PDA

Zobacz pełną wersję : Pre-Order / Special Editon = pierwsze gratis DLC (Vikings)



KLAssurbanipal
24-11-2014, 15:20
http://i.imgur.com/ExycYp0l.jpg
http://i.imgur.com/MH6EJeal.png
http://i.imgur.com/AF6Mmqml.png
http://i.imgur.com/tR3z2B6l.png
http://i.imgur.com/d00Wq9Xl.png
http://i.imgur.com/meoQHiOl.png


Total War™: ATTILA – Viking Forefathers Culture Pack

About the DLC:
The Viking Forefathers Culture Pack adds The Norsemen as a new playable culture to Total War™: ATTILA. These factions may be used in Single or Multiplayer Campaign modes and Custom and Multiplayer battles.

With the Viking Forefathers at their command, players can marshal the forces of The Geats, The Jutes and The Danes as they launch southwards from their icy homelands on campaigns of looting, raiding and conquest. In the bitter, windswept north, hard winters breed hard men, and Norse warriors are redoubtable in combat on land and sea. To these natural seafarers and expert coastal raiders, the plentiful lands to the south promise glorious victories and great plunder!

http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/335020/extras/invasion_bbanner.png?t=1416866937

Unique Cultural traits
All Norse factions share the Viking Raiders trait, making them expert profiteers from raiding, looting and sacking.


Unique Faction Traits
All Norse factions bear a unique trait which further defines their strengths and play-style in the Grand Campaign.

The Danes: Seaborn
Immune to both high-seas attrition and seasickness, The Danes are able to weather the worst maritime conditions and make full use of their land units in naval conflict.

The Geats: Cold Blood
The hardy Geats are raised in icy climates. As such they benefit from a morale-boost when fighting in winter and are immune to snow attrition.

The Jutes: Despoilers
The Jutes are the ultimate profiteers in war, and gain significant income from razing settlements and destroying units in battle.


Unique mission objectives
Players using Norse factions will receive a unique series of mission objectives over the course of the campaign.


Unique units
Each of the three Norse factions can recruit two unique units in battle:

Geats
Thrall Spears
Plentiful and Inexpensive, Thrall Spears can form a defensive backbone for any army.

Thrall Spearmen
Thrall Spearmen represent a solid anvil for the enemy to spend his cavalry against, and can pack a deadly punch on the charge with their javelins.

Jutes
Huscarls
The fearless Huscarls hurl themselves into battle, carving a gory path through the enemy ranks with their axes.

Royal Huscarls
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/335020/extras/huscarls_banner.png?t=1416866937

Disciplined, highly trained and more heavily armoured than other axe units, the Royal Huscarls strike fear – and sharpened steel – into the hearts of their foes.

Danes
The seagoing Danes may recruit the fearsome Drekkar Dragonship manned with two extra varieties of troop options. These rugged warships can withstand much punishment before delivering some of the Viking Forefathers’ most powerful and vicious melee warriors – the Chosen Norse Marauders and the Elite Norse Marauders - into the fray.


Viking Forefathers unit rosters
Alongside elements from the Barbarian battlefield unit roster, The Geats, the Jutes and the Danes can field specific Norse units in battle on land and sea.

Spear infantry:
Thrall Spears (Geats only)
Thrall Spearmen (Geats only)
Nordic Levy
Nordic Spearmen
Elite Nordic Spearmen
Nordic Spearmasters

Pike infantry:
Nordic Pikemen

Melee infantry:
Nordic Band
Nordic Brigade
Wold Coats
Hirdmen
Nordic Warriors
Elite Nordic Warriors
Chosen Warriors

Axe infantry:
Nordic Axe Warband
Huscarls (Jutes only)
Nordic Axe Warriors
Royal Huscarls (Jutes only)
Viking Raiders
Norse Berserkers

Bow infantry:
Nordic Bows

Slingers:
Nordic Hurlers

Skrimishers:
Thrall Skirmishers
Nordic Skrimishers
Nordic Javelinmen
Nordic Brigands

Melee Cavalry:
Nordic Mounted Raiders
Nordic Horse Raiders
Nordic Horse Lords
Viking Raider Cavalry

Skirmisher Cavalry:
Nordic Raiders

Artillery:
Onager
Large Onager

Warhounds:
Warhounds

Naval units

Unique General unit: Viking Captain

Ramming ships:
Strike Liburnian (Nordic Light Bowmen)
Assault Liburnian (Nordic Light Bowmen)

Melee ships:
Snekkja Longship (Nordic Heavy Marauders)

Assault ships:
Drekkar Dragonship (Elite Norse Marauders – Danes only)
Drekkar Dragonship (Nordic Berserker Marauders)
Drekkar Dragonship (Chosen Norse Marauders – Danes only)

Bow Ships:
Skeid longship (Norse Bow Marauders)

http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/335020/extras/naval_banner.png?t=1416866937

Artillery ships:
Artillery Liburnian

Fireships:
Greek Fire Dromonarion

Faction history

The Danes
The Danes, or Dani, have achieved that rarest of marriages: barbarian vigour coupled with civilised sophistication. As the most southerly of the Norse kingdoms, they came into contact with the southern European peoples early on, treating them with an uncharacteristic openness.

After this, many left their lands to seek their fortunes elsewhere, returning with more than just gold. One recognised the potential of the Roman alphabet, adopting it to suit his native tongue and the writing materials available in the north. This led to the creation of the first runic alphabet, which rapidly spread across northern Europe, greatly enhancing the Nordic peoples’ culture and trade, resulting in the creation of objects combining both exotic resources and traditional Nordic styles.

However, neither wealth nor culture has dampened the Dani’s desire for conquest. Many northern tribes plunder foreign shores yet neglect their own; not so the Dani. Poised to take advantage of the ensuing upheaval, they strive to forge a grand Nordic empire to outlast that of Rome!

The Geats
Legendary ancestors of Beowulf, the Geati manifest all the intrepid boldness of the famous hero. From their stronghold on the southern tip of the Swedish peninsula they have naval access to the whole of northern Europe, allowing them to launch frequent raids without fear of retribution. The most glorious of these exploits are told in the Geati’s rich oral tradition, immortalising their leaders and inspiring a new generation to seek glory.

While the arrival of the Huns in Europe has meant disaster for most, for the Geati it is just another opportunity. Recently their king, Gizur, led a force into central Europe to fight alongside the Goths in exchange for Roman gold and goods – there are rich pickings to be gained fighting for the highest bidder in the south. Crisis is blooming in these fertile lands, and the Geati are determined to be at its heart, profiting from it.

The Jutes
The ocean laps the coasts of Juteland, summoning its inhabitants to new adventures and conquests. As such, the Juti have always been the most intrepid of the Norse-speaking peoples, looking to distant shores or clashing over the sparse northern lands. Accordingly, they are in the perfect position to profit from the slow collapse of Roman Britannia, and relentlessly plunder its coast as its defenders dwindle in number.

The Juti leadership use the spoils of their raids to make exquisite, prestige goods. Should the Juti succeed in conquering Britannia, many more will no doubt be forged. A successful conquest would be a great undertaking, and one requiring them to draw on the very depths of their fortitude.

To drive out the remaining Romans, subdue the belligerent locals, and foil the ambitions of their Saxon neighbours who also covet this green and pleasant land – the Juti have vowed no less!

http://i.imgur.com/CsTl0dDl.jpg

Saruman555
24-11-2014, 15:35
Teraz to już nie wiem czy będę chciał kupić po nowym roku GTA V(PC),czy jednak Attile w pre-orderze.Z jednej strony bardzo lubię Skandynawię i Wikingów,ale z drugiej strony nie pasują mi oni w tym okresie w swojej średniowiecznej formie.Zwłaszcza co w czasach Hunów i upadku Rzymu robi Dania(jeśli dobrze tłumacze środkową nazwę.Ciesze się z Jutów i Gotów,ale zamiast nieszczęsnych Duńczyków powinni być Anglowie.

Czy ja dobrze widzę ,że ci barbarzyńcy z 1 skreena mają naszyte krzyże?

Chaak
24-11-2014, 15:48
Nie Dania i Duńczycy, tylko Danowie:D.

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 15:49
Wiadomo już ile?

Saruman555
24-11-2014, 15:52
Myślę ,że cena raczej będzie stara 40-50zł. Jeśli o pre-order pytasz a nie o edycje kolekcjonerską.

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 15:54
Oj, chyba drożej. Ktoś pamięta stosunek ceny BI do R1? Ale w sumie nie ma co porównywać, gdyż BI nie był samodzielnym tworem, a Attyla już tak...

Chaak
24-11-2014, 16:00
Mi się wydaje, że cena będzie w granicy 80-120zł, na pewno taniej niż Romek. Do tego powinno dojść trochę zniżki, jak się kupi pre-ordera przez neta.

Saruman555
24-11-2014, 16:02
Więcx pytasz się o cenę podstawowego Attili?
Napoleona sprzedawali chyba po 80-100zł.Więc może będzie teraz podobnie.

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 16:05
@Sarumanie-tak, chodzi mi o Attylę plus ten DLC który przewidywałem (oczywiście nie konkretne nacje), że pojawi się wzorem DLC greckie z R2 by wzmocnić sprzedaż przed premierą. Większość narzeka na Greków z DLC jako bezbarwnych, dla mnie liczy się klimat. Akurat gram Atenami i nie narzekam.:P

Chaak
24-11-2014, 16:08
Ciekawe czy ta Edycja Specjalna będzie dostępna w Polandii?

Pampa
24-11-2014, 16:14
Ja jestem prawie pewny że 120 zł. To jest duży dodatek, a praktycznie nowa gra. Napoleon też jakoś tak stał.

Chaak
24-11-2014, 16:16
Jestem prawie pewien, że Napoleon po 80zł wyszedł, ale wtedy wszystkie gry taniej chodziły.

Memnon[pl]
24-11-2014, 17:03
Edycja potwierdzona przez CA.Data wydania-17 luty


http://www.youtube.com/watch?v=CRqWw6_gKag#t=39

Nezahualcoyotl
24-11-2014, 17:04
TW Attila zamowiony za 29.99 pounds.Aktywacja 17-02-15.Wikingowie w specjalnym dodatku.Czyzby wplyw serialu a moze przymiarka do TW Medieval3 ;)?

dawid621
24-11-2014, 17:19
Widze na trailerze ze panowie z CA zrobili nawet kilka nowych animacji:D kolejny powod by kupic nowa czesc total war:D Aczkolwiek ja poczekam az pojawia sie preordery w tanszej wersji na allegro, tak jak to bylo z romkiem.

smooqu
24-11-2014, 17:23
Po doświadczeniach z Rome II miałem nie kupować Atylli w pre-orderze, a teraz sam już nie wiem co zrobić. Ta edycja specjalna wygląda fajnie, nacje z pre-ordera też są bardzo interesujące, ale kto mi może zagwarantować, że ATW będzie działać jak trza?

Mimo wszystko się wstrzymam, no chyba że recenzje Atylli będą przed premierą i ani słowa w nich nie będzie o bugach.

Nezahualcoyotl
24-11-2014, 17:27
Uwazam ze wlasnie po przejsciach z Rome2 CA jednak nie zaliczy wtopy i otrzymamy produkt z pewnoscia nie dopieszczony lecz grywalny na jakies 80%.Jakby co to KLA juz tam pogrzebie w plikach i bedzie wowczas na...80.5% :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=CRqWw6_gKag

P.S. "Blood and gore" z wikinskimi toporami w akcji to bedzie sieczka.

dawid621
24-11-2014, 17:32
Mysle ze my wtopy rowniez nie zaliczymy:D ( chociaz z preorderem romka tez z perspektywy czasu nie zaliczylismy, bo na chwile obecna gra sie super) tym bardziej ze podstawke maja w duzej mierze ogarnieta od strony technicznej, a Attile zrobia pewnie troche na zasadzie moda (tak jak ze zmierzchem samurajow).

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 17:43
Medieval III praktycznie pewny. :D

smooqu
24-11-2014, 18:45
Atylla już jest dostępny na Muve. Upewnijcie się, że siedzicie. Już? Cena 160 zł za edycję cyfrową. Kogoś ostro pogięło, takie jest moje zdanie.

dawid621
24-11-2014, 18:53
Medieval III praktycznie pewny. :D
i Bogu dzieki:D

preussen6
24-11-2014, 19:02
Ci wojownicy na 1 screenie mają krzyże na zbroi, może są krzyżowcami ?

Chaak
24-11-2014, 19:14
Medieval III praktycznie pewny. :D

Oby nie. Niech się wezmą w końcu za XVIIw., Chiny czy cokolwiek z dala od średniowiecza w Europie.

Asuryan
24-11-2014, 19:15
A propos krzyży - nie wiem czemu Was dziwią. Przecież w czasach pogańskich to był jeden z symboli solarnych...

Lwie Serce
24-11-2014, 19:16
Oby nie. Niech się wezmą w końcu za XVIIw., Chiny czy cokolwiek z dala od średniowiecza w Europie.
Wiem, że jesteś uprzedzony ale warto by wykorzystać potencjał drzemiący w średniowiecznej Europie. ;) Bo jest on wielki, bardzo wielki.

Bronti
24-11-2014, 19:18
Serwis planuje zorganizowanie sprzedaży preorderów po zniżkowej cenie? :D

Chaak
24-11-2014, 19:18
Powiększcie obrazek:D. To nie są krzyże, pionowy pasek ma zielony kolor i jest ubraniem pod białym futrem, a poziomy to skórzany pas spinający to futro.

@Lwie Serce
XVIIw. też ma duży potencjał, a jeszcze nie był w serii. Jak już musiałby być Medieval to niech dadzą Mongołów (bo dalej na wschód nie ma co marzyć) grywalnych i jakoś ujdzie. Ewentualnie Nowy Świat, jak w Kingdoms.

Samick
24-11-2014, 19:25
Atylla już jest dostępny na Muve. Upewnijcie się, że siedzicie. Już? Cena 160 zł za edycję cyfrową. Kogoś ostro pogięło, takie jest moje zdanie.

Na cenę patrz na miesiąc przed wydaniem, wszystko się zmieni. Taka zaporowa cena jest pewnie po to by w razie czego nie stracić gdyby producent podyktował wyższą. Z drugiej strony mogą potem robićpromocje w styl 25% przed preorderem. Znajomość podstawowych chwytów umie byćprzydatna. ;)


Medieval III praktycznie pewny. :D

Wolałbym jednak XVII wiek. Temat kompletnie nietknięty przez CA, z ogromnym potencjałem, nawet większym niż Ciemne Wieki.


A propos krzyży - nie wiem czemu Was dziwią. Przecież w czasach pogańskich to był jeden z symboli solarnych...

Nawet jeśli to krzyż, to wielu barbarzyńców przechodziło z tego czy owego powodu na chrześcijaństwo. ;)
Pamiętajmy, że Edykt Konstantyna wydano sto lat wcześniej. :P


Serwis planuje zorganizowanie sprzedaży preorderów po zniżkowej cenie? :D

Prosimy o cierpliwość.

Pampa
24-11-2014, 19:26
Mnie krzyż też mało dziwi, bo przecież już Wizygoci byli chrześcijanami :).

Lwie Serce
24-11-2014, 19:29
@Lwie Serce
XVIIw. też ma duży potencjał, a jeszcze nie był w serii. Jak już musiałby być Medieval to niech dadzą Mongołów (bo dalej na wschód nie ma co marzyć) grywalnych i jakoś ujdzie. Ewentualnie Nowy Świat, jak w Kingdoms.

Zgadzam się co do XVII wieku, jednak zareagowałem na Twe słowa "cokolwiek z dala od średniowiecza w Europie". ;)

Chaak
24-11-2014, 19:34
Jeśli to byłby krzyż, to u Skandynawów niezbyt by pasował, bo dość długo opierali się chrystianizacji, zwłaszcza, ze gra będzie ok. Vw.
Tu widać wyraźnie, co to:
http://images.tinypic.pl/i/00601/4du73pj96u8x.jpg

Asuryan
24-11-2014, 19:36
160 zł za edycję cyfrową to w sumie nie jest nic dziwnego - na steam kosztuje 40 ojro (bez jednego centa). Przed chwilą kupiłem... choć miałem czekać do obniżki :o

Il Duce
24-11-2014, 20:42
Uwazam ze wlasnie po przejsciach z Rome2 CA jednak nie zaliczy wtopy i otrzymamy produkt z pewnoscia nie dopieszczony lecz grywalny na jakies 80%.Jakby co to KLA juz tam pogrzebie w plikach i bedzie wowczas na...80.5% :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=CRqWw6_gKag

P.S. "Blood and gore" z wikinskimi toporami w akcji to bedzie sieczka.

Końcowy fragment z Jutami z tego traileru od razu skojarzył mi się z tym https://www.youtube.com/watch?v=qSC3QacQBxs (od 3:51) . Niestety pierwowzór dużo lepszy a i odniosłem wrażenie że animacje walki były momentami dość mocno niedopracowane. Ja na pewno w pre-orderze nie kupię, dopiero długo po premierze się może skuszę.

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 20:59
Atylla już jest dostępny na Muve. Upewnijcie się, że siedzicie. Już? Cena 160 zł za edycję cyfrową. Kogoś ostro pogięło, takie jest moje zdanie.

Tego się obawiałem :crazy:.
Asur, Ty burżuju... :P

Samick
24-11-2014, 21:00
160 zł za edycję cyfrową to w sumie nie jest nic dziwnego - na steam kosztuje 40 ojro (bez jednego centa). Przed chwilą kupiłem... choć miałem czekać do obniżki :o

Jak nie masz na co wydawać możesz wspomóc mój budżet i sfinansować kilka książek albo regał na nie. ;)

Radzio
24-11-2014, 21:11
Prawdę mówiąc obawiam się o Medka 3 . Jeśli pozostawią te rozwiązania z Rome 2 to będzie naprawdę kiepsko :(

Samick
24-11-2014, 21:16
Które rozwiązania z Rome 2 Ciebie przerażają?

Pampa
24-11-2014, 21:17
No to już wiem że kupię dopiero jak cena zjedzie do 120 zł.

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 21:20
Ja nie ukrywam że kupię bez względu na jakiej cenie zatrzyma się w tydzień przed premierą. Oblukam "rynek" i kupię. Kupuję "tyle" gier rocznie że jakoś mi budżet nie wpadnie w deficyt po zakupie Attyli.

Chaak
24-11-2014, 21:36
Ja na 99% też łapię się za pre-ordera, bo w planie mam rozdziewiczenie kampanii Gotami, a w tym wypadku są gratis:D. Oczywiście w pudełku, żeby nie mieć braków w kolekcji. Poczekam tylko na ewentualne wersje dostępne w Polsce, bo jak cena nie będzie zaporowa brałbym tą specjalną z pierwszego posta.

Gajusz Mariusz
24-11-2014, 21:42
^^Ze mnie też taki niepoprawny tradycjonalista. Wersja pudełkowa być musi! :P

Asuryan
24-11-2014, 23:29
Asur, Ty burżuju... :P
Oj tam od razu burzuju :P To, że kupiłem - to nie znaczy, że za gotówkę :mrgreen: Dopiero zacznę ten (oraz inne) zakup spłacać i pewno po 50 zł miesięcznie :mrgreen:

KLAssurbanipal
25-11-2014, 00:18
Poniżej prezentuję sporo newsów. Dokładny opis frakcji DLC z rosterami. Jak widać każda ze skandynawskich frakcji ma falangitów. Zatem skoro te 3 frakcje mają je jako jednostki standardowe, nie unikatowe to raczej Ostrogoci nie są wyjątkami i falangę mają Wizygoci, Wandalowie itp. Co za głupota.

Drugi news - na powiększeniu zapowiedzi edycji specjalnej widać, że Hunowie są jako nr 3. z głównych 10 frakcji. Pewnie będą jako FLC, co oznajmią w dniu premiery lub tydzień przed. Mogli wybrać do takiej "niespodzianki" inną frakcję niż tytułową.

http://static1.gamespot.com/uploads/original/1179/11799911/2742451-attila_se_array_us_1416849894.jpg



Total War™: ATTILA – Viking Forefathers Culture Pack

About the DLC:
The Viking Forefathers Culture Pack adds The Norsemen as a new playable culture to Total War™: ATTILA. These factions may be used in Single or Multiplayer Campaign modes and Custom and Multiplayer battles.

With the Viking Forefathers at their command, players can marshal the forces of The Geats, The Jutes and The Danes as they launch southwards from their icy homelands on campaigns of looting, raiding and conquest. In the bitter, windswept north, hard winters breed hard men, and Norse warriors are redoubtable in combat on land and sea. To these natural seafarers and expert coastal raiders, the plentiful lands to the south promise glorious victories and great plunder!

http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/335020/extras/invasion_bbanner.png?t=1416866937

Unique Cultural traits
All Norse factions share the Viking Raiders trait, making them expert profiteers from raiding, looting and sacking.


Unique Faction Traits
All Norse factions bear a unique trait which further defines their strengths and play-style in the Grand Campaign.

The Danes: Seaborn
Immune to both high-seas attrition and seasickness, The Danes are able to weather the worst maritime conditions and make full use of their land units in naval conflict.

The Geats: Cold Blood
The hardy Geats are raised in icy climates. As such they benefit from a morale-boost when fighting in winter and are immune to snow attrition.

The Jutes: Despoilers
The Jutes are the ultimate profiteers in war, and gain significant income from razing settlements and destroying units in battle.


Unique mission objectives
Players using Norse factions will receive a unique series of mission objectives over the course of the campaign.


Unique units
Each of the three Norse factions can recruit two unique units in battle:

Geats
Thrall Spears
Plentiful and Inexpensive, Thrall Spears can form a defensive backbone for any army.

Thrall Spearmen
Thrall Spearmen represent a solid anvil for the enemy to spend his cavalry against, and can pack a deadly punch on the charge with their javelins.

Jutes
Huscarls
The fearless Huscarls hurl themselves into battle, carving a gory path through the enemy ranks with their axes.

Royal Huscarls
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/335020/extras/huscarls_banner.png?t=1416866937

Disciplined, highly trained and more heavily armoured than other axe units, the Royal Huscarls strike fear – and sharpened steel – into the hearts of their foes.

Danes
The seagoing Danes may recruit the fearsome Drekkar Dragonship manned with two extra varieties of troop options. These rugged warships can withstand much punishment before delivering some of the Viking Forefathers’ most powerful and vicious melee warriors – the Chosen Norse Marauders and the Elite Norse Marauders - into the fray.


Viking Forefathers unit rosters
Alongside elements from the Barbarian battlefield unit roster, The Geats, the Jutes and the Danes can field specific Norse units in battle on land and sea.

Spear infantry:
Thrall Spears (Geats only)
Thrall Spearmen (Geats only)
Nordic Levy
Nordic Spearmen
Elite Nordic Spearmen
Nordic Spearmasters

Pike infantry:
Nordic Pikemen

Melee infantry:
Nordic Band
Nordic Brigade
Wold Coats
Hirdmen
Nordic Warriors
Elite Nordic Warriors
Chosen Warriors

Axe infantry:
Nordic Axe Warband
Huscarls (Jutes only)
Nordic Axe Warriors
Royal Huscarls (Jutes only)
Viking Raiders
Norse Berserkers

Bow infantry:
Nordic Bows

Slingers:
Nordic Hurlers

Skrimishers:
Thrall Skirmishers
Nordic Skrimishers
Nordic Javelinmen
Nordic Brigands

Melee Cavalry:
Nordic Mounted Raiders
Nordic Horse Raiders
Nordic Horse Lords
Viking Raider Cavalry

Skirmisher Cavalry:
Nordic Raiders

Artillery:
Onager
Large Onager

Warhounds:
Warhounds

Naval units

Unique General unit: Viking Captain

Ramming ships:
Strike Liburnian (Nordic Light Bowmen)
Assault Liburnian (Nordic Light Bowmen)

Melee ships:
Snekkja Longship (Nordic Heavy Marauders)

Assault ships:
Drekkar Dragonship (Elite Norse Marauders – Danes only)
Drekkar Dragonship (Nordic Berserker Marauders)
Drekkar Dragonship (Chosen Norse Marauders – Danes only)

Bow Ships:
Skeid longship (Norse Bow Marauders)

http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/335020/extras/naval_banner.png?t=1416866937

Artillery ships:
Artillery Liburnian

Fireships:
Greek Fire Dromonarion

Faction history

The Danes
The Danes, or Dani, have achieved that rarest of marriages: barbarian vigour coupled with civilised sophistication. As the most southerly of the Norse kingdoms, they came into contact with the southern European peoples early on, treating them with an uncharacteristic openness.

After this, many left their lands to seek their fortunes elsewhere, returning with more than just gold. One recognised the potential of the Roman alphabet, adopting it to suit his native tongue and the writing materials available in the north. This led to the creation of the first runic alphabet, which rapidly spread across northern Europe, greatly enhancing the Nordic peoples’ culture and trade, resulting in the creation of objects combining both exotic resources and traditional Nordic styles.

However, neither wealth nor culture has dampened the Dani’s desire for conquest. Many northern tribes plunder foreign shores yet neglect their own; not so the Dani. Poised to take advantage of the ensuing upheaval, they strive to forge a grand Nordic empire to outlast that of Rome!

The Geats
Legendary ancestors of Beowulf, the Geati manifest all the intrepid boldness of the famous hero. From their stronghold on the southern tip of the Swedish peninsula they have naval access to the whole of northern Europe, allowing them to launch frequent raids without fear of retribution. The most glorious of these exploits are told in the Geati’s rich oral tradition, immortalising their leaders and inspiring a new generation to seek glory.

While the arrival of the Huns in Europe has meant disaster for most, for the Geati it is just another opportunity. Recently their king, Gizur, led a force into central Europe to fight alongside the Goths in exchange for Roman gold and goods – there are rich pickings to be gained fighting for the highest bidder in the south. Crisis is blooming in these fertile lands, and the Geati are determined to be at its heart, profiting from it.

The Jutes
The ocean laps the coasts of Juteland, summoning its inhabitants to new adventures and conquests. As such, the Juti have always been the most intrepid of the Norse-speaking peoples, looking to distant shores or clashing over the sparse northern lands. Accordingly, they are in the perfect position to profit from the slow collapse of Roman Britannia, and relentlessly plunder its coast as its defenders dwindle in number.

The Juti leadership use the spoils of their raids to make exquisite, prestige goods. Should the Juti succeed in conquering Britannia, many more will no doubt be forged. A successful conquest would be a great undertaking, and one requiring them to draw on the very depths of their fortitude.

To drive out the remaining Romans, subdue the belligerent locals, and foil the ambitions of their Saxon neighbours who also covet this green and pleasant land – the Juti have vowed no less!

Ituriel32
25-11-2014, 06:44
Ah. Pre-order w pudełku na bank. Ale poczekam na polską wersje: może kolekcjonerską?

Grogmir
25-11-2014, 08:47
Strasznie wikingowy ten roster, nie wiem, czy w tym okresie tacy Jutowie różnili w sposobie walki od Sasów, czy Anglów (swoją drogą ciekawe gdzie oni są, mieli na historię ówczesnego świata wielokroć większy wpływ niż Goci skandynawscy, czy Danowie...). Wszystko fajnie, sam chętnie zagram tymi plemionami, ale to chyba nie ta epoka, by tak je eksponować - według mnie bardziej powinien być to pack z Jutami, Anglami i Fryzami.

marko1805
25-11-2014, 09:08
E tam, ważne ,że cool, większość potencjalnych odbiorców i tak się nie zna ;) a wikingowie będą i to jeszcze z falangą, suuuper !!! Cóż ,pozostaje się przyzwyczaić do historii alternatywnej made in CA. Dziwie się, że Wy jeszcze się dziwicie :lol2:.

szwejk
25-11-2014, 09:35
Wikingów dali pewnie, dzięki popularności znanego serialu;)... Bo wystarczyłoby dać bonusy żeglarskie Anglom, Sasom i Jutom. Wtedy byłoby zgodnie z epoką, ale ponieważ nikt o tych ludach serialu nie nakręcił więc mamy wikingów:P. CA nie wprowadza historii alternatywnej, ona wprowadza historię kinowo - serialową:lol:

Il Duce
25-11-2014, 09:42
Widzę że CA postanowiło się zreflektować i upchnąć falangę gdzie tylko się da tak jak to było w pierwszym Romie....

Myrkull
25-11-2014, 09:58
Po tym dodatku już wiem że ta gra będzie się nadawać jedynie do modowania. Nie ma to jak przesunąć się w czasie o 400 lat tylko dlatego że pewien średni serial jest popularny. Ten okres ma naprawdę duży potencjał, a oni już tak bardzo to sknocili...

Ituriel32
25-11-2014, 10:43
Mi podoba się położenie nacji z pre-ordera, bo w zwykłym romku zieje tam pustką. A na wygląd samych jednostek i roster nacji nawet nie patrzałem, bo i po co.
Zgadzam się z tym że ta część to będzie totalna wariacja z historią alternatywną.

marko1805
25-11-2014, 11:03
Otóż to. Typowy odbiorca serii TW w wykonaniu CA.( bez negatywnych podtekstów). Gracze oczekujący jako takiej historyczności ,lub o większych oczekiwaniach muszą poczekać na mody.

Grogmir
25-11-2014, 11:24
Z drugiej strony nie wiadomo, jakie jednostki będą dostępne od początku gry, a podobno CA na oficjalnym forum napisało, że barbarzyńcy po wynalezieniu odpowiednich technologii mają mieć dostęp do jednostek z późniejszych okresów (czyli wyprzedzić niejako swój historyczny rozwój). To mogłoby tłumaczyć nordyckie jednostki, czy frankijską ciężką jazdę.

Pampa
25-11-2014, 11:37
Przykry jest fakt że na rosyjskim steam gra kosztuje tylko około 75 zł... czyli płacimy ponad DWA razy więcej. Szkoda że nie jesteśmy w regionie Europy wschodniej. Dzięki wielkie dla steam że myśli że każdy kraj w UE jest na tej samej stopie zarobkowej i walutowej.

Myrkull
25-11-2014, 11:42
Mi podoba się położenie nacji z pre-ordera, bo w zwykłym romku zieje tam pustką.
Zieje pustką, bo tylko półwysep jutlandzki był jako tako ważny w tym czasie ważny, tzn. wszyscy rozsądni z niego spieprzali. I co ciekawe nie ma w grze bardzo ważnych Anglów, ale są Danowie i Goci Skandynawscy którzy w tym okresie byli kompletnie nieważni i nie wyglądali, oraz nie zachowywali się jak Wikingowie ze screenów.

Zgadzam się z tym że ta część to będzie totalna wariacja z historią alternatywną.
To nie jest wariacja z historią alternatywną, bo Wikingowie z V wieku są zupełnie nieprawdopodobni. Ok, CA się spuszcza na widok Rangara, ale mogli poczekać z tym do Medievala III i odpowiedniego DLC, które na pewno bym kupił. Zamiast tego wolą tworzyć bzdury i jeżeli już grę kupię to tylko dla modów, bo na razie wszystko tu wygląda o wiele gorzej niż w Rome II.

a podobno CA na oficjalnym forum napisało, że barbarzyńcy po wynalezieniu odpowiednich technologii mają mieć dostęp do jednostek z późniejszych okresów (czyli wyprzedzić niejako swój historyczny rozwój)
400 lat to jednak zbyt duży skok w przyszłość.

Ituriel32
25-11-2014, 12:00
Otóż to. Typowy odbiorca serii TW w wykonaniu CA.( bez negatywnych podtekstów). Gracze oczekujący jako takiej historyczności ,lub o większych oczekiwaniach muszą poczekać na mody.
Moja wiedza o tym okresie jest dużo mniejsza niż o początkach Rzymu. Więc mam też dużo mniejsze oczekiwania. Ale zobaczyłem obrazki dla pierwszych nacji (jednostek) i roześmiałem się w głos przed kompem. Z obecnym składem CA nie ma szans na bardziej konkretne (historycznie) jednostki. Nie ma więc co tracić czasu i nerwów, na patrzenie na ich mierne wypociny: Katafraktów czy falangitów u barbarzyńców, (niech dodadzą jeszcze rydwany ciągnięte przez mamuty bojowe). Dlatego napisałem:

A na wygląd samych jednostek i roster nacji nawet nie patrzałem, bo i po co.
Ja martwię się już tylko o mechanikę i stronę techniczną. Bo tego moderzy nie naprawią (bo chyba nawet nie mogą, sankcje prawne), zaś jednostki już tak.

Bez jakiekolwiek konkurencji Ca może iść na łatwiznę, więc sobie idzie. A to że garstka zapaleńców i miłośników historii (ja sam się do tej grypy zaliczam) się trochę piekli to dla nich nic nie znaczy.
Ostatnio znajomy założył temat na ich forum w którym zgłaszał problemy z polską wersją gry. To zaraz go skasowali bo problem nie istnieje.

Jak tylko pojawi się jakiś konkurent to na niego zagłosuje portfelem, ale na dzień dzisiejszy nie ma. A gier podobnych np. do takiej cywilizacji jest sporo. A tu nie ma w zasadzie nic.

marko1805
25-11-2014, 12:24
Ja martwię się już tylko o mechanikę i stronę techniczną. Bo tego moderzy nie naprawią (bo chyba nawet nie mogą, sankcje prawne), zaś jednostki już tak.

Bez jakiekolwiek konkurencji Ca może iść na łatwiznę, więc sobie idzie. A to że garstka zapaleńców i miłośników historii (ja sam się do tej grypy zaliczam) się trochę piekli to dla nich nic nie znaczy.
Ostatnio znajomy założył temat na ich forum w którym zgłaszał problemy z polską wersją gry. To zaraz go skasowali bo problem nie istnieje.

Jak tylko pojawi się jakiś konkurent to na niego zagłosuje portfelem, ale na dzień dzisiejszy nie ma. A gier podobnych np. do takiej cywilizacji jest sporo. A tu nie ma w zasadzie nic.

I w tym cały problem, zgadzam się z Tobą całkowicie.

Veritimus
25-11-2014, 13:04
Anglowie, Sasi, Fryzowie... Tak bardzo DLC. ;)

deciusalexius
25-11-2014, 13:13
Chyba kompletnie odbilo im na dekiel: mamy poczatek V wieku a oni serwuja tu wikingow. Przepasc czasowa wynosi min trzy stulecia i jakos nie bardzo mi sie to godzi.DLC pasuje pod sredniowiecze, nie schylek antyku. Po tym jak spartolili Rome 2 do Attili podchodze z duza rezerwa. Raczej mogli by wydac jako dlc kampanie Justyniana, czasy Chlodwiga czy wczesniejsze, np ostatni renesans poganstwa za czasow Juliana Apostaty...a tu patrzcie:wikingowie.Ciekawe jakie dlc nastepne: krucjaty, wojna trzydziestoletnia czy dziki zachod z kowbojami?
Bez komentarza.

KLAssurbanipal
25-11-2014, 13:36
Zastanawiam się dlaczego nie dali Rzymian w segmentatach. Przecież między nimi a 395 n.e. jest dużo mniejszy odstęp czasowy bo 100 lat z kawałkiem. Do wikingów przepaść jest olbrzymia - grubo ponad 300 lat. Rome II był bardziej sensowny, tam w kampanii Augusta nie było frakcji z czasów Aleksandra Wielkiego.
Falanga barbarzyńska - pewnie u więkyođci frakcji, sądząc po wikingach i Ostrogotach.
Katafrakci barbarzyńscy - widzimy ich u Franków ale sądząc po powyższym przykładzie też b ędą standardem.
Wikingowie z wyglądem z IX- X wieku... Skok o kilkaset lat, że już naprawdę nie rażą mnie Spartanie w hełmach korynckich (ok. 120 lat).
Przecież to krok wstecz, bliżej do Empire niż całkiem nieźle odwzorowanych Napoleona, Shoguna 2, FotS i nawet Rome II, który nieco kulał.
Wyobraźcie sobie co jeszcze nas czeka jeśli chodzi o wymyślność DLC.

Pampa
25-11-2014, 14:43
Może ludzie z CA są fetyszystami falangi i kręcą ich długie patyki u barbarzyńców? ;D

Gajusz Mariusz
25-11-2014, 15:13
Aż strach pomyśleć co mogą zrobić z moim oczekiwanym renesansem. Ale nic. Ja jak zwykle będę używał tylko historyczne jednostki, choćby te wyssane z palca były najsilniejszymi. Kampania to fun, a nie spinka i nabijanie licznika + ambicja wygrania. Więc mogę zagrać kilkadziesiąt tur dłużej. A u AI jako pierwsze te jednostki będą przeze mnie masakrowane :D.

Lwie Serce
25-11-2014, 15:20
Taka ciekawa epoka, wojownicy mieli naprawdę różnorodne uzbrojenie, a oni muszą robić jakieś fantasy... z wikingami w starożytności.

Kobrax
25-11-2014, 15:37
Aż strach pomyśleć co mogą zrobić z moim oczekiwanym renesansem. Ale nic. Ja jak zwykle będę używał tylko historyczne jednostki, choćby te wyssane z palca były najsilniejszymi. Kampania to fun, a nie spinka i nabijanie licznika + ambicja wygrania. Więc mogę zagrać kilkadziesiąt tur dłużej. A u AI jako pierwsze te jednostki będą przeze mnie masakrowane :D.

Nie przejmuj się tym. Dodadzą parę technologii i będziesz mógł rozjeżdżać wrogów czołgami jak technologie odpowiednią odkryjesz :) Przecież to tylko 500 lat różnicy, więc nie ma problemu :D
Te CA przegina trochę, bo rozumiem różnice w wyglądzie, tzn. takie w stylu Sparty w Romku 2(hełmy korynckie) ale te ich wariacje z jednostkami to przesada.

Chaak
25-11-2014, 16:54
Żart miesiąca, ze steamowej strony Atylli:

Niezwykła szczegółowość historyczna
Dzięki nowym technologiom z epoki, broni i wyposażeniu, religii, kulturze i niepokojom społecznym, Total War: ATTILA zapewnia realistyczne przedstawienie tego złowrogiego rozdziału naszej historii.

Lwie Serce
25-11-2014, 16:55
Oj tam oj tam, panowie z CA mają znakomite poczucie humoru widocznie. :D

marko1805
25-11-2014, 17:29
Żart miesiąca, ze steamowej strony Atylli:

Niezwykła szczegółowość historyczna



Dzięki nowym technologiom z epoki, broni i wyposażeniu, religii, kulturze i niepokojom społecznym, Total War: ATTILA zapewnia realistyczne przedstawienie tego złowrogiego rozdziału naszej historii.

Jeszcze niedawno bym powiedział, iż łżą i mają tupet, ale teraz :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:.

szwejk
25-11-2014, 17:56
A najśmieszniejsze jest to, że choćby nie wiadomo jakiego knota CA nie wydało, to i tak w niego zagramy:blee:. Bo innych gier, tego rodzaju, nie ma... Łaska boska, że są moderzy, którzy nadrabiają niedostatki firmy...

Gajusz Mariusz
25-11-2014, 18:01
Święta prawda... :P

Myrkull
25-11-2014, 18:05
http://forums.totalwar.com/showthread.php/141936-The-Lost-Vikings-DLC-and-other-weird-things

Ok, dodałem temat na oficjalnym forum Total War, jak ktoś ma konto to niech się odezwie, niech nie wciskają ludziom chłamu.

dawid621
25-11-2014, 18:50
http://allegro.pl/total-war-attila-pl-steam-aktywacja-vpn-i4833797686.html tu macie Attile za niecale 9 dych;)

marko1805
25-11-2014, 19:24
A najśmieszniejsze jest to, że choćby nie wiadomo jakiego knota CA nie wydało, to i tak w niego zagramy:blee:. Bo innych gier, tego rodzaju, nie ma... Łaska boska, że są moderzy, którzy nadrabiają niedostatki firmy...
No ja akurat z czystym sumieniem daruję sobie tą fantastykę, kupię może po roku , dwóch ,jeśli wyjdą dobre mody, jeśli nie spokojnie daruję sobie.

Myrkull
25-11-2014, 22:13
Ja poczekam na zniżkę 75%, narzędzia do modowania, no i rzecz jasna 10 patchy, po starożytnych wikingach nie zamierzam wspierać tej firmy.

arabwro
26-11-2014, 08:17
Nie to, żebym bronił CA, ale to całe larum przez was podniesione, raczej nie ma potwierdzenia w faktach.
Przecież jest wyraźnie napisane, że to nie są nacje wikingów, ale PRZODKOWIE wikingów. Z wikingami będą mieli wspólne pewnie brody i zamieszkiwane terytoria.
A poza tym jest również napisane, że to nie wszystkie frakcje. Wkrótce zostaną przedstawione następne.
To, że będzie masa DLC to przecież pewne, w końcu mamy takie czasy i taką politykę deweloperów.
Więc troszkę spokoju ;).
Ja wiem i zdaję sobie sprawę, że będę zawiedziony, że dostanę wersję beta etc., ale cóż... I tak kupię preorder w pudełku kilka dni przed premierą.

marko1805
26-11-2014, 08:43
O naiwności :D, CA pisze jedno ,robi drugie, przodkowie wikingów , wyglądający jak wikingowie walczący dodatkowo w falandze :lol2: dobre. Akurat ci co narzekają na niehistoryczność nowego dziecka CA wiedzą co piszą i mają do tego pełne prawo. Następne frakcje , oczywiście że będą, ciekawe tylko jak bardzo CA poniesie fantazja, a że mają ją dość mocno rozbudowaną wiadomo nie od dziś.

Sara Temer
26-11-2014, 09:36
Nie wiem dlaczego CA po prostu nie przestanie robić gier pseudohistorycznych i nie zrobi jakieś produkcji osadzonej w świecie fantasy. I jednostki by mogły super wyglądać (choć pewnie dostalibyśmy oddziały elitarnych amazonek w stalowych stringach :rolleyes: ), a do tego mogliby dorzucić magię np. w postaci oddziałów magów miotających kulami ognia, bądź kapłanów, którzy by leczyli nasze oddziały :P

Defil
26-11-2014, 09:59
Nawet jeśli to jej nie kupię. Ta biografia wygląda na zwyczajny skok na kasę - 60 kartek, sporo ilustracji i Osprey, któremu niekoniecznie ufam. W jakiej formie napisana książka? Nie wiem, ale pewnie popularnonaukowa. Ta mapa... Niech wyjdzie jeszcze jedno dlc albo wydadzą pierwszego patcha i wszystko ulegnie zmianie.

I ostatecznie tytułowych Hunów nie ma. Żal. ;/

Myślę, że kupię ale już po premierze. R2 w ciągu dwóch miesięcy stracił 50% wartości, więc nawet kupno dlc będzie opłacalne.

Myrkull
26-11-2014, 12:19
Przecież jest wyraźnie napisane, że to nie są nacje wikingów, ale PRZODKOWIE wikingów. Z wikingami będą mieli wspólne pewnie brody i zamieszkiwane terytoria.
Sprawdź screeny i rooster frakcji i nie pisz nic więcej.

Ituriel32
26-11-2014, 13:15
Co do nazw jednostek to dla mnie jest to przykład standardowego (czyli nijakiego) nazewnictwa jakie stosuje ostatnio CA. Czyli dodali północny/barbarzyński/celtyski/wschodni do typu jednostki np. łucznik i mamy: północnych łuczników, wschodnich łuczników itp.. Po za Huscarls, Viking, Thrall i statkami które kojarzą mi się z wikingami, reszta wypada normalnie, czyli bezpłciowo. Ale jak pisałem moja wiedza z tego okresu jest dużo mniejsza.
Natomiast screeny wziąłbym za reklamówkę Danii lub Norwegii w Medievalu 3.

Defil
26-11-2014, 14:45
Nazewnictwo jednostek w serii Total War leży i kwiczy od czasów Medievala I, ekspertem nie jestem, ale z uwagi na jednolitość Shogunów (z naciskiem na jedynkę), tam nie mieli pola do popisu dla swojej wyobraźni.

Lwie Serce
26-11-2014, 14:54
Zależy. Wiele jednostek we wczesnych Total Warach miało dobre nazwy, tylko polskie tłumaczenie je kićkało. :) Np. w Medievalu 1 jednostkę Chivalric Knights, przetłumaczono jako Kawalerzyści. Niezbyt wierne oryginałowi, nieprawdaż? Choć przyznam, że tu mieli ciężko, bo dosłownie by wyszli rycerscy rycerze, ale mogli się bardziej postarać bo jakby nie patrzeć różnica między terminem - rycerz a kawalerzysta - jest, i to spora. Ale poza tym racja, nazewnictwo wypada miernie.

Poliorketes
26-11-2014, 16:19
Brak panom z CA fantazji. Ja wciąż czekam na słoneczny laser Archimedesa dla Syrakuz w Rome II :p

LEGION
26-11-2014, 16:26
A jaki będzie prezent od Was, przy zakupie via totalwar.org.pl? :cool:

arabwro
26-11-2014, 16:35
Sprawdź screeny i rooster frakcji i nie pisz nic więcej.

Hehe...
Po pierwsze jak masz kolegów albo dziewczynę, to do nich możesz tak mówić...
Po drugie - kompletnie nie rozumiem po co spinać poślady w sprawie zwykłej gry komputerowej...
Wydaje mi się, że seria Total War to bardziej element popkultury i czystej rozrywki dla mas niż gra bazująca na faktach historycznych bądź innych kazusach. I jako taki jest traktowany przeze mnie - jako czysta rozrywka, do której nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi.
Z serią jestem od pierwszego medievala i nigdy nie była dla mnie bazą do nauki historii. Przecież to tylko gra i ma sprawiać frajdę bo od nauki mam książki i opracowania naukowe.
A to, że twórcy szumnie zapowiadają, że będzie to gra "realna", "historyczna", i inne sraty taty, Ty w to wierzysz???
Przecież to podstawy marketingu, z filmami jest zwykle to samo.
Troszkę dystansu, no chyba, że dla kogoś komputer to całe życie...
Ja i tak do jakiejkolwiek pozycji total war bez modów nie podchodzę - bo jest za nudno i za łatwo.
A jak ktoś chce realizmu historycznego, to hmmmm... Przecież europa universalis, czy hearts of iron też nie są idealne.

Lwie Serce
26-11-2014, 16:38
A jak ktoś chce realizmu historycznego, to hmmmm...
Sięga po mody. ;)

Ogólnie spiny zawsze były, są i będą bo warto komentować, m.in. po to i dla związanych z tym dyskusji jest forum. A że CA robi jednostki fantasy przechwalając się historycznością... to takie a nie inne reakcje. ;)

Memnon[pl]
26-11-2014, 20:39
http://forums.totalwar.com/showthread.php/142047-Quarante!
Jak ktos zarejtrowany na oficjalnym forum-prosze o poparcie I wypowiedzenie sie...

Sanvone
26-11-2014, 22:42
A jak mówiłem, że dobrze by było by CA zajęło się Warhammer Fantasy Total War bo akurat przerabiają "magiczne zdolności" to mało kto mi wtórował. To teraz mamy - Attilla Fantasy War.

Żeby nie było - moja wiedza o tym okresie jest prawie, że równa zeru ale niektóre z tych jednostek budzą mój niepokój jako po prostu gracza. Choć teoretycznie jest jeszcze szansa by jakoś dla niedbających o historię osób zrobili te falangi i katafraktów. Z logicznymi teoriami jednak tak bywa, że CA nie do końca akceptuje ową logikę.

Wszystkim, którzy lubią historię/okres/epokę i zależy im na historyczności - współczuję. Sam pomimo, że Attilla z pewnych względów byłby dla mnie łakomym kąskiem to mam mieszane uczucia odnośnie ewentualnego zakupu.

Pozdrawiam

Myrkull
26-11-2014, 23:47
Po pierwsze jak masz kolegów albo dziewczynę, to do nich możesz tak mówić...
Ale czemu? Kolegów lubię, dziewczynę kocham, no i żadne z nich nie napisało głupiego komentarza.

Po drugie - kompletnie nie rozumiem po co spinać poślady w sprawie zwykłej gry komputerowej...
Nie wiem jak reszta, ale ja po prostu jestem zawiedziony, że nie wykorzystano odpowiednio szansy.

Przecież to podstawy marketingu, z filmami jest zwykle to samo.
Dziękuję bardzo za taki marketing.

A jak ktoś chce realizmu historycznego, to hmmmm...
Ja nie chcę realizmu historycznego, ja tylko nie chcę kompletnej fantastyki jaką są wikingowie ze starożytności.

WaregWenedyjski
27-11-2014, 22:57
Ja jestem za tych wikingów cholernie wnerwiony. Już na drakkary Celtów kręciłem nosem, a teraz pojechali po bandzie. Problem w tym, ze Wikingów uwielbiam. I zawsze chciałem nawalić Rzymian Wikingami i vice versa. Więc te *cenzura* z marketingu SEGi mnie złapały i pewnie zamówię preorder.



Pamiętaj że wygwiazdkowane przekleństwo, to dalej przekleństwo. Pampa

Izabelin
15-12-2014, 20:06
Nie rozumiem tego. Jakby nie mogli tego wydać w formie dużego DLC. Przecież okres np. 800-1066 r. ma potencjał jak jasna cholera. Podzielić rok na trzy części: grudzień-marzec (zimny), kwiecień-lipiec (ciepły nr 1), sierpień-listopad (ciepły nr 2) i dać dwa albo trzy daty startowe np. 768 - początek panowania Carolusa Magnusa ze eventem specjalnym w 793 w postaci pierwszego najazdu wikingów na Anglię, druga data startowa to 871 - początek panowania Alfreda Wielkiego, a trzecia to połowa X wieku czyli początek trwałych organizmów państwowych na wschodzie Europy w Polsce i na Rusi.

Mnóstwo fajnych jednostek, nacji.

No, ale od czego są modderzy.

Henryk5pio
04-01-2015, 23:02
Nie rozumiem tego. Jakby nie mogli tego wydać w formie dużego DLC. Przecież okres np. 800-1066 r. ma potencjał jak jasna cholera. Podzielić rok na trzy części: grudzień-marzec (zimny), kwiecień-lipiec (ciepły nr 1), sierpień-listopad (ciepły nr 2) i dać dwa albo trzy daty startowe np. 768 - początek panowania Carolusa Magnusa ze eventem specjalnym w 793 w postaci pierwszego najazdu wikingów na Anglię, druga data startowa to 871 - początek panowania Alfreda Wielkiego, a trzecia to połowa X wieku czyli początek trwałych organizmów państwowych na wschodzie Europy w Polsce i na Rusi.

Mnóstwo fajnych jednostek, nacji.

No, ale od czego są modderzy.
Coś takiego to w Crusader Kings II z DLC Charlemagne...

A co do wcześniejszego pod-tematu...
... czepiać się i spinać na takie kwiatki jak najbardziej należy, bo dobrze wiadomo jak mierny jest poziom wiedzy historycznej w społeczeństwie, a chyba nikt nie chce potem słyszeć, że wikingowie walczyli w falandze, a w ogóle to najazdy wikingów były od czasów Attylli... No, chyba, że chcemy mieć potem więcej filmików na YouTubie w stylu MaturaToBzdura, wprawdzie bardzo fajnie się to ogląda, ale późniejsze refleksje są trochę gorzkie...

Chaak
05-01-2015, 00:39
Po ostatnich przemyśleniach odpuszczam sobie pre-ordera. Im więcej informacji o Atylli, tym mniej jestem na tą grę nakręcony. Do tej pory nie wiadomo czy dostaniemy Hunów, a bez nich będę rozważał całkowite zrezygnowanie z zakupu. Do tego patrząc na jednostki wpadnie nam Fantasy: TW. Dobili mnie też wikingami. Od początku chciałem jakieś plemię ze Skandynawii i byłem zadowolony po ich ogłoszeniu, ale po obejrzeniu trailera tego DLC i roosterów głupio to wygląda (a do tego jeszcze ta falanga:confused:).

Andrij Marszałek
05-01-2015, 11:27
I dobrze - identyczną historie miałem :)

Ituriel32
05-01-2015, 11:43
Mój entuzjazm topniał z każda informacją (jak się bardziej skupiać na szczegółach). Najpewniej nie kupię bo dopadły mnie inne wydatki.

Chaak
05-01-2015, 22:06
Ja też zdążyłem już pozbyć się funduszy odłożonych na Atyllę:mrgreen:.

Arroyo
11-01-2015, 18:11
http://www.cdkeys.com/pc/games/total-war-attila-pc-steam-cd-key?mw_aref=b4a43cc4669c749fa6aff2201bb7bb27 za ok. 93 zł pre-order Attyli z DLC.

Rafix94
11-01-2015, 20:42
Za około 93 zł jest gdy wykorzystamy pięcioprocentową zniżkę, którą dostaniemy po polubieniu fanpage'u cdkeys na fb i podaniu swojego mejla :D

https://www.facebook.com/cdkeyscom/app_393344207416996?ref=page_internal

kauczuk999
12-01-2015, 20:57
Za około 93 zł jest gdy wykorzystamy pięcioprocentową zniżkę, którą dostaniemy po polubieniu fanpage'u cdkeys na fb i podaniu swojego mejla :D

https://www.facebook.com/cdkeyscom/app_393344207416996?ref=page_internal

od nich:
Thanks for getting in touch.

It is in the English language only.