PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Jak zdobyć Jerozolimę w 17 tur



Zavisza
26-11-2009, 22:22
Tak jak w temacie. Dodam jeszcze, że na morzu pełno Maurów i Węgrów, utrudniających dotarcie do celu drogą morską.

Załączam mapę polityczną świata (czerwień to moja Anglia):

[img=http://img512.imageshack.us/img512/2838/ffffff.th.png] (http://img512.imageshack.us/i/ffffff.png/)

Jestem w stanie wojny z Maurami (pomarańcz), Tatarami (czerń), Duńczykami (ciemna czerń, ale to nieistotne), Węgrami (marchewkowy) również z Papieżem.

OskarX
26-11-2009, 22:28
Moze napisz jaki poziom trudnosci, ile kasy, dyplomacja ,a nie pytasz sie jak zdobyc miasto. Na tak proste pytanie odpowiem-koło Florencji zrób statki, armie, wypłyń do Jerozolimy i ją zdobądź.

Zavisza
26-11-2009, 23:34
Kasy mam ok 50 tys. Poziom trudności to normalny.

Dodam jeszcze, że tu nie chodzi o samo Jeruzalem, ale o dotarcie do niego bez znacznych strat w sile wojska. Mam sporo armii w całym kraju, chyba nawet samego króla Perkina ruszę do ziemi świętej. Na drodze lądowej stoją mi na przeszkodzie Węgrzy. Z Turcją i Egiptem nie mam na pieńku, w przeciwieństwie do Węgier.

OskarX
27-11-2009, 13:46
Zresztą nie chodzi o poziom trudności, bo każdy jest banalny. Rozwal wojo w całym kraju, ja jak miałem tyle ziem to miałem 500k kasy i to polską. Zrób najlepsze statki jakie masz, najlepiej z 4 pelne statki, to 2 wstaw armię i zrób krucjatę. Albo wyślij dyplomatę i kup Jerozolimę za np. 50k albo oddac jeszcze jakies ziemie. Nie wiem jaki ty masz problem, nie potrafisz miasta zdobyc ? Zapisuj grę przed każym poczynaniem, żebyś potem nie żałował. Przelec wszystkie miasta i narób rynkow, portow, kopalni,farm itd.

Zavisza
27-11-2009, 13:54
Dzięki za pomoc. Problemu z miasta zdobyciem nie mam, ale z dotarciem :P

OskarX
27-11-2009, 17:41
No to jest tyci problem, bo nigdy graczom nie chce się inwestować w statki, a potem problemy :) ALe same holki, czy kogi wystarczą, byle by było dużo. Wojsko podczas morskich bitew nie ucierpi, chyba ,że statek zrobi gul-gul 8-) Chyba ,że masz przygotowaną dobrą armię, to zwołaj krucjatę i dołącz tą armią, najlepiej najblizej Egiptu, wtedy szybciej idą i raczej nikt nie zaatakuje.

Zavisza
27-11-2009, 22:21
Moja wdzięczność sięgnęłaby szczytu, gdybyś mi jeszcze powiedział na czym miałoby polegać to kupienie Jerozolimy. BO szczerze przyznaję, że nigdy nie słyszałem o kupowaniu miast.

OskarX
28-11-2009, 10:51
Jeśli Jerozolima jest w posiadaniu Egiptu, to wyślij do Egiptu dyplomatę. Masz opcję zarządaj prowincji, albo zaoferuj prowincję [to się inaczej nazywa, ale coś w tym stylu] Wyświetli ci się wtedy lista miast Egiptu, mozesz zaznaczyć np. Jerozolimę i zaoferować np. 50k forsy. Nie wiem czy sprzedadzą miasto w środku kraju, mogą sprzedać i po 3-5 turach zaatakować, róznie to robią. Kupione miasto nie jest puste, masz tam rózne wojsko, wiec szybko sprowadz wsparcie. Poszperaj, dyplomatą możesz wygrać tą wojnę ;)