PDA

Zobacz pełną wersję : Man of War: Oddział Szturmowy 2



tuff_gru
07-01-2015, 00:11
Nagrałem filmik z gry w MOW, polecam bardzo, zwłaszcza multi w tej grze.

https://www.youtube.com/watch?v=L-hROR9meDo

Atar
20-01-2015, 22:21
W MOWAS 2 i MOWAS tryb single służy w zasadzie do zapoznania się z mechaniką gry i uzbrojeniem. Wszystkie misje w trybie single sprowadzają się do zdobycia tzw. flag i po krótkim czasie nużą, zwłaszcza, że AI nie grzeszy ,,inteligencją". Gra pokazuje swój potencjał dopiero w multi i jeśli przetrwamy cięgi od weteranów w okresie mulit-niemowlęctwa, przyswoimy zasady oraz specyfikę sprzętu (zasięg dział, penetracja pancerza, grubosć pancerza etc.) to wciąga na maksa. Na początku bywa jednak trudno, bo w grze jest dużo mikrozarządzania, co akurat dla mnie jest dużym plusem (trzeba dbać o zapas amunicji, paliwa itp., czołgi nie mają "pasków życia" tylko uszkodzenia konkretnych elementów i ogólnie jest dużo trudniej i "realniej" niż np. w serii Company of Heroes). Jak ktoś woli tryb single to lepiej pograć w starsze części Men of War, gdzie jest fabuła do poszczególnych misji i kampania.

tuff_gru
21-01-2015, 12:17
:) Spko opis. Dokladnie wszystko się zgadza, wciaga jak bagno :)

Polecam poogladac sobie najpierw troche filmików necie, wtedy można sporo mechaniki przyswoic i juz grac odrazu na lepszym poziomie.

a tu kolejna bitwa:
https://www.youtube.com/watch?v=P3smL5QJ2LM&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3

Atar
24-01-2015, 09:50
Wszystkim rekrutom multi w MOWAS2 polecam na początek bardzo dobry poradnik i specyfikacje armii napisane przez Windmakera ze strony
http://www.mow-center.pl/category/mowos/mowos-poradniki/mowos-multiplayer/
Robiony był pod MOWAS, ale część druga rożni się głównie przeniesieniem na platformę steam, dodaniem kilku nowych jednostek i kamuflaży. Zasadnicza różnica to skrócony zasięg dział w MOWAS2 tak o ok. 30m.

tuff_gru
30-01-2015, 12:59
Atar
LOL szukalem cie po tym forum pare dni, ale ślepa pala ze mnie nie zajrzala do watku ktory sam zalozylem :wall:

A chcialem sie zapytac o ten link co mi w grze podales, a widze ze wlasnie go tu wkleiles.

Mam tez pytanie o super czolgi każdej nacji, jak je najlepiej niszczyc, tzn nie chodzi mi o sposob piechotą, tylko np dziala, i nne czolgi. Co najlepiej czym zniszczyc?

Atar
30-01-2015, 17:19
Generalnie czołgi najlepiej starać się flankować i próbować uszkodzić z boku (zawsze słabszy pancerz - np. King Tiger z przodu prawie nie do ruszenia -160 mm, ale boczny 40 mm, Pantera 110, boczny tylko 20) lub z tyłu, strzelając w silnik (co jest prawie niemożliwe jak grasz z doświadczonymi graczami, bo oni zawsze przy uszkodzeniu i ruchu cofają się na wstecznym bez obracania czołgu, żeby nie odsłaniać słabszego pancerza). Czołgi superciężkie poszczególnych nacji różnią się znacząco, najmocniejszy jest niemiecki King Tiger i z nim praktycznie ciężko strzelać się od "frontu", można próbować sowieckim IS3 i np. japońskim ciężkim niszczycielem czołgów, ale raczej trudno bo KT ma najlepszą w grze armatę, Pershing USA jest raczej średni ze względu na mniejszy pancerz czołowy, brytyjski Centurion też raczej ma ciężko z KT. U Niemców i sowietów masz bardzo dobre niszczyciele czołgów, ale trzeba mieć trochę wprawy (brak obrotowej wieży). Można też próbować najcięższymi działami przeciwpancernymi np. brytyjskim 3,7 cala, niemiecki pak43, radzieckie BS3, ale szanse są małe. Najlepiej jak grasz w zespole to współpraca z kolegą z drużyny i flankowanie. U Niemców ewentualnie samobieżna bombka - Goliat, jak uda się podjechać pod czołg (masz w jednostkach specjalnych). Sowieci mają w jednostkach najlepszy superciężki moździerz B4, który jak trafi to niszczy wszystko, ale trzeba na niego długo czekać, ewentualnie KW-2, u Japończyków super artyleria rakietowa i w ogóle najdroższa ciężka artyleria, którą zostawiasz na zapleczu poza zasięgiem czołgów wroga, chociaż ona częściej uszkadza, niż niszczy superciężkie czołgi. Wbrew pozorom w MOWAS najważniejsza jest piechota, którą musisz mieć żeby osłaniać czołgi i pojazdy. Na superciężki sprzęt często używa się też Radio Operatorów (w jednostkach specjalnych), którzy za pomocą flary sprowadzają wsparcie artylerii, tylko musisz się podczołgać do takiego czołgu na min. 60 m. Wszystkie nacje mają swoje plusy i minusy (nie wszystkie mają dobre czołgi - np. Japończycy, ale za to świetna artyleria). Po obecnych patchach najłatwiej rekrutom gra się Niemcami i Brytyjczykami, ewentualnie sowietami. Najważniejsze to nie kupuj wszystkiego jak leci, bo tracisz punkty na coś lepszego. Z grubsza tak jak masz w poradniku przy charakterystyce wojsk. Przede wszystkim stosuj tryb kontroli bezpośredniej (E lub klikasz po lewej drugi od góry przy ikonie czołgu), kierujesz wtedy czołgiem na klawiaturze i myszy, co pozwala Ci zachować bezpieczną odległość, optymalną względem przebicia pancerza (niestety trzeba trochę pomęczyć tabele penetracji pancerzy) i możesz celować w newralgiczne miejsca czołgu (spojenie wieży z pancerzem przednim, boki, tył, ew. unieruchomić gąsienicę). Generalnie małe są szanse jeśli atakujesz od frontu gorszym sprzętem, lepiej się cofnąć i poczekać na coś lepszego, np. Sherman (oprócz Jumbo z pancerzem 150mm), ma znikome szanse od frontu z Panterą i Tygrysem, a nawet ze Stugiem, chyba że atakujesz kilkoma.

tuff_gru
02-02-2015, 09:31
Dzieki za info, piechotą idzie mi calkiem niezle, zwlaszcza po tym poradniku, zeby ustawiac zolnierzy przed flaga itp. O rozpraszaniu zolnierzy tez wiem i o kontroli bezposredniej tez (rzucanie granatow i takie tam) . Ogolnie do poki ktos nie wiedzie super ciezkim czolgiem to sobie radze. Lekikie i srednie czolgi niszcze bez problemu dzialami lub piechota. Mialem tylko problem jesli ktos obstawil sie dzialami at i do tego jakimis flakami i ckmami, ale tu haubice i mozdzierze mi przychodza z pomoca, spodobala mi sie bardzo haubica USA z jednostek specjalnych chyba, bo dosc szybko przeladowuje jest tania i celna.

Z tymi Super ciezkimi czolgami to wiem jak sie ustawiac (lekko pod katem), wiem zeby sie wycofywac na wstecznym, wiem zeby po akcji odsunac go troche i schowac/zmienic pozycje. Problem pojawia sie przy strzelaniu, zanim wyceluje w odpowiednie miejsce (ktorego zazwyczaj nie moge znalezc), to albo jest pudlo/rykoszet albo po prostu nie moge przebic (na czerwono lub zolto sie swieci kursor), juz dostaje gong i dowidzenia.
Na przyklad wczoraj gosc gral japonczykami, ja usa. Koles wyjezdza ciezkim niszczycielem, a mi sie go udalo oflankowac slugerem, i kurcze ze 100-150 m w bok nie moglem go przebic...

Ciezke dziala At kompletnie sie mi nie sprawdzaja na ciezkie i super ciezkie czolgi - troche lepszy gracz nie podjedzie pod nie na odpowiednia odleglosc, a bez peoblemu je rozwli odlamkowymi lub piechotoa, to juz chyba wole panzershrekami/bazookami i piechota ruszha zrobic zeby je jakos zniszczyc.

Czym sie roznia pociski przeciw pancerne od podkalibrowych? (Teorie znam - wiem co to jest pocisk podkalibrowy) Jak sie to stosuje w grze? Kiedy uzywac jednego a kiedy drugiego?.

Narazie malo gralem innymi nacjami poza niemcami, ale chyba lepiej mi sie gra USA, bo tak jak mowie nie idzie mi czolgami jak juz to piechota, wozami pancernymi i artyleria.

Atar
02-02-2015, 20:46
Jak się świeci na czerwono - bez szans na przebicie, żółte to takie "być może się uda", ale zazwyczaj nie, zielone to możliwość zniszczenia, ale pociski tak czy siak czasem rykoszetują. Z ciężkimi i bardzo ciężkimi czołgami jeśli przeciwnik jest ograny i nie "rashuje" jest po prostu ciężko i trzeba kombinować. W zasadzie King Tiger i IS3 nie mają za bardzo odpowiedników w innych armiach, reszta nacji ma słabsze jednostki z tej kategorii. Kwestie szybkiego strzelania z czasem opanujesz, dobrą metodą na niszczyciele jest ich "okulawianie" (strzał w gąsienicę, który wychodzi zazwyczaj z dość dużej odległości, wycofanie się z linii jego ostrzału i walenie w bok, taki niszczyciel jest praktycznie bezbronny do czasu naprawy gąsienicy.
Tak jak piszesz ciężkie działa AT i w ogóle działa AT również jak dla mnie się nie sprawdzają, chyba że się przyczaisz, ale i tak relatywnie łatwo je zniszczyć (np. artylerią, lepszymi czołgami a nawet piechotą), dlatego zawsze trzeba mieć w pogotowiu jakiś lekki wóz i w razie ostrzału, przypiąć i wiać. Ich główna zaleta to szybkostrzelność, no i trudniej je dostrzec na mapie taktycznej lub "usłyszeć" jak się przemieszczają w strefie wroga (z czasem jak się osłuchasz to da się rozróżnić silniki poszczególnych czołgów i wozów pancernych).
Co do pocisków podkalibrowych APCR to są one bardzo dobre w przebijaniu pancerzy, ale mają krótszy zasięg tak o ok. 1/3 od standardowych i masz ich tylko 5 na czołg, bez możliwości uzupełnienia za pomocą ciężarówki z amunicją, dlatego lepiej je zachować na czołgi wroga.
USA są specyficzne: fajna piechota i dużo dobrego lekkiego i średniego sprzętu (np. "rzeźnik" piechoty M19, chociaż lepszy jest brytyjski Crusader AA 40mm), fajna artyleria samobieżna (M8 Scott; M12) i wkurzające Calliope (2w1: dziadowski Sherman+dobre rakiety) i Sherman Crocodile z miotaczem (b.dobry do "wypalania" piechoty na fladze i w mieście). Generalnie jednak czołgi USA są co najwyżej średnie, głównie dziadowskie Shermany, nie przypadkiem przezywane zapalniczkami Ronsona, (jedyne wyjątki to Jumbo i Super Pershing z jednostek specjalnych), niezłe niszczyciele czołgów - zwłaszcza Slugger. Grając USA dobrze jest prowadzić agresywny nacisk od początku, zwłaszcza z Niemcami i Ruskimi bywa ciężko jak doczekają na swoje ciężkie czołgi. Także dla każdej nacji musisz wypracować nieco odrębną taktykę.
Przypomniałem sobie, że są jeszcze fajne oficjalne Army Guide w pdf do pierwszej części MOWAS, dwójka MOWAS różni się tylko krótszym zasięgiem dział oraz kilku nowymi jednostkami i modelami pojazdów (np. Super Pershing). Warto je poczytać, bo są bardzo przejrzyste. Nie wiem tylko czy te linki z oficjalnej strony producenta jeszcze działają, to spróbuj najwyżej ten z Atomic, albo poszukaj w necie.
http://forum.1cpublishing.eu/archive/index.php/t-25348.html
http://www.atomicgamer.com/files/93200/men-of-war-assault-squad-combat-guide-pdf

tuff_gru
03-02-2015, 09:58
Thx jeszcze raz :).
No juz sie naczytalem, znalazlem tez pare fajnych kanalow z filmikami na yt.

Jakby co moze 2vs2 jakies pogramy, ja jestem codziennie wieczorem po 21
Zapros mnie ne steamie to sie moze jakos umowimy :)
http://steamcommunity.com/profiles/76561198007772888/

tuff_gru
17-02-2015, 10:22
Szybka bitwa 2vs2 - nawet niezle poszlo.


https://www.youtube.com/watch?v=zumonNEp1HY

Atar
19-02-2015, 10:40
Właśnie wyszedł nowy duży patch ze sporą ilością ciekawych zmian (m.in. jednostki zdobywają doświadczenie, większe mapy do 6x6 graczy, auto-uzupełnianie amunicji)
http://steamcommunity.com/games/mowas2/announcements/detail/243529560088374760
Po update gra czasami się wiesza, ale na bieżąco łatają, niedługo na pewno będzie git.

tuff_gru
24-02-2015, 10:04
Rozgrywka 6vs6

https://www.youtube.com/watch?v=MOYqWy33R7w&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3

tuff_gru
05-03-2015, 10:29
Ciężka przeprawa z Harpaganami

https://www.youtube.com/watch?v=0EVZI8SEgD4&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3

tuff_gru
08-03-2015, 10:11
No, w koncu cisniemy

https://www.youtube.com/watch?v=1lTH18qfdSs&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3

tuff_gru
11-03-2015, 11:25
Druga gra ze slawoszem

https://www.youtube.com/watch?v=9eW5Sz6i-bE&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3

tuff_gru
16-03-2015, 14:26
Niestety trybie "zabijania na punty" gra ma zrypane podliczanie punktów. Przejęcie cudzego pojazdu nie jest premiowane, natomiast kiedy stracimy taki przejęty pojazd przeciwnik dostaje punkt jak gdyby był nasz... Niszczenie goliatów też nie daje żadnych punktów? Dlaczego? Kretyństwo!!!

Inna sprawa, to obsluga dzial i pojazdow!!!! Co to w mordeczkę ma być!!! czolgi potrafią jeździć do tyłu a pojazdy nie?!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=7eaeLFdwgjM&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3

Atar
20-03-2015, 13:41
Niestety trybie "zabijania na punty" gra ma zrypane podliczanie punktów. Przejęcie cudzego pojazdu nie jest premiowane, natomiast kiedy stracimy taki przejęty pojazd przeciwnik dostaje punkt jak gdyby był nasz... Niszczenie goliatów też nie daje żadnych punktów? Dlaczego? Kretyństwo!!!

Inna sprawa, to obsluga dzial i pojazdow!!!! Co to w mordeczkę ma być!!! czolgi potrafią jeździć do tyłu a pojazdy nie?!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=7eaeLFdwgjM&list=PLBN1VDlr6z7fGCYFu62Tg11Mm9aTxOVu3


Musiałbym sprawdzić, ale raczej na pewno jak rozwalisz do końca taki uszkodzony wrogi pojazd to dostajesz punkty. Przejęcie daje taki bonus, że po naprawieniu masz kolejny wóz bojowy nie wliczany do limitu punktów. Z goliatami to faktycznie trochę nie bardzo zrobili, ale z drugiej strony to nie do końca pojazd, a rodzaj zdalnie kierowanej bombki, za rozminowanie wrogich min też chyba nie ma pkt.
Co do cofania to faktycznie AI czasami toczy głupie kółka. A próbowałeś cofać nie jednym kliknięciem, a przytrzymaniem prawego klawisza myszy i wytyczyć ścieżkę ruchu od tyłu pojazdu, powinno wtedy zawsze działać właściwe cofanie. Możesz też ewentualnie wyznaczać kolejne waypointy po przytrzymaniu shift. Ja zazwyczaj dla pewności sam cofam cenne wozy, bo komp się gubi i potrafi czasem głupio się zablokować na kamieniach itp. Niestety odnajdowanie ścieżek przez pojazdy w tej serii czasami kuleje, trochę to naprawili, ale do ideału daleko.

tuff_gru
21-03-2015, 00:08
OOOO dzieki za info, obczaje.

Z tytm przejeciem wozu to chodzi o taka sytuacje: Uszkodzilem wwrogi woz i zabilem zaloge, wiec zaczynam go naprawiac, po naprawieniu klikam zeby zolnierz wsiadl do czolgu i w tym momencie z krzakow wyskakuje wrogi zolnierz z granatem przeciwpancernym i rozwala ten wóz. Trace prawie 30 punktow przewagi.
Bez sensu to jest - w ten sposb moglbym stosowac taktyke zeby zostawiac w polu woz bez zalogi a jak wrog do niego wsiadzie to go rozwalic.... Przeciez to ja stracilem woz a nie przeciwnik bo ja go wyprodukowalem. Strata zdobycznego wozu nie powinna byc punktowana, jedynie strata zolnierza ktory nim kierowal.

tuff_gru
21-03-2015, 00:09
Pytanie do modearatoa - dlaczego w tym dziale nie moge wklejac filmikow tylko linki?