PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kampanią Augusta



tomaszproblem
26-10-2014, 11:48
Witam. Mam problem z kampanią wprowadzoną wraz z edycją imperatora. Otóż przy wyborze kampanii(cezar w Galii, Prolog itd), w miejscu gdzie powinien znajdować się napis "kampania Augusta" czy jakoś tak, nie ma nic(tylko zwykły zielony prostokąt). Po kliknięciu w niego otwiera się normalnie okno z wyborem frakcji itd., tylko, że brak jakichkolwiek nowych tekstów , opisów i tym podobnych. Po rozpoczęciu gry również nie ma wyświetlanych żadnych nowych tekstów. Tak jakbym nie miał żadnego pliku językowego związanego z nową zawartością. Czy jest ktoś mi w stanie tu pomóc? Byłbym zobowiązany.

FireFighter
26-10-2014, 12:19
Może masz jakiegoś moda?

Asuryan
26-10-2014, 13:08
Zwykła weryfikacja integralności plików powinna pomóc.

tomaszproblem
26-10-2014, 13:26
Chodzi Ci o sprawdzenie spójności plików? Jeśli tak, to już to zrobiłem i nie pomogło. Modów także nie używam.

arabwro
26-10-2014, 20:53
Mam podobny problem, wprawdzie używam modów (DEI + GEM), ale to nie ma wpływu (bez modów tak samo...).
Nie da się grać w kampanię augusta, brak połowy tekstów.
Na oficjalnym forum brak info w tej sprawie (nie znalazłem), na forum steama gość napisał posta miesiąc temu, ale zero odzewu...

Garrus173
27-10-2014, 05:36
Ja też używam Edycji Cesarskiej i również mam ten problem który sądze, że jest winą ostatniego patcha..

FireFighter
27-10-2014, 12:14
Może macie spolszczenie do DeI od Rafkosa? Z wersji gdzie nie było jeszcze Augusta.

tomaszproblem
27-10-2014, 15:27
Nie, żadnego spolszczenia do DeI nie wgrywałem. Warto dodać, że problem istnieje od samego początku, czyli od momentu zassania patcha z edycją imperatora. Co więcej w zwykłej kampanii ròwnież nie ma tekstòw związanych z nową zawartością.

Asuryan
27-10-2014, 18:25
Masz może zaznaczony udział w betach patchy? Jeśli tak, to spróbuj je odznaczyć. Co prawda i tak tylko zgaduję przyczynę problemu, bo u mnie wszystko jest normalnie (wersja angielskojęzyczna, bez zainstalowanych modów, bez udziału w betach).

tomaszproblem
28-10-2014, 17:40
Może macie spolszczenie do DeI od Rafkosa? Z wersji gdzie nie było jeszcze Augusta.

Hmm zacznę od początku. Postanowiłem dziś sprawdzić czy na wersji anglojęzycznej wszystko będzie cacy, a jako, że angielski u mnie stoi na całkiem dobrym poziomie , alternatywa wydała się całkiem kusząca. Ściągam , wchodzę i.... wszystko dalej jest po polsku wraz z starym błędem. Trochę poirytowany głowię się o co chodzi. Po pewnym czasie stwierdziłem , że zajrzę do folderu DATA a tam .... znajdowało się owo spolszczenie do DeI. Wykasowałem to cholerstwo, odpalam, w wersji ang. wszystko pięknie bez żadnych błędów śmiga. Później ściągnę jeszcze raz wersję pl i napiszę , czy rzeczywiście tu tkwił problem. W każdym razie dzięki Strażaku.

arabwro
28-10-2014, 19:23
Mam najnowsze spolszczenie Rafkosa do DeI i to nie tu leży problem...
Przynajmniej u mnie.

EDIT:
No dobrzrzrzrzrz... Pomyliłem się troszkę.
Wiem, gdzie leży problem. Pomimo, że mam najnowszą wersję tłumaczenia, to jest ona jakoś "skopana".
Samo odznaczenie moda z tłumaczeniem przy uruchamianiu gry, nie pomaga. Trzeba wywalić plik "DeI_pl_language.pack" z folderu /DATA i wtedy pojawia się reszta zaginionego tekstu.

tomaszproblem
28-10-2014, 20:38
Wersja pl wgrana, wszystko śmiga bez jakichkolwiek błędów tekstowych. Czyli wina leżała po stronie spolszczenia do moda DeI (jak one się tam wzięło?). Także temat do zamknięcia.

FireFighter
28-10-2014, 21:09
No to fajnie, że wszystko śmiga, miłej zabawy :)

Rafkos
29-10-2014, 14:17
Dziwne, wszystko u mnie działa jak należy, możliwe, że macie starą wersję spolszczenia lub pozostałości po niej.

@edit
Widzę, że już po problemie :)