PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze materiały i zapowiedzi Total War: ATTILA



voitek
05-01-2015, 18:36
Wrażenia Jarla z pokazu w Londynie!
http://totalwar.org.pl/index.php/entries/view/4531


Zapowiedź oparta na podstawie gry w wersję preview autorstwa voitka!
http://totalwar.org.pl/index.php/games/view/131

voitek
05-01-2015, 18:55
Przed premierą:


https://www.youtube.com/watch?v=bhRR-cjdf04


https://www.youtube.com/watch?v=0r3_iuRmY40


https://www.youtube.com/watch?v=ocOWRnPczC8




Stare materiały:
Materiały filmowe:

(Z góry przepraszam za dźwięk w tym filmiku)
xXfca9CN8fw
HkvlMRFkDyk
0jzq73BdOIM
kX_q3xq9bFw
VBPCcHR7tqA
iyugF76o0vY

Pampa
05-01-2015, 18:57
Kawał solidnej roboty. :)

voitek
05-01-2015, 19:05
Dodano do drugiego posta resztę materiału filmowego. Miłego oglądania.

Gajusz Mariusz
06-01-2015, 01:32
Cieszy to, czego brakuje mi w Romku: decymacja. Nie żebym był jakimś krwawym despotą, ale sama możliwość skorzystania z niej tworzy klimat.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
06-01-2015, 10:03
Jak się ma ta decymacja i "integrity" do uzupełnień oddziałów? Wystarczy 1 tura, żeby odnowić jednostki po decymacji? Co wpływa pozytywnie, a co negatywnie na "integrity"?

Il Duce
06-01-2015, 12:06
Dobra robota,szkoda że dalej da się rozwalić pochodniami bramę, no i ta barbarzyńska falanga :rolleyes:. Mam też wrażenie że Alanowie wszystkie jednostki mieli z dopiskiem "Germanic" tak jak to było podczas bitwy z Longobardami. Naprawdę nie mają żadnych unikalnych jednostek?

Andrij Marszałek
06-01-2015, 12:52
Gothic Levy... - serio :) - a tak to świetna robota.
A w menu widać na ikonce dwie zawartości dodatkowe :) - ciekawe co tam jest jeszcze.

voitek
06-01-2015, 13:37
Jak się ma ta decymacja i "integrity" do uzupełnień oddziałów? Wystarczy 1 tura, żeby odnowić jednostki po decymacji? Co wpływa pozytywnie, a co negatywnie na "integrity"?

Jeśli po bitwie zdecydujesz się zwerbować część pokonanych do swojej armii to Integracja spada. Czas potrzebny do odnowienia armii zależy od różnych rzeczy, od budynków, poziomu żywności, technologii itd.



Dobra robota,szkoda że dalej da się rozwalić pochodniami bramę, no i ta barbarzyńska falanga :rolleyes:. Mam też wrażenie że Alanowie wszystkie jednostki mieli z dopiskiem "Germanic" tak jak to było podczas bitwy z Longobardami. Naprawdę nie mają żadnych unikalnych jednostek?

Nie mam pojęcia, Alanowie nie są grywalni w tej wersji.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
06-01-2015, 14:01
Jeśli po bitwie zdecydujesz się zwerbować część pokonanych do swojej armii
Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jak to działa dokładnie?

voitek
06-01-2015, 14:18
Zamiast opcji brania niewolników masz opcję zwerbowania pokonanych. Nie są to jakieś wielkie ilości, nie widziałem chyba większej niż 5% składu armii.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
06-01-2015, 14:32
Zamiast opcji brania niewolników masz opcję zwerbowania pokonanych. Nie są to jakieś wielkie ilości, nie widziałem chyba większej niż 5% składu armii.
Ale na jakiej zasadzie oni dołączają do armii? Jak wezmę jakieś resztki wrogich oddziałów to te oddziały pojawiają się w mojej armii i mogą się normalnie uzupełniać aż osiągną pełny skład? I co jak mam 20/20 jednostek w armii?

W 18:40 na pierwszym filmiku wspominasz coś, że można przekazać barbarzyńcom prowincję, mógłbyś wytłumaczyć na czym to dokładnie polega?

voitek
06-01-2015, 14:37
Oddziały nie pojawiają się w twojej armii, po prostu uzupełniają skład twoich już istniejących jednostek, w których straciłeś ludzi.

Co do przekazywania prowincji, grając Rzymem mogłem przekazać prowincję Wizygotom, którzy mają swoje dwie hordy w Grecji. Przekazanie prowincji nie kończy wojny, ale pozwala w jakimś stopniu zapobiec totalnemu zniszczeniu regionu, jednak jednocześnie wzmacnia się przeciwnika. Coś za coś.
Nie mogłem natomiast przekazać prowincji Ostrogotom, nie jestem pewien dlaczego. Prawdę mówiąc nie do końca to rozgryzłem, może nie spełniłem jakiegoś koniecznego warunku.

Gajusz Mariusz
06-01-2015, 17:10
Swego czasu pamiętam w zapowiedziach Romka o możliwości wcielania przegranych do własnej armii. Teraz doczekałem się takiej opcji.

szwejk
06-01-2015, 18:30
Z tego co zobaczyłem, na zamglonych polach bitew, to jestem zaniepokojony. AI taktyczne reaguje tylko w bezpośredniej bliskości przeciwnika. Preferuje starcia czołowe. O ile może to być zrozumiałe dla "pieszych barbarzyńców", to w przypadku Hunów wydaje się... słabe:confused:. Uderzenia na skrzydła na jakie się w końcu zdecydowali - płytkie. O wyjściu na tyły, czy nękaniu zbliżającej się armii konnymi łucznikami - mowy nie ma:(
Poprawcie mnie, ale w starym BI, AI było chyba aktywniejsze?:rolleyes:
Dobrze byłoby jeszcze zobaczyć walkę na przeprawach rzecznych. Czy jest opcja forsowania rzeki wpław, jak w BI?

Memnon[pl]
06-01-2015, 18:56
Dodatkowo starcia oddzialow sa takie same jak w Rome II wersji 1.0(lub bardzo zblizone)...starcie dwoch oddzialow-kilka sekund i po starciu...Czyzby znowu CA serwowalo nam 3 minutowe mini bitwy?Mam nadzieje ze sie myle.
Male pytanko do grajacych-celowo nie pokazywaliscie dluzszych zblizen w bitwie -poniewaz animacje sa az tak kulawe ze szkoda patrzyc,lub CA/Sega postawila taki warunek....czy tez dlatego ze bitwy sa takie szybkie ze nie ma czasu na patrzenie na animacje?

voitek
06-01-2015, 19:11
Pokazywałem tyle ile mogłem, żeby w miarę normalnie grać, bo nie było opcji odtwarzania powtórek.

Memnon[pl]
06-01-2015, 19:15
Pokazywałem tyle ile mogłem, żeby w miarę normalnie grać, bo nie było opcji odtwarzania powtórek.
Oki-rozumiem -dzieki za odp...

majkel
06-01-2015, 23:06
Tak patrzę na to wszystko i aż mam ochotę obić mordy pracownikom CA że nie ma tego wszystkiego w Rome II:evil: Ponownie zrobili z ludzi idiotów i przez ponad rok raczyliśmy się wersją testową Attyli.

Wielki Mistrz Malborka
07-01-2015, 00:24
Skąd wytrzasnęliśmy wersję preview attili?

Grogmir
07-01-2015, 00:33
Bezpośrednio ze źrodła. :p Współpracujemy z Cenegą, dzięki czemu Jarl był na pokazie Attili w Londynie miesiąc temu, wszyscy obecni dziennikarze dostali wersję preview.

Defil
08-02-2015, 21:27
Czy znane są już jakieś osiągnięcia w grze? Coś więcej na temat bitew w multi? CA raczej mi nie odpowie, a skoro macie dostęp do wersji recenzenckiej... ;)

voitek
13-02-2015, 13:24
Udało mi się nagrać bitwę mp
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11306-Nasze-materia%C5%82y-i-zapowiedzi-Total-War-ATTILA&p=321057&viewfull=1#post321057

(uwaga, jestem beznadziejny)

FireFighter
13-02-2015, 13:51
Voitek a optymalizacja na jaki stoi poziomie?

voitek
13-02-2015, 13:58
Nie jestem odpowiednią osobą do wypowiadania się na ten temat, bo mam za mocnego kompa. U mnie wszystko chodiz b. dobrze.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
13-02-2015, 19:10
Skąd wziął Ulda wziął wersję preview? Jest ona dostępna dla zwykkłych graczy?

Samick
13-02-2015, 19:17
Może warto spytać go osobiście Ponik?

voitek
14-02-2015, 12:05
Dodałem nowy filmik z bitwy multi.

Grogmir
14-02-2015, 14:43
Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa przedmówcy:

http://totalwar.org.pl/index.php/entries/view/4558

( ͡º ͜ʖ ͡º)
14-02-2015, 15:14
Inna zmiana dotyczy strat odnoszonych przez maszerujące armie. W Rome II żołnierze umierali z powodu niekorzystnych warunków klimatycznych tylko jeśli pion znajdował się pod koniec tury na niekorzystnym terenie(zima na terenie wrogiego państwa czy pustynia). Tym razem armie odnoszą straty „w marszu”. Jeśli przemieścimy wojska po rejonie ogarniętym zimą, nasza armia odniesie straty za sam przemarsz po tym terenie. Również armie nie będące flotami, a korzystające jedynie z okrętów transportowych będą odnosić straty z powodu szerzącej się choroby morskiej.
W Romku obecnie jest tak jak w Attyli, straty są za przemarsz armii.


Sztuczna Inteligencja na mapie kampanii wzorem Rome II stoi na dość wysokim poziomie.
Myślę, że to zdanie przeczy samemu sobie.

WaregWenedyjski
14-02-2015, 15:24
AI kampanii takie samo? Ale chodzi ci o o dotrzymywanie sojuszy i tworzenie sieci powiązań (co działa gites) czy SI armii, które maja tendencję do zostawania w stolicy i samobójczych ataków?
Jak duży jest właściwie wpływ zimy? Potrafi dorżnąć, czy po prostu przeczekujemy turę i odbijamy się spokojnie na wiosnę?

marko1805
14-02-2015, 20:26
Sztuczna inteligencja w trakcie bitew uległa w moim odczuciu znacznej poprawie, nie zauważyłem częstego w Rome II „zawieszania się” jednostek sterowanych przez SI, komputer dość sprawnie manewruje kawalerią i stara się wycofywać jeźdźców gdy zaczyna przegrywać starcie, by znów uderzyć szarżą.
Obejrzawszy filmik z kampanii Hunami odniosłem zgoła odmienne wrażenie, a starcie to jakaś zręcznościówka a nie strategia.
Kolejna rzecz to optymalizacja kampanii. Jak komp radzi sobie z chorobami żywnością itp nowościami. Jak wiadomo w Rome II na początku była to porażka.
Myślę że recenzujący grał zbyt krótko by mógł obiektywnie stwierdzić jak to wygląda w najnowszej odsłonie (tu pewnie należałoby ukończyć jedną lub dwie kampanie aby w pełni ocenić czy mamy do czynienia z lepszym produktem), a mam spore obawy wobec tego aspektu gry.

Grogmir
14-02-2015, 20:41
Klucz dostaliśmy dwa dni przed końcem embargo, więc siłą rzeczy dużo czasu na testowanie tej wersji nie było, acz Voitek pograł też trochę w wersję preview. Zresztą, żaden recenzent nie skończy kampanii przed napisaniem opinii, bo raz - terminy, a dwa - trzeba wypróbować wszystkie tryby i możliwości gry (SP, MP, różne frakcje), a nie grać kilkaset tur jedną frakcją.
Po trzecie - nie ma czegoś takiego, jak obiektywna opinia, czy recenzja. Premiera gry już za kilka dni, więc poniektórzy z Was sami przekonają się, z czym mamy do czynienia tym razem.

Memnon[pl]
15-02-2015, 00:08
Sztuczna Inteligencja na mapie kampanii wzorem Rome II stoi na dość wysokim poziomie.

Moglbys to Voitku sprecyzowac?Czy chodzi o sujsze,umowy handlowe itp?Jezeli tak to dobra wiadomosc...natomiast jezeli mowa o armiach na mapie to faktycznie to zdanie przeczy samemu sobie-AI w Rome 2 bylo najglupsze i najgorsze w calej serii.
Skonczylem pierwsza kamapne na patchu 9-270 tur-ZADNEJ bitwy na ladzie nie przegralem-nie dlaetgo ze jestem taki dobry-po prostu AI bylo tak totalnie beznadziejne.
Dodatkowo wszytkie armie mialem na jednej stronie imperium-i nikt przez 270 tur nie atakowal mnie na z drugiej strony.
Moja najglupsza wygrana bitwa to obrona miasta w sile 700 ludzi przeciwko 3500...WYgrana w 3,5 min...paranoja i tragedia...
P.S-recenzja dobra i bardzo fajnie sie czyta tylko ja po prostu mam uraz po Rome do wszystkich recaznji i ocen...
pzdr

voitek
15-02-2015, 07:02
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11306-Nasze-materia%C5%82y-i-zapowiedzi-Total-War-ATTILA&p=321057&viewfull=1#post321057

Barsa
15-02-2015, 08:09
Z tego co widziałem to poprzednio Ostrogoci walili na Grecje, a teraz od razu na Zachód... ma to związek z tym jaką frakcja gramy, czy jednak zmienili coś w mechanice gry??

Chyba zmienili też lokacje armii Bizancjum, i to może dlatego Ostrogoci się wydygali??

voitek
15-02-2015, 08:31
Nie zauważyłem zmian w rozmieszczeniu armii Bizancjum, może po prostu tak przyszło Ostrogotom do głowy, by tym razem pójść na zachód albo mają ustawione teraz inny priorytetowy kierunek.

Barsa
15-02-2015, 08:36
Jak grasz Rzymem Zachodnim to w 2 czy 3 turze Bizancjum ma 2 armie w Grecji i 3 kolejne w pobliżu (zachodnie brzeg Azji Mniejszej), a w zapowiedzi było inaczej, bo wątpię, że w 1-2 tury można pościągać armie z Judei czy Egiptu.

voitek
15-02-2015, 08:47
To są armie Wizygotów, Bizancjum ma tylko jedną małą armię niedaleko Dacji.

Barsa
15-02-2015, 08:53
Na niebiesko?? Wizygoci są na biało i nie mają 6 armii....Zobacz sobie 15.30 swojego filmiku o sytuacji Zachodu....

voitek
15-02-2015, 08:56
To jedna armia musiała przyjść z Dacji, a druga z Konstantynopola, bo też tam siedzą.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
15-02-2015, 10:10
Jak wygląda sytuacja cesarstwa zachodniorzymskiego gdy kieruje nim AI? W BI Gdy grałem np. frankami to rzym nie miał żadnych problemów z ładem publicznym, kasy miał od cholery a jedyną wojnę, prowadził ze mną. Jest lepiej pod tym względem, czy AI dalej leci w kulki?

voitek
15-02-2015, 10:14
Mają dużo buntów, powstają nowe frakcje i frakcje separatystyczne. Często szybko tracą Brytanię.

FireFighter
15-02-2015, 11:00
A czy w tej części występuje wojna domowa?

Gajusz Mariusz
15-02-2015, 11:19
Grając Rzymem (niezależnie którym) to chyba jeden wielki ciąg wojen domowych :cool:

Henryk5pio
15-02-2015, 12:29
Cóż, jeśli możliwy jest wybuch separatyzmów w państwie z powodu wysokiego niezadowolenia ,to w sumie wojna domowa jest niepotrzebna. Zwłaszcza, że zawsze może się na granicę jakaś horda przypałętać... Sorry, ale to chyba jest wystarczającym wyzwaniem... Ja wiem, że oczekiwania są takie, że to będzie coś, ale to nie musi się chyba przejawiać głównie w wyższym poziomie trudności, prawda?

FireFighter
15-02-2015, 12:34
Ale w Rome II też miasta mogły się buntować, nie dość, że wyskoczyła armia niewolników to i wojna domowa była. Dlatego ciekawie się jak jest tutaj.

Gajusz Mariusz
15-02-2015, 12:37
Ja miałem kłopoty z Ces Zach już w BI. Tu dochodzi ileś tam chorób, rozłamy religii (tam tylko 2), itd. Coś mi się wydaje że będzie jeszcze bardziej wesoło. Nawet na poziomie normalnym.

Veritimus
15-02-2015, 12:41
Niski poziom integralności poszczególnych armii może doprowadzić do ich buntu i wypowiedzenia posłuszeństwa. Podobnież drzewka rodowe - po to wróciły razem z mariażami, że mają wpływać na politykę wewnętrzną. Oba aspekty podpadają dla mnie pod wojnę domową, która przecież była w zachodniorzymskim imperium na porządku dziennym w tamtym okresie.