PDA

Zobacz pełną wersję : "The Sword of Attila" - książka



KLAssurbanipal
20-01-2015, 17:06
Podobnie jak w przypadku Rome 2 tutaj także będzie do kupienia książka tego samego autora.

http://wiki.totalwar.com/w/The_Sword_of_Attila

http://wiki.totalwar.com/images/7/78/Sword_of_Attila_Cover_Shot_Small.jpg

KLAssurbanipal
27-01-2015, 01:25
Widzę, że w temacie cicho... Na marginesie mam pytanie - czy czytał ktoś "bestsellerową" książkę do RTW2 i jak ją ocenia? ;)

Generał12
27-01-2015, 07:01
Czytałem kilka opini. Ogólnie podobno kiepsko Rzym jest niepokonany i do tego płytka fabuła.

Chaak
27-01-2015, 09:22
Ja czytałem tą romkową - "Zniszczyć Kartaginę" i w sumie nie jest zła, ale do dobrej też jej trochę brakuje. Mnie denerwowały błędy historyczne (np. moda na hełmy korynckie) i "hollywoodzkie" akcje niektórych bohaterów. Trochę dziwne były też spore (kilkuletnie) przeskoki w czasie miedzy rozdziałami. Poza tymi rzeczami to książkę da się czytać i to nawet dość przyjemnie, jeśli nie nastawimy się, że dostaniemy jakieś arcydzieło.

@Generał12
Przecież Rzym był wtedy niepokonany:P.

dawid621
28-01-2015, 11:15
Ja czytalem ta pozycje i powiem tak: ksiazka jest bardzo nierowna, bardzo podobaly mi sie opisy walk, autor nie szczedzi drastycznych opisow (przykladem tutaj moze byc konajacy przywodca iberow pokonany przez, a jakze by inaczej, Scypiona) ktory konajac usilowal powkladac sobie flaki do brzucha;) Fajne jest tez koncowe podsumowanie i zderzenie tej powiesci z faktami, wykopaliskami archeologicznymi. Jedna rzecz ktora mi sie bardzo nie podobala to dialogi, sa tak naiwne i glupie ze naprawde katorga jest je czytac. Scypion nie zaleznie gdzie akurat jest i co robi, zawsze powtarza jedno "Kartagine nalezy zniszczyc!". Jak juz wspomnialem powtarza ta kwestie z uporem psychopaty wrecz. A czy kupie nowa ksiazke tego autora? Mysle ze jak bede mial nadmiar gotowki, a ksiazka nie bedzie miec ceny zaporowej, to kupie, w innym wypadku wole cos bardziej trafiajacego w moje gusta. Podsumowujac, ksiazka nie jest zla, ale dialogi w mojej opinii tak zanizaja jej ocene ze dobra tez ja nazwac nie mozna.