PDA

Zobacz pełną wersję : PiterAI Królestwa(sztuczna inteligencja, kampanie królestw)



Piter
07-11-2014, 14:27
Linki do pobrania

https://drive.google.com/open?id=1H-OB7XLEYy_4huIbFlKPk0Exb1Efkbho

Instrukcja instalacji


1. Wypakować do folderu gry np. u mnie (D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War)

Wejść do np.

D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\americas

i odpalamy grę plikiem medieval2.americas znajdującym się w folderze gry, SEGA\Medieval II Total War\mods\americas, inaczej ne zadziała, analogicznie z innymi częściami.

Dodatkowa czynność dla posiadających grę w wersji steam:


Skopiować plik medieval2 z folderu gry u mnie: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War gdziekolwiek np. na pulpit. Zmienić nazwę z medieval2 na kingdoms i wkleić z powrotem do folderu gry, u mnie: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War

Podstawowe zmiany:




- gra jest trudniejsza i bardziej wymagająca, jednak nie poprzez dodatkowe bonusy dla frakcji "komputera" tylko przez jego rozsądniejsze działanie,
- nowy sposób przemieszczania się wojsk na mapie, skuteczniejsze ataki,
- komputer potrafi robić silne desanty,
- agresywniejsze ataki,
- lojalniejsi sojusznicy,
- lepiej wykorzystuje agentów,
- szkoli dużo więcej agentów,
- skuteczniej lokuje wojska do obrony (wykorzystuje mosty, brody i inne sprzyjające uwarunkowania terenu),
- dyplomacja oparta na dążeniu do zachowania równowagi przez frakcje "komputerowe", frakcje starają się zawiązywać sojusze przeciwko silniejszym wrogom,
- komputer w pewnych okolicznościach sam poprosi o pokój, częściej niż w oryginale,
- innowacyjne przygotowywanie wojny przez komputer, który zazwyczaj gromadzi jakiś czas siły na granicy zanim zdecyduje się uderzyć,
- innowacyjna dyplomacja komputera oparta na kilkudziesięciu czynnikach (w oryginale oparta jest na kilku),
- komputer tworzy lepsze jakościowo armie,
- komputer potrafi brać twierdzę na głód dopóki nie będzie mógł wziąść murów szturmem (bierze pod uwagę wynik starcia automatycznego)

Wszystkie frakcje mają mniej pieniędzy dzięki czemu nie mamy ciągle tyle funduszy, że nie wiemy co z nimi robić. Ogranicza również ilość armii krążących po mapie, gra jest trudna ale nie nużąca ze względu na zbyt wielkie ilości armii i zbyt wiele bitew.

AI bitewne, zmodyfikowane przeze mnie AI Germanicu.




Stara wersja





http://ge.tt/3mRQYe72/v/0 (http://ge.tt/6SB2Sw32/v/0)

Alternatywny link

http://www.speedyshare.com/YQsxj/PiterAI1.1krolestwa.rar

Instrukcja instalacji


1. Wypakować do folderu gry np. u mnie (D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War)

2. stworzyć skrót od pliku "Launch Medieval II Total War Americas" i pozostałych 3 analogicznych plików, które można odnaleźć poprzez wejście do pasku start (lewy dolny róg monitora), włączając "wszystkie programy", odszukując "SEGA", "Medieval II Total War", "Medieval II Total War Americas", klikamy prawym na "Launch Medieval II Total War Americas", przesuwamy myszkę nad "wyślij do", pokazuje się nowa lista, z której wybieramy "Pulpit (utwórz skrót)".

3. Wracamy na pulpit gdzie powstały nasze skróty, kliknąć prawym na skrót "Launch Medieval II Total War Americas" i dać właściwości,
-wyskoczy okienko,
-na górze będziemy mieli do wyboru widoki: ogólne, skrót, zgodność.
- wybieramy skrót,
- dodajemy polecenie w linijce element docelowy --io.file_first
- tak to wygląda u mnie:
"D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/americas --io.file_first
Z kolejnymi dodatkami postępujemy identycznie, u mnie wygląda to tak:
"D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/british_isles --io.file_first
"D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/crusades --io.file_first
"D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/teutonic --io.file_first

Należy pamiętać o spacji przed tym poleceniem

4. 3. Wykasować plik map.rwm z mods\americas\data\world\maps\base
Analogicznie działamy z pozostałymi kampaniami (plik ten odtworzy się automatycznie przy uruchamianiu kampanii, to bardzo ważne by go wykasować).
- odpalamy http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_smile.gif (ale tylko ze stworzonego skrótu, inaczej AI nie zadziała)

Piter
08-11-2014, 11:30
Dodam, że AI jest dobrze dopracowane i przetestowane, sam chciałem wrócić do królestw, stworzyłem je dla siebie już dawno temu, dopiero potem pomyślałem, że wrzucę na forum. Powiem, że odczucia są świetne, jakby w ogóle inną grę się grało :)

Araven
08-11-2014, 21:54
Piter to ai pójdzie na innym modzie? Pewnie tak. Przetestuję je może gdzieś jak tak zachwalasz.
Szukam kolejnego ai, do Megasubmoda BC 7.0

Piter
09-11-2014, 09:13
Piter to ai pójdzie na innym modzie? Pewnie tak. Przetestuję je może gdzieś jak tak zachwalasz.
Szukam kolejnego ai, do Megasubmoda BC 7.0

To są podobne AI, jest temat z moim AI do Bellum w dziale tego moda i jedynie to AI zalecam używać w tym modzie. :)

Piter
13-04-2017, 13:13
Wrzuciłem nową wersję, łatwiejsza instalacja i delikatne zmiany w mechanice gry.

Różnica w porównaniu do oryginału jest naprawdę diametralnie odczuwalna, polecam spróbować.

wino
14-10-2017, 19:01
A jakiś wykaz zmian wrzucisz? :) Chociaż ogólny.

Piter
28-10-2017, 06:56
A jakiś wykaz zmian wrzucisz? :) Chociaż ogólny.

No to jest :)


Jak tam, grałeś? :P

wino
28-10-2017, 11:11
Niestety nie, ogrywając mody nie specjalnie chce mi się wracać do ascetycznej podstawki ;) Jednak z chęcią bym wypróbował Twoje AI w jakimś modzie :) Niech pomyślę... o wiem! Może w jakimś o Wikingach? ;)

P.S. ściągnąłem i porównałem to AI z tym które obecnie jest w The Last Kingdom. Już nie pamiętam skąd tam się znalazło, w każdym razie jest podobne i widać w nim Twoją rękę. W pliku descr_campaign_ai_db.xml są identyczne podziały i słowa typu buntownicy, atakuj najsłabszych itp. Przy faction_ai_label name= jest słowo "battleaxe", kojarzysz to AI? To Twoje?

Piter
28-10-2017, 18:25
Niestety nie, ogrywając mody nie specjalnie chce mi się wracać do ascetycznej podstawki ;) Jednak z chęcią bym wypróbował Twoje AI w jakimś modzie :) Niech pomyślę... o wiem! Może w jakimś o Wikingach? ;)

P.S. ściągnąłem i porównałem to AI z tym które obecnie jest w The Last Kingdom. Już nie pamiętam skąd tam się znalazło, w każdym razie jest podobne i widać w nim Twoją rękę. W pliku descr_campaign_ai_db.xml są identyczne podziały i słowa typu buntownicy, atakuj najsłabszych itp. Przy faction_ai_label name= jest słowo "battleaxe", kojarzysz to AI? To Twoje?

Moje :)

wino
28-10-2017, 19:42
Dobrze się na nim gra, komp często atakuje i zawiera sojusze. Sporo się dzieje na Wyspie, bo tam jest kilka frakcji blisko siebie, więc się piorą, po czym godzą i tak w kółko :) Jak stare małżeństwo ;) Jednak nie podglądam tego poprzez wyłączanie toggle_fow, więc nie znam szczegółów. Oczywiście AI to system naczyń połączonych, więc czy descr_campaign_ai_db.xml jest zgrany z innymi plikami mającymi wpływ na AI tego nie wiem.

Piter
28-10-2017, 19:55
Dobrze się na nim gra, komp często atakuje i zawiera sojusze. Sporo się dzieje na Wyspie, bo tam jest kilka frakcji blisko siebie, więc się piorą, po czym godzą i tak w kółko :) Jak stare małżeństwo ;) Jednak nie podglądam tego poprzez wyłączanie toggle_fow, więc nie znam szczegółów. Oczywiście AI to system naczyń połączonych, więc czy descr_campaign_ai_db.xml jest zgrany z innymi plikami mającymi wpływ na AI tego nie wiem.

No taki jest pierwotny zamysł AI :P Relacje też na to wpływają i współczynniki negocjacji które są w innych, plik od bitew też i mój plik descr_campaign_ai_db.xml też na bitwy wpływa :)

To jest z Medieval Ultra Balanced.

Pan Toranaga
12-06-2018, 16:21
Czy mozna wrzucać te ai na jakieś inne mody np. IB Vandalorum? Jak to dokładnie zrobić, o ile to jest mozliwe?

Paweł-K
10-05-2020, 10:36
Nie wiem czy to nie było moje http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11062-PiterAI-Kr%C3%B3lestwa(sztuczna-inteligencja-kampanie-kr%C3%B3lestw)

Żeby AI bitewne działało musisz też wgrać kampanijne, bo one na siebie wpływają wzajemnie, jak tylko bitewne wgrasz to nie będzie tak samo działać, a to właśnie dzięki zapisom w kampanijnym bot "fajnie" formuje defensywę.

Cześć Piter. Mam Medka II w wersji STEAM. Wrzuciłem sobie to kampanii dodatku Kingdoms to Twoje AI wg instrukcji ale przy bitwach własnych w szybkich wywala mnie CTD kiedy odpalam wedłu Twojej instrukcji np przez medieval2.americas. Ale jak odpale przez STEAMA nie wywala. Czy Twój submod też wtedy działa ?

Piter
10-05-2020, 11:17
Cześć Piter. Mam Medka II w wersji STEAM. Wrzuciłem sobie to kampanii dodatku Kingdoms to Twoje AI wg instrukcji ale przy bitwach własnych w szybkich wywala mnie CTD kiedy odpalam wedłu Twojej instrukcji np przez medieval2.americas. Ale jak odpale przez STEAMA nie wywala. Czy Twój submod też wtedy działa ?

Wtedy nie działa.

Dodałem instrukcję dla posiadaczy steama, mi szybkie i własne bitwy działają.