PDA

Zobacz pełną wersję : S.T.A.L.K.E.R- temat ogólny



Kajcio
29-08-2009, 13:00
Założyłem owy temat, do dyskusji nad tą klimatyczną grą...
http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=4019 <-- recenzaja wraz z screenami (Cień Czarnobyla)

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=5063 <-- recenzja wraz z screenami (Czyste Niebo)

z całego serca polecam ją innym użykownikom, ponieważ ta gra cieszy dusze i oko ;)

Sam Fisher
29-08-2009, 14:48
Oj, mało aktualna wiedza :P

http://www.valhalla.pl/news15132-STALKE ... siecy.html (http://www.valhalla.pl/news15132-STALKER-Call-of-Pripyat-w-sklepach-za-kilka-miesiecy.html)

"Trójka" w drodze ;]

Sam Fisher
11-09-2009, 22:34
Bym zapomniał
http://www.youtube.com/watch?v=i1lDskma ... 1762262.08 (http://www.youtube.com/watch?v=i1lDskma6V0&feature=sdig&et=1251762262.08)
subskrypcja machinima ftw

http://cop.stalker-game.com/?page=video#cop_video1

Herod
05-10-2009, 07:22
Każdy, kto szuka dobrego, niekonwencjonalnego FPSa powinien koniecznie zagrać w tą grę... najlepiej w część pierwszą znanej w Polsce jako "Cień Czarnobyla". Istnieje szereg modów na tą produkcję, które wzbogacają rozgrywkę, polepszają grafikę i co najważniejsze - AI. Warto spojrzeć i poczytać o modzie "Lost Alpha", który wyjdzie prawdopodobnie na początku następnego roku.

Niepolecam jednak grać w część drugą serii, zwanej "Czyste Niebo". To zabugowany, źle zoptymalizowany bubel, który jest wersją beta - jak ją sami Twórcy nazwali. Szkoda, że dopiero po tym jak już gracze ją nabyli za 100 zł.

I jest... a raczej idzie kolejna część, zwana "Zewem Prypeci". Twórcy obiecują się w niej poprawić, usunąć to i owo... i prawdopodobnie w znacznej mierze tego dokonają. Przynajmniej tak wynika z wersji alpha (sic!), która wyciekła do internetu pod koniec września i którą już co poniektórzy bardziej napaleni gracze już pobrali.
Ruska premiera odbyła się 2 X, Niemiecka odbędzie się wkrótce. A reszta ludu czeka do Anno Domini 2010.

Więcej informacji na temat gry (http://forum.stalker.pl/index.php)

05-10-2009, 16:32
Mam obydwie części STALKERA i z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę - Zew Prypeci :)

Najbardziej w tej grze urzeka mnie klimat i muzyka. Bolączką natomiast jest według mnie zbyt mały świat gry, mogliby go troszkę poszerzyć.

Herod
05-10-2009, 17:24
Jeżeli świat jest dla ciebie za mały to polecam moda Lost Alpha. Ma on na celu przywrócić, a raczej zrobić to, co twórcy zarzucili z różnych powodów (Pośpiech narzucony przez wydawcę). Czyli więcej klimatu, więcej muzyki, lepsze AI, większe o wiele mapy, które można zwiedzić w Alphach gry S.T.A.L.K.E.R. Dodatkowo twórcy moda sami zamierzają coś swojego dodać.

Będzie także nowa fabuła i wiele, o wiele więcej.

Janek
06-10-2009, 06:31
O ile 2 poprzednie STALKERy kupilem w preorderze, to tym razem zamierzam zaczekac az gra spadnie do taniej serii. Czyste Niebo - bylo de facto niegrywalne az do wersji 1.3 (czyli z miesiac po premierze) - musialem 3 razy zczynac gre, zeby mi nie wyskoczyl jakis bug ktory uniemozliwial kontynuacje, bo sie fabula zacinala :?

06-10-2009, 10:12
Wiesz Janek jedni mieli problemy inni nie. Ja akurat ukonczylem gre bez żadnego problemu.

Sam Fisher
13-10-2009, 17:29
Niepolecam jednak grać w część drugą serii, zwanej "Czyste Niebo". To zabugowany, źle zoptymalizowany bubel, który jest wersją beta - jak ją sami Twórcy nazwali. Szkoda, że dopiero po tym jak już gracze ją nabyli za 100 zł.

Nie no, trochę przesadzone ;] Po patchach jest to to w pełni grywalna gra. Może i jest trochę bugów (jak prawie w każdej grze), ale w porównaniu z pierwszą wydaną wersją to jednak CS jest naprawdę świetny.

29-10-2009, 23:20
:? http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48787 :(

W nic sobie nowego nie pogram! Wszystkie premiery gier w jakie chce zagrać 2010 pierwszy kwartał CZEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

exar
31-10-2009, 17:24
a najlepsze jest to, że w nowego stalkera pogrywają już Rosjanie i chyba na gry-online widziałem perę komentarzy ludzi którzy w tą wersję już grali.

01-11-2009, 10:55
a najlepsze jest to, że w nowego stalkera pogrywają już Rosjanie i chyba na gry-online widziałem perę komentarzy ludzi którzy w tą wersję już grali.

na tytube masz juz cała gre ukazaną ;)

exar
01-11-2009, 16:59
słyszeliście o konkurencji dla stalkera która to rodzi się za wschodnią granicą? Metro 2033 (http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7887). Jestem ciekaw czy przebije stalkera.

Janek
01-11-2009, 17:28
IMO to warto poczekac na STALKER-a - moze przynajmniej w wersji dla swiata bedzie juz pare paczy wgranych na starcie.

01-11-2009, 18:28
słyszeliście o konkurencji dla stalkera która to rodzi się za wschodnią granicą? Metro 2033 (http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7887). Jestem ciekaw czy przebije stalkera.

Czytałem recenzje w CDA gra zapowiada się wyśmienicie jeśli twórcy wszytko to co powiedzieli wcielą w życie ;) największe zdziwienie sprawiło to, że gra zaawansowana graficznie na max detalach chodziła na laptopie :lol: Z tego co widzieli redaktorzy to ma być to gra z pogranicza Fallouta i właśnie STALKERA ;)

exar
13-11-2009, 16:43
Bracia Stalkerzy, czy ja dobrze widzę, czy mi już oczy promieniowanie przepaliło? Zew Prypeci już za parę dni będzie u nas w sklepach. http://sklep.wirtus.pl/produkt/528020#opis, http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13216. Cenega nie mogła się zdecydować co do daty premiery ale widzę, że jeszcze w tym roku uraczy nas nowymi wrażeniami, oby pozytywnymi ;) .

Janek
04-12-2009, 20:56
I jak - gral ktos w nowego STALKER-a? Warto? Bardzo zabugowane?

exar
05-12-2009, 12:59
Ja mam za sobą instalacje i 15 minut gry więc nic ciekawego nie powiem choć miłe ogarnęło mnie uczucie kiedy wylądowałem znów w zonie 8-) . Podczas instalacji trzeba mieć połączenie z netem żeby aktywować grę. W instrukcji doczytałem, że podczas przeinstalowywania systemu zmiany sprzętu dobrze jest dezaktywować grę bo później mogą być problemy z ponowną instalacja stalkera. Według mnie te aktywacje dezaktywacje to tylko utrudnianie nam życia, a chłopcy spod bandery Jolly Rogera gdzieś mają zabezpieczenia i dobrze się bawią łamiąc kolejne.

Duqq
28-02-2010, 15:18
Mam takie pytanie:

Kupilem STALKERa, pierwsza czesc Cien Czarnobyla, ale na Steamie. Mam dostepnych tam kilka wersji jezykowych, ale polskiej nie ma. No coz, taki urok. Ale pomyslalem, ze uda sie to obejsc w inny sposob i tu pytanie do was, czy bedzie to dzialac?
Mianowicie chce sciagnac spolszczenie z INternetu, widzialem jakies na torrentach i zaaplikowac je do gry ze Steama.

Nie wie ktos czy takie cos jest wykonalne?

Yaevinn999
28-02-2010, 22:50
Tak jest to oczywiście możliwe, trzeba podmienić tylko jeden plik na ten ze spolszczeniem (zajmuje chyba 80mb ale nie jestem pewien bo go już nie posiadam).

exar
01-03-2010, 08:01
Duqq przejrzyj to forum http://forum.stalker.pl/index.php?sid=9 ... 606d8c9a79 (http://forum.stalker.pl/index.php?sid=9851dce52b10de5633ab7e606d8c9a79), może tam coś znajdziesz

Sam Fisher
08-03-2010, 07:22
Jak zwykle krótko i na temat.
Zew Prypeci nie jest złą grą, ale mimo wszystko najgorszą ze wszystkich trzech części. Najkrótsza i najgorsza fabuła. Nowości techniczne, graficzne wodotryski nie załatwiają tu sprawy. Nie będę zdradzał szczegółów ;] Trzy oddzielne lokacje to też niewiele, tym bardziej, że ostatnia lokacja jest niemal pusta po ukończeniu gry.
Trochę brakuje mi walk między frakcjami. W tej części tylko stalkerzy i bandyci walczą ze sobą, jednak nie jest to nic związanego z systemem walk jaki znaliśmy z poprzedniej części. Frakcje Wolność i Powinność są sobie niechętne, ale nie widziałem żeby atakowali się nawzajem. Nowością jest za to praca z wojskowymi. Będąc specjalnym agentem jesteśmy wręcz skazani na większą współpracę z armią.
Do plusów na pewno trzeba zaliczyć to, że można kontynuować grę po ukończeniu gry. Pieniądze to nie problem. W miejscach anomalii artefakty "odradzają się" po jakimś czasie i dzięki wykrywaczom udostępnionym przez naukowców możemy w łatwy sposób dowiedzieć się jakie artefakty czekają na nas w tychże anomaliach.
Zew Prypeci nadal trzyma klimat, ale to nie jest to samo. Szkoda, że seria skończyła się tak szybko i bez wyrazu. Ocena : 7,5/10

exar
30-03-2010, 09:26
Czy po serii patchy do Czystego Nieba da się już normalnie pograć? W tą właśnie część nie grałem a jestem ciekaw historii w niej opowiedzianej i tak się zastanawiam czy warto wyłożyć na nią te 50 - 60zl?

Sam Fisher
30-03-2010, 09:56
Po spatchowaniu rzeczywiście jest o niebo lepiej ;] Ale też spotykalem się z komentarzami, że niektórzy nadal mieli problemy. Nie mniej jednak opłaca się kupić. ;)

Aquila
30-03-2010, 15:42
Ja mam zamiar kupić.

Janek
30-03-2010, 23:39
Czyste Niebo po spaczowaniu jest juz grywalne i tylko okazjonalnie wyjezdza do Windy (z ciekawostek - w jedyn miejscu musialem isc tylem, bo spojrzenie na jeden z budynkow zawsze konczylo sie crashem) i raczej nie zawiera bledow uniemozliwiajacych ukonczenie gry. Ja kupilem w dacie premiery i musialem 4x zaczynac gre, zeby mogl ja przejsc, bo za kazdym razem jakis istotny skrypt nie zaskoczyl i nie dalo sie grac dalej.
Ogolnie gra jest gorsza od SoC, glownie ze wzgledu na to ze prawie calkiem usuneli podziemia - biega sie tylko po powierzchni. W wielu miejscach zastapili tez klimat osaczenia i niepewnosci gdzie czai sie nastepny wrog i czy w ogole tu jest wrzuceniem setki przeciwnikow na raz (ilosc walki z SoC trzeba pomnozyc tak x5 mniej wiecej). Poza tym fabula jest dosc metna (typu zabili go i uciekl) i jest tylko pretekstem do lazenia po Zonie + jako wisienka na torice ostatnia mapa i ostatnia walka sa wprost zenujaco beznadziejne.
Natomiast z pozytywow to dalej jednak klimat Zony, poprawione wzgledem SoC walki frakcji, ktore przejmuja strategiczne punkty i nawet bez naszej pomocy ze soba wojuja (niestety czesto takie losowe patrole sie zawieszaja, bo im skrypt pathfindingu nawala) - mozemy tez wykonywac dla nich misje co daje nam rozmaite profity.
Ogolnie da sie pograc, kilka lokacji jest klimatycznych, ale bylem mniej zachwycony niz w SoC - glownie ze wzgledu na to, ze dostalismy gre, ktora tak naprawde moglaby byc dodatkiem + masakryczne bledy techniczne w pierwszych wersjach.

Hetman
31-03-2010, 17:28
Gdyby w czystym niebu rozwinęli wachlarz lokacji do pełnej a nie okrojonej + podziemia nowe i stare to gra byłaby hitem! Jeszcze tylko usunąć z mapy zaznaczone pozycje potworów, bandytów i frakcji i gra staje się automatycznie trudniejsza. Sztuczne życie poszerzyć o nie system terenu kontroli a luźne przemieszczanie się od punktu do punktu tak jak to było w SoC. Mocniejsze potwory też by się przydały no i jakieś nowe także. Większy wybór giwer, droższy sprzęt oraz rozczłonkowanie kombinezonu. Naboje na wgę złota a nie, że ja pod koniec gry zgromadziłem w kuferku ponad 20k naboi do AKM, SWD, M4, Vintara i innych giwer przydatnych. Więcej sekretów, sekretów i sekretów. Więcej unikalnych przedmiotów i artefaktów ;)

wtedy gdyby to wprowadzili gra otrzymała by ocenę 11/10

Polecacie kupno nowego stalkera zew prypeci czy mam czekać na STALKERA II :twisted:

Sam Fisher
31-03-2010, 17:47
Polecacie kupno nowego stalkera zew prypeci czy mam czekać na STALKERA II :twisted:

Stalker II ??

exar
31-03-2010, 17:50
Stalker2 - chyba narazie w sferze marzeń


Polecacie kupno nowego stalkera zew prypeci
Ja Ci polecę Zew, chociaż... i tu odsyłam do postu Kakashiego gdyż ładnie wszystko opisał.

Hetman
01-04-2010, 16:29
Stalker2 - chyba narazie w sferze marzeń


Polecacie kupno nowego stalkera zew prypeci
Ja Ci polecę Zew, chociaż... i tu odsyłam do postu Kakashiego gdyż ładnie wszystko opisał.

Wiesz seria Stalker to niekwestionowany zryw finansowy firmy, tak więc na pewno opłaca im się puścić STALKERA2.

Aha no i właśnie czy już ten jakiś super mega wypasisty mod do CS wyszedł :?:

exar
01-04-2010, 18:53
Mam nadzieje, że wkrótce jakieś info o nowym stalkerze ujrzy światło dzienne. Rodzi jednak się pytanie ile jeszcze ciekawych historii chłopaki dadzą rade wrzucić w wir zony.

Sam Fisher
01-04-2010, 18:56
Mam nadzieję, że będzie ich mniej, ale za to o lepszej jakości :( Chciałbym jeszcze "doświadczyć" Zony, jest to IMHO jedno z najciekawszych miejsc, na których mogą wzorować się współcześni twórcy gier.

exar
01-04-2010, 19:06
i w końcu by mogli jakieś baby dać

Sam Fisher
01-04-2010, 19:33
i w końcu by mogli jakieś baby dać
No weź przestań :) Bądźmy normalni...po co nam baby? Trzeba promować homoseksualizm :lol:

exar
01-04-2010, 20:02
taa... można się też domyśleć czemu mięsacze mają takie wielkie oczy i reagują stresem na widok stalkera.
Pamiętam, że kiedyś czytałem dyskusje o braku kobiet w stalkerze i ktoś porównał zone do siczy zaporoskiej tam chyba tez kozacy żyli bez kobiet.

Hetman
04-04-2010, 21:43
Może Metro 2033 to kontynuacja bo na cdaction.pl pisali STALKER II w nawiasie :)

Aquila
04-04-2010, 21:50
Dla mnie ta seria ma coś bardzo ważnego - klimat. Mimo, że są różne opinie, to z sentymentem wspominam Cień Czarnobyla i od dzisiaj gram w zew Prypeci. ;) No po prostu, ta gra ma coś w sobie, co powoduje, że jakoś pusto było by bez niej na kompie.

Sam Fisher
05-04-2010, 08:34
Dla mnie ta seria ma coś bardzo ważnego - klimat. Mimo, że są różne opinie, to z sentymentem wspominam Cień Czarnobyla i od dzisiaj gram w zew Prypeci. ;) No po prostu, ta gra ma coś w sobie, co powoduje, że jakoś pusto było by bez niej na kompie.
Dokładnie. Ciągle mam sentyment do tej gry i mam chęć żeby powrócić jeszcze do pierwszej części, ale czasu brak :(

exar
05-04-2010, 10:41
Może Metro 2033 to kontynuacja bo na cdaction.pl pisali STALKER II w nawiasie :)
Chyba z lekka chłopaki przesadzili, bo oprócz tego, że obie gry poruszają się w klimatach post-nuklearnych to nie mają nic więcej ze sobą wspólnego. Dla mnie to są dwie różne gry i nazywanie metro drugim stalkerem jest stwierdzeniem nad wyraz przesadzonym, wydaje mi się także troche krzywdzącym serie stalker. Dodam jeszcze (możecie to uznać za ciekawostkę), że metro powstało na luźnej adaptacji książki Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule a twórcy stalkera czerpali pomysły (postacie stalkerów, zony, artefaktów) z książki braci Arkadija i Borysa Strugackich "Piknik na skraju drogi".

Sam Fisher
05-04-2010, 10:47
Mój brat powiedział o Metro2033, że to połączenie Stalker+Call of Duty. Nie ma tam wolnego świata, jest tylko przechodzenie kolejnych zadań tak jak w CoD. Do pięt nie dorasta Stalkerowi ;]

Aquila
05-04-2010, 11:38
Ale podobno Metro wygląda jeszcze lepiej od Stalkera. A Cod zawsze były liniowe, ale ciekawe jak dla mnie. Metro na pewno sprawdzę, może nawet jutro.

Hetman
05-04-2010, 13:41
Ale podobno Metro wygląda jeszcze lepiej od Stalkera. A Cod zawsze były liniowe, ale ciekawe jak dla mnie. Metro na pewno sprawdzę, może nawet jutro.

wy w Poznaniu nie macie metra :mrgreen:

Aquila
05-04-2010, 17:09
W Ostrowie też jakoś metra nie widziałem :D

hyperboria11
05-04-2010, 17:31
Jeśli chodzi o Metro 2033 przed grą polecam przeczytanie książki. Znakomicie wprowadza w klimat a gra się wtedy lepiej wiedząc co w książce było inaczej. Co do samej rozgrywki jest fenomenalna jednak brakuje niezależności tzn nie można iść tam gdzie się chce tylko tam gdzie prowadzi nas fabuła. Prawdę mówiąc jeżeli ktoś nie czytał książki to gra najprawdopodobniej będzie na jeden raz mimo że jej wykonanie powala.

Gaius Julius
07-04-2010, 20:40
co do stalker'a bo o tym jest temat a nie o Metro 2033 ;)
Oczywiście po spatchowaniu jest grywalne tyle, że to hit nie jest a mógłby być na luzie.
Nie mówię pod względem graficznym, ale pod wieloma innymi względami gdyby były nieco poprawione....Szkoda, że Stalker kończy się tylko tak a nie inaczej, że fabuła jest liniowa...Szkoda, że tak mało dostępnych jest broni. Szkoda, że tak to AI kuśtyka, gdzie miałem iść za gościem, podchodzę do niego a on stoi jak jakiś idiota ;) ale AI to nawet w sumie da się strawić... Najbardziej jednak denerwuje mnie to długie przechodzenie z miejsc do miejsc chodzi mi tu o przechodzenie np z bagien do czerwonego lasu(trzeba czekać de facto aż gra ponownie się uruchomi :/ ). Ciekawe czemu autorów stać było tylko na misje typu sprawdź, zabierz PDA i wróć, jak już to ktoś opisał z resztą. Przecież jest tyle jeszcze motywów na misje...np ucieczka przed helikopterem
Nie grałem w inne stalkery i nie zamierzam ze względów po prostu technicznych. Jakoś średnio mi się podobają te ich recenzje i screeny.
A propos helikopterów to jest ich stanowczo za mało, za mało żeby ich móc rozwalać uciekać przed nimi (lub latać nimi?)nie no może trochę przesadziłem bo to nie Battlefield, ale chociaż jakieś pojazdy na ziemne z pewnością by się przydały bo ile można przemierzać Zonę z buta. A poza tym to by była niezła frajda śmigać jakimś ruskim samochodzikiem po Zonie. Najbardziej jednak mnie poraża ten system strzelania gdzie trzeba co najmniej 2 lub 3 razy łysego gościa trafić nim ten się w końcu przekręci szczególnie kiedy dzierży AK-47 przy naszym Makarovie. Nie ma możliwości snu w grze tzn położenia się na chwilę żeby noc minęła, tak jak np Ultima IX ascension co jest moim zdaniem dziwne dla tego typu gier....bo nie da się ominąć nocy bo w dzień dużo łatwiej się gra (nom chyba, że się po stoi trochę czasu w jakimś bezpiecznym miejscu). A właśnie trudność tu też jest pewien problem otóż przeciwnicy są pokazani na PDA (nawet ci zmutowani) przez co to wygląda jakbyśmy mieli jakieś info od Boga. Na minus zasługuje to, że w Stalkerze CS nie ma jakiś przynajmniej mniejszych bitew tylko jakieś małe potyczki 5 on 5 (coś w tym stylu). Nie oczekiwałem jakichś epickich bitew, ale takie gdzie będzie widać i słychać, że to jakaś bitewka...

Jak już mówiłem może to nie Battlefield w realiach Zony, ale chociaż można było by dać jakiś samochód by móc nieco szybciej pokonać no nie powiem nie małe odległości z pewnością by to urozmaiciło rozgrywkę.

Natomiast jeśli chodzi o rozgrywkę to na pewno na duży plus zasługuje klimat Zony, szczególnie nocą kiedy słychać w tle typowe dla tego klimatu zwierzęta i te zmutowane ;) .

Podsumowując te moje wywody ogólnie oceniam grę na 5.5 - 6/10 nie więcej...bo dlatego, że gra ma jeszcze nieco bugów przez co mogą przyprawić gracza o grymas, ale niekoniecznie. Obniżyłem tę ocenę jeszcze za monotonność i liniowość gry....

exar
08-04-2010, 17:30
I to właśnie ten klimat zony o którym wspomniałeś sprawia, że błędy nie kłują już tak bardzo w oczy i chce się do gry wracać.

edit: widzę, że Polacy też startują w postapokaliptyczny świat. Konkretnie chodzi o dwie gry
Afterfall crpg
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7571
i Afterfall: Insanity survival horror
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14247

Herod
13-05-2010, 10:09
Aha no i właśnie czy już ten jakiś super mega wypasisty mod do CS wyszedł :?:

Nikt nie robi i robić nie będzie już modów pod CS - silnik tej części skutecznie odstraszył wszystkich chętnych. Nie chodziło ci przypadkiem o Lost Alphe pod SoC? (mod, który wyjdzie nie wcześniej niż w sierpniu.

Co do pojazdów, snu, setek karabinów - są mody. Twórcy wszystkiego nie zdołali ukryć i wiele elementów odblokowano.
Na AI nic nie poradzę - chcesz mieć lepsze AI to kup Cień Czarnobyla. Masa modasów jest lub idzie. W tym kilka naprawdę dobrych. Z klimatem (bo ten z podstawek jest śmieszny jak dla mnie, dobry na raz-dwa).

Zew Prypeci - osobiście w to to nie grałem, póki co o większych modach ni widu ni słychu (ludzie robią pod starego SoCa, bo silnik opanowali).

Hetman
13-05-2010, 12:59
chcesz mieć lepsze AI to kup Cień Czarnobyla.

Kupiłem 1 dzień po premierze :mrgreen:

exar
14-08-2010, 17:29
Stalker 2 powoli staje się rzeczywistością.
Oficjalną zapowiedź można zobaczyć na gram.pl (http://www.gram.pl/news_8QfhGu,8_S_T_A_L_K_E_R_2_oficjalnie_zapowiedz iany.html)

Sam Fisher
14-08-2010, 20:13
Stalker 2 powoli staje się rzeczywistością.
Oficjalną zapowiedź można zobaczyć na gram.pl (http://www.gram.pl/news_8QfhGu,8_S_T_A_L_K_E_R_2_oficjalnie_zapowiedz iany.html)
Po tym jaką nam fabułę zaserwowali w ostatniej części lepiej żeby się tym razem przyłożyli...Może dlatego dali sobie czasu aż do 2012 roku? :mrgreen:

Mateusz18121995
28-08-2010, 17:59
W końcu wyjaśni się kto dokładnie (chociaż i tak wiadomo że Ruskie) stworzył laboratoria X i kto zrobił Monolit i grzebał w Neosferze. A tak przy okazji to sądzę, że zleceniodawcą najemników jest Rosja (chęć zmazania wszystkich dowodów swoich prac) lub USA (pragnienie zgłębienia tajemnic Zony i jeszcze większa dominacja nad światem). Nikomu by tak nie zależało jak tym dwóm państwom.
PS.Na Stalker.pl xKoweKx zrobił niezły żart z trailerem Dwójki :lol: .

exar
15-11-2010, 12:55
hehe no i widać będziemy mieli serial tv Stalker
ukazać ma się według tvgry.pl przed premierą gry Stalker2
http://kinostalker.com/?lang=en
http://www.youtube.com/watch?v=cFoRfp5HAvo

kuroi
15-11-2010, 15:09
Mogłeś dać oficjalną wersję z angielskimi napisami ;)
S.T.A.L.K.E.R. - TV Series Trailer - English (http://www.youtube.com/watch?v=8AQteAauItA)

Herod
20-11-2011, 09:36
http://www.cdaction.pl/news-23518/zawartosc-cd-action-122011.html#

Gra na naszym forum całkowicie zapomniana, co pewnie nie najlepiej o niej świadczy, ale mimo wszystko warto spojrzeć na CD-A. Ja mam zarówno HH jak i Stalkera (premierową edycje bo byłem naiwny), ale może ktoś się skusi. Gra na raz, przy samozaparciu na dwa razy.

Aro137
20-11-2011, 18:41
Powstrzymywałem się z zakupem Stalkera bo wiedziałem że prędzej czy później pojawi się w cda i o to jest :) Z tego co mi wiadomo świetna gra ^^ Będę miał co pograć w piątek :P

exar
20-11-2011, 19:10
Mało powiedziane świetna gra. Jeśli tylko wczujesz się w klimat gra Cie pochłonie, nie będziesz mógł zapomnieć o zonie, jej tajemnicach i... spełniaczu życzeń. Jak już ukończysz podstawkę, polecam świetne mody np Priboi Story lub Zew Monolitu.

kuroi
20-11-2011, 19:33
Gra jest dobra TYLKO jeśli naprawdę Cie pochłonie. Jeśli będziesz przymykał oko na jej bardzo duże niedoróbki, to jest to 'dobra" gra. Nic więcej. Lubię klimaty Prypeci, ale Cień Czarnobyla nie był wstanie mnie utrzymać na tyle długo, bym go ukończył. W pewnym momencie gra stawała się po prostu nudna. Fabuła jest dość przewidywalna i raczej płytka. Elementy RPG? Ograniczają się do "dialogów" (A raczej pytania się kogoś i monologów rozmówcy) i zbierania ekwipunku. Dlatego nie napalałbym się na te grę za bardzo, Ja się szczerze mówiąc zawiodłem. Chociaż mody trochę poprawiły grę, to niesmak pozostał.

Herod
20-11-2011, 20:42
Dokładnie. Podchodziłem kilka razy, ukończyłem raz (i to na modzie na Nieśmiertelność, z CDA, który zesłał mnie do samej elektrowni. Po prostu gra w połowie stawała się zbyt nudna). Ni to rasowa łupinka typu CoD czy MoH, ni to rpg w stylu Obliviona, Ghotica czy Fallouta, ni to horror jak FEAR. To średnio-słabo udane połączenie tych kilku gatunków. Nawet mody jak dla mnie podstawowego założenia nie poprawią, bo by musiały zrobić tą grę od nowa. Aczkolwiek łatwość modowania jest pocieszna, więc chociaż można popruć z mnóstwa karabinów. Do zidiociałych wrogów, ale jednak.
Najmocniejsze co jest w tej grze to klimat zagrożenia i bezradności, nieco tego horroru. Za pierwszym podejściem, gdy badasz świat. Oczywiście, gdy nie masz doświadczenia z pewnymi grami (jak na Fearze nie płakałeś, to tutaj będziesz ziewał). Te 16 zł to akurat doba cena, zważywszy na to iż na płycie jest mym skromnym zdaniem o wiele lepszy BiA:HH, który ma nie dość iż niezły klimat to jeszcze świetnie opowiedzianą historię, aczkolwiek przydałaby ci się znajomość chociaż pierwszej części BiA, aby lepiej zrozumieć pewne wydarzenia i zaznajomić się z postaciami (znaczy się z drużyną, która ci towarzyszy od momentu lądowania w Normandii. Przynajmniej ci, którzy przeżyli).

Kot
21-11-2011, 19:47
Mi najbardziej podoba się ze Stalkera Cień Czarnobyla,fajny klimat ma ta część i wgl,ale nie przeszłem jej do końca ze względu na to że te laboratoria były troche przygnębiające:/(wtedy nie byłem przyzwyczajony do mroków w grze takich:P)
Ale przyjemnie się grało,przeszłem chyba 1/3 gry,była to jedna z lepszych gier FPS w jakie grałem:D

Herod
24-06-2012, 13:00
Z newsa podanego w CD-A wiadomo iż seria gier "Stalker" zdechła (Stalkera 2 nie będzie).
Khe khe - Hura!

Baal-Melkart
25-06-2012, 21:37
Z newsa podanego w CD-A wiadomo iż seria gier "Stalker" zdechła (Stalkera 2 nie będzie).
Khe khe - Hura!
Nie ma się z czego cieszyć :evil: . Mi STALKER się podobał. Miał sporo denerwujących wad, ale jakoś zawsze mnie wciągał w "zonę".

Herod
25-06-2012, 21:43
Ja tam się cieszę bo rzuciłem oficjalnie pewną klątwę, idąc w ślady de Molay'a i stosując jego słowa... na polskie środowisko tejże gry. Rok temu i już są skutki.

[youtube:3nkyib8v]http://www.youtube.com/watch?v=F2r5vlSuUzQ&list=LLez2HsH9_Y9pj7hXf2HYwzQ&feature=mh_lolz[/youtube:3nkyib8v]

kuroi
26-06-2012, 12:31
A może zdechła tak, jak zdechł Fallout, hmm?

Herod
26-06-2012, 16:34
Cicho tam! :P Bo poproszę Pradawnych Bogów, aby na ciebie spuścili taką przerażająca klątwę (diaboliczny śmiech i trzask pioruna).

Stalker się skończył bo studio padło (jak donosi CDA... ale klątwa jest pewniejsza), a teraz będą byli pracownicy pracować nad MMO w Post-apokaliptycznym świecie europy wschodniej.

Gorn-95
12-08-2012, 20:41
Najlepsze w tej grze to oczywiście klimat.POLECAM

kuroi
24-08-2012, 16:37
Rekord odkopania wątku 3 lata
O czym ty gadasz? :?

Gorn-95
27-08-2012, 17:12
Grał ktoś z was w:S.T.A.L.K.E.R czyste niebo?

Janek
12-10-2012, 19:33
Ja gralem.
IMO to Shadow of Chernobyl > Clear Sky > Call of Prypiat.
Przy czym SoC gralem jako pierwszy wiec mnie urzekla atmosfera. W CS i CoP juz bardziej mnie zaczynaly wkurzac rozmaite niedorobki, choc obiektywnie rzecz biorac i tak pare rzeczy poprawili w stosunku do SoC. Niemniej bezapelacyjnie CoP jest najslabszy - zwlaszcza fabularnie. Zreszta po CoP widac, ze nie bylo za bardzo kasy, bo nawet intra i filmikow nie ma z prawdziwego zdarzenia.

Umbrecht
23-09-2013, 20:19
Jak Stalker CoP to MISERY 2.0 , wylądował już na ModDB, gorąco polecam:
http://www.moddb.com/mods/stalker-misery

Samick
01-06-2014, 18:31
Dziwię się że jeszcze nikt o tym nie wspomniał. Mija miesiąc odkąd postapokaliptyczny świat zatrząsł się w posadach. Co takiego się stało? Zapowiedź nowego Stalkera? Nie. Rozdają za darmo? Poniekąd. Wyszła modyfikacja - S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha do Cienia Czarnobyla. Na początku byłem sceptyczny, w końcu wypuszczono dwie kolejne serie, które miał większe możliwości zabawy i dłubania przy bohaterze i pukawkach... I tutaj popełniłem błąd. Chwila gry i zorientowałem się że nie doceniłem moda, obowiązek picia i jedzenia (było w różnych modach), pas do którego przymocowujemy urządzenia, granaty, amunicję, nowe wyglądy wielu lokacji i parę innych. Suma summarum pograłem ledwie dwie godzinki i nie zaszedłem daleko stąd i niewiele mogę powiedzieć, ale już mogę szczerze polecić tego moda. Tym bardziej że jest to samodzielna modyfikacja, ściągasz, instalujesz, cieszysz się grą. :)

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha

Do Zony stalkerzy! Artefakty czekają!

T&D TWC
02-06-2014, 10:07
Miałem dawno to pobrać a z racji tego mmo stalker mi chodzi z lagami i się nie da w niego grac to se ściągnę.

Samick
02-06-2014, 11:00
Przy okazji spytam się, jak bardzo ten mmo stalker przypomina inne mmo?

T&D TWC
02-06-2014, 17:43
Dość zbyt długo nie pograłem ale po widoku tpp i doświadczeniem to jest podobnie jak w mmorpgach.

Samick
02-06-2014, 20:59
To nawet sięgać nie będę w takim układzie. Liczyłem długi czas na Fallouta Online, ale poza masą wspomnień nie porwało mnie. Może kiedyś stworzą coś w klimacie Metra ze swobodą świata, albo coś na wzór misji z Paydaya. :)

T&D TWC
03-06-2014, 07:37
Ostatnio przeglądałem mmo bo chciałem se popykać z innymi ale patrząc na mój komp to se dałem spokój... Aczkolwiek jest parę gier podobne do stalkera które maja wyjść: Day Z ( zombie), H1Z1 i survivarium który najbardziej będzie przypominał stalkera jak dla mnie. A jeżeli nudzi ci się to naprawdę polecam brytenwalde mod pod warbanda.


Edit:Samick może wiesz czy da się grać w multi na Lost alpha??

Samick
09-03-2016, 14:07
Nie wiem.

Zna ktoś stabilnego, rozległego, wywracającego wszystko moda do Stalkera: Zew Prypeci?

exar
10-05-2016, 17:52
Może trochę odkopię, ale co tam.
Samick, polecam przejrzeć forum stalkerteam.pl, znajdziesz pewnie coś dla siebie. Wielce prawdopodobne jednak, że znasz już to forum.
https://stalkerteam.pl/