PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania dotyczące Mistrzostw



Wielki Mistrz Malborka
02-01-2015, 21:24
Pytajcie a będzie wam udzielona odpowiedź.

william/kaszanka
03-01-2015, 15:11
#1. Pytanie dotyczące kitingu. Czy moment w, którym widzę, że moje lewe skrzydło przegrywa i je wycofam jest kitingiem?
#2. Czy w momencie, gdy posiadam 4 jednostki o zasięgu większym niż rywal i gram tylko w ten sposób, że wycofuje armię i używam tylko 125 jest kitingiem?
#3. Czemu znowu tylko nudne płaskie tereny litości to jest męczące grać wokół jednego schematu...

Wielki Mistrz Malborka
03-01-2015, 15:45
1.Jeśli je po prostu wycofasz i nie będziesz nim co chwila strzelał gdy przeciwnik cię dogoni to nie.
2.Jeśli przeciwnik swoimi jednostkami o krótszym zasięgu cię złapie kilkakrotnie a ty będziesz dalej cofał to tak.
3.Mógłbym udzielać tutaj wykładu o tym jakie problemy sprawiają górzyste mapy np. przy definiowaniu atakującego i obrońcy, kampienia, zajmowania domów, kitingu i walki na środku pola bitwy, równości szans i jak to nikt nigdy nie narzeka na płaskość map na każdej innej odsłonie ale powiem tyle: to że około 80% wszystkich gier lądowych na Napoleonie jest na trawiastych równinach i to, że gdy przeprowadzałem ankietę wśród graczy, którzy aktywnie grają w Napoleona wszyscy po wysłuchaniu moich argumentów i głębokim zastanowieniu się jak to ma się do zasad opowiedziała się za trawiastymi równinami ma swój powód. Poza tym ostatni turniej na Napoleonie był na górzystych mapach więc teraz zdecydowaliśmy się przenieść na trawiaste równiny, zwłaszcza, że to Mistrzostwa Polski.
4.Jeśli ktoś się chce zapytać o artylerię to uprzedzam od razu: to jest turniej gdzie bitwy mają wyłonić najlepszego a nie tego, komu się bardziej poszczęści i zniszczy artylerię przeciwnika zanim ten zrobi to samo. Nie wspominając już wcale o strasznym wydłużeniu czasu trwania bitwy co w przypadku relacji video psuje całą frajdę.

matmat2000
03-01-2015, 16:44
3. Może i nudne ale na pewno najbardziej sprawiedliwe. W tej mapie liczą się tylko umiejętności graczy a nie ustawienie się na wzgórzu i czekanie

william/kaszanka
03-01-2015, 19:48
Ustawienie się na wzgórzu i czekanie to też rodzaj umiejętności, to tworzy grę strategiczną a nie zręcznościówkę.

Pionier
03-01-2015, 21:33
Racja kaszanka, ale nie masz do końca racji. Przecież na trawiastych równinach też jest potrzebna taktyka, a na górzystych niby nie liczy się zręczność? :P Na każdej mapie liczy się podejście i umiejętności zręcznościowe, lecz akurat wypadło na trawiaste równiny i bądź co bądź trzeba się z tym pogodzić.

Wielki Mistrz Malborka
03-01-2015, 22:02
Wyobraź sobie dobrze zbalansowaną mapę jak Pruskie wzgórze lub Syryjski grzbiet. Co będzie jeśli atakujący zdobędzie górkę, okazał się lepszy i ma prawo jej bronić ale obrońca może się wycofać na dalszą, płaską część mapy i zniwelować przewagę przeciwnika. Więc w takim razie zlikwidujmy podział na atakującego i obrońcę - dobrze, jeśli obaj gracze poczują się do ataku to ok, gorzej jeśli obaj poczują się do obrony a mają przecież takie prawo. Na trawie nikomu to nie przeszkadza. Sam bardzo lubię te mapy, które wymieniłem czy inne równie popularne jak np. Włoskie pastwisko, płaskowyż Tabuk czy Sabaudzkie wzgórza ale tylko na luźnych grach z przyjaciółmi czy pojedynkach klanowych a nie turnieju o randze Mistrzostw Polski. I nie odmawiaj trawie taktyki bo wbrew pozorom jest tam więcej kombinowania niż w górkach gdzie wystarczy się porządnie okopać i widzielibyśmy prawie cały czas remisy w fazie grupowej bo obrońca ma tam nie oszukujmy się znaczną przewagę a na trawie po prostu takich problemów nie ma a i taktyk jest więcej bo liczy się bardziej to jakie jednostki weźmiesz a nie jaką pozycję zajmiesz jednostkami ze 125 zasięgu ;)
Czyli chyba jednak zrobiłem mini wykład ;)

william/kaszanka
04-01-2015, 00:37
Wykładzik spoko i w 100% zaspokoił moje oczekiwania :D

Pionier również masz rację ;)

Co do map tych, które wymieniłeś masz rację są wporządku pamiętam je jeszcze z turnieju o buławę marszałka (gdzie po zobyciu pruskiego wzgórza poległem, gdy Zibi z SB mnie po prostu zmiażdżył :D ), dlatego miałem nadzieję powtórkę z tamtych zmagań. Zagram tutaj i się zobaczy jak pójdzie. :drunk:

Wielki Mistrz Malborka
04-01-2015, 14:51
Cieszę się, że jesteś z tych, do których docierają rozsądne argumenty ;)
Jeśli ktoś się zastanawia jak wygląda kiting:
h5ucOolQq98
Jest to jednak ekstremalna odmiana ;)

Piner
06-01-2015, 18:17
Jaki jest przewidywany termin Rozpoczęcia turnieju?

Wielki Mistrz Malborka
07-01-2015, 00:26
19 stycznia

Piner
14-01-2015, 23:30
Jeszcze jedno pytanie w jakich godzinach odbywać się będą mecze? Pytam aby zorganizować sobie wolne na mistrzostwa.

DonVega
15-01-2015, 00:08
Będzie podany termin dedline do którego należy rozegrać mecz lub mecze danej fazy rozgrywek. Co do terminu samego meczu już gracze między sobą ustalają kiedy i o której.