PDA

Zobacz pełną wersję : PC i konsole



marcinus1002
26-11-2009, 18:52
Jak myślicie co jest lepsze??

26-11-2009, 19:15
przeniesienie tematu do tawerny

Czulu
26-11-2009, 19:22
Być może założyciel tematu, podobnie jak ja, uważa że rozrywka to sprawa bardzo poważna.

Witia
26-11-2009, 20:58
Przeniesione do Tawerny

Dragonit
26-11-2009, 21:55
Kolejna pseudo dyskusja o wyższości jednego sprzętu nad drugim? Na poprzednim forum była takowa, wywoływała tylko konflikty.

ThorGal77
26-11-2009, 22:47
Ale czemu taka dyskusja musi rodzić konflikty ? Jeśli każdy z nas poda dlaczego np. woli PC bo.... i to jakoś sensownie uzasadni to nie powinno to wywołać jakiegokolwiek konfliktu.

Ja osobiście preferuję PC dlatego, że gry na PC są tańsze od tych na xboxa i na ps3, wiem, że powiecie "ale przecież pc są drogie itd." Grałem na xbox w HALO 3 i muszę przyznać, iż gra mi bardzo przypadła do gustu i wcale nie jest takie tragiczne granie w fps-y na xbox 360 ;) ( mówie tragiczne ponieważ z myszki na pada to troche trudno jest się przesiąść ;) )

Dragonit
26-11-2009, 22:50
Mam alergię na takie tematy, swego czasu dostawałem wręcz mdłości, przeglądając z pozoru nie związane z tym zagadnieniem tematy na różnych stronach i forach.

Fumanchu
27-11-2009, 13:09
Komputer nowiusieńki jest i tv 50" i co teraz.Może ps3 dla blu-raya i paru gier.Xbox jakoś mnie nie przekonuje.Przynajmniej po serii banów.Tylko nie wiem jak dobry dźwięk z ps3 wyprowadzić.Poczytałem jakieś forum to się okazało że cena konsoli +- 1k to nic w porównaniu do tego co ludzie mają popodłączane.A ja amplitunera za 4k i kolumn za 5k nie kupię.Nie zwariowałem jeszcze.

Dragonit
27-11-2009, 20:49
Zależy to od tego, jak bardzo ważna jest dla kogoś muzyka i dźwięk - ja, jeśli będę miał dobrą prace w przyszłości, pewnie rzucę trochę na kolumny ;) Zresztą nie martw się, bo na forach bardzo przesadzają praktycznie w każdym temacie, czy to głośniki, czy akcesoria, czy inne podobne rzeczy. Najlepiej, jakby jakiś twój znajomy znał się na rzeczy.

Matatjahu
29-11-2009, 09:51
PC ale jak konsola to Nintendo Wii lub PS3.

Obejrzyjcie całe a zrozumiecie http://www.youtube.com/watch?v=327f4hU1oVw po prostu xpódło sie nie umywa to samo PS3. Zaj$@%#cie się gra np w strzelanki zwłaszcza z zapperem.

Fallen
29-11-2009, 10:50
Nie podzielam zafascynowanie PS3 Matatjahiego [nie wiem jak to coś się odmienia :shock: ].
Xpudło jest o wiele lepsze

-o wiele więcej gier
-tania konsola, a gry tanieją
-w niektórych grach ładniejsza grafika.np:Spider man 3,Oblivon.
-Project Natal który o ile kiedyś wyjdzie zmiecie różdżkę SONY z ziemi .
-Jak dla mnie ładniejszy design.
Minus jest taki że net jest płatny.

Z Konsol Sony PS2,PSP są najlepsze :D :D :D

Wii jest szajebiste!

Ale i tak najwięcej gram na piecyku.

Sam Fisher
29-11-2009, 11:00
Ja za stary koń na konsole (tzn niby "tylko" 20 lat), ale na PC mam kilka gierek. Nie potrzebuję konsoli żeby cieszyć się piłką nożną (bo PES 2009 PC jest super), nie potrzebuję konsoli żeby grać w CS'a. Tyle do szczęścia mi starczy :D

Amrod
29-11-2009, 11:05
Z Konsol Sony PS2,PSP są najlepsze :D :D :D
Z tym PSP to bym polemizował, ale to nie jest wątek o konsolkach ;)

marcinus1002
29-11-2009, 13:11
można zmienić temat i będzie taki ogólny o sprzęcie

Izrafel
02-12-2009, 17:14
Nie ma co pisac, co jest lepsze, bo to bez sensu. Jedni wola PC, jedni Xboxy, jedni PS3, a jeszcze inni PC i X360 (ja, np.)

Fallen, Natal wyjdzie. Bylem niedawno w Microsoft Ireland, i tam babka zapewniala nas, ze pracuja nad tym, i na pewno wyjdzie.

Fallen
02-12-2009, 20:35
No to szykujmy się na Crysisa w natalu nie wiem jka to będzie wyglądać ale jak wyjdzie chyba wywieszę kartkę
GRAM NIE PRZESZKADZAĆ!!!
Ale ciekawi mnie jak oni zrobią tego crysia że będzie się chować z kanapą przed Koreanami?!

Fumanchu
03-12-2009, 10:35
Ale ciekawi mnie jak oni zrobią tego crysia że będzie się chować z kanapą przed Koreanami?!
Nie to by była porażka.Z czerwona gwiazdą na hełmie jako chiński ochotnik,będziesz się chował przed Amerykanami za regał.

Fallen
03-12-2009, 10:42
może będzie natal 2 Holgramus! :D :D

Fumanchu
13-12-2009, 14:58
Normalnie wczoraj się obraziłem na prawie cały świat.Aż se chlapłem na zgryzotę.Znalazłem parę dni temu na necie zestaw Ps3slim + tekken6 za 1330 PLN i tłukłem się 20 km do sklepu Vobis a tam nima. A w Auchanie gdzie ten Vobis ma filię ze 2000 ludzi.Po powrocie obdzwoniłem kilka innych sklepów komputerowych z tej sieci na terenie województwa śląskiego i okazuje się że wykupili.Ludzie to jednak mają kapuchę i to jest fakt.Jak zobaczę jakiego żebrzącego o złotówkę z wózka lub na jakąś akcję charytatywną to normalnie zeklnę niech się lebry chwycą roboty,chyba normalnie tylko skończeni nieudacznicy w tym kraju mlekiem i miodem płynącym są biedni. Ale że jak się w końcu zdecyduję to że tych zestawów braknie to normalnie nie przewidziałem.No i trzeba poszukać innego zestawu a zależało mi na właśnie tym.

Ronin
13-12-2009, 15:13
Normalnie wczoraj się obraziłem na prawie cały świat.Aż se chlapłem na zgryzotę.Znalazłem parę dni temu na necie zestaw Ps3slim + tekken6 za 1330 PLN i tłukłem się 20 km do sklepu Vobis a tam nima. A w Auchanie gdzie ten Vobis ma filię ze 2000 ludzi.Po powrocie obdzwoniłem kilka innych sklepów komputerowych z tej sieci na terenie województwa śląskiego i okazuje się że wykupili.Ludzie to jednak mają kapuchę i to jest fakt.Jak zobaczę jakiego żebrzącego o złotówkę z wózka lub na jakąś akcję charytatywną to normalnie zeklnę niech się lebry chwycą roboty,chyba normalnie tylko skończeni nieudacznicy w tym kraju mlekiem i miodem płynącym są biedni. Ale że jak się w końcu zdecyduję to że tych zestawów braknie to normalnie nie przewidziałem.No i trzeba poszukać innego zestawu a zależało mi na właśnie tym.

Wiesz to że wiara wykupiła wszystkie zestawy to jedna sprawa ale nie powinienneś swoich frustracji dysonansować poprzez wyżywanie się na biednych ludziach. Zapewniam cię żę naprawdę biedni ludzie nie zastanawiają się nad tym czy wydać 1330 PLN i tłuc się 20 km do sklepu po zabawkę w postaci PS3 Z bijatyką tekken 6. Oni często nie mają takiej kasy nawet na jedzenie o ubraniu nie wspomnę przez co akcje charytatywne tj Wielka orkiestra ŚP albo Pajacyk są bardzo potrzebne i użyteczne i wcale lebry tam nie przesiadują.
Więc co jak co ale czasami zanim się napiszę jakieś bzdurne porównania to należałoby użyć mózgu bo przez takich jak ty w tym kraju panuje kompletna znieczulica na biede i inne społeczne patologie tego kraju. A tak swoją drogą to największymi lebrami jak to określasz są bogacze a nie biedni ludzie bo oni często nie mają czasu na lenistwo.

Fumanchu
13-12-2009, 15:50
Ale czujesz że to lekka prowokacja była,heh. Ale ludziom generalnie się powodzi (to dobrze),z pełnymi wózkami wyjeżdżają,prawie 30 minut trzeba do kasy stać w kolejce,tak jak piszę konsole wykupili.Jasne że na allegro i ceneo jest tego z 10 tysięcy ale chodziło mi o konkretny zestaw ( ma się gust) i tych akurat nie było. Dołożę te 120 zl najwyżej i wezmę z Ratchet & Clank i pilotem.

Ronin
13-12-2009, 19:25
No mam nadzieje że prowokacja tylko to była. W sumie w Polsce w cale nie jest tak źle jak się powszechnie uważa ale to inna kwestia. Pewnych porównań jednak nie powinniśmy robić bo miesza się w głowach potem ludziom. W sumie sam zestaw za 1300 zeta to nader okazyjna cena nie dziwię się że tego towaru już nie było kiedyś taki zestaw kosztowałby grubo powyżej 2000 tysiączków. Jest pytanie czy konsole dzisiaj są rzeczywiście tak rewolucyjne w stosunku do PC ostatnie tytuły na szaraka wskazują że dysproporcja się wyrównuję. Powiedziałbym nawet że PC jest w natarciu ;)

Fumanchu
10-01-2010, 22:20
No i udało się aż się pochwalę ,ustawiłem jakiś program TVersity na kompie i media serwer na konsoli i patrzę a tam pliki video widać.Włączam pierwszy z brzegu iii Kingdom of Heaven z twardego dysku komputera śmiga a to Blueray i jeden plik m2ts 40GB ma a na cpu miałem czarny ekran tylko dźwięk szedł. Nagrywarki do Blue nie mam i na razie nie przewiduję a tu się okazuje że nie potrzebna. No i pliki z filmami hd powyżej 4 GB też idą a był problem (ps3 ma system plików fat32 i nie widzi tak dużych,na pendriva też nie wchodzą). Żyć nie umierać. No i 200 postów ,trza to opić :D

OskarX
04-03-2011, 08:11
Witam. Szukam od pewnego czasu starego tematu, gdzie było o konsolach i pc. W tym temacie nie chcę się oto sprzeczać. W niedalekiej przyszłości chcę stać się jednym ze szczęśliwych posiadaczy konsol. Playstation jest chyba bardziej popularne od xboxa, więc wybrałem kupno tego pierwszego. No i tu pojawia się pierwsze moje pytanie-kupić playstation 3 czy playstation 3 Slim? Jedyne co wyczytałem w necie, że jest lżejsza i cieńsza.
Mam nadzieję ,że mi coś doradzicie i polecicie gdzie kupić, by było tanio ;)

Furvus
04-03-2011, 13:37
Przeniosłem do starego wątku.

A w temacie - teraz hitem jest Xbox z Kinectem.

OskarX
04-03-2011, 14:37
Ciekawe czy ktoś mi tutaj odpisze. No to jakiego tego pleya kupić i gdzie najtaniej i najlepiej [allegro?]

exar
04-03-2011, 18:53
Ja kupiłem w sklepie a konkretnie w MM bo w Euro mieli zestawy z nieinteresującymi mnie grami (little big planet, grand turismo5) choć trochę tańsze. Zaopatrzyłem się więc w slima 320gb + GOW3 i Uncharted2, oddzielnie dokupiłem sobie jeszcze pilota do ps3 gdyż często konsolka robi za odtwarzacz filmów na Blu-Ray, AVCHD, divx.

Aha, ciekawie robi się z movem gdyż ukazał się Killozone 3 w którym możemy sterować za pomocą tego kontrolera ruchu w jakiejś sensownej w końcu grze.

OskarX
05-03-2011, 08:24
Kupiłeś to?
http://www.mediamarkt.pl/bydgoszcz/prod ... slim-320gb (http://www.mediamarkt.pl/bydgoszcz/produkty/tv-video/konsole/konsole/playstation-3-slim-320gb)

Ile dałeś?

exar
05-03-2011, 18:44
Mniej więcej tak tylko, że w tym zestawie który ja kupiłem oprócz kabelków i pada były jeszcze te dwie gry które wymieniłem wcześniej. Zapłaciłem coś koło 1500zl, ale tak jak mówiłem brałem również do tego zestawu kabel HDMI (którego nie ma standardowo w zestawie) i pilota. Nie pisze z domu więc nie mam dostępu do faktury ale jutro wyedytuje posta i podam Ci dokładną cenę.

o, pudło od mojej konsoli wygląda tak:
[spoiler:hm366x7m]http://www.videotesty.pl/m/pliki/2010/12/21/Konsola-PS3-SLIM-320GB-God-of-War-III-Uncharted_1__.jpeg[/spoiler:hm366x7m]

OskarX
06-03-2011, 08:37
No to nieźle zainwestowałeś. Mi chodziło raczej o pleya 3 slim 80 gb bez gier i pada za jakies 800 zl. No i pytanie wlasnie czy wersja slim się różni tylko wielkościa i lekkością. Bedzie trzeba chyba po przeglądać allegro i ceneo

Ronin
06-03-2011, 10:19
Playstation to dziś przeżytek gry najlepsze wychodzą obecnie od kilku lat na X Boxa ponieważ ma o wiele większą bazę wyjściową. Po za tym praktycznie Po za kilkoma tytułami Playstation to teatr jednego aktora. Już pomijam bardzo fajny fakt że jedyne kowersje konsolowe dla posiadaczy PC wychodzą od strony X Boxa za sprawą że to produkt wywodzący się od Microsoftu. Dzięki temu możemy cieszyć się AC Mass Efektem i innymi tytułami które w oryginale powstały dla konsoli a praktyka w tej kwestii Playstation jest marginalna. Może to ktoś uzna za plus ale ja osobiście postrzegam to jako zachowania zaściankowe. ;)

OskarX
07-03-2011, 05:48
Nie będę się kłócił, która konsola lepsza, bo ten co ma xboxa bedzie mówił, ze jest lepszy. W necie jest tak samo, byly kiedyś testy, ale wyszlo ,ze sa podobne konsolę. Niewiem czy Playstation ma więcej opcji ale zdecydowałem sie na kupno pleya, bo koledzy mają i są zadowoleni;) Znalazlem na allegro kilka aukcji, gdzie sa ceny okolo 800 zl, wiec się cieszę i troche współczuję tym co wydali 1500;)

Maximus XI
07-03-2011, 17:49
Playstation to dziś przeżytek gry najlepsze wychodzą obecnie od kilku lat na X Boxa ponieważ ma o wiele większą bazę wyjściową. Po za tym praktycznie Po za kilkoma tytułami Playstation to teatr jednego aktora.

Kłamstwo. Pod względem sprzedanych konsol PS3 już prawie dogonił X-Boxa 360. Większość gier jest multiplatformowych, a exclusive'y Sony przebijają te microshitu. Heavy Rain, Uncharted 2, God of War 3, Little Big Planet itd. . Ponadto Europa jest wiernym bastionem Sony, toteż można liczyć na lepszą obsługę, czego dowodem np. liczne polonizacje gier.

Ronin
07-03-2011, 17:58
Kłamstwo. Pod względem sprzedanych konsol PS3 już prawie dogonił X-Boxa 360. Większość gier jest multiplatformowych, a exclusive'y Sony przebijają te microshitu. Heavy Rain, Uncharted 2, God of War 3, Little Big Planet itd. . Ponadto Europa jest wiernym bastionem Sony, toteż można liczyć na lepszą obsługę.

PS3 już prawie dogonił X boxa to nie wymaga komentarza. :D Co do reszty to praktycznie nie ma gier które byłyby multiplatformowe a wyszły pierwotnie od PlayStation. Co do tego jakie gry są lepsze i na jakiej konsoli chodzą gładko a na jakiej się tną masakrycznie to kwestia indywidualnej oceny ale moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Playsyf ma coraz to gorsze tytuły i odrzewane kotlety typu Grand Turismo5 czy Resident Evil 5. Europa nie jest bastionem Playstation co widać dobitnie chociażby na wyspach gdzie Xboxa ma prawie każda rodzina a Playstation tylko fani tej platformy. Marketing robi swoje. Wsparcie techniczne jest oczywiście nieporównywalnie lepsze u X boxa ale to oczywista rzecz bo w końcu bo pochodna microsoftu a jej biura są na całym świecie.

Także czy warto kupować Playstation dla kilku gier i odgrzewanych kotletów. Kwestia gustu. Ale wybór należy do klienta.

Maximus XI
07-03-2011, 18:10
Ależ wymaga komentarza. Amerykańska strona zawyżająca lekko wyniki Microsoftu http://www.vgchartz.com/home.php
EMEAA:
PS 3 - 22,9 mln
X-Box 360 -20 mln

No to w mało exclusive'ów Sony zagrałeś. Ja bym kupił PS3 nawet dla samego Heavy Rain i Uncharteda 2. Poza tym, jakie to hity ma R-RoD X-Box 360? Halo i Gearsy? Alan kosił przeciętne oceny.

Gdzie ta wspaniała obsługa Microsoftu? X-box Live, za który nie dość że płacicie to jeszcze czekaliście kupę czasu na oficjalny start?
Ja wolę darmowe multi od Sony :D, a i zdrapki mogę kupić, nie muszę się męczyć z kartą kredytową.

Masz rację jedynie w kwestii konwersji.

Także warto kupować Playstation 3. Otrzymujemy co najmniej kilkanaście bardzo dobrych tytułów (mogę wymienić listę, jeśli nie wierzysz Ronin) , a na dodatek odtwarzacz Blu-Ray. Sprzęt jest tez mało awaryjny, co stoi w kontraście z awaryjnością starych modeli X-boxa 360.

PS. Czyżbyś był pracownikiem polskiego oddziału Microsoftu? :mrgreen:

Ronin
07-03-2011, 18:17
Gdzie ta wspaniała obsługa Microsoftu? X-box Live, za który nie dość że płacicie to jeszcze czekaliście kupę czasu na oficjalny start?
Ja wolę darmowe multi od Sony :D .

PS. Czyżbyś był pracownikiem polskiego oddziału Microsoftu? :mrgreen:

Ty chyba jesteś pracownikiem Play-polska :D

A na serio to to musisz wiedzieć że tyle czasu czekali ludzie na X boxa w Polsce bo była nagonka na Polskę że tu jest druga Rosja i będą wszyscy piracić. A jednak okazało się że nie jest tak źle jak nas malowali. A Playstation miał już ugruntowaną pozycję monopolisty do czasu wejścia X boxa i mimo to ten ostatni sprzedaje się lepiej. To o czymś świadczy. Z tym DLC bym nie przesadzał bo gra powinna prezentować sobą odpowiedni poziom a nie bazować ze ma do miernej fabuły 10 DLC. Bo takie rozumowanie jest warte funta kłaków.

A i pomijam fakt że obecnie X boxa 360 można dostać z salonu nówkę za ok 700 zeta znajdź porównywalną ofertę w salonie komputerowym dla PlayStation 3 ;)

Maximus XI
07-03-2011, 18:25
Nie jestem, ale może w przyszłości :P .

Jakie DLC? Ja mówiłem o tym, że nie musimy płacić abonamentu za multi.

Sprawa Live pokazuje stosunek Microsoftu do naszego rynku. Sony trochę odważniej podchodzi do sprawy. X-box 360 dobrze się sprzedaje, bo można go łatwo spiracić i to jest jedna z głównych przyczyn dobrych wyników. Poza tym wyczucie gustów hamburgożerców, toteż przewaga (olbrzymia swoją drogą) jest jedynie w USA.

Trudno zaprzeczyć, że X-box 360 jest tańszy od PS3. Jednak trzeba pamiętać o dodatkowym plusie w postaci odtwarzacza Blu-Ray.

PS. Żeby nie było, że jestem zaślepionym fan-boyem. Z X-Boxa 360 chętnie zagrałbym w Alana Wake i Dance Central. W sumie tylko w to. Bardziej mi podchodzą gry Sony, ale jak to się mówi: De gustibus non est disputandum.

Ronin
07-03-2011, 18:34
Sama kwestia ceny jest na tyle kusząca że moim zdaniem powinna być decydującą w kwestii co wybrać no chyba że ktoś ma pokaźny portfel. Blue Ray dziś praktycznie się nie sprzedaje po okresie euforii wszyscy wrócili do starego dobrego dvd. Co do multi racja Microsoft w tym punkcie przegrywa z Play ale to tylko ta kwestia. Dla gracza który nie jest maniakiem multi tak jak ja kwestia ta schodzi na drugi plan. A co do piratów to obie platformy są piracone po równo w tej chwili bo na hackerów niestety nie ma mocnych. Jedyne rozwiązanie to ucywilizowanie cen gry do poziomu odpowiadającego średniej płacy przeciętnego Kowalskiego. Inaczej nadal pirat się wyżywi. Choć PC z tym sobie poradziło bo gry w cyklu klasyka kosztują teraz nierzadko mniej od pirata więc po prostu nie opłaca się piracić.

Maximus XI
07-03-2011, 18:42
Z tym wszyscy to chyba przesadziłeś. U mnie tak z 1/3 znajomych już na BR przeskoczyło.

PS3 został złamane chyba pod koniec 2010 roku i nadal Sony nie odpuszcza, więc piractwo na szczęście jeszcze się nie rozpanoszyło tak mocno. Pewnie PS3 przegoni o wiele milionów X-Boxa 360, jeśli piracenie będzie tak łatwe jak w przypadku PS2 :lol: .

My tu się kłócim o konsole, a i tak pecet rządzi. :D

exar
07-03-2011, 21:01
Stare dobre DVD? Ja po obejrzeniu kilku filmów na BR(dzięki ps3) nie chce już w innych systemach oglądać, a po odpaleniu na telewizorku (bravia) pełnego motionflow jakość jest nieziemska.

Ronin
07-03-2011, 21:21
My tu się kłócim o konsole, a i tak pecet rządzi. :D

Co prawda to prawda :D

Aquila
07-03-2011, 21:27
Ale we wszelkiego rodzaju nawalanki nie zagrasz na PC, niestety. We FIFE tez lepiej gra sie na konsoli.

exar
07-03-2011, 21:59
Street Fighter IV wyszedł też na pcta jakby co ;)

Aquila
07-03-2011, 22:17
No, ale mialem na mysli jakies MMA, a nie gry dla dzieci. ;)

Maximus XI
08-03-2011, 01:54
Ale we wszelkiego rodzaju nawalanki nie zagrasz na PC, niestety. We FIFE tez lepiej gra sie na konsoli.

Dlatego najlepszy zestaw dla gracza-> PC + konsola (PS3) + ew. handheld :).

OskarX
08-03-2011, 07:30
My tu się kłócim o konsole, a i tak pecet rządzi. :D

PC rządził i będzie rządzić. Ale pc jest jak telewizor, a konsola jak kino-czasem trzeba się wybrać na większy ekran i efekty



A i pomijam fakt że obecnie X boxa 360 można dostać z salonu nówkę za ok 700 zeta znajdź porównywalną ofertę w salonie komputerowym dla PlayStation 3


Jeśli xbox w sklepie kosztuję 700 zł, a playstation 1500 to chyba o czymś świadczy ;) Zresztą co myślicie o kupnie z tej aukcji
http://allegro.pl/sony-playstation-slim ... 37404.html (http://allegro.pl/sony-playstation-slim-120gb-od-ss-okazja-i1497037404.html)

Nowa, wszystkie kable itp. są i cena 800 zł.

voitek
08-03-2011, 08:16
Ale we wszelkiego rodzaju nawalanki nie zagrasz na PC, niestety. We FIFE tez lepiej gra sie na konsoli.

Kupuje pada i nie musze miec konsoli

Ronin
08-03-2011, 10:07
Poza tym od pewnego czasu już jest tak że gry wychodzą pod pada Xbox i w takim przypadku różnicy między grą na PC a konsolą nie ma żadnej. Jedyne czego mi brakuje to tego żeby wyszły gry na PC z cyklu Fight Night albo Knockout King's bo niestety boksu porządnego na PC nie uświadczysz, a skoro można grać w Fifę na padzie to i w Boks można tylko że niestety pewne tytuły nie są przerabiane na PC a szkoda bo szarak wyciska większe możliwości obecnie z gier niż nawet najnowsza konsola. Rynek PC rozwija się nieprzerwanie a konsola wychodzi raz na 5 lat.

OskarX A z tym porównaniem do PC i Telewizora to tak też nie do końca. Włącz sobie rozdzielczość na konsoli :D. A na PC można grać nawet 1920 x1200 i w takiej rozdzielczości też ma się kino domowe :)

Maximus XI
24-03-2011, 22:02
http://img340.imageshack.us/img340/1858/xxxbox.png

:lol: :lol: :lol: So true. :P

Rafa
24-03-2011, 22:13
Poza tym od pewnego czasu już jest tak że gry wychodzą pod pada Xbox i w takim przypadku różnicy między grą na PC a konsolą nie ma żadnej. Jedyne czego mi brakuje to tego żeby wyszły gry na PC z cyklu Fight Night albo Knockout King's bo niestety boksu porządnego na PC nie uświadczysz, a skoro można grać w Fifę na padzie to i w Boks można tylko że niestety pewne tytuły nie są przerabiane na PC a szkoda bo szarak wyciska większe możliwości obecnie z gier niż nawet najnowsza konsola. Rynek PC rozwija się nieprzerwanie a konsola wychodzi raz na 5 lat.

OskarX A z tym porównaniem do PC i Telewizora to tak też nie do końca. Włącz sobie rozdzielczość na konsoli :D. A na PC można grać nawet 1920 x1200 i w takiej rozdzielczości też ma się kino domowe :)

Co jak co, ale nic nie daje takiej frajdy jak gra na własnoręcznie zmontowanym/zmodernizowanym pcecie. Można osiągnąć co tylko zapragniesz (przy odpowiednim stanie portfela ofc).

No a pada to zawsze można dodatkowo podłaczyc.

Pampa
02-04-2011, 09:28
PC jest przynajmniej uniwersalny, zawsze można ściągnąć emulator na PS i grać na PC w gry z PS :)

OskarX
14-04-2011, 21:34
Czas odświeżyć temat. Słyszeliście już pewnie o nowej promocji Play. Za 400 zł dostajemy nowiutką konsolę PS3...tak myślę ,gdzie jest haczyk, ale zapewne go niema bo chcą przyciągnąć klientów i im się to raczej uda-ja już od pewnego czasu chcę odejść z Plusa, ze względu na drożyznę i brak pakietów do wszystkich sieci. Jak najszybciej się da pędzę do Pleya. Ale poczytam jeszcze necie o tej promocji, czy nie trzeba np. kilku numerów tam sprowadzić i abonament wysoki wziąć, jak to gdzieś czytałem. ew. zamówię konsolę w ich sklepie

Co o tym sądzicie

Sam Fisher
14-04-2011, 22:07
Czas odświeżyć temat. Słyszeliście już pewnie o nowej promocji Play. Za 400 zł dostajemy nowiutką konsolę PS3...tak myślę ,gdzie jest haczyk, ale zapewne go niema bo chcą przyciągnąć klientów i im się to raczej uda-ja już od pewnego czasu chcę odejść z Plusa, ze względu na drożyznę i brak pakietów do wszystkich sieci. Jak najszybciej się da pędzę do Pleya. Ale poczytam jeszcze necie o tej promocji, czy nie trzeba np. kilku numerów tam sprowadzić i abonament wysoki wziąć, jak to gdzieś czytałem. ew. zamówię konsolę w ich sklepie

Co o tym sądzicie
Ja szczerze mówiąc nie za bardzo interesuję się Playem i żadnej konkretnej porady nie mam prócz tej życiowej - nie ma nic za darmo w dzisiejszych czasach ;) Dzisiaj to trudno dostać wp*&^%$# za darmo, a bez papieru to niczego nie załatwisz - nawet w toalecie :D

Furvus
14-04-2011, 23:24
Z tego co widzę to musisz po prostu wziąć abonament Stan Darmowy za 79 lub 99 zł (pewnie na dwa lata). W tym niższym abonamencie będziesz miał za to 550 minut miesięcznie + darmowe rozmowy w Play. Działa to na tej samej zasadzie, jakbyś brał jakiś lepszy telefon i płacił za niego te 400, a nie np. 1500 zł. Nie wnikałem w szczegóły regulaminów, bo nie widzę powodu, żeby był tu jakiś dodatkowy haczyk.

Ronin
15-04-2011, 12:56
Jak ktoś lubi Play. I nie ma już operatora z innej sieci to po prostu będzie sobie w ramach umowy spłacał de facto Konsole. Nic podejrzanego tu nie powinno się kryć.

OskarX
15-04-2011, 19:41
Dzięki Furvus, że napisałeś jakie to łatwe 8-) Jak widać, opłaca się. Dobra, ja już się szykuję do salonu Play o dalsze wyjaśnienia, bo przecież niedługo święta

OskarX
14-05-2011, 19:58
Waszym zdaniem lepiej kupic ps3 slim za okolo 900 zl czy Ps3 za okolo 700 zl?

Andzia
14-05-2011, 20:02
Po ostatnich awariach, atakach i tymczasowe zamknięcie PS network można raczej zapytać czy ma sens nadal kupowanie PS3 bo ze statystyk wygląda na to że drastycznie spada obrót,wiarygodność i zainteresowanie platformą Sony.

Tutaj masz krótkie i zwięzłe porównanie "starej" PS3 z wersją slim
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /6900.html (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/PS3_Slim_-_znacznie_lepsza-2373/strona/6900.html)

OskarX
15-05-2011, 09:44
Dzięki za szybką odpowiedź. No moj kolega mowil ,ze od dłuższego czasu nie moze grać przez internet, ale przeciez to wkrótce naprawią? Co 3 reklame jaką widzę to reklama produktu Sony. Wszyscy moi znajomi posiadający konsolę, posiadają wlasnie Playstation, wiec naprawdę nic nie przemawia za kupnem xboxa

Czesio133
15-05-2011, 11:01
Konsola jest lepsza od PC. Chociażby więcej wychodzi gier na samą konsolę niż na samego kompa. Na konsoli na multi każdy ma taki sam sprzęt, więc nie ma że komuś się szybciej załadowało, bo ma lepszego kompa. Lepiej się gra na padzie. Jedyny minus to, że strategie nie wychodzą na konsolę, no ale nie wyobrażam sobie gry na padzie w strategie.

Aro137
15-05-2011, 13:09
I to jest dla mnie minus, że nie wychodzą strategie Total war itp. Osobiście nie posiadam żadnej (jeśli nie liczyć pegasusa 8-) ) choć dużo gram zarówno na PS3 i XBOX360... u znajomych :lol:. Nadal nie mogę się przekonać do gry w FPS na padzie dla mnie to jest dziwne ;) Polecam oczywiście PC :D

Czesio133
16-05-2011, 14:09
Nadal nie mogę się przekonać do gry w FPS na padzie dla mnie to jest dziwne
Gdybyś grał tylko na konsoli to byś się łatwo przyzwyczaił. Wystarczy pare godzin pograć i już się dobrze gra.

Aro137
16-05-2011, 15:37
Możliwe, ale i tak wole PC ;)

OskarX
16-05-2011, 23:16
gram zarówno na PS3 i XBOX360

I co twoim zdaniem leprze?


to jest dla mnie minus, że nie wychodzą strategie

A dla mnie to jest plus :D Bo komp na coś się przyda 8-)

Proszę, niech mi ktoś doradzi jaką wybrać!
Ta
http://allegro.pl/show_item.php?item=15 ... 64&bid=702 (http://allegro.pl/show_item.php?item=1593244611&ap=2&aid=10055064&bid=702)

Albo któraś z tych-
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... 306%5D=all (http://allegro.pl/listing.php/search?category=82430&sg=1&string=slim&price_from=&price_to=850&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_enum%5B53%5D=all&a_enum%5B3306%5D=all)
tylko kup teraz

Czesio133
17-05-2011, 15:15
Ja wolę xboxa, ponieważ ma lepszego pada, podobno jest lepszy system komunikacji między graczami na xbox'ie. Na ps3 jest chyba gorszy. Kinect jest lepszy niż move. W ps3 jest blueray i to jest plus i jeszcze może mieć większy dysk. Tak to w reszcie moim zdaniem dominuje xbox. O i jeszcze zapomniałem dodać, że więcej exclusivów(nie wiem jak się to pisze dokładnie) wychodzi na ps3, ale te gry nie powalają aż tak. Dodam jeszcze o włamaniach do psn, które mogą się powtórzyć.

Aro137
17-05-2011, 16:29
gram zarówno na PS3 i XBOX360

I co twoim zdaniem leprze?


Wolę XBOX360 ze względy chociażby na Fable 2 :D PS3 też jest dobre. Każda konsola ma swoje tytuły. Zależy co kto woli ;)

Maximus XI
19-05-2011, 23:09
Ja wolę xboxa, ponieważ ma lepszego pada, podobno jest lepszy system komunikacji między graczami na xbox'ie. Na ps3 jest chyba gorszy. Kinect jest lepszy niż move. W ps3 jest blueray i to jest plus i jeszcze może mieć większy dysk. Tak to w reszcie moim zdaniem dominuje xbox. O i jeszcze zapomniałem dodać, że więcej exclusivów(nie wiem jak się to pisze dokładnie) wychodzi na ps3, ale te gry nie powalają aż tak. Dodam jeszcze o włamaniach do psn, które mogą się powtórzyć.

Pad X-boxowy lepiej (ponoć) sprawuje się przy FPS-ach. W bijatykach, platformówkach itp. pad Sony rządzi.

Move ma dokładniejsze odwzorowanie ruchu od Kinectu, więc nie wiem czy lepszy, kwestia jakie gry ruchowe bardziej pasują.

Playstation ma darmowe multi (nie bójta się afery z hakerami) w przeciwieństwie do X-boxa 360.

Exclusivy kwestia gustu. PS3 kupiłbym tylko dla Heavy Raina i Uncharteda 2 :). Mi osobiście nie pasują gry pokroju Halo, Gearsy robione pod hamburgożerców tj. rynek amerykański.

Czesio133
20-05-2011, 11:43
Move ma dokładniejsze odwzorowanie ruchu od Kinectu, więc nie wiem czy lepszy, kwestia jakie gry ruchowe bardziej pasują.Ja słyszałem jak jakiemuś kolesiowi move wypadł z ręki i przywalił w telewizor. Na kinectie jest to nie możliwe, więc tu jest plus.

Pad X-boxowy lepiej (ponoć) sprawuje się przy FPS-ach. W bijatykach, platformówkach itp. pad Sony rządzi.W bijatykach można grać d-padem tak zwanym krzyżakiem. Poza tym w wrestlingu nie potrzeba jakoś wyczulonego pada na ruchy, ponieważ gra jest łatwa w obsłudze. Ale Mortal Kombat już nie jest tak przystosowany do pada od xboxa, ale jak już pisałem wcześniej można krzyżakiem lub słyszałem też, że jest taki specjalny dodatek do pada, na którym się łatwiej gra w bijatyki. Dodam jeszcze, że nie jest dużo tytułów typu bijatyki i platformówki.

kruk84
20-05-2011, 11:58
Hej

Mam ps3 z movem i on ma takie gumowe świecące kuleczki, które nawet jeśli Ci wypadnie z ręki (choć ma pasek na rękę) to amortyzują uderzenia. Na move'a jest więcej gier niż na kinect'a chociażby genialne sports champions, niezłe the fight i przełomowy fpp Kilzone 3. Nie da się jednak ukryć, iż na x boxa jest więcej gier i są one tańsze. Gry, które mam w domu w większości są dostępne na obie konsole (tekken 6 , nfs hot pursuit) z exclusive mam tylko god of war 3 i uważam, że jest przereklamowany :)

Czesio133
21-05-2011, 09:54
z exclusive mam tylko god of war 3 i uważam, że jest przereklamowany Ja słyszałem, że ta gierka jest dobra, ale jak dla mnie to jest odpowiednik gearsów. Zawsze jakoś taki mi się to kojarzyło podobnie. Obie to exclusivy. Tyle, ze jedna to strzelanka, a druga to taka bardziej mitologiczna przygodówka. Osobiście wolę strzelanki, więc bym wybrał gearsy.

Ronin
22-05-2011, 09:14
GOW 3 to bardzo fajna gierka. Ale po przejściu jej raz już się zwyczajnie nie chce przechodzić jej po raz kolejny. Osobiście uważam że szkoda że Kronos zabił wszystkich bogów bo gra dopiero w 3 nabrała rozpędu. Mam nadzieje że twórcy za jakiś czas zrobią podobny tytuł ale nieco bardziej rozbudowany np. Przygody Herculesa albo coś w tym stylu.

OskarX
22-05-2011, 15:53
http://allegro.pl/show_item.php?item=1612397635
Oto mój nowy nabytek :P :P

Mam pytanko, na zdjęciu są 3 kable, do czego one mi są potrzebne. Sprzedający mówił ,że nie muszę dokupywać kabla HDMI, tylko z tych mogę podłączyć konsolę

voitek
22-05-2011, 15:57
HDMI jest potrzebny jak masz duzy telewizor HD

OskarX
22-05-2011, 20:54
Czyli na 42-calowego Samsunga będzie niezbędny?

voitek
22-05-2011, 21:47
Jesli chcesz grac w dobrej rozdzielczosci. Ale moze niech sie lepiej wypowie ktos kto posiada jakas konsole

Maximus XI
23-05-2011, 01:34
W opisie aukcji podano, że to kabel AV czyli jakość 576i. Musisz dokupić kabel HDMI, dzięki któremu będziesz miał obraz 720 p i 1080i/p. Bez tego będziesz miał tragiczną jakość.

OskarX
24-05-2011, 16:10
A tych kabli hdmi jest chyba kilka rodzajów, skąd mam wiedziec ktory kupic? Jakbym kupil używaną gre na ps3 to bym mogl w nią grać na multi?

voitek
24-05-2011, 16:22
Idz do sklepu i popros o kabel HDMI po prostu, kosztuje kilkanascie zlotych. Powinien wygladac tak http://dekanexsystem.pl/user/images/HDMI.jpg

Czesio133
24-05-2011, 18:10
Jakbym kupil używaną gre na ps3 to bym mogl w nią grać na multi?Teraz tak, bo to tak jakbyś pożyczył grę. Słyszałem, że mają wprowadzić na PS klucze podobne jak na kompie. Ale nie wiem czy to prawda i czy nie na nową generację konsol.

kruk84
29-05-2011, 19:28
Nie przepłać za kabel nie kupuj droższego niż 40zł. Droższe kale w żaden sposób ni ewpływają na poprawę jakości. Bez kabla HDMI będziesz mógł grać tylko w niskiej rozdzielczości. GOW3 jest, że tak powiem bardzo dziecinny :) Nie chodzi mi tutaj o brutalność, ale o sterowanie (monotonne klikanie kwadratu) i zagadki, które bez problemu rozwiązał by każdy polski 3 latek, produkcja robiona pod amerykanów. Co do używanych gier to musisz poczytać czy posiadają online pass. Np NFS hot pursuit do gry przez neta wymaga podania hasła, które jest jednorazowe :) jak ktoś je wykorzystał i ty kupisz taką grę to przez neta nie pograsz (chyba że przez PSN kupisz sobie sam klucz, który nie jest tani ).

Czesio133
30-05-2011, 19:11
Np NFS hot pursuit do gry przez neta wymaga podania hasła, które jest jednorazowe jak ktoś je wykorzystał i ty kupisz taką grę to przez neta nie pograsz (chyba że przez PSN kupisz sobie sam klucz, który nie jest tani ).
Aaaaaaaaa własnie, o tym przekręcie zapomniałem. Ale to tylko gry Electronic Arts są takie, np.: też fifa taka jest.

OskarX
19-06-2011, 20:36
Hej, wiecie jak zrobić to PS3 Store UK? Tzn. Mam 1 konto i zarejestrowane na Polskę, ale na Polskim Store prawie nic niema, kilka demek tylko. Zrobilem drugie konto zarejestrowane na ambasadę Polski w Manchesterze w UK no i konto weszło, ale Store cały czas Polskie [ilość materiałów się nie zmieniła] czytałem w necie, że koles ma podobny problem, innym się udało, ale wiadomo posty są nawet z lat 2007. Mam nadzieję ,że ktoś z was zna sposób, bo wkurza mnie to ,że ktos inny sobie moze sciągać demka takie jak Star Wars The Force Unleashed, a ja szukam i tego niema :?

Fumanchu
01-12-2012, 10:31
Fragment dyskusji dotyczącej wprowadzenia do sklepów Biedronka konsoli ps3 z grą i movem za 999zł.
I jak nie kochać tego kraju ,heh
"
Tak , tak drodzy Rodacy olać opał na zimę , środki czystości , zdrowe jedzenie , tańsze leki dla potrzebujących ..... najważniejsze , że będą ...: tablety , konsole i ........ gramy !!!!!! Po jaką cholerę się przejmować ...!!!??? Wystarczy włączyć sobie jakąś idiotyczną grę i już jesteś ...... mocarzem z kilkoma " życiami " ....!!!! Tylko .... jak długo - się pytam ....!!!!???

Odpowiedź :

POwycierajcie sobie te zapłakane mordy! Chcieliście "Zielonej Wyspy"? Zagłosowaliście na smoleńskich zbrodniarzy? To chociaż zdychajcie jak mężczyźni! "

Edhardo
09-04-2013, 19:24
Mam PC i xobx'a .Na kompa Strategie i gry których nie ma na xboxa chodziłby takie diablo.

nowy2142
09-04-2013, 20:16
WTF
Nie rozumiem.

Edhardo
10-04-2013, 14:41
Chdzi mi o to że konsole nadają się do gier typu fifa itp a na kompa mam raczej ambitniejsze tytuły.

nowy2142
10-04-2013, 17:10
A no to panie... to powiem ci żeś (po przeczytaniu powyższego posta jak i przejrzeniu kilku ostatnich twoich postów) po prostu głupek lub masz mniej niż 14 lat. Lecz stawiam na to pierwsze.

Edhardo
10-04-2013, 19:00
I vice versa.Wroga szukasz?

PlanB
12-04-2013, 12:32
Wystarczyło napisać, że Edhardo się myli, a nie od razu, że jest głupi ;)
Ambitniejsze tytuły tylko na kompa? Polemizowałbym :)

Edhardo
12-04-2013, 15:04
Dziękuję.A co gier nie chodziło mi że na konsole nie ma ambitnych gier.

Los_Emilos
20-04-2013, 17:49
Każda platforma ma soje tytuły. Na PC mam wszelkiej maści strategie jak seria Total War, Anno 1404 czy World in Conflict natomiast na zabawce od Microsoftu gram w Castelvania, Bayonetta i pokrewne.

Edhardo
21-04-2013, 14:38
W Chinach mają fanie np.god of war na pc.

Los_Emilos
21-04-2013, 14:46
Gry z PS czy może nawet z PS2, jak God of War czy inne, da radę emulować na architekturze PC ale sam proces jest wolny. Komputer musi na początku zamienić kod z PS czy PS2 na zrozumiały dla architektury x86, a następnie podzielić to wykonać między GPU i CPU- ilość obliczeń jest znacznie większa. Moim zdaniem nie mają sensu takie zabawy.

Edhardo
21-04-2013, 15:15
Zapomniałem że chodzi o najnowszą część i jest normalnie do kupienia.

Los_Emilos
21-04-2013, 15:30
Bez obrazy ale to jest niemożliwe. Gdyby takie coś było dostępne to dawno miałbyś to do zdobycia na p2p.

Edhardo
22-04-2013, 16:25
http://m.onet.pl/gadzety/gry,p468r nie możliwe staje się możliwe (obrazki 6 i 7)

nowy2142
22-04-2013, 17:19
Brak mi słów. Przestań robić z siebie jeszcze większego błazna.

Edhardo
23-04-2013, 14:38
A się przejąłem,idę się pociąć.Błaznem jesteś Ty i takie głupie komentarze zachowaj dla siebie (dziecko musi sobie samoocenę podnieść).

Arroyo
29-06-2013, 20:43
Mimo iż temat trochę podupadł, to odświeżam go.
Wg mnie, gdyby nie konsole nie mielibyśmy PC (mimo, że PC dla mnie jest lepsze). Sam konsoli nie mam (już nie mam, bo PSX oddałem innemu członkowi mej rodziny i nie mowa tu o bracie, bo go nie mam). X360 używałem kiedyś, będąc u kolegi i nawet dobra konsola. Lecz trochę zazdroszczę konsolowcom, bo mają gry wydane szybciej, a my, gracze komputerów stacjonarnych i laptopów etc. musimy czekać długo (na samego AC Brotherhood musieliśmy czekać ponad pół roku - ale to nie tylko wina firm, które nie wydają gry natychmiastowo na PC i konsole. Jest to też wina ekip polonizujących gry).

Na szczęście na te stare konsole typu PS2 i na niektóre nowe np. Nintendo Wii są emulatory - sam nawet używam PCSX2 i Dolphina.

McAbra
29-06-2013, 20:51
Jak to bez konsol nie byłoby PC? Z pewnością byłyby pecety :) Co do premier to zależy jakie gry, bo na przykład ja - fan strategii i FPS-ów w ogóle nie patrzę na konsole (tam to tylko w takie siekaniny jak Bayonetta się gra :lol: ) i jakoś nie zauważam "wyższości tych drugich. :)

Dodatkowo nie zwracam uwagi na premiery gier. Jakie szczęście, że nie jestem fanbojem 8-)

Kot
30-06-2013, 09:38
Co co co co,bez konsol nie było by PC :lol: ?
Co do wydawania,to jakoś nie widzę żeby PCtowcy musieli dłużej czekać.Cóż,wiadomo :P teraz na konsole się stawia ze względu na to,iż większy zysk jest z tego,ale i tak idą te "złe czasy dla konsolowców"w Polsce,więc... :P
Dla mnie osobiście PC jest o wiele lepszy od konsoli,why?
Jeśli chodzi o gry,które są związane u z PC:
-Modyfikacje dla gier
-Niekiedy lepsza swoboda w sterowaniu
-Piękniejsze gry(Po pobawieniu się detalami bądź modyfikacje)
-Tańsze gry
-i wiele,wiele innych...
No i oczywiste rzeczy,których chyba nie musze wymieniać,no nie? :)

Arroyo
30-06-2013, 09:56
Może jednak się pomyliłem, co do tego argumentu, że: "gdyby nie konsole, nie byłoby PC".
Ale te twoje argumenty to prawda. PC jest lepszy:
+na konsolach nie ma modów do gry
+Na konsoli w CoD'a grając trzeba kilka klawiszy przyciskać, żeby celować i strzelać (tego nie lubię). Na PC jest inaczej, wystarczy ruszać myszką.
+Gry są owszem tańsze, ale zależy, jak na to patrzymy. Same pre-ordery są o parę groszy droższe niż te na konsole.
Ale ma też PC parę problemów:
+póki co nie można pożyczać gier na np. Steam (ponoć wykryto jakąś linijkę tekstu z możliwością przyszłej możliwości wymiany gier między kontami), no chyba, że całe konta (ja już nie raz za pozwoleniem pożyczyłem konto Steam od kolegi).
+są gry, których nie ma na PC np. prześwietny Heavy Rain czy Gears of War, już nie wspominam o Bayonetcie czy o grach z Kratosem (owszem, są dobre, ale nie lubię zbytnio bezmyślnych nawalanek, bez żadnego śmiechu itp.)

McAbra
30-06-2013, 10:02
A na konsole nie ma TW... Szach mat :D
W ogóle nie pociągają mnie gierki na X360 czy PS3. Może wynika to z mojej nieporadności manualnej i średnio gram na padzie. Co innego kontrolery takie jak Kinect, to całkiem inny wymiar rozrywki ;)

Arroyo
30-06-2013, 10:21
W X360 jedyna dobra rzecz, która mi się podoba to: Xbox Live Vision, dość sporo zabawy przy tym. Swoją drogą, ta konsola (mowa o X360) ma niewiele fajnego do zaoferowania, ma parę dobrych gier, ale również dużo tytułów-crapów.

PlanB
30-06-2013, 14:06
Najlepiej mieć zarówno konsole i PC, wtedy nie można na nic narzekać :D

Kot
30-06-2013, 23:51
Konsole? Dla mnie to osobiscie strata kasy :D
Ten Xkloc 360 nie wiem ile teraz kosztuje...1200-800?To i tak duzo,za te 1200 mozna by dosyc dobrze komputer ulepszyc.To samo z PS3,bo konsole to nie jest tania rzecz :P
(Sorry za orto,ale Linux nie pozwala normalnie pisac)

nowy2142
01-07-2013, 04:29
Oczywiście że strata kasy. Taka sama jak kupowanie/upgreadowanie komputera pod gry ;)
Niektóre posty tutaj wykręcają mi wnętrzności. Część ma ton typu "jestem ignorantem w tym temacie. Walnę se posta".
Trochę rzeczy sprostuję z tej strony:
1.na konsolach nie ma modów do gry
Są. Unreal Turnament wspiera mody na ps3. Również pozwala na granie klawiatura+mysz.
To nie sprzęt, a wydawcy blokują możliwość modowania gier konsolowych. Ale fakt że jak myślisz o modach to wybiera się wersje gry na pc.
2. Sterowanie/kontroler
Do wielu gier pad jest wygodniejszy niż klawa+mysz. GTA, AC, Witcher itp. Racing games, platformówki itp. Gra się o wiele wygodniej. Nie radzisz sobie z padem? Huh. Kup konsolę, pograsz z tydzień i zapomnisz że miałeś kiedyś z tym problem.
13 lat temu grałem na psx w Medal of Honor na padzie bez analogów. To była jazda. I właśnie fpsy na padzie. Też dla wielu PCdziadów ;) nie do pomyślenia. To też kwestia przyzwyczajenia i ogrania. Klawa i mysz lepiej się tu sprawdzają ale pad nie przeszkadza Ci w sypaniu headshota za headshotem ze snajperki.
3. Droższe ceny gier.
Przy premierze gra AAA kosztuje 199zł. Kto kupuje w tesco za 270zł ten trąba. Często preorder to 170zł. Jak możesz to z usa nówkę za ~140zł sprowadzisz. Utrata wartości gier jest taka sama jak na pc. Jednoroczny tytuł używany na allegro możesz za 40zł kupić. Lub pójść na jakąś giełdę czy galerię handlową znaleźć typa w budce z grami i wymienić za 10zł grę lub jakąś używkę kupić.
Czy ja wiem czy pc ma tańsze gry? Kiedyś to pamiętam że nowa grana pc 99zł maksymalna cena (chyba jeszcze gdy w kartonach gry były). Teraz to nie widzę różnicy przy analogowych wersjach.
Dodatkowo zainteresowani mogą sobie poczytać o tym czym jest "playstation plus".
4. Gry na PC wyglądają lepiej.
Xbox360/ps3 to hardware z 2006 roku. A i tak nadal wychodzące gry na konsole wyglądają dobrze.
5. Konsole są drogie!!!
Jak Ci nie zależy na gwarancji to używane ps3 i xboxy można za 400-500zł kupić. Ale coś przy tej generacji korporacje dziwnie utrzymują cenę swoich zabawek. W sklepie ps3/xbox360 teraz chyba po 900-1000zł są.
Zresztą w przypadku sony zawsze kolejne konsola wychodzi co 6-7 lat. I po tym czasie i tak na poprzednią wychodzą gry. Ps3 kosztowało ~2400zł na starcie. Za tą sumę dalej byś grał spokojnie po prawie 7 latach na pc? Dodatkowo wtedy jeszcze ps3 to był najlepszy odtwarzacz blu-ray na rynku. I pierwszy raz na koniec generacji różnica między grami pc, a konsolowymi nie jest ogromna. Ps4 ma kosztować na start ~1750zł. Jeśli masz już lekko przestarzały komputer i korzystasz z niego tylko do grania, a szykujesz się do wymiany sprzętu. Nie lepiej będzie się dobrze zastanowić czy nie wybrać konsoli?

Na konsolach gram od czasów playstation 1* (nie licząc wcześniejszych pegasus'ów ale podróbki innej konsoli nie będę liczył). Jak ktoś ma jakiś problem czy pytanie to mogę pomóc. Również na te dotyczące piątej generacji jak i tej która ma nadejść - ósmej generacji.
Co by nie gadać to nawet zatwardziały PCtowiec powinien zrozumieć że konsole to nie jesteś jakieś badziewie i zło tego świata. Ani że konsole są czymś co szkodzi branży gier.

*Działające do dzisiaj! Warte tyle samo co współczesne konsole :P


na konsole nie ma TW... Szach mat
Meh. Głupie CA. Mogliby w końcu TW wydać na konsole :)

Arroyo
01-07-2013, 06:12
Total War na konsole? Piłeś? Jedyną, którą mam zamiar kupić to PSP (i to nie PS Vita) za niecałe 50 zł - nówka.
Zresztą na konsolki nie ma też Warhammerów 40k DoW 1 i 2, więc szach mat 2x.