PDA

Zobacz pełną wersję : Podatki wysokie czy niskie.



tomciopogromcio
27-11-2009, 13:23
Jak potrzebna szybka kasa to wiadomo,podatki wysokie.Ale jak gra się normalnie toczy,to lepiej dać podatki wysokie by dużo zarabiać cały czas,czy niskie by rosła zamożność(i w ostateczności zarobki turowe rosły i na koniec osiągnęły duże rozmiary) i populacja(pewnie im większa to przy tym samym systemie podatków też wiekszę zarobki z podatków w przyszłych turach),a jak są wysokie cały czas to te czynniki wręcz spadają i jest utrzymanie milicji też.

Regulus
27-11-2009, 21:22
Wysokie podatki są opłacalne tylko w sytuacjach kryzysowych, kiedy toczymy ciężkie wojny na wielu frontach. Na dłuższą mete są rujnujące - spada zamożność prowincji, nie powstają nowe miasteczka i łatwo o bunt. Ja na początku gry mam zawsze podatki na domyślnym poziomie, a obniżam, kiedy osiągnę stabilizacje i niezły dochód.

kretu19955
27-11-2009, 22:31
Za niski poziom też jest zły. Ja kiedyś miałem ustawione dość małe podatki i tak cały czas. W końcu populacja w miastach wzrosła do takiego poziomu, że pomimo wszystkich technologii gospodarczych i najlepszych gospodarstw w miastach panował głóg.

Regulus
29-11-2009, 15:08
I to w ETW jest fajne - trzeba prowadzić jakąś politykę podatkową, a nie ustalić na początku gry najwyższe podatki i dalej olać sprawę jak w poprzednich częściach.