PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie jednostkami w bitwie - PORADNIK



Legvan
09-01-2015, 21:12
Cześć, nagrałem krótki poradnik, w którym tłumaczę jak skutecznie sterować oddziałami w bitwach.
Zaczynam od podstaw, ale w filmie tłumaczę też kilka mało znanych sztuczek.
Warto obejrzeć, nieważne czy jesteś początkującym dowódcą czy zaprawionym w bojach generałem!


sofzfedB4pw

majkel
09-01-2015, 22:23
super, o strzałkach i "j" to nie wiedziałem, a to faktycznie bardzo pomocne. Dzięki! :)

Barsa
10-01-2015, 12:21
hmmmm tylko jedna sprawa, po co wciskać ctrl+cursor żeby obrócić oddział/grupę skoro możemy użyć jednego z dwóch klawiszy odpowiedzialnych za obrót??

Ituriel32
10-01-2015, 18:41
Hehe ja ostatnio nauczyłem się robić twarde (zblokowane) formacje i przesuwać je lewym po mapie. Czyli dowiedziałem się dużo nowego.

Legvan
10-01-2015, 20:31
Bo w ten sposób możemy szybko przenieść całą armię dokładnie w dane miejsce nie naruszając formacji, nawet jeśli używasz kilku grup miękkich.

Dudzio
11-01-2015, 14:13
Bardzo przydatny filmik, o wielu możliwościach nie wiedziałem, chociaż w Rome II mam przegrane już 166h (a nie wspomnę o pozostałych częściach). Moim zdaniem warto byłoby ten filmik gdzieś przypiąć:)

Barsa
11-01-2015, 18:08
Bo w ten sposób możemy szybko przenieść całą armię dokładnie w dane miejsce nie naruszając formacji, nawet jeśli używasz kilku grup miękkich.

Jeżeli to byłą odp na mojego posta to piszesz o czymś zupełnie innym niż ja....

Legvan
11-01-2015, 23:09
Jeżeli to byłą odp na mojego posta to piszesz o czymś zupełnie innym niż ja....
Mam nadzieję, że ten króciutki film specjalnie dla Ciebie wyjaśni Tobie oraz wszystkim, którzy mogli nie zrozumieć do końca jaka jest różnica między używaniem kursor+ctrl a kursor+strzałki :)
Pozdrawiam!

X_B_j8OgHzk
(film może być jeszcze w trakcie przesyłania, proszę o chwilę cierpliwości)

Barsa
12-01-2015, 05:55
Nie zrozumiałeś mnie kompletnie.... w sterowaniu mamy dwa klawisze odpowiedzialne za obrót (w ustawieniach pod "obrót w prawo" "... w lewo"), u mnie to są "," i ".", nie pamiętam jak jest w domyślnych, wiec żeby zrobić tylko obrót (Ty chyba używałeś słowa "przekręcanie") daną jednostką/grupą, nie trzeba tak jak piszesz wciskać crtl+lewy/prawy kursor, można to zrobić jeszcze prościej ;)

Oczywiście Twój sposób jest lepszy przy poruszaniu się armią, ale ja odnosiłem się tylko do przypadku pokazanego w pierwszym filmiku + sam używam tylko grup zablokowanych, Ty nazywasz je "twardymi", wiec sterowanie też trochę inaczej wygląda (przy "miękkich" sterowanie tymi dwoma klawiszami jak dla mnie mija się z celem).

ps. śmiesznie też mówisz, że za pomocą "kursora i controla": przesuniemy sobie armie tutaj plus..... gdy to robisz za pomocą "ctrl+lewy myszki" :P Chyba tutaj się nie zrozumieliśmy, bo ja na strzałki mówię/piszę cursory ;)

ps.2 Do "opcji zaznaczania" można też dodać, że crtl+a zaznacza all.

Aron
21-07-2015, 04:48
Nie zrozumiałeś mnie kompletnie.... w sterowaniu mamy dwa klawisze odpowiedzialne za obrót (w ustawieniach pod "obrót w prawo" "... w lewo"), u mnie to są "," i ".", nie pamiętam jak jest w domyślnych, wiec żeby zrobić tylko obrót (Ty chyba używałeś słowa "przekręcanie") daną jednostką/grupą, nie trzeba tak jak piszesz wciskać crtl+lewy/prawy kursor, można to zrobić jeszcze prościej ;)

Oczywiście Twój sposób jest lepszy przy poruszaniu się armią, ale ja odnosiłem się tylko do przypadku pokazanego w pierwszym filmiku + sam używam tylko grup zablokowanych, Ty nazywasz je "twardymi", wiec sterowanie też trochę inaczej wygląda (przy "miękkich" sterowanie tymi dwoma klawiszami jak dla mnie mija się z celem).

ps. śmiesznie też mówisz, że za pomocą "kursora i controla": przesuniemy sobie armie tutaj plus..... gdy to robisz za pomocą "ctrl+lewy myszki" :P Chyba tutaj się nie zrozumieliśmy, bo ja na strzałki mówię/piszę cursory ;)


ps.2 Do "opcji zaznaczania" można też dodać, że crtl+a zaznacza all.

o normalnie cały Barsa. pozdrowionka ;)