PDA

Zobacz pełną wersję : [DLC] Black Sea Colonies Culture Pack and Massilia Free-LC



Samick
13-11-2014, 21:04
Temat do dyskusji o nowym DLC.

Data wydania 20 listopada.

Nowa kultura:
+5% do rozwoju naukowego
+2 do konwersji kulturowej


W rozwinięciu screeny jakie znamy:

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10625068_737983426276860_7089867603508369518_n.png ?oh=8a76d302b8527f855b78278202f060a5&oe=54DD7E4E


Cymeria:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389184_twrii_black_sea_cimmeria_archer_medium.jpg

Marsylia:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389186_twrii_black_sea_freelc_massillia_cav_medium .jpg

Pergamon:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389187_twrii_black_sea_pergamon_lancecav_medium.jp g

Kolchida:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389185_twrii_black_sea_colchis_spear_medium.jpg


Cechy nacji:

Total War: ROME II – Pakiet kultur „Czarnomorskie kolonie”

Pakiet kultur "Czarnomorskie kolonie" wprowadza do głównej kampanii ROME II trzy nowe, grywalne frakcje: Kimmerię, Pergamon i Kolchidę.

Ci pionierzy, będący niegdyś obywatelami państw greckich, osiedlili się z dala od domu, mieszając swe zwyczaje ze zwyczajami odległych społeczności i tworząc niepowtarzalną, własną kulturę. "Czarnomorskie kolonie" to nowy, bogaty koloryt w ROME II, uzyskany dzięki unikatowym premiom, jednostkom, budynkom i hybrydowym zestawom wojsk.

Premie kulturowe czarnomorskich kolonii:
Grecka wiedza: +5% do współczynnika badań
Z dala od domu: +2 do konwersji kulturalnej

Kimmeria

Tło historyczne:
Bospor od tysiącleci był obiektem najazdów z powodu obfitości bogactw naturalnych i strategicznego położenia. W VII i VI wieku p.n.e. awanturniczy Grecy z Miletu w Azji Mniejszej założyli kilka kolonii wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, aby wykorzystać tamtejsze surowce naturalne i handlować nimi z całą Grecją. Na początku V wieku p.n.e. ich rząd przekształcił się z klasycznej demokracji greckiej w autorytarne rządy jednej rodziny. Obecny władca, Satyrus, podbił okoliczne miasta greckie i ogłosił powstanie Królestwa Kimmerii oraz dynastii władców, która trwa po dziś dzień. Mimo sporej siły, Kimmerii zagrażają okoliczne plemiona nomadów, a także chciwy, pobliski Pont, którego potęga wojskowa może okazać się niszczycielska.

Premie frakcji:
Tyrani: +5% do korupcji
Żyzne bosporańskie ziemie: +5% do przychodów z budynków rolniczych
Wielokulturowość: -25% niezadowolenia od wszystkich obcych kultur we własnych granicach

Nowe jednostki:
Scytyjscy hoplici: Wyposażeni w grecką włócznię i tarczę, ci średni piechurzy są dobrymi obrońcami.

Kimmeryjscy ciężcy łucznicy: Jednostki wielozadaniowe - ci ciężko opancerzeni łucznicy zamieniają swoje łuki na włócznie, gdy tylko wróg podejdzie bliżej.

Kimmeryjska piechota z arystokracji: Piechurzy pochodzący z rodzin arystokratycznych są doskonale wyszkoleni w klasycznym stylu hoplitów.

Peltaści z pikami: Dokładni i zdeterminowani, ci harcownicy wyposażeni w oszczepy dysponują potężną siłą.

Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-scytyjska

Unikatowe budynki:
Prytanejon
Marglowy budynek
Sanktuarium Demeter


Pergamon

Tło historyczne:
Choć do tej chwili Pergamon był niewielkim graczem na arenie międzynarodowej, w trakcie walk pomiędzy następcami Aleksandra Wielkiego zyskał na sile. Ambitny porucznik, imieniem Filetajros, przejął kontrolę nad miastem-fortecą i wprowadził Pergamon w nowy złoty wiek nauki i kultury. Wzniósł między innymi potężny akropol i świątynię patronki Pergamonu - Ateny. Choć Pergamon nie jest jeszcze prawdziwym królestwem, nadszedł jego czas, by rozszerzyć granice. Największymi zagrożeniami są Galatowie, przebiegły Pont oraz Kapadocja. Pergamon musi się wzmocnić, aby stawić czoła tym wyzwaniom i wypełnić swe przeznaczenie jako potężne państwo, nawiązujące do chwały Aleksandra.

Premie frakcji:
Wielcy budowniczowie: -10% wszystkich kosztów budynków
Słabość wojskowa: +10% do kosztu werbunku jednostek nie-najemniczych
Rozwój miasta: +4 do rozwoju we wszystkich prowincjach

Nowe jednostki:
Agema z włóczniami: Elita piechoty pergamońskiej - ci elitarni obrońcy utrzymają szyk w obliczu wszelkich przeciwności.

Pergamońska kawaleria z arystokracji: Zaprawieni w bojach i dumni, wyposażeni w lance pergamońscy szlachcice potrafią przeprowadzić niszczycielską szarżę.

Peltaści z pikami: Elitarni, wyposażeni w oszczepy harcownicy są szkoleni wedle najwyższych standardów.

Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-helleńsko-galacka

Unikatowe budynki:
Wielki Ołtarz Pergamonu
Biblioteka Pergamonu
Źródło Eskulapa
Łaźnie Eskulapa
Sanktuarium Eskulapa

Unikatowa technologia:
Pergamin

Kolchida

Tło historyczne:
Daleko na wschód od Morza Czarnego, na samym skraju greckiego świata, leży Kolchida. To legendarne miejsce było według mitów ostatnim przystankiem w trakcie wyprawy Jazona po złote runo. Około VI wieku p.n.e., przybyli tam greccy kupcy z Miletu i stworzyli kwitnącą gospodarkę handlową na miejscu byłej perskiej satrapii. Obecny władca może poszczycić się potężnym, greckim państwem handlowym, na które silnie oddziałują Scytowie. Miejscowa arystokracja czerpie z najlepszych wzorów obu kultur. Wojownicy walczą w stylu greckim, ale wciąż pamiętają o swym dzikim, nomadzkim pochodzeniu. W związku z powyższym, Kolchidzie udało się podbić większość okolicznych ziem, przyłączyć wiele plemion scytyjskich oraz byłych terytoriów perskich. Imperium się rozrasta.

Premie frakcji:
Na przecięciu szlaków handlowych: +15% do przychodów z handlu
Złote dziedzictwo: Znaczna kara dyplomatyczna wobec frakcji greckich
Asymilacja: +4 do zadowolenia z obecności innych kultur

Nowe jednostki:
Kolchidzcy arystokraci: Ciężko opancerzeni i wyszkoleni do przeprowadzania potężnych szarż, kolchidzcy arystokraci dysponują sporą siłą.

Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-wschodnia

Unikatowe budynki:
Świątynia złotego runa
Ośrodek handlowy

Chaak
13-11-2014, 21:15
W sumie po zobaczeniu nowych achievmentów, to zamiast faction packa spodziewałem się nowej kampanii.
Dodanie kolonii greckich było dla mnie bardzo prawdopodobne, bo są to dość unikalne pod względem jednostek nacje. Pewnie będą ciekawsi od dostępnych obecnie państw helleńskich z racji zróżnicowania militarnego i wystawimy coś poza hoplitami. Jak na razie najbardziej podchodzą mi Grecy Bosporańscy (Kimmeria) z racji powiązań z nomadami. Słabo może wypaść Pergamon, bo nie ma tam za bardzo nic ciekawego do dodania względem Aten/Syrakuz. Ciekawe co zobaczymy w Kolchidzie, bo obecnie, pod względem militarnym jest to biedniejsza Armenia.
Niby DLC spoko, ale wolałbym Numidów + jakieś inne pustynne nacje, w których dodanie do gry wciąż wierzę.

Arroyo
13-11-2014, 21:24
Co do frakcji powiem tak, dla mnie osobiście lipa. Pergamon mimo tego, że będzie zapewne próbować zdominować Azję Mniejszą, to nie będzie się pewnie szczycić jakimiś konkretnymi jednostkami, chyba że coś dla nich wydadzą przy okazji DLC. Kolchida to raczej połączenie Armenii z Pontem będzie. Kimmeria i Massalia za to wydają się spoko frakcjami. Osobiście czekam jeszcze na Numidów i plemiona z Półwyspu Arabskiego, ewentualnie na podrasowaną Persję.

S.P.Q.R
13-11-2014, 21:52
Ja się napaliłem na Massalie jak Cezar na Kleo. Utworzyć na zachodzie duży organizm polityczny grecko-celtycki, który by rywalizowało z grekami wschodnimi ( oczywiście po złupieniu Rzymu ma się rozumieć). I od razu miasto otoczone murami, nad morzem co ułatwi handel. Zdobycie Tuluzy i możemy wydać edykt. I pomyśleć, ze jeszcze tydzień.

KLAssurbanipal
13-11-2014, 22:37
Tutaj są screeny nowych frakcji. Trzeba przyznać, że różnorodne. CA dodało nowe linothoraxy dla każdej z 3 frakcji i kilka nowych hełmów. :)

Cymeria:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389184_twrii_black_sea_cimmeria_archer_medium.jpg

Marsylia:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389186_twrii_black_sea_freelc_massillia_cav_medium .jpg

Pergamon:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389187_twrii_black_sea_pergamon_lancecav_medium.jp g

Kolchida:

http://gamersgate.http.internapcdn.net/gamersgate/screenshots_img/DLC-TWR2BSCCP/389185_twrii_black_sea_colchis_spear_medium.jpg

majkel
13-11-2014, 23:01
Ci łucznicy wyglądają super:D Ale niestety nie kupię tego DLC bo spodziewałem się minikampanii. No cóż, zostaje mi Massylia ale i tak się cieszę bo to w końcu połączenie greków z barbarzyńcami no i eleganckie startowe położenie;)
Jak myślicie, oprócz nowej frakcji pokuszą się o jakiegoś drobnego patcha poprawiającego cokolwiek?

Samick
13-11-2014, 23:11
Dostaniemy dodatkową kulturę, tak wynika ze screenu podesłanego przez DM z twitcha:

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10625068_737983426276860_7089867603508369518_n.png ?oh=8a76d302b8527f855b78278202f060a5&oe=54DD7E4E

+5% do rozwoju naukowego
+2 do konwersji kulturowej

Massalia pewnie będzie reprezentować grecką.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
13-11-2014, 23:15
Wiadomo co z tym Koryntem i Ligą Boetycką?

FireFighter
13-11-2014, 23:24
Zapowiada się całkiem spoko zastrzyk nacji.. ale.. chyba tym razem zamiast DLC kupię dziewczynie kwiatka i czekoladę <3 :D

S.P.Q.R
13-11-2014, 23:37
Samick (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?3250-Samick)

Tak, Masselia będzie helleńska. Na podstawce przynajmniej tak było. Oj będzie się działo. Rzym nie spodziewał się jeszcze Greków z zachodu..:)

Arroyo
14-11-2014, 05:32
Myślałem, że jednak to nic ciekawego nie będzie, może jednak się przekonam. Po zakupie i rozegraniu kilku partyjek na multiplayer opiszę plusy i minusy każdej z frakcji. Zwłaszcza czekam na darmową Marsylię, którą będziemy łoić Rzym i zabierać Galom władzę w ich kraju. Osobiście jednak też Kimmeria mnie zaciekawiła, dookoła potężni, ekspansywni wrogowie i niezbyt ciekawa sytuacja.

PS. Można już kupić, przecena o 10%, co daje nam 6,74 euro.

Ituriel32
14-11-2014, 06:38
Z tego co widziałem to chyba każda nacja dostała co najmniej jedną swoją jednostkę (czyli z nazwą nacji), nie jestem pewny tylko Kolchidia. Co do nacji to mi najbardziej podoba się darmowa Massilia, której dodali dużo jednostek (głównie podstawowych greckich). Cieszy też to że jest to pierwsze ogólnie dostępne polis, do tego bardzo ciekawe. Szkoda że nie pokusili się o dodanie tej nacji w mini kampaniach.
Następni są Grecy z Krymu którzy do greckich włóczników dostali jednostki nomadów, głównie konnych łuczników. Jest to mój faworyt do zrobienia zamieszania na multi. Pozostałe dwie nacje już takiego szału nie robią. Pergamon dostał chyba elitarną ciężką jazdę i barbarzyńskie miecze, reszta jednostek jest zbliżona do pozostałych polis. W kampanii się pobawię raczej dość szybko, ponieważ dobrze gra mi się grekami.
Kolchidia to biedny krewny Armenii, te same topory a słabsza jazda.


Total War: ROME II – Pakiet kultur „Czarnomorskie kolonie”

Pakiet kultur "Czarnomorskie kolonie" wprowadza do głównej kampanii ROME II trzy nowe, grywalne frakcje: Kimmerię, Pergamon i Kolchidę.

Ci pionierzy, będący niegdyś obywatelami państw greckich, osiedlili się z dala od domu, mieszając swe zwyczaje ze zwyczajami odległych społeczności i tworząc niepowtarzalną, własną kulturę. "Czarnomorskie kolonie" to nowy, bogaty koloryt w ROME II, uzyskany dzięki unikatowym premiom, jednostkom, budynkom i hybrydowym zestawom wojsk.

Premie kulturowe czarnomorskich kolonii:
Grecka wiedza: +5% do współczynnika badań
Z dala od domu: +2 do konwersji kulturalnej

Kimmeria

Tło historyczne:
Bospor od tysiącleci był obiektem najazdów z powodu obfitości bogactw naturalnych i strategicznego położenia. W VII i VI wieku p.n.e. awanturniczy Grecy z Miletu w Azji Mniejszej założyli kilka kolonii wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, aby wykorzystać tamtejsze surowce naturalne i handlować nimi z całą Grecją. Na początku V wieku p.n.e. ich rząd przekształcił się z klasycznej demokracji greckiej w autorytarne rządy jednej rodziny. Obecny władca, Satyrus, podbił okoliczne miasta greckie i ogłosił powstanie Królestwa Kimmerii oraz dynastii władców, która trwa po dziś dzień. Mimo sporej siły, Kimmerii zagrażają okoliczne plemiona nomadów, a także chciwy, pobliski Pont, którego potęga wojskowa może okazać się niszczycielska.

Premie frakcji:
Tyrani: +5% do korupcji
Żyzne bosporańskie ziemie: +5% do przychodów z budynków rolniczych
Wielokulturowość: -25% niezadowolenia od wszystkich obcych kultur we własnych granicach

Nowe jednostki:
Scytyjscy hoplici: Wyposażeni w grecką włócznię i tarczę, ci średni piechurzy są dobrymi obrońcami.

Kimmeryjscy ciężcy łucznicy: Jednostki wielozadaniowe - ci ciężko opancerzeni łucznicy zamieniają swoje łuki na włócznie, gdy tylko wróg podejdzie bliżej.

Kimmeryjska piechota z arystokracji: Piechurzy pochodzący z rodzin arystokratycznych są doskonale wyszkoleni w klasycznym stylu hoplitów.

Peltaści z pikami: Dokładni i zdeterminowani, ci harcownicy wyposażeni w oszczepy dysponują potężną siłą.

Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-scytyjska

Unikatowe budynki:
Prytanejon
Marglowy budynek
Sanktuarium Demeter


Pergamon

Tło historyczne:
Choć do tej chwili Pergamon był niewielkim graczem na arenie międzynarodowej, w trakcie walk pomiędzy następcami Aleksandra Wielkiego zyskał na sile. Ambitny porucznik, imieniem Filetajros, przejął kontrolę nad miastem-fortecą i wprowadził Pergamon w nowy złoty wiek nauki i kultury. Wzniósł między innymi potężny akropol i świątynię patronki Pergamonu - Ateny. Choć Pergamon nie jest jeszcze prawdziwym królestwem, nadszedł jego czas, by rozszerzyć granice. Największymi zagrożeniami są Galatowie, przebiegły Pont oraz Kapadocja. Pergamon musi się wzmocnić, aby stawić czoła tym wyzwaniom i wypełnić swe przeznaczenie jako potężne państwo, nawiązujące do chwały Aleksandra.

Premie frakcji:
Wielcy budowniczowie: -10% wszystkich kosztów budynków
Słabość wojskowa: +10% do kosztu werbunku jednostek nie-najemniczych
Rozwój miasta: +4 do rozwoju we wszystkich prowincjach

Nowe jednostki:
Agema z włóczniami: Elita piechoty pergamońskiej - ci elitarni obrońcy utrzymają szyk w obliczu wszelkich przeciwności.

Pergamońska kawaleria z arystokracji: Zaprawieni w bojach i dumni, wyposażeni w lance pergamońscy szlachcice potrafią przeprowadzić niszczycielską szarżę.

Peltaści z pikami: Elitarni, wyposażeni w oszczepy harcownicy są szkoleni wedle najwyższych standardów.

Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-helleńsko-galacka

Unikatowe budynki:
Wielki Ołtarz Pergamonu
Biblioteka Pergamonu
Źródło Eskulapa
Łaźnie Eskulapa
Sanktuarium Eskulapa

Unikatowa technologia:
Pergamin

Kolchida

Tło historyczne:
Daleko na wschód od Morza Czarnego, na samym skraju greckiego świata, leży Kolchida. To legendarne miejsce było według mitów ostatnim przystankiem w trakcie wyprawy Jazona po złote runo. Około VI wieku p.n.e., przybyli tam greccy kupcy z Miletu i stworzyli kwitnącą gospodarkę handlową na miejscu byłej perskiej satrapii. Obecny władca może poszczycić się potężnym, greckim państwem handlowym, na które silnie oddziałują Scytowie. Miejscowa arystokracja czerpie z najlepszych wzorów obu kultur. Wojownicy walczą w stylu greckim, ale wciąż pamiętają o swym dzikim, nomadzkim pochodzeniu. W związku z powyższym, Kolchidzie udało się podbić większość okolicznych ziem, przyłączyć wiele plemion scytyjskich oraz byłych terytoriów perskich. Imperium się rozrasta.

Premie frakcji:
Na przecięciu szlaków handlowych: +15% do przychodów z handlu
Złote dziedzictwo: Znaczna kara dyplomatyczna wobec frakcji greckich
Asymilacja: +4 do zadowolenia z obecności innych kultur

Nowe jednostki:
Kolchidzcy arystokraci: Ciężko opancerzeni i wyszkoleni do przeprowadzania potężnych szarż, kolchidzcy arystokraci dysponują sporą siłą.

Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-wschodnia

Unikatowe budynki:
Świątynia złotego runa
Ośrodek handlowy

Z opisu DLC ze steam.

Szkoda że nie ma dodanych żadnych nowych jednostek najemnych, ale cieszą te unikalne budynki.

Arroyo
14-11-2014, 06:53
DLC zakupione. czekam teraz na premierę, gdyż będę już prawdopodobnie miał przydzieloną tę kulturę do kampanii i frakcje do multi. Jednak ten Pergamon nie taki zły, jak go malują :D

Ituriel32
14-11-2014, 07:22
Pergamon może być ciekawy, ale jak pisałem nie przykuwa tak uwagi. Kampania będzie przypominała rozgrywkę polis z Grecji do której jest blisko.
Ta "Pergamońska Jazda Arystokracji" może być bardzo dobra, ale nie musi. Aby się o tym przekonać musi pierw wyjść.

Jak patrzę na tych wszystkich nowych lokalnych Hoplitów, to ogarnia mnie złość na Wybranych Hoplitów duetu Ateny/Syrakuzy i brak byle jakiej nowej jazdy dla greków Sycylijskich.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
14-11-2014, 07:42
Jak widzę tych "peltastów z pikami" To przypominają mi się "scytyjskie rydwany z Romka 1". Mam nadzieję, że ten bubel w tłumaczeniu nie znajdzie się grze.
@UP Pergamońska jazda to trochę lepsza i droższa wersja hippeis.

Defil
14-11-2014, 09:34
Wiadomo co z tym Koryntem i Ligą Boetycką?

Beocka.

Saruman555
14-11-2014, 11:29
Czy ktoś zwrócił uwagę na tę wspaniałą lekcje geografii ,którą nam udzieliło CA?Pergamon nad czarnym morzem...
Uważam ,że CA zamiast tworzyć dziwny twór typu Greckie kolonie czarnomorskie,powinni po prostu zrobić kolonie Greckie.
I przy okazji przenieść tam Syrakuzy.Przez dodanie Marsylii do miast Greckich zaistniał pewien problem z teorią 3-4 frakcji na kulturę.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
14-11-2014, 12:12
I przy okazji przenieść tam Syrakuzy.Przez dodanie Marsylii do miast Greckich zaistniał pewien problem z teorią 3-4 frakcji na kulturę.
Problem z tą teorią ma tylko kilku użytkowników tego forum, bo nie jest ona poparta, żadnymi argumentami.

Ituriel32
14-11-2014, 12:17
Z tym Morzem Czarnym w wypadku Pergamonu chodziło chyba o wpływy ekonomiczne. O kontrolę nad "Sea of Marmara" którą musiały płynąć statki z Czarnego do Grecji.
W zasadzie to Syrakuzy i Marsylia (ta nawet bardziej) powinny wylądować w koloniach.

Arroyo
14-11-2014, 14:17
A dzięki Pergamonowi można odtworzyć na Czwartkach z Antykiem bitwę pod Magnezją (kto lubi historię Antyczną, ten wie). Swoją drogą może to właśnie Pergamon przyciągnie mnie na tyle długo do gry, co Icenowie. Poza tym ta Kolchida - trochę się obawiam klapy z tą frakcją. Nie zrozumcie mnie źle, ale takie zrobienie frakcji, która ma tylko 1, JEDNĄ! jednostkę nową to kicha trochę. W porównaniu z przypakowanym Pergamonem czy hybrydową Kimmerią czy Massalią taka Kolchida wypada niestety słabo.
Poza tym jednak te podpakowanie Kimmerii, Massalii i Pergamonu jest na miejscu, gdyż z tego, co na honga.net można wyczytać, to bez tych jednostek dodatkowych te frakcje będą niestety mało udane.

KLAssurbanipal
14-11-2014, 15:36
Zwrócił ktoś uwagę na taki mały, w zasadzie nieznaczący bzdet w opisie Pergamonu?

''Zestaw wojsk:
Hybryda grecko-helleńsko-galacka''

Hellenowie i Grecy to co innego wg CA? :D

Gajusz Mariusz
14-11-2014, 15:47
Tak, ale oni i tak już rozdzielili Greków od Hellenów w kulturach itd. Po prostu ciągną dalej....

KLAssurbanipal
14-11-2014, 16:46
To idiotyczne. Jakim cudem oddzielają Greków od Hellenów, skoro oba terminy znaczą dokładnie to samo?

Już mogli napisać chociaż hellenistyczna, a nie helleńska. Hellenistyczna tyczyłoby się kultury greckiej po upadku państwa Aleksandra Wielkiego. Choć i tak grecko-hellenistyczna byłoby idiotyczne, gdyż ten drugi zastępuje już grecką. Helleńska z kolei znaczy to samo co grecka, niezależnie od epoki.

Gajusz Mariusz
14-11-2014, 16:48
Ja ich nie bronię. Po prostu tutaj nie ma sensu być historycznym ortodoksem. :D Machnąłem na to ręką.

Asuryan
14-11-2014, 18:51
Zakupiłem w preorderze. Zresztą kupię każde DLC do Rome 2, chyba że będzie to totalny niewypał, jak bestie wojny.

Chaak
14-11-2014, 20:17
Kupione.
Tak jak myślałem, Bosporańczycy będą zdecydowanie najfajniejsi, niestety biedni Luzytanie znowu pewnie będą wypchnięci z mojej kolejki do kampanii:(. Podobają mi się zwłaszcza (na razie w teorii, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce) ciężcy łucznicy. Ogólnie fajnie będzie się grało scytyjską jazdę wspartą "klockiem" mocnej piechoty, może nawet na multi coś się nimi zdziała. Pergamon i Kolchida podobają mi się już trochę mniej, ale dalej będą ciekawsi od Greków z Hellady.
Poza tym wypadałoby pomodlić się do Ateny o trochę ogarnięcia dla tłumacza i jego peltastów z pikami.

Da się już gdzieś nowe jednostki obejrzeć (statystyki), bo na honga.net nie mogę ich jeszcze namierzyć?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
14-11-2014, 21:17
Podobają mi się zwłaszcza ciężcy łucznicy.
Są do niczego. Kosztują aż 600, czyli tyle co kreteńscy łucznicy a tak na prawdę nie mają w sobie nic co by tą cenę uzasadniało. Z tego co widziałem to nie mają nawet potężnego strzału a pancerz tej "ciężkiej" jednostki wynosi 35.


Ogólnie fajnie będzie się grało scytyjską jazdę wspartą "klockiem" mocnej piechoty
Przy wyborze jazdy masz duże pole do popisu, do wyboru masz jazdę obywatelską i tą najsłabszą stepową, co według mnie jest żałosne. Skoro ta Kimmeria jest hybrydą nomadów i greków to jazda powinna być ich atutem w porównaniu do frakcji typowo greckich niehybrydowych, tymczasem dostają 2 słabe jednostki nadające się jedynie do walki z procarzami.


Da się już gdzieś nowe jednostki obejrzeć (statystyki), bo na honga.net nie mogę ich jeszcze namierzyć?
http://www.twitch.tv/totalwarofficial/b/588367362 - pod koniec streamu pokazują po kolei rostery nowych frakcji.

Chaak
14-11-2014, 21:53
Trochę lipa z tą jazda do walki w zwarciu, ale Scytowie też za dużo jej nie mają (poza szlachtą), jednak może to jeszcze poprawią. Przydaliby się opancerzeni lansjerzy. Liczyłem też trochę na scytyjską szlachtę (tą z oszczepami i walką wręcz).
Ogólnie włócznicy wydają się fajni, "ciężcy" łucznicy może będą kontrować jazdę, jako że w opisie było coś o włóczniach. Wybór konnych strzelców też jest wystarczający, a jeśli dobrze pamiętam to ci w zbrojach i szlachta nawet dawali rade w zwarciu. Zastanawiają mnie też nowi peltaści, bo cenę mają trochę zaporową, ale stawiam na dobre staty w walce wręcz.
Ogólnie fajnie będzie, w końcu pograć stepową piechotą, a te braki (na singlu) nadrobi klimat nacji.

Ituriel32
15-11-2014, 06:36
Jeśli usuną z "ciężkich" łuczników podatność na rozjeżdżanie to może będą ok. Ja niestety wczoraj miałem problemy z netem i nie byłem wstanie obejrzeć jeszcze raz tamtej relacji (dokładnie jej końcówki). Kolchidia cierpi przez Armenię którą się fajnie gra i oferuje więcej.

Też macie takie wrażenie że te nowsze bonusy dla kultur/nacji mają coraz wyższe wartości?

Ja też liczyłem na mini kampanię, a tu tylko paczka nacji i to bez najemników. Ja muszę się chyba sprężyć by dokończyć zabawę Arewakami przed wydaniem tego dlc.

Polemajos
15-11-2014, 10:53
A tak właściwie to kiedy będzie można grać w to Black Sea Culture Pack ? Mam kupione tylko pytanie czy to się po jakimś czasie odblokuje ,czy już jest grywalne ? Jeśli tak to klops,po prostu nie działa.

Arroyo
15-11-2014, 10:58
20 listopada, zwykle DLC w pre-orderze odblokowują się w grze w dzień premiery.

Polemajos
15-11-2014, 11:01
Uff...Dzięki ,już myślałem ,że to jakiś błąd.

Dumnorix
16-11-2014, 13:39
A wg mnie bardzo fajny dodatek. Choć sam przyznaję że czekam na pustynne frakcje. Ale ten zdaje się dobrze pomyślany i dopracowany, a jednostki logicznie zbalansowane. Masalia z porządną lekką i średnią piechotą galijską, dodatkowymi hoplitami (może troszkę za drogimi jak na statystyki ale to wyjdzie w praniu) i jazdą masalską czyli jakby skuteczniejsza jazda obywatelska ( i tańsza). Cymeria niczego sobie, też nowi hoplici do tego uzupełnienie strzelców w tym konnych. Ktoś narzekał że nie ma jazdy szturmowe porządnej, ale są strzelcy i to właśnie różni ich od Pergamonu który ma nową jazdę szturmową. Dodatkowo Pergamon ma lekkich Galatów, też jakichś mocniejszych hoplitów i znów tych peltastów z pikami. Ciekawi mnie ta jednostka mam nadzieję ze to będzie coś do zadań specjalnych co nieźle sobie radzi wręcz. Ale kopią Aten Pergamon nie jest. Kolchida mi tylko kuleje… ale znów jest to połączenie hoplitów z topornikami więc na tym polu można się zabawiać. Nie ma tragedii jakiej się można było spodziewać, dobry balans i nowe możliwości.
Dodatkowo rozwaliła mnie ta laska z CA z tego filmiku z tekstem "your'e welcome" :D

Gajusz Mariusz
16-11-2014, 13:53
@Dumnorix, o tym filmiku mówisz?
CokrxtNw9Vo

Arroyo
16-11-2014, 14:12
Kiepska ta Kolchida, 3 jednostki włóczników tylko? Myślałem, że będzie więcej różnorakich Hoplitów, a tu tylko 3, za to jest jazda i może ona coś zmieni w kiepskim moim nastawieniu do tej frakcji. Kimmeria wg mnie powinna mieć nieco więcej wojska stepowego, ale dobrze, że na multi będą u nich topornicy :) Pergamon i Massalia to jednak te frakcje, w których widzę coś dobrego :)

Chaak
16-11-2014, 15:47
Mi się wydaje, że Pergamon będzie dość niehistoryczny i "ulepszany" najbardziej na siłę ze wszystkich. Dla mnie jest to na razie najgorzej wymyślona frakcja pod względem roosteru. Z tego co się orientuję dodanie im Galatów nie ma żadnych podstaw, od biedy mogliby wejść do najemników frakcyjnych (co i tak niezbyt pasuje). Pergamon był zazwyczaj w stanie wojny z Galatami, a jego armia opierała się na wojskach helleńskich.

Dumnorix
16-11-2014, 15:49
O filmiku mówiłem w sumie... o tym co na żywo pokazywali, można sobie go odtworzyć. Tego nie widziałem, a krótszy i treściwszy

majkel
16-11-2014, 19:17
Ciekawe te frakcje. Fajnie, że dodadzą Massalię, która ze względu na jednostki i położenie startowe wydaje się być całkiem silna i przyjemna do gry, jako darmową frakcję:) Dumnorix, a w którym momencie streama był "your'e welcome"??

Atheist
16-11-2014, 19:28
Mi się podobają nowe frakcje, fajne hybrydy, będzie sporo nowych możliwości na multi.
PS: Mam nadzieję że poprawią tłumaczenie tych 'peltastów z piką', z tego co wiem to picked peltasts to peltaści wybrani ( jak hoplici z Aten).

Samick
16-11-2014, 20:03
Osobiście czuję od pewnego czasu przesyt nacji na multi, bo nie wiem czym grać. ;)

Dumnorix
16-11-2014, 20:23
01:18:50 - "youre welcome", a jakoś od 01:40:00 rozpoczyna się przegląd rosteru

http://www.twitch.tv/totalwarofficial/b/588367362

@Chaak tu raczej nie chodzi o historyczność :) tu raczej chodzi o to żeby stworzyć unikatową frakcję z ciekawym rosterem żeby można było się pobawić. I tu moim zdaniem ten dlc trzyma poziom

Ituriel32
16-11-2014, 20:25
Tylko że można zrobić ciekawą i unikatową nacje która będzie jeszcze poprawna historycznie, to tylko kwestia chęci i nastawienia. Jedno nie wyklucza drugiego.

Chaak
16-11-2014, 20:34
Dokładnie. Wystarczy spojrzeć na poprzednie DLC - Pirates & Raiders (dla mnie najlepsze do tej pory). Dostaliśmy cztery nacje, które są bardzo fajne do grania, a pod względem historycznym także trzymają wysoki poziom. DLC z Grekami, Nomadami, Galami i Iberami też były ogarnięte. Znaczna większość frakcji w grze jest, w najgorszym przypadku, dość poprawna. Jednak czasami CA ponosi i dostajemy takie potworki jak Pergamon, czy Egipt.

Ituriel32
17-11-2014, 07:11
Ja to dlc kupiłem bo Emperor Edition się rozczarowałem (nie było tam za bardzo rzeczy dla mnie). Armenią niestety szybko się znudziłem. Więc odczuwam spory niedosyt po świetnych Pirates & Raiders. Najlepiej w Black Sea Colonies prezentuje się ta darmowa nacja, następnie Państwo Bosporańskie, Pergamon, ostatnia Kolchidia.
Co do tych mieczów to niestety autorzy wybrali trochę słabą opcje:
1. Mogli dać zwykłych szermierzy w kolczugach (część graczy narzekałaby że zbyt podobni do pozostałych polis).
2. Mogli przerobić szermierzy w kolczugach w szermierzy Pergamonu, zmienić jakieś dwie statystyki i byłoby git. (Można spojrzeć na jednostki Rzymu, aby zobaczyć że się da)
3. Dużo naturalniej byłoby jakby zamiast szermierzy Galackich pojawili się "Traccy Wojownicy" jako jednostka najemna (pominę milczeniem jej obecną siłę). Jako element barbarzyński.
4. To idea tego DLC stanowi problem (hybrydy). Decydując się na szermierzy Galackich, mogli napisać w opisie nacji dumny marketingowy bełkot: Hybryda grecko-helleńsko-galacka. Tylko że trochę tak jakby w Medievalu Francja mogła rekrutować "Angielskie Długie Łuki".
Co nie zmienia faktu że każda paczka nacji jest dla mnie warta zakupu.

Arroyo
17-11-2014, 15:07
Przypominam, że trwa live z tego DLC http://www.twitch.tv/totalwarofficial

fifa91
18-11-2014, 10:23
Razem z dlc wyjdzie nowy patch czy nie?

Arroyo
18-11-2014, 10:36
Raczej tak.

Samick
18-11-2014, 11:04
Cztery nowe nacje, więc pewnie trochę w balansie na multi zamieszają.

Arroyo
18-11-2014, 11:08
Raczej tak, bo nie sądzę, by te DLC nie zmieniło czegoś w balansie frakcji. Być może niektóre modły na forum CA zostaną spełnione.

fifa91
19-11-2014, 09:03
Dzięki Arroyo

Ituriel32
20-11-2014, 07:31
O której wyjdzie to dlc? Koło 10 czy 12?

Arroyo
20-11-2014, 07:33
Najprawdopodobniej tak, trzeba śledzić o tych godzinach.

Asuryan
20-11-2014, 10:58
Wczoraj pokazywało na steam że koło 20.00 dziś.

Ituriel32
20-11-2014, 11:21
To niedobrze, może mi nie zdążyć pobrać przed antykiem, zwłaszcza że serwery będą wtedy obciążone na maksa.

Asuryan
20-11-2014, 11:28
W tej chwili zegar promocji z okazji preordera pokazuje jeszcze 6 i pół h. Czyli wychodzi 19:00, zdążysz :mrgreen:

Samick
20-11-2014, 11:41
Antyk będzie niczym innym jak wielkim polem testowym. ;)

Gajusz Mariusz
20-11-2014, 16:43
Powiedziałbym-poligonem!:cool:

Chaak
20-11-2014, 16:57
Jednak jakiś debil przepuścił to genialne tłumaczenie i mamy peltastów z pikami:clap:. Poza tym nie rozumiem przegiętej ceny tej jednostki, skoro delikatnie gorsi od nich peltaści traccy są ponad dwie stówki tańsi. Do tego opis bonusu "Wielokulturowość" u Kimmerów jest ciekawy i nie wiem czy nie przebija tłumaczenia peltastów:D.

Samick
20-11-2014, 19:52
Kto tłumaczy na język polski DLC? Oni sami czy Cenega?

S.P.Q.R
20-11-2014, 20:51
FLC już jest i jedziemy Hellenizować Europę Zachodnią..

Edit:
Pierwsze spostrzeżenie - porty, które wspierają przemysł możemy budować nie bacząc na ład publiczny czy żywność

Samick
20-11-2014, 20:54
Zapraszamy na Czwartek z Antykiem do testowania nowych frakcji. ;)

ts: www.netck.pl:1500