PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Crash podczas walki z galami



fecio
12-10-2009, 12:35
Witam.
Mam taki problem postanowiłem odświeżyć sobie znajomość z Rome TW i kurcze mam problem ponieważ gdy gram Juliuszami i zaatakuję Galie to gre wywala mi do pulpitu;( patche nic nie pomogły.
Prosze o pomoc i jednocześnie sorki jeśli wpisałem cos nie tak ale jestem nowy;)
Pozdrawiam.

Pink
12-10-2009, 17:00
Problem ten jest winą któregoś patcha 1,5 albo 1,3 nie pamiętam dokładnie. Można go bardzo łatwo naprawić sposobem podanym w FAQ
Z FAQ viewtopic.php?f=61&t=427 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=61&t=427)

Bug polskiej wersji, trzeba zmienić linijkę w pliku expanded.txt, w folderze data/text:


{EMT_YOUR_FORCES_ATTACK_ARMY_GAUL}

na


{EMT_YOUR_FORCES_ATTACK_ARMY_GAULS}

Filip
19-10-2009, 19:55
Więc gdy atakowałem Galów zawsze wyskakiwał błąd. Teraz naprawiłem ten błąd zamieniając linijki w pliku.
Rozegrałem już kilka bitew w polu, ale zauważyłem że zawsze gdy chcę szturmować pewną prowincję wywala mnie z gry. Mieliście też coś takiego?

Jarl
19-10-2009, 21:17
Którą prowincję, który rok, w którym momencie dokładnie występuje CTD - przy ładowaniu bitwy, od razu po kliknięciu przycisku szturmu?

kuroi
20-10-2009, 06:00
Ja tak miałem przy graniu Julkami, i atakowaniu bodaj Narbo Martiusz. (czy coś w tym stylu) To było dość wcześnie, jedna z pierwszych misji od senatu.

Filip
20-10-2009, 13:57
Gram Julkami. Szturmuje Patavie w 268.
Wywala mnie po wciśnięciu szturmu, czasem zdąży przybliżyć tylko żołnierzyka który oznacza armie.

Dodam że prowadziłem z powodzeniem szturmy przeciw innym nacjom niż Galowie.

Jarl
20-10-2009, 17:01
Jakieś inne galijskie miasta podbite? (np. Mediolanium?)

Filip
20-10-2009, 17:54
Żadne, nie mogę szturmować na żadną wioskę Galijską. Tylko oblężeniem.

Jarl
23-10-2009, 23:03
Biłeś się z Galami w polu, czy to twoja pierwsza bitwa z nimi? Miasta innych nacji możesz przejmować?

Filip
24-10-2009, 09:04
Biłeś się z Galami w polu, czy to twoja pierwsza bitwa z nimi? Miasta innych nacji możesz przejmować?

Biłem się wcześniej kilka razy na polu i było ok, atakowali mnie nawet jak oblegałem i też było ok, tylko jak kliknę szturm to mnie wywala.

Inne nacje mogę szturmować.

Jarl
25-10-2009, 13:04
Odpal grę z parametrem -show_err w linii komend i powiedz, czy coś ci wyskoczyło (a jeżeli tak - to o jakiej treści).

kuroi
23-11-2009, 14:27
Cóż.. Gram sobie elegancko (nie ważne kim) to zawsze jak atakuję dowolne miasto należące do Galów mam CTD. Jak atakowałem Patavium, Mediolanium, Alesię i uwaga Salonę to zawsze miałem Crash. Podobną sytuację miałem, kiedy zrobiłem fort a Galowie mnie zaatakowali.
Wynika z tego, że rzecz tkwi nie w ich miastach ale w jednostkach. Co robić? Mam wersję 1.5 (patchowana).

Niesmiertelnik
23-11-2009, 15:14
Ściągnij to:

http://www.lem.com.pl/plik.php?fid=172
Jest tam o ile dobrze pamiętam poprawiony plik export_anciliaries który jest odpowiedzialny za ten crash, ale gdyby to nie był ten plik, to i tak nadpisuj śmiało, bo to ten patch 8-)

..... a atakujesz Juliuszami ;)

kuroi
23-11-2009, 15:37
W tej paczce jest folder BI i rome
W folderze Rome są: "expanded_bi" i "tooltips".
W folderze Bi są: "expanded_bi" ; "expord_ancillaries" ; "export_VnVs" i "tooltips".

Edit: A nie tylko, bo Scypionami też ;)

Niesmiertelnik
23-11-2009, 15:54
Nadpisz wszystkie. To ten patch.

Jarl
27-11-2009, 16:47
Obojętnie kim byś atakował, będziesz miał CTD. Rozwiązanie jest w FAQ (hotfix też powinien to naprawić).

A plik export_ancillaries.txt odpowiada za świtę generała, moim zdaniem raczej nie ma nic wspólnego z atakowaniem Galów.

Hektor_007
01-03-2010, 17:00
mam podstawową wersję gry rome total war. przeszedłem jedną kampanię rodem Brutusów a gdy zacząłem grać rodem Juliuszów przez parę tur wszystko było OK a potem przy każdym ataku/szturmie na miasto nawet jeżeli ktoś zaatakował mnie wychodzi z gry i pokazuje się okno na którym opcje to raportowanie i nieraportowanie błędu po raporcie nic nie wyskakuje. Gdy zaczynam nową kampanię mogę przez kilka tur walczyć ale kończy się zawsze tym samym. Co mam robić?

Bulbozaur277
01-03-2010, 17:31
Spróbuj reinstal.

Czik
01-03-2010, 22:40
Zalecam zainstalowanie patcha 1.5 jeśli masz jedną z poprzednich wersji. Ja tam miałem po kupnie od razu 1.5, więc możliwe że i ty tak masz. Reinstal może pomóc.

Jarl
08-03-2010, 01:01
A czy ten błąd wyskakuje wtedy, gdy atakujesz Galów?

Jack Bauer
28-06-2010, 16:09
Obojętnie kim byś atakował, będziesz miał CTD. Rozwiązanie jest w FAQ (hotfix też powinien to naprawić).

A plik export_ancillaries.txt odpowiada za świtę generała, moim zdaniem raczej nie ma nic wspólnego z atakowaniem Galów.


Wiecie co, może jestem zbyt ślepy (soczewki nawalają?) ale nie mogę w FAQ nigdzie znaleźć tego rozwiązania do crasha z Galią... Mógłby ktoś to lepiej naświetlić?

A i ja również uważam, że jednak jakiś tam związek na pewno ma, bo jakim cudem ataki na inne nacje nie niosą takiego zniszczenia aplikacji jak ta...?

Jarl
28-06-2010, 18:56
Wywala mnie do pulpitu gdy atakuję Galów, dlaczego?

Bug polskiej wersji, trzeba zmienić linijkę w pliku expanded_bi.txt, w folderze data/text:


{EMT_YOUR_FORCES_ATTACK_ARMY_GAUL}

na


{EMT_YOUR_FORCES_ATTACK_ARMY_GAULS}

Jak dla mnie nie da się przeoczyć tego punktu, ale spoko, wierzę na słowo. 8-)


A i ja również uważam, że jednak jakiś tam związek na pewno ma, bo jakim cudem ataki na inne nacje nie niosą takiego zniszczenia aplikacji jak ta...?
No nie ma, bo inny plik jest za to odpowiedzialny.

Jack Bauer
28-06-2010, 20:22
Dobra, dostałem odpowiedź od autora tematu, że faktycznie fix pomógł, dodało mi to więc więcej mobilizacji do stawienia czoła Rome jeszcze raz :) Ale co do polskiej wersji, to pierwszy raz ten sam problem miałem chyba jeszcze przed spolszczeniem...

szaszkin92
29-06-2010, 22:32
zaladowalem hotfixy poniewarz walczac z galami mi sie gra wysypywala galow moge bic ale tury zmienic juz nie da rady ;/ nie wiem czy moze gdzies paczek nie wrzucilem zle moze mi ktos pwowiedziec gdzie i ktora linijka kodu moze za to odpowiadac ewentualnie za galow to reinstalne i zmienie to od galow reszte zostawie


dzieki z gory za pomoc

Memnon[pl]
29-06-2010, 23:37
Ale chaotyczny post-3 razy musiałem czytać żeby Cię kolego zrozumieć :roll:
Problem z wywalaniem przy galach to dosyć znany problem.Było o tym już tyle razy że szkoda liczyć...
Po zainstalowaniu patcha do polskiej wersji musisz jeszcze ściągnąć łatkę która naprawia ten problem.Najpierw patch,później łatka i wszystko powinno działać.

kuroi
30-06-2010, 06:23
zaladowalem hotfixy poniewarz walczac z galami mi sie gra wysypywala galow moge bic ale tury zmienic juz nie da rady ;/ nie wiem czy moze gdzies paczek nie wrzucilem zle moze mi ktos pwowiedziec gdzie i ktora linijka kodu moze za to odpowiadac ewentualnie za galow to reinstalne i zmienie to od galow reszte zostawie


dzieki z gory za pomoc
Możesz to napisać jeszcze raz ale po polsku? Proszę... :roll:

szaszkin92
30-06-2010, 16:20
Teraz jak sie juz ogarnolem to moge napisac normalnie :D
1.zainstalowalem wersje BI patch 1.5
2.wrzucilem hotfixy, poniewarz mialem problem z galami
3.problem z galami juz nie istnieje
4.pojawia sie nowy problem polegajacy na wyrzuceniu z gry podczas zmiany tury i tu nie ma reguly jaka nacja gram za kazdym razem pojawia sie ten problem
5.problem jest na 100% wywolany hotfixami i nie wiem czy to problem samych hotfixow czy moze nie umiejetnej instalacji ich
6.i teraz sedno sprawy - ktory plik z tych hotfixow odpowiada za tury wykonywane przez komputer

rozumiwm e nie macie pomyslu na rozwizanie?

trepio
04-12-2010, 21:53
Zaczynam grę rodziną rzymską i wszystko działa normalnie aż do momentu gdy zaatakuje miasto lub generała galijskiego wtedy gra się wyłącza i wyskakuje mi coś o raporcie o błędach ,tak jest za każdym razem ,odinstalowywałem już grę 2 razy i wciąż jest to samo ,mam zainstalowane wszystkie sterowniki itp.Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to będę wdzięczny za pomoc.

WielkodusznyBezduszny
05-12-2010, 13:35
viewtopic.php?f=61&t=427 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=61&t=427)