć.

Relacje 9/10 to zapomnij zwłaszcza na początku. Po 15 turze cła mapa się rzuca na Gracza na 3.8. Porażka.

Piter. Pisz w ostatnim poście tematu o swoim ai, ze jest nowa wersja, w tym przypadku 3.9.
Skąd ludzie to mają wiedzieć?. Ze w poście nr 1 jest nowa wersja? Wzmainka w innym temacie niż tym o Twoim ai, nie załatwia sprawy.

Piter
11-11-2014, 11:10
Piter.
Ty coś nie ogarniasz. Granie wg poradnikó z Bellum oznacza poznanie moda, fkoty handlowe, specjalni agenci, skrypty. Wg poradników moda gra się na każdym ai. Ale na Twoim nie obowiązuje nieagresja do 30 tury i nieatakowanie Gracza przy relacjach 8 i wyższych. To każdy wie i nie wpieraj ludziom, ze jest inaczej.

Ai 3.8 jest o wiele za agresywne nawet na Normal, nie szukaj winy za to w tym, ze Ktoś gra wg. poradników, bo bez nich ciężko grać dobrze w Bellum. Wina jest w ai 3.8, ja na nim nie zagram już. 3.7 z Megasubmoda V jest o wiele sensowniejsze od 3.8. Oba mają bug z atakowaniem lennika przez suwerena, ale w 3.7 można to przeżyć.

Relacje 9/10 to zapomnij zwłaszcza na początku. Po 15 turze cła mapa się rzuca na Gracza na 3.8. Porażka.

Piter. Pisz w ostatnim poście tematu o swoim ai, ze jest nowa wersja, w tym przypadku 3.9.
Skąd ludzie to mają wiedzieć?. Ze w poście nr 1 jest nowa wersja? Wzmainka w innym temacie niż tym o Twoim ai, nie załatwia sprawy.


Ty coś nieogarniasz człowieku. Dlaczego piszesz, że wmawiam ludziom, że obowiązuje nieagresja do 30 tury i nieatakowanie od relacji 8/10?! Obudź się człowieku. Tego nie ma i nie będzie. Ty mówisz, że poczytałeś poradniki i z nimi dobrze Ci się gra na oryginalnym AI więc wnioskuję, że grasz z jakimiś poradami dot. AI, bo są tam takie, też go przeglądałem. Przecież wiadomo, że floty handlowe itp trzeba ogarnąć i nie ma na to wpływu AI. Nie zmieniłem poziomu agresji AI od wersji 3.0, zrozum to człowieku, agresja jest tak wysoka by Ty wciąż narzekałeś, że jest za łatwo. Jak chcesz grać na oryginalnym to graj, a nie rób problemów. Nie będzie nieagresji do 30 tury i nieatakowania od relacji 8/10, koniec. Nie będzie tak statycznej i baśniowej rozgrywki, dyplomacji jak na oryginale, to jest średniowiecze. Komp nie zdradza bezsensu, nie ma tu bugów, to tak działa i niech każdy gra na czym chce, nie będę upodabniał swojego AI do tego z Bellum, bo po co komu dwa takie same AI? Poprawiłem bug z wasalami, zmniejszyłem trochę agresję AI i takie jest to AI, graj w to na którym Ci się bardziej podoba. Moim zdaniem, nie biorąc pod uwagę mojego AI, to AI z Bellum jest najlepsze ze wszystkich modów, a moje może z nim konkurować, bardzo wielu pisało, że jest lepsze ale nie każdy musi tak uważać. Było już dużo dyskusji na temat dyplomacji i opinii i nie chcę ich zaczynać od nowa, od dawna poprawiam już tylko drobne bugi, nie mam czasu bawić się w jakieś rewolucyjne zmiany. Może rzeczywiście w 7.0 coś zmienili, że odczucia są inne, może. Ja rozegrałem kampanię Polską na h/h na swoim AI i byłem zadowolony z jego działania. Może po prostu jak nagrałeś się na oryginale, które działa na innych zasadach musisz się przestawić i nauczyć inaczej kombinować, nie grać tak samo?

Jak chodzi o sojusze to największy sens mają te z sąsiadami sąsiadów, bo jeśli masz sojusz z takim klientem, to jego priorytet ataku na twojego sąsiada znacznie rośnie, bo to potencjalny cel ataku koalicji.

Lwie Serce
11-11-2014, 11:13
Spokojnie panowie, bo widzę, że się nerwy wzbierają ;)

Piter
11-11-2014, 11:22
Ps: Jak zawrzesz sojusze ze wszystkimi sąsiadami to może się to skończyć tak, że nikt nie będzie celem takiej koalicji więc ostatecznie mogą zaatakować Ciebie, bo przeciwko innemu sąsiadowi nie zwiększy się priorytet inwazji jako celu koalicji, bo twój sojusznik zapewne nie jest twoim celem, a gdy jeden Cię zaatakuję, to może się potem z tego zrobić lawina, bo z każdym wrogiem jesteś bardziej interesującym celem.

Araven
11-11-2014, 13:11
Ps: Jak zawrzesz sojusze ze wszystkimi sąsiadami to może się to skończyć tak, że nikt nie będzie celem takiej koalicji więc ostatecznie mogą zaatakować Ciebie, bo przeciwko innemu sąsiadowi nie zwiększy się priorytet inwazji jako celu koalicji, bo twój sojusznik zapewne nie jest twoim celem, a gdy jeden Cię zaatakuję, to może się potem z tego zrobić lawina, bo z każdym wrogiem jesteś bardziej interesującym celem.

Super, ale w w/w przypadku grać się nie da na 3.8. Mając od 16 tury wojny z 4 albo więcej sąsiadami zasypującymi Cię wojskiem i mającymi, tylko jeden cel, zniszczyć ludzkiego Gracza, nawet na Medium.

Piter.
Nieagresja do 30 tury jest w oryginalnym ai i nieatakowanie od relacji 8/10. Tego w Twoim ai nie ma, co zawarłeś w jego opisie, u Ciebie jest nieatakowanie od 9/10 nie zawsze to działa, i nieagresja od 10 do 15 tur, też nie zawsze to działa. Nic nikomu nie wmawiam. 3.8 jest niegrywalne. 3.9 nie testowałem. Jeśli wspominam o 30 turach nieagresji przy Twoim ai to porównując je z oryginałem, co najwyżej, czytaj ze zrozumieniem.
Generalnie 15 tur nieagresji to za mało wg mnie. Na razie na ma czasu na testowanie 3.9. Może Ktoś zagrał już? Niech się podzieli wrażeniami.

Na Megasubmodzie V grałem na Twoim ai, na oryginalnym ai z Bellum nie grałem ponad rok. Więc twoja teoria, ze się nagrałem na oryginale leży, bo grałem na Twoim ai 3.7 nie na oryginalnym. Na oryginalnym zagrałem ostatnio, z tydzień temu ze 3 kampanie, po tym jak 3.8 uznałem za zbyt agresywne. Moze sa tacy co im 3.8 pasuje, ale jakoś się nie wypowiadają pozytywnie. natomiast były wpisy potwierdzające moją opinię o 3.8.

To nie temat do dyskusji o ai. 3.7 z Megasubmoda V było bardzo udanym ai, 3.8 za agresywnym. 3.9 może jednak sprawdzę na BC 7.0 po południu na Medium.

sadam86
17-11-2014, 11:52
Araven dorzucisz do 1 posta pliki z free upkeep?

Araven
17-11-2014, 13:59
Ok, ale Wino da je w Megasubmodzie też. Zaraz wrzucę.
Edit: dałem w poście nr 1 na dole.

sadam86
17-11-2014, 14:06
Dzięki, wiem że mają być w megasubmodzie wino coś wspominał, że może to ogarnie na weekendzie, a tak będzie już wcześniej do testów.

Araven
17-11-2014, 14:10
W poście nr 1, jest najnowsze ai Pitera 4.0 z 15.11.2014 polecam, jedno z najlepszych ai w jakie grałem, lepsze od tego co było w Megasubmodzie V, i nawet lepsze nieco od oryginału. Naprawdę sensowna dyplomacja.

Oraz free_upkeep do BC 7.0 z 17.11.2014.

Testujcie i zgłaszajcie ew. uwagi i propozycje zmian.

wino
03-01-2015, 14:17
Najnowsze EDU zawierające zmiany z bugfixera z dodanym atrybutem freeupkeep.

http://przeklej.org/file/KERF7T/export.descr.unit.z.free.upkeep.7z (http://przeklej.org/file/KERF7T/export.descr.unit.z.free.upkeep.7z)

Edit Araven, najnowsze budynki (EDB) z free_upkeep do bugfixera, szybszą rekrutacją księzniczek, szybszą budową i bonusami ze szkół:

http://87826.file4u.pl/download/5523738/export_descr_buildings_www.file4u.pl.txt

Usuńcie też map.rwm z Ufficiale po zmianie na w/w pliki.

Araven
03-01-2015, 15:14
Dzięki dodałem budynki do w/w pliku. Wino, czy ten plik EDU jest kompatybilny z submodem muzycznym? Jak rozumiem też trzeba usunąć 8 plików z sounds, tak jak bez free_upkeep tak ?

wino
03-01-2015, 15:22
Jest kompatybilny. Do muzycznego dodałem poprawkę tak by tamten submod grał poprawnie po instalacji bugfixera. Ten powyżej różni się od niego tylko tym, że ma dodany atrybut free_upkeep, niczym więcej.

Araven
07-01-2015, 13:30
W poście nr 1 dałem tzw. Megasubmod z 07.01.2015 do BC 7.0 po bugfixerze ( a to raczej Minisubmod to jest).

Araven
20-01-2015, 09:49
W poście nr 1 jest nowy plik EDU z 17.01.2015 do BC 7.0 po bugfixerze, nowe statystyki i koszty jednostek do BC 7.0 po bugfixerze (Wino, Sadam86 i Araven) na bazie EDU z Megasubmoda V do BC 6.3 od Kam2150 (ten sam co w propozycji zmian Megasubmoda).

szadolowicz
20-01-2015, 19:07
Ktokolwiek juz sprawdzał jak się ta poprawka sprawuje ?

sadam86
20-01-2015, 19:09
Ja tylko 30 tur, spam armii trochę mniejszy, gracz ma ciut trudniej, na większy wywód musiałbym dłużej pograć.

Araven
22-01-2015, 16:51
Ktoś zagrał na nowym unit? Może się podzieli, wino i sadam86 się męczyli z plikiem jednostek i zmianą statystyk, a tu jak na razie zero opinii. Dyplomatycznie pisząc, taka sytuacja niezbyt zachęca do robienia czegoś dla Innych. :cool:

Lwie Serce
22-01-2015, 16:53
Jak kiedyś z powrotem dopadnę Medievala to możecie liczyć na moją opinię. ;D

Daedagor
25-01-2015, 21:47
Można prosić o alternatywny link do tego Nowego EDU z dnia 17.01? Niestety z tego przeklej nie mogę pobrać.

Araven
26-01-2015, 07:49
Zaraz zmienię link.

W EDU będą kolejne zmiany, tamten EDU jest testowy, ale na razie opinii brak. :cool:

Rival
26-01-2015, 12:43
To tak 80 tura Polsza (H/H). Zajęte Gdańsk Szczecin, Praga, Ołomuniec, Visby. Walki na wschodzie z Kijowską która zajęła Halicz. Na zachodzie HRE trochę biega, ale nie za specjalnie, bo ma wojnę ze mną i Francją (za to w miastach mają dziwnie duże garnizony). Jedna pełna chorągiew wojska. Kasy jak zwykle brak, ale to na plus. Jedyne co bardzo, ale to bardzo mnie denerwuje to bug z free upkeep - nie wszystkie rodzaje wojsk mogą stacjonować za darmo: np. polscy możni (spieszeni). Jak wspomniał saddam przeciwnicy nie spamują 3 pełnymi chorągwiami co też na plus. Tak że EDU uważam za dobre. Jedyne co mogę mieć wątpliwości to ogromny przyrost jednostek. Nie zdarzyło mi się żebym zrekrutował wszystkie dostępne jednostki. Dla jednych to plus - dla mnie minus. Ogólnie uważam że bardzo udała się konwersja EDu z 6.3. Dzięki panowie za świetną robotę, ponieważ wcześniej ostawiłem 7.0 na rzecz 6.3 z Megasubmodem właśnie z powodu glupich statytyk jednostek (polscy możni spieszeni - jakaś parodia). A takie pytanko jeszcze mam. Istnieje możliwość zamiany właśnie owych polskich możnych na lansjerów i ciężka piechotę jak w Megasubmodzie?

Araven
26-01-2015, 14:32
Free_upkeep dział to nie bug żaden, ew. jednostka może go akurat nie mieć wpisanego w EDU ale powinna sprawdzę. Zamiana raczej niemożliwa na lansjerów.

Ja za to gram na pliku EDU od Włochów postanowiłem go sprawdzić, bo niemal nic w BC 7.0 nie grałem i spoko podoba mi się, gram z free_upkeep. Zagram tez za jakiś czas na zmienionym dla porównania.

wino
26-01-2015, 16:00
EDU KAMA przerobione na BC7 jest nieskończone i chyba nie będzie. KAM odwalił kawał dobrej roboty, bo EDU z BC 6.3 było denne. Jednak w BD7 EDU jest całkowicie nowe i muszę przyznać, ze mi się podoba. Podczas prób poprawiania tego co już przerobiliśmy wspólnie okazało się, ze mnóstwo konnicy lekkiej lub strzeleckiej ma silną szarżę. Nie wiem czy to błąd KAMA czy miał w tym jakiś zamysł, ale mi się to nie podoba. Oprócz tego w EDU w BC7 Włosi zrobili całkowicie nowy podział wojsk. Są one podzielone na 5 rodzajów: wojska nieprofesjonalne, wojsko bazowe, profesjonalne, elitarne i elitarne profesjonalne. Dwa pierwsze mają mniej punktów życia a także każde kolejne są mniej liczne. Generalnie ten podział jest ciekawy. Ponadto wiele jednostek jazdy ma formację klina do wyboru, co KAM całkowicie wyciął. Wiele jednostek piechoty ma ciekawsze statystyki, atrybuty i formacje.

Próbując poprawiać EDU KAMA (bo to co jest póki co dostępne jest mocno niedopracowane) stwierdziłem, że EDU z BC7 jest na prawdę dobre. Ze względu na to, że żeby porządnie poprawić, dopracować i przerobić EDU KAMA na BC7 trzeba by poświęcić mnóstwo czasu, a także ze względu na to, że nie mam pojęcia w jaki sposób KAM to robił, porzuciłem tą zabawę. Po głębszej analizie EDU z BC7 stwierdzam, że wolę je dopracowywać, bo wymaga niewiele poprawek, niż babrać się w pliku KAMA, którego nie ogarniam.

Póki co EDU z BC7 przerobiłem tak, że kusznicy i oszczepnicy (zarówno konni jak i piesi) przebijają pancerze. Była to zmiana imo konieczna, aby te jednostki do czegoś się nadawały. Nie wiem czemu tej cechy nie mieli. Dzisiaj przejrzę jeszcze na spokojnie i posprawdzam w bitwach pojedynczych, bo gdzieś ktoś zgłaszał, że łucznicy i halabardnicy są przepakowani.

Na pewno sporą przewagą EDU KAMA było to, że koszty rekrutacji i utrzymania były wysokie, przez co najlepszych jednostek mieliśmy nie za wiele, co z kolei miało urealnić rozgrywkę. Był też mniejszy spam armii. No ale tak jak napisałem - spędziłem nad tym plikiem mnóstwo czasu i to nadal jest niedopracowane i ja nie wiem jak to ogarnąć. Za to w EDU7 statystyki, formacje i atrybuty są fajne i wolę ten plik dopracowywać.

Araven
26-01-2015, 16:05
Wino popieram po namyśle i dzisiejszych doświadczeniach z bitew. A koszty można by zmienić np. o połowę albo wszystkim podwoić, lub zostawić jak jest z kosztami. Za dużo w BC 7.0 zmienili w EDU by łatwo przenieść zmiany Kama2150. Nie wiem czy to ap (przebijanie pancerza) to nie tylko dla elity dać.

sadam86
26-01-2015, 16:06
Może być tak jak prawisz wino, pozostaje pytanie Aravena co zrobić z kosztami?

wino
26-01-2015, 16:17
Imo przebijanie pancerza musi mieć każda kusza, wydaje mi się, że oszczepy też, ale jeśli uważacie inaczej to mogę zmienić, bo oszczepników nie ma wielu. Mi się zdaje, że nie powinno być rozróżnienia na elitę i zwykłych - kusza zawsze powinna przebijać pancerz, nawet jak chłop z niej strzela. To samo oszczep - nie trzeba wieloletniego szkolenia by nim cisnąć i przebić zbroję. Elitarni to tylko lepsze statystyki, morale, koszty itp. ale samo przebijanie chyba powinni mieć wszyscy. Choć może i rzeczywiście zbyt by to przepakowało jakieś słabe jednostki.

Co z kosztami? Nie wiem, to dużo roboty.

sadam86
26-01-2015, 16:22
Co do przebijania ja popieram i kuszę i oszczepy, prawie każda nacja ma jakąś jednostkę tego typu, koszty mogą zostać te co są. Będą w sumie dwa alternatywne EDU dla podstawowego z 7.0, więc raczej każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje wedle upodobań.

Piter
26-01-2015, 16:29
Co do przebijania ja popieram i kuszę i oszczepy, prawie każda nacja ma jakąś jednostkę tego typu, koszty mogą zostać te co są. Będą w sumie dwa alternatywne EDU dla podstawowego z 7.0, więc raczej każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje wedle upodobań.

Kusza ok, ale wtedy powinna mieć zasięg taki jak broń palna, jeśli chcemy być historyczni :) ( i mieć większą siłę rażenia)

Araven
26-01-2015, 16:59
Koszty moga być z money_scriptem mimo taniego dość wojska Bóg wie ile się nie da go mieć.

Piter
26-01-2015, 17:13
Darmowe utrzymanie to kolosalny bonus dla gracza więc dobrze by było żeby chociaż były dwie wersje, z i bez

wino
26-01-2015, 18:48
Póki co robię na pliku bez free upkeep, bo też uznałem, że skoro wojsko tanie, więc nie ma co przeginać.

wino
28-01-2015, 16:25
Ok, przerobiłem zwykły EDU z BC7. Zmiany (pomijając zmiany wynikające z poprawek akcentów):
- kusznicy i oszczepnicy (konni i piesi) dostali atrybut "skuteczni przeciw pancerzom". Wcześniej bez tego byli jednostkami bezwartościowymi;
- obniżyłem dwukrotnie bonus do walki z jazdą dla pikinierów i halabardników, bo byli przepakowani i szatkowali konnicę w plasterki, nawet słabeusze;
- dwie jednostki krzyżackie zmieniły akcent z francuskiego na niemiecki, miotacze szerszeni na wschodnioeuropejski;
- równo 20 jednostek dostało poprawki wizualne dla ulepszeń pancerzy. W bitwach będzie teraz widać u nich zamianę pancerza po ulepszeniu.

Niestety w wyniku tego, że w BC7 część jednostek jest wspólnych z nowymi frakcjami (np. Polska ma część wojsk wspólnych z Litwą, a Bułgarzy z Połowcami lub Ruskami), wiele jednostek straciło bajer z wizualizacją ulepszeń pancerza. Nie będą widoczne dla tych jednostek w bitwach ulepszenia, no ale to już niestety lenistwo Włochów.

Niemniej jednak wydaje mi się, że poprawki które wprowadziłem choć trochę poprawią i tak niezłe EDU z BC7 i dzięki tamu mamy do wyboru dwa EDU (a jeśli liczyć oryginalne to 3). Jakby jeszcze komuś się chciało dopracować EDU KAMA, to byłoby super.

Ściągamy, kopiujemy do data zastępując poprzedni plik, usuwamy oba pliki map.rwm z obu katalogów w \mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\ i gramy :)

Plik nie zawiera atrybutów ma darmowe utrzymanie, bo w tym EDU koszty są niskie, więc nie ma takiej potrzeby.

http://sendfile.pl/pokaz/225767---wc1l.html (http://sendfile.pl/pokaz/225767---wc1l.html)

Nowa kampania wymagana.

Araven
28-01-2015, 16:44
Brzmi dobrze. Ale skoro można dodać atrybut free_upkeep za pomocą programu, bez ręcznego wklejania to ew. proszę i o takę wersję pliku EDU.

wino
28-01-2015, 17:43
Mówisz i masz. Dodane dla wszystkich oprócz jednostek najemnych i floty.

http://sendfile.pl/pokaz/225859---yt5v.html (http://sendfile.pl/pokaz/225859---yt5v.html)

Araven
28-01-2015, 18:00
Dzięki, dodałem oba Twoje EDU w poście nr 1, teraz można wybierać. Ja raczej pogram na tym Twoim z free_upkeep. Oryginalne EDU BC 7.0 jest sensowne i dużo lepsze od tego z 6.3, a Twoje poprawki jeszcze je ulepszają.
Potem zagram na tym z 17.01.2015 robionym na wzór tego z Megasubmoda i porównam.

wino
28-01-2015, 19:17
Najlepsze mimo wszystko jest chyba to KAMA przerobione z megasubmoda, tyle że jest nieskończone i ma pewne niedociągnięcia w porównaniu do tego.

Araven
29-01-2015, 13:37
Jak Wam się gra na nowym EDU z 17.01.2015 tym na bazie Megasubmoda ? Bo np. wywaliło mnie kilk razy na ręcznych szturmach w czasie wczytywania szturmu logs nic nie mówi o powodzie ctd, Gruzją grałem. Atak na Ani i Tabriz nie dało rady ręcznie. Zmieniłem na unit z 26.01.2015 od Wino lekko poprawiony oryginalny i daje radę ręcznie zaatakować Ani.

Jak to wygląda u Was ?

wino
29-01-2015, 15:15
Ja bym proponował przyjąć jednolite nazewnictwo, bo tych EDU się namnożyło i każdy nazywa je inaczej, albo jakieś dodaje daty, ciężko się w tym połapać i czasem trzeba się dopytywać o jakie EDU chodzi. Proponuję tak:
EDU6.3 - EDU z czystego BC6.3
EDUKAM - EDU z megasubmoda do BC 6.3
EDU7 - EDU z czystego BC7
EDU7KAM - EDU KAMA przerobione na BC7
EDU7wino - EDU z BC7 lekko zmodyfikowane przeze mnie

no i ewentualnie dopiska, że ma free upkeep.

szadolowicz
29-01-2015, 15:28
Ktore EDU na, ktorym graliscie uwazacie za najlepsze ?

RameryV
29-01-2015, 18:07
Jak mogę zmienić money_script aby usunąć z niego koszty biurokracji z kolejnych podbitych prowincji?? te 500 bizantów
Czytałem poradnik do 6.3 i chyba go zrozumiałem :P
Bellum 7.0 + spolszeczenie + muzyka
Gram Polską 45 tura podbite 6 prowincji tzn Gdańsk,Ołomuniec,Szczecin ,Praga,Wilno,Budapeszt, czyli biurokracja zabiera mi 3k bizantów. ok , ale puszczam turę i je zabiera a gdy sie skończy ta tura pojawia się stan skarbca np 5432 i po sekundzie zmienia się na 2432. zabiera mi drugi raz 3K. Nie ma armii na obcym terytorium ani żadnych oblężeń. Dlaczego?? Może ktoś to wyjaśni?

Grając Syrią miałem podobnie tylko że tak było już 5,5 K

Araven
29-01-2015, 18:21
Rameryk V
Pewnie, że możesz Nikt Ci nie zabroni. Kopię oryginału zrób. I nowa kampania konieczna by grać bez monet_scriptu. Skrypt działa dobrze, raz odejmuje karę za prowincje potem za doszkalanie, budowę, oblężenia i inne takie. W Poradnikach tłumaczyłem jak to działa do 6.3, w 7.0 jest tak samo. To, że Ktoś nie rozumie jak komp to zlicza, nie oznacza, że komp oszukuje. To działa jak należy.

Wino
Nazewnictwo ok, takie przyjmę.

Szadołowicz
Zdania są podzielone, sprawdź najpierw ten z dzisiaj EDU7KAM z postu nr 1.
Trzeba zagrać na obu, ja jeszcze nie grałem na tyle długo na każdym by je porównać.

W poście nr 1 jest poprawiony EDU7KAM z dziś czyli ten z dużymi zmianami statystyk i kosztów, Wino poprawił brakujący free_upkeep, kilka akcentów i sporo ulepszeń pancerza.

Piter
29-01-2015, 18:23
Jak mogę zmienić money_script aby usunąć z niego koszty biurokracji z kolejnych podbitych prowincji?? te 500 bizantów
Czytałem poradnik do 6.3 i chyba go zrozumiałem :P
Bellum 7.0 + spolszeczenie + muzyka
Gram Polską 45 tura podbite 6 prowincji tzn Gdańsk,Ołomuniec,Szczecin ,Praga,Wilno,Budapeszt, czyli biurokracja zabiera mi 3k bizantów. ok , ale puszczam turę i je zabiera a gdy sie skończy ta tura pojawia się stan skarbca np 5432 i po sekundzie zmienia się na 2432. zabiera mi drugi raz 3K. Nie ma armii na obcym terytorium ani żadnych oblężeń. Dlaczego?? Może ktoś to wyjaśni?

Grając Syrią miałem podobnie tylko że tak było już 5,5 K

Tak to ma być, skrypt działa poprawnie i po co drążyć, nie pamiętam co tam się działo, że powtarzali te polecenia.

wino
29-01-2015, 18:37
Przejrzałem ten money script i wygląda on tak, że na koniec tury powinien Ci zabierać 3000 jako kara za prowincje. Natomiast nie kumam co się dzieje na początku tury, bo zgodnie z tym skryptem o ile dobrze go rozumiem, to on najpierw dodaje 3000 po czym jest komenda "wait 1" i zabiera 3000. Nie wiem po co ta kombinacja. Czyli zabiera na koniec tury prawidłowo, ale po co jest ta kombinacja na początku tury z dodawaniem a potem zabieraniem to nie wiem. W każdym razie jak widać de facto nic Ci nie ubywa, bo zabiera to co chwilę wcześniej dodaje.

RameryV
29-01-2015, 18:40
ok, komp pewnie się nie myli :D

wino
29-01-2015, 18:55
Zagadka rozwiązana Panie i Panowie!!! :)

ten akapit mówi wszystko w money scripcie "trick per visualizzazione su pannello finanziario (nessun effetto sul bilanciamento)" czyli w wolnym tłumaczeniu sztuczka wizualizująca działanie panelu finansów (bez wpływu na finanse)

TADAAAAAAM! :)

czyli chodzi o to, że zabiera nam na koniec tury, ale jest to szybko i słabo widoczne, a na początku tury dzięki właśnie tej komendzie wait 1 umożliwia nam podgląd ile nam prowincje kasują mamony.

Araven
29-01-2015, 19:07
Wiem o tej sztuczce, ale sądziłem, że to ai tylko dotyczy. Generalnie skrypt działa jak należy. :cool: I fakt dodaje by potem odebrać, widocznie inaczej nie chciało działać. Mając dodany free_upkeep można grać i z money_scriptem.

wino
29-01-2015, 19:21
Nie, to nie jest kwestia tego, że tak zrobili bo inaczej się nie dało.

Doodaje by odebrać, ale tylko i wyłącznie po to, by gracz to sobie na początku tury mógł zobaczyć. Mogli by ten bajer po prostu usunąć, ale zrobili, by łatwo można było na początku tury zerknąć ile nam prowincje zabierają.

Araven
29-01-2015, 19:25
Chyba masz rację Wino. :P

RameryV
29-01-2015, 22:53
dzieki wino za tak wyczerpującą wypowiedź xD przyzwyczaiłem się to tej biurokracji w 6.3 i było ok " im trudniej z hajsem tym cięższa kampania" xD

Keramex
11-02-2015, 05:53
Witajie wlaśnie zainstalowałem ponownie ellum 7.0 Chcialbym ograncizyc spam armii to priorytet, plus spolszczenie. Jaki submod doradzicie ? Megasubmoda czy jakies inne?
proszę o aktualne linki :)

wino
11-02-2015, 06:29
Megasubmod z opcją EDU KAMa. Lub jeśli masz ochotę na nowe doznania a nie oklepane kupowanie najlepszych wojsk i rozwałka, to polecam mój wczorajszy produkt :) (kilka ostatnich postów w wątku "Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda"). Tylko że jest jeszcze nie przetestowany do końca, więc jeśli wolisz coś gotowego i pewnego to EDU KAMa.

P.S. oczywiście bugfixera masz zakładam? :)

Keramex
11-02-2015, 16:19
Tak mam, jak najbardziej. No dobra to jednak pójdę w EDU KAMa, jest razem z Megasumodem pod 7.0 czy trzeba go osobno instalować ?

wino
11-02-2015, 16:31
Jest :)

Dostik555
29-05-2015, 19:41
Prosze o reupload Megasubmoda do BC 7.0 :) z góry dziekuje, pozdrawiam :)

sadam86
29-05-2015, 19:47
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11479-Megasubmod-do-BC-7-dyskusja-i-b%C5%82%C4%99dy tu w pierwszym poście masz działający link i temat do dyskusji, jest tam jednolita instalka, chyba że z tego tematu interesują Cię pojedyncze pliki to wtedy musisz na reupload poczekać.

Arsen
27-12-2015, 20:05
Prawie wszystkie linki są już nie aktualne.

draxidox
21-05-2016, 00:03
Potwierdzam, link do descr_sm_fations wygasł.

Araven
21-05-2016, 05:52
Tam wygasła pewnie większośc linków, temat był aktualny przed obecnym Megasubmodem od wino do BC 7.0 link http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11479-Megasubmod-do-BC-7-dyskusja-i-b%C5%82%C4%99dy

W nim jest niemal wszystko z tamtego tematu często w nowszych wersjach niż tu. Pliku descr_sm_factions to sam już nie mam.