PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie konfederacji



jarosz99
02-11-2014, 12:57
Co zrobić, aby zawiązać konfederację?
Czy lepiej jest zawiązywać z danym państwem pakty i sojusze, czy lepiej tego nie robić?

Asuryan
02-11-2014, 13:12
Według mnie lepiej bez sojuszy - obce plemiona przystępują tym chętniej do konfederacji, im bardziej są zagrożone.

Chaak
02-11-2014, 13:47
Jak gram barbarzyńcami to, mimo wszystko, zawiązuję sojusze wojskowe. Przydają się bardzo, jeśli w wymaganiach mamy prowincję, która jest nam bardzo nie po drodze, np. Afrykę, jak grałem Roksolanami. Poza tym możliwość konfederacji mamy tylko ze spokrewnionymi plemionami, które są zwykle blisko naszej pozycji startowej.

Asuryan
02-11-2014, 13:51
Ale mi chodzi o nie zawiązywaniu sojuszy tylko i wyłącznie z plemionami "tej samej krwi", które teoretycznie można przyłączyć do swojej konfederacji.

Chaak
02-11-2014, 14:18
W takim wypadku muszę się zgodzić. Myślałem, że bardziej ogólnie piszesz.

Saruman555
02-11-2014, 15:06
Polecam,zawiązywać konfederacje również wtedy gdy wrogowi zostanie 1 miasto.Najlepiej je splądrować i drugi raz zacząć oblężenie.W takim wypadku w 95% AI będzie skłonne się zgodzić.Chociaż 2-3 razy mi się zdarzyło ,że po stracie wszystkich armii i mając oblężone ostatnie miasto AI odgrażało się ,że mnie zniszczy.Zawiązanie konfederacji w takiej chwil jest bardzo przydatne oszczędza się czas i pieniądze na uspokajaniu ludności,a czasem może się trafić kilka jednostek lub niezły generał.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
02-11-2014, 16:25
Można zrobić konfederacje na 2 sposoby. Jeżeli są przyjazne stosunki i frakcja AI jest o wiele słabsza to można ją wchłonąć pokojowo. Im lepsze stosunki tym łatwiej o konfederacje więc opłaca się robić sojusze i umowy. Można też zrobić konfederacje z wrogą frakcją jeżeli ma się nad nią wystarczająco dużą przewagę ale w takiej sytuacji można se zepsuć reputacje.