PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszanie się gry przy próbie zmiany detali.



misiek1205
22-01-2015, 07:36
Tak jak w temacie, gdy próbuje to zrobić gra zazwyczaj się zawiesza przy ekranie ładowania po zmianie detali, czasami też po zmianie mam brak tekstur (tzn.czarny ekran z z widocznymi flagami). Problem pojawił się po wgraniu systemu i wymianie procka z Phenom x4 955 na i5 4690K przed wymianą problemu z tym nie miałem.

FireFighter
22-01-2015, 08:54
Sterowniki do karty graficznej masz zainstalowane mam rozumieć?

Pampa
22-01-2015, 10:32
I jaka to karta? Radeon czy GF?

misiek1205
22-01-2015, 10:47
Tak, instalowałem również najnowsze nic to nie dało, moja grafika to Radek HD 7850, właśnie robię reinstall gry może to pomoże.

Ponowna instalacja jak i też usunięcie folderu Rome2 z The Creative Assembly nic nie dały, nie było by problemu bo z menu mogę zmienić detale ale czasami w czasie bitwy trzeba zmienić ustawienia bo gra laguje na ultra w ekstremalnych sytuacjach.


Nie pisz postu pod postem. Jest coś takiego jak edycja. Pampa

Pampa
22-01-2015, 12:55
Jak grasz w FHD to ta karta graficzna jest i tak za słaba. Na Twoim miejscu grałbym na wysokich max.

misiek1205
23-01-2015, 17:19
Do tej gry nie jest za słaba bo ta gra jeździ na procesorze a grafika się nudzi, przykład podkręcam grafikę w innych grach np. w Far Cry 4 albo AC4 mam 20 procentowy przyrost klatek a w Rome 2 praktycznie nic, a jak podkręcę swoją i5 z 3.5 GHz na 4.4GHz to mam wydajność lepszą o ok 20% w rome. Jak wspominałem wcześniej nie miałem tego problemu, niedługo zrobie formata to zobaczymy.

A co do detali znalazłem najlepsze ustawienie nie tracąc przy tym zauważalnej jakości grafiki, ustawiam wszystko na ultra a jakość modeli jednostek na wysokie gra wygląda prawie tak samo jak bym ustawił wszystko na ultra a przy tym trzyma min 25 klatek w ekstremalnych sytuacjach podczas gdy w takiej samej bitwie z wszystkim na ultra mam spadki do 15. Mój wniosek jest taki, że mamy mniejsze spadki i ładniejsze jednostki przy wyższej jakości tekstur i niższej jakości modeli jednostek, niż przy odwrotnej sytuacji tzn. wyższa jakość modeli jednostek i niższej tekstur.