PDA

Zobacz pełną wersję : Raily point



Memnon[pl]
28-11-2014, 17:04
https://www.youtube.com/watch?v=f7bOKsoMxUw
pierwszt z serii obiecywanek I cudow CA;)

Aztec
28-11-2014, 17:55
Z tego co widzę twórcy poszli po rozum do głowy i wysłuchali próśb społeczności, zapowiada się ciekawie ;)

Poliorketes
28-11-2014, 18:37
Ten filmik wlał trochę optymizmu w moje serce. Ciekawe czy te zmiany zaimplementują w Rome 2?

marko1805
28-11-2014, 18:54
Wątpię ,tym leniom nie będzie się chciało, a tego mi osobiście bardzo brakuje w Rome II.

Gajusz Mariusz
28-11-2014, 20:07
Jak każdy filmik podnosi morale. Pożyjemy, zobaczymy w praniu. Ja piorę od 18 lutego (17 będzie zwieszka STEAM, więc rozpakuję nazajutrz)

WaregWenedyjski
28-11-2014, 21:02
I tyle. System polityczny i elementy RPG co najmniej dwa razy lepsze. Porządne karty jednostek, klimatyczne ekrany rozbudowy, żyzność gleb, nowe filtry mapy. Tyle wystarczy, żebym przez następny miesiąc żył o makaronie z ryżem i odkładał na preorder. Mogą sobie bugować ile chcą, bo po latkach gra będzie świetna.
Właśnie przegrałem z marketingiem.

marko1805
28-11-2014, 21:15
Ale Was łatwo skusić świecidełkami :P,troszkę lukru i już się rozpuszczacie :D.Przed Rome II tez było podgrzewanie co to nie będzie, a wyszło jak wyszło :hmm:.
Tu pewnie będzie troszkę lepiej, wszak mieli więcej czasu, ale większego przełomu się nie spodziewam.

arabwro
28-11-2014, 21:58
Pozostaje się łudzić, że poszli po rozum do głowy i nauczyli się na własnych błędach.
Z jednej strony - mieli czas na przemyślenie od września 2013, z drugiej strony - niecałe półtora roku na wydanie dopracowanego tytułu (w sumie pracowali nad dwoma bo kończyli Romka)??
Hmmmm...
Jeśli wyjdzie Rome 2 bis, to będzie strzał w stopę. Z shotguna.

Ituriel32
29-11-2014, 06:28
Ja nauczyłem się że różnica u CA między papierem a praktyką jest spora. Po mino tego ten filmik wygląda dobrze elementy które mi się spodobały to: karty jednostek, drzewko rodziny, ulepszony podgląd prowincji. Niestety bez dalszego ulepszania/wymieniania części (grafika) w kompie się nie obejdzie :(.
A innych wydatków też będzie sporo: dołożyli Frostlings (Szroniaki) do dlc z klasą nekromanty do AOW3. (Ma wyjść w przyszłym roku.)
I karciany Warhammer 40000 Podbój. Sumując to nawet o zupkach Chińskich będzie można zapomnieć.

Gajusz Mariusz
04-12-2014, 15:33
Yi9sigONVEk

Mury Teodozjusza....

Memnon[pl]
04-12-2014, 16:47
10 minut podniecania sie widokiem miasta:confused:...Kolejny"genialny" film na temat gry-o mechanice gry nie mowiacy zupelnie nic...ale za to jakie miasto bedzie ladne:lol2:...AI I reszta "bzdetow" jest nie wazna...I jaki ladny ogien pokazujacy zasieg miasta na mapie-WOW:confused:...znowu beda lagi na mapie kamapni przez takie genialne wynalazki...
I do tego jeszcze Lusted...chyba mam alergie na tego ignoranata-jakos nie moge go sluchac...:clap:...

marko1805
04-12-2014, 17:38
Memnon, całkowicie się z Tobą zgadzam, unikają mechaniki, co staje się podejrzane. Po raz kolejny dużo lukru bez konkretów. No i również mój mistrz ignorantów Jack Kłamca Lusted,eh szkoda gadać,taką papką będą karmić jeszcze przez dwa miesiące a lud będzie to łykał z wypiekami na buźkach.

WaregWenedyjski
04-12-2014, 19:36
Mnie zastanawia dlaczego człowiek o takim wizerunku jak Lusted jest pokazywany w promo? A sam "gameplay" nudny jak flaki z olejem, przez te płomienie stracę fpsy na mapie kampanii. Tak naprawdę to grafikę powinno się ładować w bitwy, warstwa turowa ma być przejrzysta.

S.P.Q.R
04-12-2014, 21:26
Ale jest Hagia Sophia. Szkoda, że Biskupina nie dało się przemycić..

Gajusz Mariusz
04-12-2014, 21:45
Ale jest Hagia Sophia. Szkoda, że Biskupina nie dało się przemycić..

Nie mów: hop... ;)

KLAssurbanipal
05-12-2014, 00:06
Biskupina unikną bo nas mają w d... :) Ale Stonehage jest super.... Prawda jest taka, że w TW można zobaczyć hoplitów, legionistów, katafraktów, konkwistadorów itp. ale Polacy są tam tylko niezbędnym minimum, o czym świadczy NASZA WIELKA petycja w Kingdoms. Nam dadzą to niezbędne. Pewnie w BI2 będziemy odwaloną byle jak kopią Wizygotów (frakcja Anteans z błędną nazwą i za pewne obejmująca wszystkich Słowian). Pamiętacie husarię z ETW? albo chłopstwo z MTW2? Szkoda gadać...

Asuryan
05-12-2014, 00:43
Racja, ale z drugiej strony wczesną husarię (jazdę racką) zrobili w MTW2 prawidłowo.

Memnon[pl]
05-12-2014, 00:44
Niestety KLA ale dzieki naszym POlitykom jestesmy posmiewiskiem nie tylko w calej unii...
Nie ma sie co dziwic ze nikt Nas nie bierze na powaznie-zostaje sie cieszyc ze nie przypisuja bitwy pod Grunwaldem Anglikom I ze Husarii nie dali niemocm......

chochlik20
05-12-2014, 08:47
Sorry, ale co ma polityka do robienia gier? Olali petycję, bo jesteśmy tylko kroplą w morzu rynków na, które trafiła gra. Pewnie, gdyby gracze na całym świecie nie kupili od razu nowego TW, a Sega zaczęłaby odczuwać tego skutki finansowe może wówczas pochyliłaby się nad graczami, którzy chcą bardziej wiernego odzwierciedlenia historycznego.


Mam nadzieję że nie będziecie tutaj kontynuować wątku politycznego. Aha, Memnon, nie używaj tych dwóch wielkich liter PO w normalnych słowach. Jestem wyczulony. Pampa

S.P.Q.R
05-12-2014, 11:28
To chociaż górkę Ślężę:geek:. W końcu dla tylu ludów była święta..(wiem, patriotyzm lokalny przemawia przeze mnie). Ale możemy faktycznie tylko pomarzyć. Dla nich Słowiańszczyzna to tereny słynące z niewolników i ładnych niewolnic. Ewentualnie z trasy koncertowej duetu Cyryl&Metody.

Ituriel32
06-12-2014, 12:43
Tak się zastanawiam, skoro wokół Konstantynopola była fosa. To będzie można taką zasypać/zapchać podczas oblężenia?
Bo jak nie to wątpię czy SI da radę zdobyć takie miasto.

Grogmir
06-12-2014, 15:04
Narzekacie na przodków wikingów (którzy faktycznie na tych ziemiach żyli, co najwyżej przez kolejne lata rozwinęli kulturę i sztukę wojenną) a Słowian byście chcieli w IV wieku n.e., pewnie jeszcze między Odrą, a Bugiem? ;)

KLAssurbanipal
06-12-2014, 16:26
Nie oszukujmy się - Słowianie mają takie same uzasadnienie jak w wikingowie w hełmach z IX-X wieku n.e. SKoro dają przodków wikingów, to przodkowie Słowian też są widziani i jak wiemy są w grze pod błędną nazwą. :)

Grogmir
06-12-2014, 17:46
No dobrze, ale przodkowie Słowian to chyba siedzieli wtedy gdzieś nad Dnieprem i raczej nic ciekawego nie robili, a przodkowie Wikingów z okresu Vendel mieli dużo bardziej zorganizowaną państwowość, o ich poczynaniach pisano potem sagi i tak dalej. Wystarczy podmienić im hełmy i uzbrojenie w modach, dać dobrą konnicę i gra znów będzie historyczna. :p

dawid621
06-12-2014, 18:26
Jak kolega wyzej pisze, w tym czasookresie slowianie byli banda niezorganizowanych plemion, ciezko by to bylo realistycznie oddac w realiach total wara.

Andrij Marszałek
06-12-2014, 18:48
Otóz to - siedzieli sobie na Rusi - tu jest to fajnie pokazane - https://www.youtube.com/watch?v=apMIgj0pi-U&list=UU7XQsqlrMy5ztcWBMd_Up0g

Myrkull
07-12-2014, 14:47
No dobrze, ale przodkowie Słowian to chyba siedzieli wtedy gdzieś nad Dnieprem i raczej nic ciekawego nie robili, a przodkowie Wikingów z okresu Vendel mieli dużo bardziej zorganizowaną państwowość, o ich poczynaniach pisano potem sagi i tak dalej.
Okres Vendel zaczął się w połowie VI wieku i nic w skali światowej nie oznaczał. W tym samym wieku bandy niezorganizowanych plemion Sklawinów i Antów dały się mocno we znaki Wschodniemu Cesarstwu. Dodanie przodków Słowian jako grywalnych jest więc o wiele rozsądniejsze niż Danów i Geatów, chociaż żadnych baśni i sag nikt o nich nie napisał.

Grogmir
07-12-2014, 17:20
Cóż, życie sobie a marketing sobie, DLC pod tytułem "Slaves Forefathers" zapewne nie rozszedłby się w takiej skali, jak wikingowie. ;) Dla mnie Danowie czy Geaci są bardzo ciekawymi frakcjami, nawet jeżeli nie toczyli wówczas bojów z WRE czy ERE, ale powinni być odwzorowani jako kultura wcześniejsza i różna od wikingów znanych z wieków późniejszych. Zakładając jednak, że technologie mają w grze sięgać aż do VII-VIII wieku n.e., to z biegiem czasu frakcje te mogłyby mieć dostęp do bardziej zaawansowanych jednostek.

Myrkull
08-12-2014, 11:20
Cóż, życie sobie a marketing sobie
Nie toleruję szkodliwego marketingu nastawionego na głupotę. Oczywiście, po ostatnich latach widać że CA go uwielbia. ;)

DLC pod tytułem "Slaves Forefathers" zapewne nie rozszedłby się w takiej skali, jak wikingowie.
Rzecz jasna, ale w tamtym okresie istniały ludy które powinny zająć wyższe miejsce w kolejce frakcji: Alemanowie, Anglowie, Berberowie, Burgundowie, Gepidowie, Herulowie, Lombardowie, Piktowie, Swebowie. Nawet "Slavic Forefathers" są wyżej na liście, napisałem dlaczego.

Dla mnie Danowie czy Geaci są bardzo ciekawymi frakcjami
Z jakiego powodu?

ale powinni być odwzorowani jako kultura wcześniejsza i różna od wikingów znanych z wieków późniejszych
No tak, a tutaj nawet Jutowie są wikingami.:rolleyes:

Zakładając jednak, że technologie mają w grze sięgać aż do VII-VIII wieku n.e., to z biegiem czasu frakcje te mogłyby mieć dostęp do bardziej zaawansowanych jednostek.
Rozumiem jeszcze zahaczenie o VI wiek, ale taki zabieg zupełnie psuje klimat tej gry. A CA znowu wychodzi na kłamców, bo gra miała niezwykle odwzorować okres w którym się dzieje.

Andrij Marszałek
09-12-2014, 13:22
Ze wszystkim się zgadzam ale człowieku jak można pytać z jakiego powodu komuś sięcoś podoba? Każdy lubi to co lubi nie? :D

Myrkull
09-12-2014, 14:16
Bo z jakiegoś powodu te frakcje są według niego ciekawe, nie widzę więc nic złego w takim pytaniu.

Andrij Marszałek
09-12-2014, 14:56
O gustach się nie dyskutuje - oto chodzi :P - a pozatym te frakcje mogą się podobać i będą się podobać większości graczy bo oto chodzi CA a nie żeby było histoyrcznie czyli tak jak powinno być :/

Myrkull
09-12-2014, 18:20
O gustach się nie dyskutuje - oto chodzi
To o czym mamy dyskutować? :P

a pozatym te frakcje mogą się podobać i będą się podobać większości graczy bo oto chodzi CA a nie żeby było histoyrcznie czyli tak jak powinno być :/
Ok, ale danie innych frakcji nie zrobiłoby dużej różnicy, a uniknięto by niepotrzebnej kontrowersji i niechęci potencjalnych klientów.
Zresztą wystarczyłoby tylko przedstawić frakcje skandynawskie tak jak należy, czyli bardziej "sasko", a znacznie mniej "wikingowo" i jakaś część obecnie zrażonych grę by już zamówiła.

Grogmir
09-12-2014, 21:52
Pytanie jest w porządku. ;) Po prostu interesuje mnie kultura i historia ludów skandynawskich z okresu przed chrystianizacją - także wierzenia, mity, sagi, które swoje korzenie mają częstokroć w okresie zahaczającym o czasokres Attili (Beowulf). Jakkolwiek mierzi mnie ahistoryczność "wikingowego" przedstawienia tych frakcji, to na sam wybór CA nie narzekam.

A, i oczywiście wiem, że Slavic. Nawiązywałem do pewnej stareńkiej polskiej gry strategicznej z wielce niefortunnym tłumaczeniem tytułu na zachodnim rynku (Polanie => Slaves). ;)

Myrkull
10-12-2014, 02:57
Po prostu interesuje mnie kultura i historia ludów skandynawskich z okresu przed chrystianizacją - także wierzenia, mity, sagi, które swoje korzenie mają częstokroć w okresie zahaczającym o czasokres Attili (Beowulf).
O, to m.in. dlatego tak irytują mnie "Viking Forefathers", znacznie bliżej im do Ragnara niż Beowulfa. I dzięki za odpowiedź.

A, i oczywiście wiem, że Slavic. Nawiązywałem do pewnej stareńkiej polskiej gry strategicznej z wielce niefortunnym tłumaczeniem tytułu na zachodnim rynku (Polanie => Slaves). ;)
A to przepraszam, nie wiedziałem czy zrobiłeś ten błąd przypadkiem czy specjalnie, bo jakby nie patrzeć zażartować i pomylić się można. ;)

Gajusz Mariusz
10-12-2014, 03:09
Panowie, nie rzucajmy się na siebie nad tymi ochłapami od CA! :cool:

Defil
10-12-2014, 07:03
Polanie, jedyna gra na świecie, gdzie do produkcji woja trzeba było doić... krowy. Mleko rządzi! ;)

KLAssurbanipal
22-01-2015, 21:55
Nowy Rally Point:

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421828030&v=WMNH9ry4V-0&x-yt-cl=84411374

Nezahualcoyotl
24-01-2015, 21:48
Nowy Rally Point:

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421828030&v=WMNH9ry4V-0&x-yt-cl=84411374

-Cartagena
-Ad Decimum
-Samarra
-Adrianople
-Utus
-Ravenna
-Catalunian Plains
-Frigidus River
-Soissons

Poliorketes
24-01-2015, 22:36
Haha, koleś mnie rozwalił, gra w bitwę na Polach Katalaunijskich i wali takim tekstem: gra jest bardzo dynamiczna :). No szkoda, jak facet ledwo nadążał klikać, strasznie to wygląda, jak jakaś zręcznościówka.